Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Długi cast pod duże gumy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1895 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 06 lipiec 2017 - 19:41

Czyli Piotrze, poprzesz mnie w apelu do młodzieży?: Chłopaki, nie kłóćcie się o długość. Wszak technika i co kto lubi jest najważniejsze :)



#42 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 06 lipiec 2017 - 19:59

Jak najbardziej.


  • BOB i turbo93 lubią to

#43 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 06 lipiec 2017 - 20:02

Ja też lubię długie dolniki a kolega twierdzi, że podałem linki z krótkimi i bądź  tu dobry. Nawet linka do strony producenta podałem z wyszczególnionymi pomiarami... :wacko:



#44 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 06 lipiec 2017 - 20:23

Zasady są po to by je czasami obalać. Ostatnio byłem z dwoma kumplami na pontonie. Jeden z nich dżerkował Team Dragonem SE przy długości ponad 2,20 ( to nic nadzwyczajnego), ale patyk miał c.w do bodajże 18 g. Przynęty to m.i.n S10S. Mówię mu: tym patykiem nie zatniesz szczupłego,za mało mocy, on mi na to: Już nie jednego szczupłego w ten sposób złowiłem. Robciu, znasz tego gościa. To Król. Za to kocham casting. Nie ma stałych reguł, one są tworzone i obalane przez Nas, wędkarzy.
  • BOB lubi to

#45 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 06 lipiec 2017 - 20:46

No nie do końca.Nie każdy może skutecznie  obalać, ciężko wypracowane przez pokolenia zasady. ...noooo, ale Król może. :D

PS przekaż mu moje poddańcze ukłony :)



#46 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 07 lipiec 2017 - 04:06

[quote name="Novis" post="2183564" timestamp="1499369023"]

Zasady są po to by je czasami obalać.....Święte słowa w mojej okolicy jest jeziorko,płytkie zarośnięte,dzierżawca wprowadził zakaz wędkowania ze sprzętu pływającego i lipa ponieważ od brzegu jest pas zielicha ok.10/15 metrów i nie ma szans na wędkowanie.Pewnego dnia podczas wyprawy na grzyby,w pobliżu jeziora patrzę,a tu wędkarze stoją w spodniobutach i spiningują długimi teleskopami3/4m coś w stylu Boloni.Byłem trochę zaskoczony Co ludziska wymyślą,aby wpierdzielielić rybę z jeziora.
.

Użytkownik Marioo edytował ten post 07 lipiec 2017 - 04:13


#47 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 07 lipiec 2017 - 05:28

[quote name="Novis" post="2183564" timestamp="1499369023"]

Zasady są po to by je czasami obalać.....Święte słowa w mojej okolicy jest jeziorko,płytkie zarośnięte,dzierżawca wprowadził zakaz wędkowania ze sprzętu pływającego i lipa ponieważ od brzegu jest pas zielicha ok.10/15 metrów i nie ma szans na wędkowanie.Pewnego dnia podczas wyprawy na grzyby,w pobliżu jeziora patrzę,a tu wędkarze stoją w spodniobutach i spiningują długimi teleskopami3/4m coś w stylu Boloni.Byłem trochę zaskoczony Co ludziska wymyślą,aby wpierdzielielić rybę z jeziora.
.

 

He, he dobre ;)



#48 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 07 lipiec 2017 - 13:15

Witam. Przyszedł kij effezett impulse bigbait 2,55m 90-250gr .Niezła pała i mega szybki..Ale co mogę więcej powiedzieć?  Jestem zawiedziony ..Pomijam fakt o tym nakręcanym foregripie i zakrytym uchwycie z dupy bo o tym wiedziałem i zamierzam to po swojemu przerobić z czasem...Ale te przelotki to jakieś nieporozumienie jest ..Takie same przelotki można kupić  na allegro komplet za max 30zł...Kij krótko przetestowałem na polu i spełnia swoje zadanie rzuca dużymi gumami bez większego wysiłku ...Porównałem też parametry rzutowe przy użyciu tego samego kręcioła z takimi samymi nastawieniami z kijem 1,90m... Rzuca łatwiej i dalej ten długi z tym że ten mój króciak ma max 140gr wyrzutu i nie ma co go porównywać z palą co ma 250gr wyrzutu max  ..Podejrzewam że jak bym wziął krótki kij max 2m i o cw 250gr to może i te odległości były by zbliżone ...Dokładnie jeszcze nie sprawdziłem parametrów rzutowych tego długiego kija bo to się okaże nad wodą ...Ale z tego co powoli zaczynam doświadczać i zauważać to widzę że przy caście długość kija ma niewielkie znaczenie w odległościach rzutowych ..Bardziej liczy się jego praca i cw... Jednak  wydaje mi się że dużymi przynętami przy długim kiju rzuca się łatwiej , prawdopodobnie celniej i  nie jest to tak męczące ...

Podsumowując sam kij , oczywiście nie polecam ..Ja na jerki łowie bardziej spolegliwym kijem niż ten,  w miarę szybkim i przede wszystkim tak samo mocnym.Za połowę tych pieniędzy lub nawet 1/3 można kupić kij morski z pazurem i podejrzewam że jego parametry i uzbrojenie  będą takie same , a nawet lepsze ...Więc jak nie widać różnicy to po co przepłacać...

Zamierzam jeszcze nabyć kij taki do max 160gr cw pod trochę lżejsze gumy , ale tu już na spokojnie  dobrze się zastanowię, bo ten to w ogóle musi być wypasiony.. Musi mieć takie cech jak : ciętość, szybkość, moc w dolniku , spolegliwość , ma być lekki i bardzo smukly i przede wszystkim hajs ma się zgadzać z jakością tego kija  ...Poszukam, poszperam, pokombinuje, spędzę trochę czasu nad wodą na testach  i dam znać co wymodziłem jak się trafi słuszny kij ..

Oczywiście to wszystko  są moje spostrzeżenia i nie każdy musi się z tym zgadzać. Kij zawsze dobieram pod swoje potrzeby i żeby mi dobrze się z nim współpracowało:) Z masy kijów mam może z 5 które w pełni spełniają moje oczekiwania i z tych 5 to są 3 które sam wykonałem..  Pozdrawiam i połamania..


Użytkownik darkonis edytował ten post 07 lipiec 2017 - 13:41

  • Analityk85 i Little Wing lubią to

#49 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 lipiec 2017 - 15:08

zamowiłem właśnie taki komplet, dla ojca mocniejszy i słabszy :)

 

niestety, chyba jestem zbyt ograniczony jednak na to forum,nie przełknę porównania do dorszówki,Pozdrawiam życzę wypasionych kiji a przedewszsytkim by sie hajs zgadzał i w patyku za 100e były montowane siki :D 



#50 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 07 lipiec 2017 - 16:47

W tej samej cenie można znaleźć już coś na alkonitach od fuji i z uchwytem fuji ..Ale nie chodzi mi o producenta tych przelotek tylko o ich ring ..Jest po prostu kanciasty ten ring i będzie mi szarpać plecionkę podczas wyrzutów ...Jeszcze kolejna wadę jaką znalazłem to waga tego kija...  Producent podaje że waży 264gr i pomyślałem jak większość kijów w tym przedziale , ale wrzuciłem na wagę przed ważeniem oczywiście kalibrowałem wagę i okazało się że waży ponad 280gr..niby nie wiele ale jednak jest to różnica która producent powinien podać...



#51 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 07 lipiec 2017 - 17:10

W tej samej cenie można znaleźć już coś na alkonitach od fuji i z uchwytem fuji ..Ale nie chodzi mi o producenta tych przelotek tylko o ich ring ..Jest po prostu kanciasty ten ring i będzie mi szarpać plecionkę podczas wyrzutów ...Jeszcze kolejna wadę jaką znalazłem to waga tego kija...  Producent podaje że waży 264gr i pomyślałem jak większość kijów w tym przedziale , ale wrzuciłem na wagę przed ważeniem oczywiście kalibrowałem wagę i okazało się że waży ponad 280gr..niby nie wiele ale jednak jest to różnica która producent powinien podać...

 

U mnie ringi gładkie, waga zgodna z opisem.



#52 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 07 lipiec 2017 - 17:39

Hm, czyli nadal zabawa w kotka i myszkę na zasadzie: No to mi się trafił zajebisty kijek z tej serii. Cała seria powinna mieć powtarzalność.Ze wszystkimi zaletami i wadami, które później w toku produkcji można ewentualnie zniwelować. Dlatego często opinie o różnych customach są tak rozbieżne.

#53 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 lipiec 2017 - 18:56

ok, zwróci ten kij i tyle :) jak ci się nie uda to go odkupie,bedzie jako zapas,

Ty i tak na tą metodą nie połowisz skoro wazyleś kij...a i chyba bym nie robił customów za 1500-2000 jak by były super doskonale kije za 400zł na fuji i miały super blanki  :) no bo po co?

 

poka jakaś fotke tych zpapranych przelotek


Użytkownik Tu nie ma ryb. edytował ten post 07 lipiec 2017 - 19:04


#54 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 07 lipiec 2017 - 19:08

Niezła myśl. Mógłbyś wrzucić foty, Darku!

#55 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 lipiec 2017 - 19:41

tak, foteczki bo z tego co pisze producent wynika ze powiny to być przelotki w ramce k firmy SeaGuide®  czyli  nie szit za 30zł z allegro



#56 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 07 lipiec 2017 - 20:01

@darkonis

Jeśli sam montujesz kije, to wymień przelotki, komplet batson hard +/- 60zł. i będzie po kłopocie.

W większości seryjnych kijów kastingowych o tak dużym cw, nie ma uchwytów blank exposed.

 

Nie ma co spodziewać się fajerwerków w kiju za 300 z groszem. Sam set alconitów+sic na szczyt+ECS to już jakieś 200 PLNów, dlatego nie ma się co dziwić że w takim kiju ich nie montują.

Dla mnie kij jest ok.

 - Dobrze wyważony

 - Płynne ugięcie pod obciążeniem (nie kwadratowe)

 - Dobrze dobrana dł. dolnika

 - Estetyczne wykonanie

Ale tak jak mówiłem, to nie jest wędka którą będę głównie łowił, będę jej używał kilka razy w roku ( albo wcale) do gum 150+

Jeśli to miałaby być wędka której często używam to budowałbym a nie kupował gotowca.

Tyle że tutaj za 300 pare, masz gotowy,  poprawnie uzbrojony kij, a w drugiej, za sam blank musisz dać 500 - 1000 PLN i też nie masz gwarancji że wszystko będzie ok.

Będąc w Rodmasie oglądałem kilka blanków m1 ( 25lb. i 35.lb) i żaden nie był idealnie prosty, w każdym trafiały się nie do końca równo naklejone maty. St croix też lubią uciekać w którąś stronę.

Podsumowując, ile byś nie wydał i czego byś nie kupił, zawsze będzie coś do czego można się przyczepić.


Użytkownik adasio edytował ten post 07 lipiec 2017 - 20:01


#57 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 07 lipiec 2017 - 22:08

Jestem po testach z nad wody już..Nie ma to jak testy na mokro i powiem tak...  kij jest ok do ciężkich gum ..Nawet leży mi w łapie.. Wyważa mi się z plutonem że go prawie nie odczuwam .O dziwo zamknięty uchwyt który np. przeszkadza mi w krótkim kiju nie ma w tym kiju znaczenia , mógł by być matowy bo ten jest śliski i trochę to mi przeszkadza , ale ok .Świetny jest również dolnik który jest tak wyprofilowany że idealnie wchodzi pod pachę..Szybkość i czułość kija bardzo wysoka ..Po kilku godzinach łowienia nie jestem zmęczony ...Nie zauważyłem też żeby przelotki zwłaszcza szczytowa potargały mi plecionkę .. Chyba wszystko jest ok .. Nawet zaczyna mi się podobać ten kij ...Największa guma jaka rzucałem to Prorex Classic Shad 25cm na 25gr ołowiu i kij pociągnie zdecydowanie więcej ..Bardziej martwiłem się przy rzucaniu plecionka i przyponem niż kijem (zapomniałem zabrać tytanowy przypon)... Jeżeli chodzi o odległości rzutowe nie zauważyłem jakiejś większej  różnicy miedzy tym kijem a kijem krótszym ale rzuca się zdecydowanie bardziej komfortowo ..Myślę też że będzie to bardzo dobry kij do dużych jerków .Szkoda że tylko łowiska mamy jakie mamy i było bez ryby.Tak więc przepraszam za sucha ocenę  kija na mokro wychodzi inaczej ..Zdjęcia przelotek wrzucę może jutro jak będzie na to czas ..Pozdrawiam..



#58 OFFLINE   Bharanek

Bharanek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaWrocław/'s-Gravenhage
  • Imię:Jacek

Napisano 08 lipiec 2017 - 18:29

Darku, albo ktokolwiek inny zainteresowany tematem :)

 

Pod koniec lipca, początek sierpnia będę w okolicach Giżycka, jak ktoś chce pomachać W4 i popróbować, to nie ma sprawy.

 

Żeby nie śmiecić - PRIV proszę 



#59 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 08 lipiec 2017 - 19:23

Słabo widać te przelotki na foto nie udało mi się zrobić lepszych foto ..Głównie chodzi mi o szczytową bo ma największe znaczenie reszta nie gra roli byle by spiek był mocny a tu wygląda na mocny ale to się okaże jak nie będzie tarła plecionki to będzie ok..Może to moje przewrażliwienie tylko.. Ja większość kijów jakie mam , mam na przelotkach fuji i tam one są w pełni zaokrąglone..

Załączone pliki



#60 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 11 lipiec 2017 - 23:03

To i mi się zachciało takiego kija mieć w swoim arsenale. Poczytałem , pojeździłem i pomacałem blanki i gotowe kije. Gotowce sklepowe odpadły ,każdemu czegoś brak jakoś nie było chemii.Decyzja jedna trzeba budować i znowu schody, okrzyczane ogniste ptaki znam , z talonem jakoś mi nie podrodze . Zaczynam grymasić jak panna na wydaniu,za gruby ,za chudy,krótki,kołkowaty,kuźwa sam już nie wiem. Wreszcie jest decyzja ,robię wycieczkę do kolejnej pracowni i dostaję do łapy st.croix. wędki i blanki teoretycznie a część praktycznie znam . Chwila zawachania i jest między nami chemia. Szybka rozmowa z rodbuilderem i... decyzję postanawiam odwlec w czasie. Jeszcze chwila luźnej rozmowy wracam do domu. Podjęcie decyzji nastąpiło w czasie jazdy,zjazd na pobocze,telefon i mój ci on. Będzie na pewno na wczesną jesień , szczegóły ustalimy na spokojnie. Wybór padł na Tournamenta 4C710HF ,ubranie jak zawsze czarna pianka ,zwykłe fuji,i pierścionki tam gdzie niezbędne w kwestii doboru przelotek zdaję się na zbrojmistrza. Pozostaje czekać i myślę że sezon jesienny obdaruje wędkarskimi przygodami.
  • BOB, ManieQ i SID lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych