Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Pierwszy projekt SH 1081-2 i kolejne

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   drynda

drynda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaCzłuchów/Pomorze

Napisano 16 wrzesień 2011 - 21:42

Zachęcony postami na forum postanowiłem zbudować sobie kijek pod klenia w wersji ekonomicznej.
Blank - Batson SH1081-2
Przelotki - Forecast + SIC na szczycie
Uchwyt - Fuji DPS 18
Omotki - Czerń
Rękojeść - no i właśnie... pianka mi nie podchodzi a plasterki drogie, znajomy ma terraria i posiada trochę kory dębu korkowego, wynalazłem u niego ciekawy kawałek, prawie płaski o grubości około 4 cm. Zobaczę czy uda mi się uzyskać jako taką rękojeść.

Jutro postaram się wstawić jakieś fotki

A właśnie miał ktoś do czynienia z cięciem takiego korka i obrabianiem go ?

Fotki będę wstawiać sukcesywnie z tego względu, że dopiero kompletuje elementy, a i budowa maszynki do suszenia przede mną

Jakieś propozycje, sugestie, opinie mile widziane



#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 wrzesień 2011 - 12:11

Hej, super pomysł, myślę wielu z nas będzie kibicować temu projektowi więc wstawiaj fotki koniecznie :D

Ten blank warto uzbroić lekko, więc jeśli chodzio sugestie to z Forecastów na szczyt najmniejsze, czyli w rozmiarze #6 i ramce F. Nie przesadzaj też ilością przelotek - myślę że dasz radę zmieścić się w dziewięciu sztukach łączenie ze szczytową - ani z wielkością - VS #25 na start powinna być akurat.
Gdyby nie wyszło z jakiś względów z tym korkiem z terrarium, to w miarę przystępnych cenach są rękojeści z korka tzw. aglomerowanego


#3 OFFLINE   drynda

drynda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaCzłuchów/Pomorze

Napisano 17 wrzesień 2011 - 17:04

A więc kora:

Załączone pliki



#4 OFFLINE   drynda

drynda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaCzłuchów/Pomorze

Napisano 17 wrzesień 2011 - 17:08

Sprzęt do szlifowania:

Załączone pliki



#5 OFFLINE   drynda

drynda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaCzłuchów/Pomorze

Napisano 17 wrzesień 2011 - 17:10

kolejne fotki



Jak widać nie jest to korek jakości super flor czy AAA, ale myślę, że jak na wykonanie z surowej kory za pomocą szlifierki kątowej, wiertarki z tesco papieru ściernego i pręta fi 6 mm wyszło całkiem całkiem, przynajmniej jak już będę miał plastry kupne będę wiedział co jak robić aby materiału się zmarnowało jak najmniej.

Oczywiście komentarze mile widziane, również te krytyczne :D Podpowiedzi i wskazówki również.

Załączone pliki



#6 OFFLINE   Damian111oneeleven

Damian111oneeleven

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów

Napisano 17 wrzesień 2011 - 17:22

no jak dla mnie to bardzo ładnie Ci to wyszło, z gotowych plasterków raczej by się nie różniło, na prawdę profesjonalnie

#7 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 17 wrzesień 2011 - 18:35

Efekt koncowy sympatyczny, po fotce z tym szaszlykiem troche mialem obawy o ofekt koncowy ale udalo sie ;) A nie szybciej byloby wykroic plastry otwornica?

#8 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 wrzesień 2011 - 18:48

Efekt jest ładny, ale te szpary możesz poszpachlować jakąś szpachlą do drewna w przyjemnym kolorze i będzie extra :D.

#9 OFFLINE   drynda

drynda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaCzłuchów/Pomorze

Napisano 17 wrzesień 2011 - 19:01

Friko:
Przelotki wstępnie zamówiłem
6
6
6
7
7
8
10
16
25
Wg opisu na forum batsona

Elton: szukałem otwornicy ale znalazłem tylko taką z tymi blaszkami (nie całkiem zamkniętą) a ona się nie nadaje do korka :/, pełnego koła otwornicy w moim wypizdówku nigdzie nie znalazłem a pewnie było by łatwiej i szybciej.

Szpary wiadomo - są, coś się z tym pokombinuje. Zostało trochę kory także może uda się coś ładniejszego wyrzeźbić, cieńsze plasterki wykroić to może z mniejszą ilością szpar się złoży coś :D

Kolejne czynności przy kijku w przyszłym tygodniu - powinny dojechać przelotki, nici, uchwyt

#10 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4900 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 17 wrzesień 2011 - 19:11

Wygląda bardzo dobrze, moim zdaniem kratery nadają naturalności i przypominają, że to kora, ja bym nie szpachlował. Kiedyś robiłem rękojeść do starego, węglowego żelazka i musiała być postarzona. W końcowym etapie potraktowałem ją stalową szczotką, lekko wygładziłem papierem wodnym i wtarłem nieco zielonej pasty, efekt był zjawiskowy, możesz spróbować.

#11 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 wrzesień 2011 - 19:35

Spacingi Batsona są niezłe ale nie bierz ich aż tak bardzo do serca. Ja bym Ci radził żebyś spróbował wyeliminować jedną 7-kę i uzbroić w dziewięć sztuk łącznie ze szczytową. Warto się troche pomęczyć żeby jak najmniej obciązyć blank.

#12 OFFLINE   drynda

drynda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaCzłuchów/Pomorze

Napisano 17 wrzesień 2011 - 20:20

Zamówiłem wg spacingu batsona, ale do zbrojenia jeszcze trochę czasu także spróbuję za radą jedną 7 wywalić, na pewno zanim wykończę całkowicie dam fotki ugięcia na forum w celu doradzenia, gdyż to dopiero będzie pierwsze zbrojenie kijka i żebym błędu nie popełnił.

Dziękuję za dotychczasowe komentarze i uwagi.

Co do rękojeści to dopiero 320 papierem przeszlifowane także do całkowitego wykończenia jeszcze trochę czasu.

#13 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 17 wrzesień 2011 - 22:11

Witaj, przy tak głębokich bruzdach w rękojeści pokusiłbym się o szpachlowanie. Z czasem krawędzie dziur zaczną się zaokrąglać (powiększać)i będzie to wyglądać paskudnie.Profesjonalna szpachla:
tp://www.mudhole.com/Shop-Our-Catalog/Rod-Building-Supplies/ Rod-Builders-Cork-Filler
lub bajecznie tania szpachla stolarska z marketu, chyba jesion pasuje kolorem, już nie pamiętam.
Papier max. 600, cieńszy już pali korek przy wysokich obrotach.
Pozdrawiam Artur
ps z przyjemnością pokibicuję :D

#14 OFFLINE   drynda

drynda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaCzłuchów/Pomorze

Napisano 26 wrzesień 2011 - 21:45

Pierwsza rękojeść została za bardzo rozwiercona i nie równo w związku z czym poszła do kosza :/

Z obrabianiem kory sporo zachodu więc pozostał zakup korka.

A oto efekt dotychczasowej pracy:



Wszelkie komentarze mile widziane

Jutro dalsza część robót w tym min budowa maszynki do suszenia omotek

Załączone pliki



#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 wrzesień 2011 - 08:25

Ja, choc wielokrotnie powtarzam, że nie jestem znawcą tematu - raczej oglądaczem, jestem w szoku patrząc na rezultaty Twojej pracy - mówię całkiem serio. Dziękuję też za step by step. Super się śledzi postępy pracy i kolejne etapy składania wędki!

#16 OFFLINE   Damian111oneeleven

Damian111oneeleven

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów

Napisano 27 wrzesień 2011 - 08:31

rzeczywiście świetnie ci to wyszło :D tylko na końcu mogłeś dać plasterek korkogumy z praktycznych względów..

#17 OFFLINE   drynda

drynda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaCzłuchów/Pomorze

Napisano 27 wrzesień 2011 - 10:24

Końcówki jeszcze nie ma, będzie na pewno, jeszcze nie sklejone ani nic, tylko nałożone. Końcówkę chcę zrobić z korka burl takiego jak są wstawki, żeby kolorystycznie nie odbiegało, zobaczę co z tego wyjdzie.

remek: niestety z tego step by step niewiele wyszło, bo korek w końcu kupiłem, ale został kawałek kory także może kiedyś zrobię coś z tej kory

No i wczoraj jeszcze doszedł blank muchowy pacific bay klasy 6/7 do uzbrojenia w spina, także na batsonie pewnie nie poprzestanę, a i korka jeszcze gdzieś na 2 kijki zostało.

Dzisiaj dalszy postęp prac przy batsonie, postaram się zrobić jakieś fotki i wieczorkiem wrzucę.

Dzięki koledzy za pochwały, miło się czyta jak się komuś podoba.

#18 OFFLINE   drynda

drynda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaCzłuchów/Pomorze

Napisano 27 wrzesień 2011 - 21:47

Ugięcie z wywaloną jedną 7-ką za sugestią Friko.

Załączone pliki



#19 OFFLINE   drynda

drynda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaCzłuchów/Pomorze

Napisano 29 wrzesień 2011 - 09:42

głupie pytanko, czy bez lakieru na omotkach warto przejść się z kijem nad wodę w celu przetestowania?


#20 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 wrzesień 2011 - 09:55

Wydaje mi się że nie, możesz rozplątać / poluzować oplot. Testy raczej na taśmie a oplot juz do lakierowania.

Widzę że spore odległości na szcztówce pomiedzy przelotkami sa. Może jednak trzeba będzie dołożyć jedną przelotkę więcej :unsure: albo trochę pobawić się z ustawieniem przelotek obecnie - np, odsunąc od kołowrotka dalej pierwszą przelotkę. Musisz popróbowąc różnych układłów, powyginac, porzucać - czasami udaje się dac jedną przelotkę mniej, a czasmi nie - zależy od blanku, długości dolnika etc. Możesz podac spacing jaki wychodzi przy obecnym układzie + odległość pierwszej przelotki od szpuli kołowrotka?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych