Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

czy to jest silnik elektryczny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4787 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 28 czerwiec 2017 - 14:16

Tak, masz rację - kasa to główny argument i dosyć istotny. Na 100Ah różnica rzędu 50kg, ale za cenę jedynie 10000 PLN. Budżetowo się to nie spina.  Dochodzi jeszcze koszt odpowiedniej ładowarki, bo prostownik nie podoła, tyle że najszybsze co znalazłem to 5A, czyli doba przymusowego odpoczynku - moim zdaniem nieakceptowalne. Przy kwasiaku ten problem odpada - sprzęt dostępny bez problemu, naładować można i w 6h bez robienia wielkiej krzywdy.  A można tak zabudować, żeby nie trzeba było nosić, tylko port do ładowania i poszedł.



#22 OFFLINE   Expertfloat

Expertfloat

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 14:18

Przyjdzie czas i potanieje.. Pamiętam jak pierwsze Li-XX wchodziły w modelarstwie na rynek,  teraz są dostępne i trwałe i cena juz nie zabija. 



#23 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5473 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 czerwiec 2017 - 14:46

Przetwornica 24/48 to sie mija z celem tu... praw fizyki nie oszukasz. Jak zapodasz 24V na przetwornice to z tych aku i tak musi wyjsc dana moc...+ straty na przetwornicy. Prady beda duze co bdzie szybko meczyc akumulatory... Taka zaleznosc zauwazylem, ze duzo silnikow oscyluje w granicach 50A+ max , bez wzgledu na napiecie. Czy to jest 12V, 24,36V... , Przekroczcenie tej granicy jest zapewne mozliwe , ale nie oplacalne finansowo i materialowo. Duze prady , duzo ciepla , duze akumulatory... Trzeba czekac az technologia litowa stanieje , badz pojawia sie jeszcze inne rozwiazania w akumulatorach


  • eRKa lubi to

#24 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 15:01

mysle ze taki silniczek dla kogos tak jak pisze Psulek ma miejsce w lodce zeby sobie przykadowo 4 x100 wsadzic i tam ladowac to moze byc dobre rozwiazanie ,widzialem gdzies nawet mocniejsze niz 5 hp 



#25 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 15:04



#26 OFFLINE   Expertfloat

Expertfloat

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 15:13

Jedyny sens jest iść w wysokie napięcia, taki układ ma większa sprawność. Trzeba tylko pamiętać, że bezpieczne napięcie dla prądu stałego i warunków mokrych to 60V.  



#27 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4787 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 28 czerwiec 2017 - 16:04

Wysokie napięcie jest podyktowane stratami na kablach. Przy dużej mocy nie da się zrobić sensownego okablowania na niskim napięciu żeby nie było dużych strat. Przykładowo 1,2kW na 12V dla zachowania strat napięcia na poziomie 10% i 2m kabli podłączeniowych wymagało by zastosowania kabla o średnicy 4mm. Przy 48v wystarczy 1mm.

 

@expertfloat oczywiście masz rację, za x lat pewnie będzie to tanie jak barszcz,ale na dzień dzisiejszy jest jak jest.


Użytkownik psulek edytował ten post 28 czerwiec 2017 - 16:06


#28 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5473 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 czerwiec 2017 - 19:00

Ktos z Was nabywa ów wynalazek Panowie ?



#29 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 28 czerwiec 2017 - 19:23

Nagle zmarł mi kolega któremu pożyczyłem kolumnę od Mercurego.i szlak ją trafił. A miałem zamiar zbudować takiego elektryka stosując silnik modelarski w granicach 2-3KW, co w modelarstwie nie jest żadną nowością napięcie 42-50V stosowane jest tylko po to aby obniżyć pobierany prąd,  jako źródło prądu my stosujemy akumulatory polimerowe tak zwane Lipole ale są drogie i tu nie przydatne. chyba że wyciągniemy komuś z hybrydy na kółkach. Niemcy już dawno robią te silniki ale są drogie z baterią  ze względu właśnie na baterie polimerowe. W związku z takim obrotem tych projektów sam napęd to pikuś w kosztach do samej baterii. Sam silnik można znaleźć za 500-600zł o mocy 2-3KW i 200-300 obr no 1 volt bo o takim piszemy ale źródło zasilania i regulator obrotów z przetwornicą może być już trzy razy droższy a gdzie reszta. Dużo na ten temat można poczytać na forach modelarskich .Pozdrawiam zakręconych Tornado.   


Użytkownik tornado edytował ten post 28 czerwiec 2017 - 19:59


#30 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 19:28

ja bede chyba nabywal z checia bym sie z kims zrzucil wtedy moze wysylka 2silnikow wyszla by taniej jak ktos chetny to pisac



#31 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 28 czerwiec 2017 - 19:39

Nagle zmarł mi kolega któremu pożyczyłem kolumnę od Mercurego.

Bardzo przykre. Ja kiedyś pożyczyłem łódkę koledze, który również odszedł do krainy Wiecznych Łowów. Razem z łódką.

Jednak chyba to nie ten wątek  :(.



#32 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 28 czerwiec 2017 - 19:41

Myślę, że hitem będzie silnik hybrydowy. Mam nadzieję, że doczekam takiej chwili.



#33 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 22:18

hybrydowe tez juz gdzies widzialem nie moge teraz znalezc ,ale cena to byla pare tys dolarow  a nie 300 



#34 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 29 czerwiec 2017 - 06:35

ja bede chyba nabywal z checia bym sie z kims zrzucil wtedy moze wysylka 2silnikow wyszla by taniej jak ktos chetny to pisac

Wysył z aliexpress jest darmowy, a czym więcej zamawiamy jednocześnie tym większe prawdopodobienstwo opłat celnych.


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 29 czerwiec 2017 - 06:38


#35 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 06:43

oplaty i tak nie mina ,mozna by obejsc jak by pay pala mieli wtedy moga 2 rachunki wyslac jeden na mniejsza kwote i gaka wpisuja w na liscie przewozowym i drugi na wieksza ,ale pisalem do nich nie maja paypala



#36 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 czerwiec 2017 - 07:37

oplaty i tak nie mina ,mozna by obejsc jak by pay pala mieli wtedy moga 2 rachunki wyslac jeden na mniejsza kwote i gaka wpisuja w na liscie przewozowym i drugi na wieksza ,ale pisalem do nich nie maja paypala

Moje doświadczenia z izba celną są takie, ze potrafili zażyczyć sobie zrzutów z ekranu transakcji ebaya, bo sprzedający z własnej inicjatywy zaniżył wartość towaru. Nie wydali, dopóki nie udokumentowałem transakcji. Może Chińczycy mają inne kanały, ale licz się z opłatami tak czy siak w tych gabarytach.



#37 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 29 czerwiec 2017 - 08:12

Myślę, że hitem będzie silnik hybrydowy. Mam nadzieję, że doczekam takiej chwili.

To by było coś , płyniesz na miejscówkę na spalanie powiedzmy 15hp a na miejscu można sobie trollingowac na elektryku a jak zabraknie prądu zawsze jest spalina. Taki kompakt bo można wozić dwa na pawezy.
Przyszłość jednak to silniki bldc lub sprawniejsze pmsm, cały czas pozostaje problem z baterią bo gdyby nie to spaliny ogladalibysmy tylko w muzeum

Użytkownik crizz100 edytował ten post 29 czerwiec 2017 - 08:14


#38 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 29 czerwiec 2017 - 08:20

Myślę, że hitem będzie silnik hybrydowy. Mam nadzieję, że doczekam takiej chwili.

Hybrydą tego nazwać raczej nie można ale jako "napęd zespolony" :)

 https://www.minnkota...t/Engine-Mount/

tutaj wersja garażowa :D

http://forums.iboats...83&d=1400683890



#39 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 29 czerwiec 2017 - 08:21

Na strefę ciszy byłoby to super. Chodzi o sytuację, gdy trzeba umykać przed np. burzą.

 

Kotwitz. Takie rozwiązanie jest może i niezłe, ale zwróć uwagę na to,  że musi być duże zanurzenie łodzi.

 

Użytkownik Janusszr edytował ten post 29 czerwiec 2017 - 08:25


#40 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 08:46

a tak plywa ten 4 hp

http://speedamotor.e...otor-5-0HP.html






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych