Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Długi cast pod duże gumy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1895 odpowiedzi w tym temacie

#681 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 marzec 2018 - 14:51

A to już nie paranoja ? Czy znowu moda na 200-300 gramowe przynęty ?

 

Tomek, a była już taka moda ? U nas i ogolenie w wuropie to dopiero raczkuje , kiedyś do tego sam dojdziesz, Narazie zacznij od wydłużenia dolnika w swimbaicie  :P 

 

Też już o tym jakiś czas temu pisałem. Większość jedzie na świniach do 80 gr sporadycznie dorzuci 20g ołowiu. Na 20 przynęt jedna ma powyżej 120/130 g. 

Jak chcemy się bawić w 150-350 g przynęty na poważnie to tylko troll a tu kwestia kija wygląda zupełnie inaczej. Z łapy 200g przynęty będą raczej zniechęcały niż zachęcały do grubego łowienia. 

 

Marcin, smutna prawda dużo osób podąża ślepo za modą czy trendem, a nie wnika po co i dla czego stosuje się takie gnaty. Zobaczą Majkiego Pe na internetach interesuje ich jaki kij , jaka przynęta , i jaki kołowrotek.  A wystarczy troche pomysleć. 

 

Ja na 100% nie jestem w stanie wytrzymać kondycyjnie nawet tylko całodniowego rzucanie ok100gr. Z tej przyczyny na łodzi mam 3-4 kijki wagi średniej i lekkiej. Przychodzi zmęczenie to pora na relaks, który ...przynosi czasem zaskakujące rezultaty ;)  :D

 

Ja ogarnę 5-6 dni łowienia  od 5:00 do 22:00 i jest to ciężkie nie zależnie od metody czy sandaczowanie czy szczupakowanie czy latanie za pstrągiem. Generalnie im mniej alkoholu tym lepiej to wychodzi :) 

 

Panowie,co mówią że barki im wysiadają od 120g przynęt , niech zdradzą jakich wędek używacie? 



#682 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 18 marzec 2018 - 15:43

Nie zgłaszam się bo bark OK...prawy nadgarstek nie daje rady :P  ;)



#683 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4550 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 marzec 2018 - 15:49

Panowie,co mówią że barki im wysiadają od 120g przynęt , niech zdradzą jakich wędek używacie? 

 

Tym co barki wysiadły to na pewno nie od takich przynęt i wędzisk ... Bark to relatywnie delikatna konstrukcja i poważniejsza kontuzja nie wyleczona do końca problemy stwarzać będzie ... Tak samo jest z kolanami, a i latka lecą ;) Znacie pewnie ten kawał o dziadku w szpitalu i jego kolanach ...  :D 



#684 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 18 marzec 2018 - 18:00

Tomek, a była już taka moda ? U nas i ogolenie w wuropie to dopiero raczkuje , kiedyś do tego sam dojdziesz, Narazie zacznij od wydłużenia dolnika w swimbaicie :P


Marcin, smutna prawda dużo osób podąża ślepo za modą czy trendem, a nie wnika po co i dla czego stosuje się takie gnaty. Zobaczą Majkiego Pe na internetach interesuje ich jaki kij , jaka przynęta , i jaki kołowrotek. A wystarczy troche pomysleć.


Ja ogarnę 5-6 dni łowienia od 5:00 do 22:00 i jest to ciężkie nie zależnie od metody czy sandaczowanie czy szczupakowanie czy latanie za pstrągiem. Generalnie im mniej alkoholu tym lepiej to wychodzi :)

Panowie,co mówią że barki im wysiadają od 120g przynęt , niech zdradzą jakich wędek używacie?

u mnie bark wyeksploatowany siatkarsko

#685 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 18 marzec 2018 - 18:14

No to jak ktoś jest po kontuzji czy ma wyeksploatowany od pracy czy uprawiania jakegoś sportu to inna sprawa więc takiej osobie to juz jest (paranoja) rzucać 100+ . Jak ma sie kij dobrze dobrany to i 200ki można ładować i nie bedzie to tak przeciążać organizmu. Mieszkam w Irladnii wiekszosc ludzi wlasnie ma takie nawyki jak w Polsce ze łowią 10-12cm gumami, a co za tym idzie łowią mniejsze ryby. Nie mowie ze nie bo trafi sie i wieksza która trafi w taka 10cm przynete. Ale mam kilku ludzi co ładują 300g przynętami i łowią piękne ryby. Zasada w USA jak i skandynawi mowi jasno im wieksza przynęta tym większa ryba, i to u mnie sie sprawdza. Jak jest dobrze dobrany sprzęt to nie ma tragedii .  do 100g to ja jerkami rzucam a gumy zaczynaja sie dopiero od 100g+ przekonałem sie przyjeżdzajac tutaj ze to inne łowienie niż w POlsce i to jednak daje lepsze efekty.


  • spinnerman lubi to

#686 OFFLINE   pepka87

pepka87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 18 marzec 2018 - 20:27

Teraz to mam jeszcze większy metlik w glowie, ktora wersje wybrac :/
Moze wezme dwie hehe ;)

#687 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 19 marzec 2018 - 07:40

Rzeczywiście ten wątek powoli zaczyna przypominać konkurs kto ma większego;-) .Gwoli ścisłości producent opisuje deklarowane cw dla M1 25lb na 3oz czyli 90gr. 35lb 6oz czyli 180gr resztę sobie dopowiedz;-)
  • MarCinFin lubi to

#688 OFFLINE   pepka87

pepka87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 19 marzec 2018 - 09:19

Rzeczywiście ten wątek powoli zaczyna przypominać konkurs kto ma większego;-) .Gwoli ścisłości producent opisuje deklarowane cw dla M1 25lb na 3oz czyli 90gr. 35lb 6oz czyli 180gr resztę sobie dopowiedz;-)

dla mnie ważny też jest dół i chciałbym żeby 30g tez sobie fajnie radził :) i z opisu producenta 35lb własnie od tego startuje 


Użytkownik pepka87 edytował ten post 19 marzec 2018 - 09:20


#689 ONLINE   AliH

AliH

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Aleksander

Napisano 25 marzec 2018 - 22:29

Czy ktoś miał w rękach DAM evidence cast do 100g? Wiem, że świetnie leżałby mi w ręce ale niestety nie mam gdzie pomachać Nowość na ten rok i necie zero opinii

#690 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 marzec 2018 - 10:36

35lb swimbait sobie poradzi , fajny do tego celu będzie tez jeden z swimbaitów classic



#691 OFFLINE   pepka87

pepka87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 27 marzec 2018 - 20:10

Hey.
Panowie zdecydowalem sie na m1 25lb jako ze chce miec jeden kij na szczupaka,a jak potrzeba i checi do bardziej meskiego łowienia wyjda to za rok dokupe mocniejsza wersję.

Teraz moze Wy mi podpowiecie co robic.

Jest do kupienia nowa gotowa M1 ucieta do 230cm za okolo 1050 zl, zbrojona spiralnie, ktory czeka na nowego wlasciciela(od Rodmas) czy warto dopłacić okolo 200 zl do pelnego 240 cm i czekac 3 tyg (w sumie czas ma male znaczenie jako ze do maja bedzie)

Niestety nie mam doświadczeńa w temacie szczupaka, a 200zl to zawsze lare przynęt ktore można urwać ;)

Pozdrawiam

Użytkownik pepka87 edytował ten post 27 marzec 2018 - 20:15


#692 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 27 marzec 2018 - 20:42

Moje skromne zdanie : warto mieć go w pełnej długości Miałem cięty do 7', teraz mam go w pełnej długości i to jest to, mam takie odczucie jak by to był inny kij /mocniejszy


Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

#693 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 27 marzec 2018 - 21:00

A ja oglądałem na Garażu u Łukasza piękny kijek ale do 80gr.

Phenix M1 MXS802H 8'2 15-30lb

Obok stał M1 swimbait 35 i też był ok.

Teraz  mam dylemat.


Użytkownik nurek28 edytował ten post 27 marzec 2018 - 21:02


#694 OFFLINE   pepka87

pepka87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 27 marzec 2018 - 21:15

Moje skromne zdanie : warto mieć go w pełnej długości Miałem cięty do 7', teraz mam go w pełnej długości i to jest to, mam takie odczucie jak by to był inny kij /mocniejszy


Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka


210 to spory kawalek ucieli z kijka ale czy te 10 cm zrobi taka roznice na ktora warto wydac 200 zl...
Pozdrawiam

#695 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 27 marzec 2018 - 23:14

Be powodu takiej długości nie dali :) ja wybieram dłuższy iż na pewno wygodniej będzie rzucać dużymi przynetami. Kwestia też jakiej długości jest dolnik.

#696 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 marzec 2018 - 23:22

Hey.
Panowie zdecydowalem sie na m1 25lb jako ze chce miec jeden kij na szczupaka,a jak potrzeba i checi do bardziej meskiego łowienia wyjda to za rok dokupe mocniejsza wersję.

Teraz moze Wy mi podpowiecie co robic.

Jest do kupienia nowa gotowa M1 ucieta do 230cm za okolo 1050 zl, zbrojona spiralnie, ktory czeka na nowego wlasciciela(od Rodmas) czy warto dopłacić okolo 200 zl do pelnego 240 cm i czekac 3 tyg (w sumie czas ma male znaczenie jako ze do maja bedzie)

Niestety nie mam doświadczeńa w temacie szczupaka, a 200zl to zawsze lare przynęt ktore można urwać ;)

Pozdrawiam

10cm aż tak go nie osłabi raczej ważna jest rękojeść, a konkretnie jej długość 

 

A ja oglądałem na Garażu u Łukasza piękny kijek ale do 80gr.

Phenix M1 MXS802H 8'2 15-30lb

Obok stał M1 swimbait 35 i też był ok.

Teraz  mam dylemat.

 

to był M1 inshore 35lb szybszy od swimbaita 35lb :) oba super kije 



#697 OFFLINE   pepka87

pepka87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 28 marzec 2018 - 00:28

10cm aż tak go nie osłabi raczej ważna jest rękojeść, a konkretnie jej długość 

Jutro podjade zmierzyć, jaka dlugosc powinno byc minimum od pazura dla komfortowego lowienia ?

#698 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 marzec 2018 - 00:30

zależy od długości rąk, przy 180cm mi odpowiada 44-46cm od pazura do końca dolnika


Użytkownik Tu nie ma ryb. edytował ten post 28 marzec 2018 - 00:30


#699 OFFLINE   pepka87

pepka87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 28 marzec 2018 - 00:45

Wzrost sie zgadza z moim, ale obawiam sie ze tych cm zabraknie pare w dolniki przy 230 cm
  • Baks lubi to

#700 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 marzec 2018 - 00:47

zrób nowy w gdańsku masz conajmniej dwie pracownie  ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych