Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Niepełnosprawni nad wodą KARANIE

niepelnosprawni mandat pomoc

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 08:14

Profesjonalnie, swietne miejscowki! Tylko lowic i nie zawracac sobie glowy idiotami bez mozgu i serca 😏

Zycze Ci zdrowia i lamania kijow na kolejnych okazach...

A co do problemu z mandatami za urojone wykroczenia, moze warto napisac do Rzecznika Praw Obywatelskich? Sa ponadto pelnomicnicy ds. osob niepelnosprawnych. Nie moze byc tak, ze pies przewodnik ma wiecej praw od osoby, ktora chce pomagac wedkarzowi na wozku!

No i media. Twoja historia to gotowy material na wzruszajacy i podnoszacy na duchu reportaz. Gdy zostaniesz gwiazda malego ekranu, panowie straznicy z daleka beda czapki zdejmowac i w pas sie klaniac, a zamiast mandatu sami zarzuca zestaw czy rybe podbiora 😏

Cytat mi sie na koniec przypomnial - podlosc ludzka nie zna granic! Zgadzam sie z Kolega Panem Adamem, ktory chyba jest prawnikiem praktykujacym, tu trzeba lac po mordach. Edukacyjnie 😏
  • AdasCzeski i Krzysiu lubią to

#22 OFFLINE   Lenczu

Lenczu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 11:46

Profesjonalnie, swietne miejscowki! Tylko lowic i nie zawracac sobie glowy idiotami bez mozgu i serca 😏

Zycze Ci zdrowia i lamania kijow na kolejnych okazach...

A co do problemu z mandatami za urojone wykroczenia, moze warto napisac do Rzecznika Praw Obywatelskich? Sa ponadto pelnomicnicy ds. osob niepelnosprawnych. Nie moze byc tak, ze pies przewodnik ma wiecej praw od osoby, ktora chce pomagac wedkarzowi na wozku!

No i media. Twoja historia to gotowy material na wzruszajacy i podnoszacy na duchu reportaz. Gdy zostaniesz gwiazda malego ekranu, panowie straznicy z daleka beda czapki zdejmowac i w pas sie klaniac, a zamiast mandatu sami zarzuca zestaw czy rybe podbiora 😏

Cytat mi sie na koniec przypomnial - podlosc ludzka nie zna granic! Zgadzam sie z Kolega Panem Adamem, ktory chyba jest prawnikiem praktykujacym, tu trzeba lac po mordach. Edukacyjnie 😏

Dziekuje za piekne zyczenia :) I dobre slowo ktorego czasem brakuje w roznych sytuacjach ..

Dzwonilem dzis do Pana Prezesa swojego Kola, bardzo mily i zyczliwy czlowiek..oczywiscie zrozumial problem ale co On moze..
Jak to powiedzial ..Zdrowy rozsadek nakazuje zeby sie odpowiednio zachowac w takiej sytuacji ..Jesli trzeba to upomniec a nawet pomóc ...
Przeciez od tego sa Ci ludzie .

Co do Rzecznika Praw Obywatelskich i pelnomocnika ds osob niepelnosprawnych...Ogolnie raczej nie ma jakis konkretnych przepisow ktore by jakos jasno okreslaly kwestie pomocy w takich sytuacjach . Ale tez nie ma zakazu .
Pan Prezes powiedzial ze mam prawo upowaznic kolege ktory zemna jest podczas wedkowania do pomocy mi w obslodze  wszystkich czynnosci z ktorymi sobie nie radze. I to powinno byc zrozumiale bezdyskusyjnie dla osob kontrolujacych .
Ale jak to bedzie to zycie pokaze :)

 

Załączone pliki


  • cristovo lubi to

#23 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 21 czerwiec 2017 - 12:19

Jest jakiś głos rozsądku... :) Cieszy to. 

 

Lenczu jeśli ktoś będzie chciał osobie pomagającej Ci dać za to jakiś mandat, to niech nie przyjmuje. Niech kierują sprawę do sądu. Daj mi następnie znać, a resztą ja się zajmę. :)  



#24 OFFLINE   Lenczu

Lenczu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 14:10

Jest jakiś głos rozsądku... :) Cieszy to. 
 
Lenczu jeśli ktoś będzie chciał osobie pomagającej Ci dać za to jakiś mandat, to niech nie przyjmuje. Niech kierują sprawę do sądu. Daj mi następnie znać, a resztą ja się zajmę. :)


Adas dzieki :)
Mam nadzieje ze zwykla rozmowa i dokladne objasnienie problemu przy nastepnym spotkaniu zupelnie wystarczy :) No ale zobaczymy jak bedzie :) A poki co robie swoje :)
  • AdasCzeski lubi to

#25 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 21 czerwiec 2017 - 16:44

Monty Phyton ... albo niedowartościowany człowiek  , który winień chodzić na smyczy by nie kąsać.

 

Swoją drogą  , kilka razy   na zebraniach poruszyłem temat stanowisk dla niepełnosprawnych w naszym okręgu ... odzew był jakbym o UFO wspomniał.

Był na jednym zebraniu niepełnosprawny . Pytał o to samo. Cisza. Zapytał o możliwość obniżenia składki . Ku mojemu przerażeniu odezwała się kobieta

( wcześniej chełpiąc się ile to już w PZW ma stażu ) ...

- Przecież Pan możesz zabierać tyle ryb co każdy ! 

- Proszę Pani ... ja nie mogę prawie nigdzie dojechać .

Cisza.

Co tu psioczy c na tego debilnego człowieka co mandatami straszy ... on wywodzi się z tego środowiska co dopiero normalnieje po okresie komunizmu i biedy. 


  • Lenczu i Krzysiek P lubią to

#26 OFFLINE   Lenczu

Lenczu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 22 czerwiec 2017 - 06:03

Monty Phyton ... albo niedowartościowany człowiek  , który winień chodzić na smyczy by nie kąsać.

 

Swoją drogą  , kilka razy   na zebraniach poruszyłem temat stanowisk dla niepełnosprawnych w naszym okręgu ... odzew był jakbym o UFO wspomniał.

Był na jednym zebraniu niepełnosprawny . Pytał o to samo. Cisza. Zapytał o możliwość obniżenia składki . Ku mojemu przerażeniu odezwała się kobieta

( wcześniej chełpiąc się ile to już w PZW ma stażu ) ...

- Przecież Pan możesz zabierać tyle ryb co każdy ! 

- Proszę Pani ... ja nie mogę prawie nigdzie dojechać .

Cisza.

Co tu psioczy c na tego debilnego człowieka co mandatami straszy ... on wywodzi się z tego środowiska co dopiero normalnieje po okresie komunizmu i biedy. 

Troche ciezko bedzie z tym normalnieniem tego pokolenia i kolejnego po nich wstepujacego...np dzieciach ktore sa wychowywane w takim duchu tolerancji i biora sobie za wzor takiego wlasnie nadgorliwego tatusia...
Ale z drugiej strony chyba nie mozna patrzec na to wszystko w tak ciemnych kolorach. Trzeba wierzyc ze kiedys zostana uslyszane te osoby ktore  chca tych zmian na lepsze glownie dla innych . Dla tych ktorych na codzien nad woda nie widac .



#27 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 27 lipiec 2017 - 21:19

Ostatnio , będąc w sklepie wędkarskim przypadkiem usłyszałem rozmowę .

Odwracam się i widzę chłopaka na wózku inwalidzkim, który rozmawia ze sprzedawcą , a właściwie pyta go czy przypadkiem nie zna fajnego miejsca gdzie mógł powędkować. Oczywiście od słowa , do słowa rozmowa się rozkręciła. 

Zapytałem go czy przypadkiem tam gdzie mieszka nie będzie bezpieczniej i lepiej, bo wiadomo Wisła to piach i kamienie. Ciężko będzie dotrzeć i bezpiecznie wędkować.

Odpowiedź mnie powaliła na glebę i o mało nie zabiła.

Mianowicie :

- Chłopak powiedział ,że mieszka nad fajnym zalewem  i fajnie tam jest i rybki są tylko ma problem z dotarciem do łowiska.

- Zapytałem Dlaczego??

- Odparł :  że jak widać nie chodzi, porusza się tylko wózkiem oraz samochodem. Aby dotrzeć ze sprzętem musiałby podjechać samochodem pod miejsce, przesiąść się na wózek, wytarabanić sprzęt., ale........

...... gdy tak chciał zrobić wygoniono go ze względu na zakaz wjazdu na łowisko ( ustalenia wewnętrzne - ciul wie kogo!!!!! ) i postraszono POLICJĄ oraz mandatem i do tego wbiciem "MISIA" w zezwolenie na wędkowanie na tym zbiorniku.

Mało tego na zbiorniku rozgrywane są praktycznie regularnie różnego rodzaju zawody, gdzie towarzystwo jeździ po łowisku jak chce .

- Pytam: czy nie robi sobie jaj  i czy to prawda , że tak go potraktowano.

- Usłyszałem - TAK!!!!

Takich mamy dobrodziei , w ten sposób propagujemy wędkarstwo, tak pomagamy niepełnosprawnym - wstyd mi się zrobiło .

Jak można tak potraktować kogoś , kogo i tak los "docenił". ???

Jak można być tak gruboskurnym i ......... , by nie zrobić wyjątku dla takiej osoby.???

Mało tego według mnie powinno się jeszcze mu pomóc , a nie straszyć POLICJĄ i mandatem.

Podpowiedziałem mu , aby się nie przejmował i wjeżdżał na łowisko , a gdy nawet przyjedzie POLICJA  (mam nadzieję , że trafi na normalnych ludzi i dadzą mu spokój) w innych przypadkach aby nie przyjmował mandatu i niech kierują sprawę do sądu.

Wiem , że to niezgodne z prawem , ale czasami nie można inaczej.

Takie kwiatki są na naszym podwórku  :wacko:  :unsure:


Użytkownik miramar69 edytował ten post 27 lipiec 2017 - 21:23


#28 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 27 lipiec 2017 - 21:34

Można inaczej, nawet w PZW - https://www.facebook...&type=3



#29 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 27 lipiec 2017 - 21:44

Widać nie wszędzie zastygło w głowach  :rolleyes: .



#30 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 30 lipiec 2017 - 22:33

W Józefowie nad zalewem zrobiony został kilka lat temu pomost specjalnie dla osoby niepełnosprawnej. U nas widzę to w wielu przypadkach jest lepiej niż w innych okręgach.

#31 OFFLINE   bociekgc8

bociekgc8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacjakraków

Napisano 03 październik 2017 - 18:11

Lenczu zaglądaj https://www.facebook...ze.bez.barier/ 



#32 OFFLINE   szczupakabra

szczupakabra

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 05 październik 2017 - 14:17

Udogodnienia dla niepełnosprawnych wędkarzy to dobra rzecz. Nie zaszkodziłoby, żeby było tego trochę więcej.



#33 OFFLINE   marcinZachmoc

marcinZachmoc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zachmoc

Napisano 21 październik 2017 - 09:27

Witam serdecznie każdego , jestem tutaj Nowy .

 

Do kolegi Lenczu ....... co człowiek to charakter ( wiadomo )   mam nadzieje ze zawsze trafisz na Normalnego i miłego człowieka nad wodą .

 

pozdrawiam .



#34 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Napisano 21 październik 2017 - 22:14

Matko bosko ja bym chyba tych kutasow do wody powrzucał:) jak można być tak bezczelnym człowiekiem...





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: niepelnosprawni, mandat, pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych