Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

KRADZIEŻ SILNIKÓW!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 24 czerwiec 2017 - 22:23

Panowie montować trakery nawet takie naj tańsze z oprogramowaniem alarmowym na zmianę położenia naprawdę 500 czy 600zł przy silniku za 20 czy 30tyś to całe g... a może pomóc



#22 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 25 czerwiec 2017 - 06:18

A nie można ubezpieczyć?
  • gammbler lubi to

#23 OFFLINE   Nikoś

Nikoś

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 06:24

Siemka. Jeśli nie był by to problem to mógł byś podesłać mi nr. seryjne. Może akurat jakiś trafi do nas albo do moich znajomych z branży i by się takiego delikwenta złapało. A i pewnie naprawa była by na jego koszt.



#24 OFFLINE   Nikoś

Nikoś

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 06:47

Jak dla mnie: dowód sprzedaży (ten od pierwszego Sprzedawcy) zgodny z numerem silnika zarówno na bloku jak i tabliczce silnika.

 

W pozostałych przypadkach : dziękuję.

I tu ci dowód sprzedaży nie wystarczy z nr.ser. silnika. Mieliśmy taki przypadek w serwisie, że klient przywiózł nam silnik do przeglądu. Ale jak mieliśmy go odpalić bez zbiornika paliwa? Więc kolega dzwonił do niego i poprosił go o to aby ten zbiornik nam przywiózł. Wiecie jak klient był zaskoczony tym że ten silnik ma zbiornik osobno. A najlepsze było to że ten co mu go opylił powiedział, że silnik ma wydmuchaną uszczelkę pod głowicą dlatego nie odpala i sprzedaje mu za połowę ceny. Policja miała zgłoszenie o kradzieży tego silnika z tymi nr. ser. Pan, który mieszkał nie powiem gdzie odzyskał swój silnik a klient który go kupił od złodzieja został z niczym. No ogólnie to był tak wkur....y na nas że dzięki nam znalazł się jego właściciel że szok :-)



#25 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 25 czerwiec 2017 - 06:55

Panowie montować trakery nawet takie naj tańsze z oprogramowaniem alarmowym na zmianę położenia naprawdę 500 czy 600zł przy silniku za 20 czy 30tyś to całe g... a może pomóc

Też rozważam takie zabezpieczenie.

Rozumiem ,że urządzenie musimy ukryć pod czapką silnika..

W łódce dwupłaszczowej  mamy większe możliwości nawet z dodatkowym zasilaniem . Naprawdę można zrobić to aby było niewidzialne,Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia  myślę ,że o wiele lepiej jak w silniku.

 Pytanie zasadnicze czy montując w ten sposób nie zakłócimy pracy urządzenia. 



#26 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 25 czerwiec 2017 - 10:39

Myślę że nie z tego co się dowiedziałem to w motocyklach montuje się je w wiązki kabli by ukryć zasilanie. Jeśli sprawdza się w motocyklu to i w silniku zaburtowym powinno dać radę, ograniczeniem jest pojemność baterii i ten problem mnie bardziej zastanawia.



#27 OFFLINE   bankroot

bankroot

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 246 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 11:11

Niestety ale to się nie sprawdzi. Papier wszystko przyjmie. Równie dobrze możesz kupić silnik z podrobionymi papierami. Tak samo jak samochód. Więc zdrowy rozsądek ponad wszystko.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

 

Nie zgadzam się z tym. Podrobione papiery da się rozpoznać OD RAZU, pozostaje też zawsze kontakt z poprzednimi Właścicielami (nie-złodziej bez problemu taki kontakt podaje). W 99%  kradzionych silników zrywane są wszelkie numery.

Podaj, co Twoim zdaniem daje 100% gwarancję, że silnik (czy cokolwiek innego) nie jest kradzione ?

Poza tym na czym miałby polegać sugerowany przez Ciebie  zdrowy rozsądek ?

I tu ci dowód sprzedaży nie wystarczy z nr.ser. silnika. Mieliśmy taki przypadek w serwisie, że klient przywiózł nam silnik do przeglądu. Ale jak mieliśmy go odpalić bez zbiornika paliwa? Więc kolega dzwonił do niego i poprosił go o to aby ten zbiornik nam przywiózł. Wiecie jak klient był zaskoczony tym że ten silnik ma zbiornik osobno. A najlepsze było to że ten co mu go opylił powiedział, że silnik ma wydmuchaną uszczelkę pod głowicą dlatego nie odpala i sprzedaje mu za połowę ceny. Policja miała zgłoszenie o kradzieży tego silnika z tymi nr. ser. Pan, który mieszkał nie powiem gdzie odzyskał swój silnik a klient który go kupił od złodzieja został z niczym. No ogólnie to był tak wkur....y na nas że dzięki nam znalazł się jego właściciel że szok :-)

Tego wywodu kompletnie nie rozumiem. Rozumiem, że Wasz klient miał wszystkie papiery i numery się zgadzały, tak ? Jeśli tak, to nie rozpoznaliście znanej już szeroko "LIPY" ???


Użytkownik bankroot edytował ten post 25 czerwiec 2017 - 11:13


#28 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 25 czerwiec 2017 - 11:32

Ludzie kupują samochody, urzędnicy je rejestrują, a później przychodzi policja i się okazuje że numery/papiery były lewe.

A Ty piszesz że da się od razu stwierdzić fałszywkę.

Te silniki pewnie już tej samej nocy pojechały na wschód, ale mimo wszystko życzę owocnych poszukiwań.

BTW ja znam tylko namiary na ostatniego właściciela, więc nawet gdybym chciał to bym nie mógł podać namiarów na innych.

A silnik który sprzedałem kilka lat temu to już nawet nie pamiętam od kogo kupiłem.


  • psulek i KODZAK1234 lubią to

#29 OFFLINE   bankroot

bankroot

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 246 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 11:41

Ludzie kupują samochody, urzędnicy je rejestrują, a później przychodzi policja i się okazuje że numery/papiery były lewe.

A Ty piszesz że da się od razu stwierdzić fałszywkę.

Te silniki pewnie już tej samej nocy pojechały na wschód, ale mimo wszystko życzę owocnych poszukiwań.

BTW ja znam tylko namiary na ostatniego właściciela, więc nawet gdybym chciał to bym nie mógł podać namiarów na innych.

A silnik który sprzedałem kilka lat temu to już nawet nie pamiętam od kogo kupiłem.

Było pytanie : czego byś wymagał, aby kupić używany silnik i na nie odpowiedziałem. To moje podejście.

Każdy ma prawo mieć podejście INNE.

 

Nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego każdy kolejny Właściciel nie może posiadać wszystkich papierów dotyczących danej rzeczy otrzymanych od poprzednika ?

Zjadł je, a może zgubił ? W porządku - są rózna przypadki, ale ja już takiego silnika/samochodu NIE KUPUJĘ !

 

Zasadniczo problem polega na tym, że są ludzie, którzy kupują takie rzeczy WIEDZĄC/ZDAJĄC sobie sprawę, że są "lewe", albo są na tyle głupi, że wierzą na słowo sprzedającemu, ot co.

To wszystko z mojej strony.


Użytkownik bankroot edytował ten post 25 czerwiec 2017 - 12:12


#30 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 25 czerwiec 2017 - 12:48

:lol: :lol: :lol: :lol: Czytając to wszystko to dobra komedia papiery i tabliczki szczególnie naklejane , na zagranicznym rynku nikt ci nie da papierów na silnik jak chcesz papiery to se wydrukuj w domu bo jest taka opcja .

A naklejki też sobie wydrukuj z jakimi numerami chcesz niestety ale PAN PSULEK ma racje . :clappinghands:

Niestety ale producenci silników nie przewidzieli że to w Polsce będą kradli i tyle w temacie .

Teoretycznie gdyby producent chciał to by zrobił tak numery ,żeby byle lajki nie były w stanie tego podrobić ale nie zrobił :) dlatego jest tak jak jest ,oczywiście to tylko moje zdanie



#31 OFFLINE   bankroot

bankroot

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 246 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 13:41

:lol: :lol: :lol: :lol:  , na zagranicznym rynku nikt ci nie da papierów na silnik jak chcesz papiery to se wydrukuj w domu bo jest taka opcja .

A naklejki też sobie wydrukuj z jakimi numerami chcesz niestety ale PAN PSULEK ma racje . :clappinghands:

 

To ciekawe co  piszesz.

Zapytam znajomego Szweda, czy jest tak jak twierdzisz, ale wydaje mi się, że zalewasz doopę.



#32 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 25 czerwiec 2017 - 13:46

@bankroot żaden papier nie gwarantuje ci legalności pochodzenia. Ciekawe jak zweryfikujesz sprzedaż w starym sprzęcie, skoro kopię dokumentacji księgowej trzeba trzymać maksymalnie 6-7 lat od sprzedaży? Mając adres pierwotnego kupującego podjedziesz do niego i spytasz czy miał silnik? Już widzę jak pędzisz np na drugi koniec Polski. A co jak się przeprowadził? Bądźmy realistami - to co piszesz jest w przypadku większości starszych silników niemożliwe. Jedyna pewność to zakup nowego w salonie. W pozostałych przypadkach możesz polegać na swojej wiedzy i doświadczeniu życiowym. Ludzie nie trzymają papierów, bo nie trzeba. A jak nie trzeba, to mało kto się przejmuje.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 25 czerwiec 2017 - 13:49


#33 OFFLINE   bankroot

bankroot

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 246 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 14:03

  Jedyna pewność to zakup nowego w salonie

 

Hmmmmmm, jak powyższe zdanie ma się logicznie do zdania poniższego (obydwa Twojego autorstwa): 

 

żaden papier nie gwarantuje ci legalności pochodzenia

 

Cały czas wydawało mi się, że rozmawiamy o silnikach, które przedstawiają jakąś wartość a nie starych złomach (czy złodziej się będzie narażał dla jakiegoś kilkunastoletniego strucla???)

Czy naprawdę Właściciel np. 50 konnego Mercury wyrzuca papiery zakupowe na kwotę kilkudziesięciu tysi, bo nie chce mu się ich trzymać ???

Jak często takimi silnikami się obraca ?? (ilu Właścicieli może mieć?).

Panowie, rozmawiajmy o jakiś realiach a nie wyimaginowanych sytuacjach,OK ?


Użytkownik bankroot edytował ten post 25 czerwiec 2017 - 14:13


#34 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 25 czerwiec 2017 - 14:19

Dobrze wiesz o czym mówię, ale czepiasz się szczegółów. Wszystkie papiery które masz z drugiej ręki mogą być fałszywe. Wbrew pozorom obrót na takich silnikach jest spory, akurat taki kupuję. Dużo się ich pojawia i bardzo szybko znikają z rynku. To tak samo jakbyś pytał ile razy samochód może zmienić właściciela. Wystarczy, że drugi nabywca nie zabierze papierów bo zapomni i już ich nie ma. Nikt mu nic za to nie zrobi.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

#35 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 25 czerwiec 2017 - 14:21

Przepraszam ale pierdoły wypisuje,stać was na silniki po kilka tysiaów,a tak trudno iść do ubezpieczalni i wykupić pakiet?.Mam ponton i silnik elektryczny trzymam w bloku w piwnicy, zapłaciłem za komplet ok.4 tyś,a ubezpieczenie mam na 4.5 tyś niech kradną,kupię sobie nowy.

#36 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 25 czerwiec 2017 - 14:26

Jak ukradną to zobaczysz czy dostaniesz ubezpieczenie bo wydaje mi się ze nie koniecznie



#37 OFFLINE   bankroot

bankroot

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 246 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 14:26

Dobrze wiesz o czym mówię, ale czepiasz się szczegółów. Wszystkie papiery które masz z drugiej ręki mogą być fałszywe. Wbrew pozorom obrót na takich silnikach jest spory, akurat taki kupuję. Dużo się ich pojawia i bardzo szybko znikają z rynku. To tak samo jakbyś pytał ile razy samochód może zmienić właściciela. Wystarczy, że drugi nabywca nie zabierze papierów bo zapomni i już ich nie ma. Nikt mu nic za to nie zrobi.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

dlatego pisałem o papierach  Z PIERWSZEJ ręki.

Co do przedostatniego i ostatniego zdania: zrobi mu. Straci kilku potencjalnych klientów np. takich jak ja. Gwarantuję Ci, nie jestem odosobniony. A że frajerów i głupich pełno, cóż, tempora o mores.



#38 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 25 czerwiec 2017 - 14:28

Jak ukradną to zobaczysz czy dostaniesz ubezpieczenie bo wydaje mi się ze nie koniecznie

Przyjacielu ukradli mi rower i dostałem 80% wartości.Dobry rydz,niż😁

#39 OFFLINE   bankroot

bankroot

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 246 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 14:28

Jak ukradną to zobaczysz czy dostaniesz ubezpieczenie bo wydaje mi się ze nie koniecznie

@Marioo znając naszych Ubezpieczycieli, to raczej nie dostaniesz. Np. stwierdzą, że 5 kłódek, którymi zamykałeś piwnicę, to było za mało ....



#40 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 25 czerwiec 2017 - 14:29

Papiery z pierwszej ręki dostaniesz tylko w salonie. Papiery wystawiane na pierwszą rękę a dawane przez drugą są już papierami z drugiej ręki i nie są żadnym poświadczeniem. Typowy MITM.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych