Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

KRADZIEŻ SILNIKÓW!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pablo__20

pablo__20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Pietras

Napisano 23 czerwiec 2017 - 19:33

Drodzy koledzy .

Pod osłoną nocy z 22/23.06.2017r z mariny w Nowej Soli SKRADZIONE zostały 3 silniki zaburtowe.

 40 konna yamaha straży rybackiej

15 konna yamaha F15 CMHS nr 1039342 z Galara Nowosolskiego,  którym  były organizowane rejsy dla dzieci.

8km honda.

Mam ogromną prośbę, gdyby ktokolwiek  cokolwiek widział lub słyszał proszę o udostępnianie informacji.

Wiem ,że  w naszym kraju szanse na znalezienie są  znikome, ale próbujemy na wszelkie sposoby.

 

Załączone pliki



#2 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 23 czerwiec 2017 - 19:45

Wiem, że to marna pociecha, ale czasem się udaje.

http://www.iswinoujs...artykuly/49343/



#3 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 23 czerwiec 2017 - 19:53

Myślę że warto montować gps w silnikach może by to coś pomogło ,są takie na magnes ale kosztują 1000 zł



#4 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 24 czerwiec 2017 - 00:13

Patrząc po zdjęciach, rozumiem że odholowane w krzaki i tam rozbrojone, a kable odcięte?

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
  • David77 lubi to

#5 OFFLINE   pablo__20

pablo__20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Pietras

Napisano 24 czerwiec 2017 - 04:13

Jednostka z 40konnym silnikiem zabrana została w górę rzeki.Resztę wymontowano na marinie.
Wszystkie sterociągi wyp..... Kable pocięte. Silniki były dość dobrze zabezpieczone do paweży, ale jednak to nie pomogło.

Użytkownik pablo__20 edytował ten post 24 czerwiec 2017 - 04:19


#6 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 24 czerwiec 2017 - 07:05

Pewnie by pomoglo obcinani rąk za kradzież.
Z drugiej jednak strony skoro są chetni na zakup silników nieznanego pochodzenia nie ma co się dziwić że kradną. Jeśli nie będzie na nie chetnych skończą się kradzieże. Rynek jest bardzo mały. To nie ciuchy, że każdy kupuje.
Dlatego Panowie zanim kupicie okazyjnie silniczek zastanówcie się czy warto płacić zlodziejowi i dawać mu kolejny powód do ponownej kradzieży.

#7 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 24 czerwiec 2017 - 09:39

A najlepsze jest to, że jak pytasz sprzedającego o papiery to wielkie zdziwienie i pytanie: a papiery po co? :-)

#8 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 24 czerwiec 2017 - 11:20

A najlepsze jest to, że jak pytasz sprzedającego o papiery to wielkie zdziwienie i pytanie: a papiery po co? :-)

Możesz co najwyżej poprosić o okazanie dowód zakupu. W przypadku n-teg właściciela jest to umowa k-s lub faktura z komisu. Oczywiście dobrze jest, jak jest pełna dokumentacja, ale z drugiej strony ciężko jej wymagać od silników 7-8 letnich i starszych. Podrobić papiery to też nie problem. Raczej trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem, być czujnym i podchodzić z rezerwą do okazji. Przeglądając zdjęcia tabliczek znamionowych przy okazji oglądania ogłoszeń, dosyć często widzę, że są prymitywnie sfałszowane. Szczególnie tabliczki-vlepki.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 24 czerwiec 2017 - 11:22

  • cabage lubi to

#9 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 24 czerwiec 2017 - 11:41

U nas w okolicy młodzi ludzie kupują, sprzedają stare ws-ki czy inne jawki po kilkaset złotych, które dawno osiągnęły pełnoletność i jakoś nie ma problemu z dokumentami. Za to ciężko posiadać kwity na kilkuletni silnik za 2-3 tysiące? Cuchnie na kilometr taki deal.
  • starydrwal lubi to

#10 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 24 czerwiec 2017 - 12:40

Ręce przy samej dupie obcinać :angry:



#11 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 24 czerwiec 2017 - 12:44

U nas w okolicy młodzi ludzie kupują, sprzedają stare ws-ki czy inne jawki po kilkaset złotych, które dawno osiągnęły pełnoletność i jakoś nie ma problemu z dokumentami. Za to ciężko posiadać kwity na kilkuletni silnik za 2-3 tysiące? Cuchnie na kilometr taki deal.

Na pojazdy kwity musisz posiadać żeby użytkować. W przypadku silnika nie ma takiego wymogu i mało kto tego pilnuje. Jednak przynajmniej umowę kupna właściciel winien posiadać, ale nie musi nikomu jej dawać. Niektórzy kupując dziesięcioletniego zaburtowca od 6-go właściciela chcą fakturę zakupu pierwszego właściciela i książkę serwisową z historią z autoryzowanego serwisu. A najlepiej jeszcze jakby silnik w tym wieku miał 10mth i jeszcze że trzy lata gwarancji.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
  • KODZAK1234, cabage i Bartek MIKAS lubią to

#12 OFFLINE   pablo__20

pablo__20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Pietras

Napisano 24 czerwiec 2017 - 12:50

Silniki były a raczej są nowe 1 lub 2 sezonowe. Łącznej wartości ok 50tyś zł.
Złodzieje doskonale wiedzieli co kradną.
Jeśli zdarzyłoby się tak, że ktoś będzie chciał sprzedać je w Pl. Na pewno będą bez tabliczek lub z jakimiś " zamiennikiem".
40 konna yamaha ma wbudowany immobilizer także ktoś będzie musiał się pomęczyć żeby silnik był uruchomiony.
Gdyby ktoś kiedyś miał styczność z taką " lewizną" proszę o kontakt z policją. Za pomoc w odnalezieni zostały przewidziane nagrody.
Pozdr. Paweł
  • woblerek48 lubi to

#13 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 24 czerwiec 2017 - 13:09

Próbuj gdzie się da. Kiedyś kumpel zgubił portfel (dokumenty, bilet do stanów na wylot za tydzień itp). Poszedł wszędzie tam gdzie był dzień i dwa wcześniej, zawiadomił wszelkie służby. Myślałem, że to nie ma sensu. Zadzwonił jednak facet z kafejki internetowej - powiedział, że dwóch chłopaków, którzy zwykle wykupują godzinówki tym razem kupili karnet na dwa miechy! Po nici do kłębka - przycisnęliśmy ich i okazało się, że to był strzał w dziesiątkę. 



#14 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 24 czerwiec 2017 - 14:06

Na pojazdy kwity musisz posiadać żeby użytkować. W przypadku silnika nie ma takiego wymogu i mało kto tego pilnuje. Jednak przynajmniej umowę kupna właściciel winien posiadać, ale nie musi nikomu jej dawać. Niektórzy kupując dziesięcioletniego zaburtowca od 6-go właściciela chcą fakturę zakupu pierwszego właściciela i książkę serwisową z historią z autoryzowanego serwisu. A najlepiej jeszcze jakby silnik w tym wieku miał 10mth i jeszcze że trzy lata gwarancji.
Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Tyle że te motorki od dawien dawna nie poruszają się po drogach publicznych, połowa nie przeszła by przeglądu, druga połowa jest użytkowana przez osoby nie posiadające uprawnień do ich proeadzenia. Nie mniej jednak nikt nie zarzuci im , że pochodzą z kradzieży.

#15 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 24 czerwiec 2017 - 15:23

Powiedźcie, co twoim zdaniem powinien przedstawić ci sprzedający, żebyś uznał silnik za legaln.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

#16 OFFLINE   bankroot

bankroot

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 246 postów

Napisano 24 czerwiec 2017 - 15:28

Jak dla mnie: dowód sprzedaży (ten od pierwszego Sprzedawcy) zgodny z numerem silnika zarówno na bloku jak i tabliczce silnika.

 

W pozostałych przypadkach : dziękuję.


Użytkownik bankroot edytował ten post 24 czerwiec 2017 - 15:36


#17 OFFLINE   surf

surf

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 24 czerwiec 2017 - 16:03

Prawda jest taka,ze jeżeli silnik ukradnie okoliczny "Janusz" ze szwagrem to jest szansa,że taki silnik wypłynie na rodzimym rynku.

 

Zazwyczaj jednak tym procederem zajmują się dobrze zorganizowane grupy bo jest to umówmy się łatwy łup w zestawieniu np. z kradzieżą auta...

 

Silnik skradziony o 2giej w nocy kilka godzin pózniej przekracza wschodnią granicę...



#18 ONLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 24 czerwiec 2017 - 20:10

Prawda jest taka,ze jeżeli silnik ukradnie okoliczny "Janusz" ze szwagrem to jest szansa,że taki silnik wypłynie na rodzimym rynku.

 

Zazwyczaj jednak tym procederem zajmują się dobrze zorganizowane grupy bo jest to umówmy się łatwy łup w zestawieniu np. z kradzieżą auta...

 

Silnik skradziony o 2giej w nocy kilka godzin pózniej przekracza wschodnią granicę...

Albo był zajumany na zamówienie i już wisi na pawęży....   


  • surf lubi to

#19 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 24 czerwiec 2017 - 20:48

Jak dla mnie: dowód sprzedaży (ten od pierwszego Sprzedawcy) zgodny z numerem silnika zarówno na bloku jak i tabliczce silnika.

W pozostałych przypadkach : dziękuję.

Niestety ale to się nie sprawdzi. Papier wszystko przyjmie. Równie dobrze możesz kupić silnik z podrobionymi papierami. Tak samo jak samochód. Więc zdrowy rozsądek ponad wszystko.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

#20 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 24 czerwiec 2017 - 21:18

ja mysle za kazdy własciecl silnika powimien sobie odnotwac jego numery. 

w razie kradziezy to od razu na Policje i tam zostanie wpisane do systmu KSIP/SIS ze przedmiot o tych numerach jest kradziony.

Silnik podczas policyjnej kontroli moze wypłynąc jako trafiony. 

przynajmniej nie wyjedzie na wschód, chyba że na Litwe.

 

kilka lat wstecz dla kolegi z forum buchneli cały zestaw( łodz, przyczepa silnik) i moze ktoś wie co i jak sie zakończyło?

 

Ja mysle ze silniki pójdą na częsci lub na Litwe.

 Ostatnio Augustów, Suwałki maja plage kradziezy łodzi, silników. Wiesc niesie ze to brac litewska


Użytkownik evin edytował ten post 24 czerwiec 2017 - 21:20





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych