Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Długi cast pod duże gumy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1895 odpowiedzi w tym temacie

#981 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15587 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 luty 2019 - 11:09

wiem, że ciężko to połączyć ale chodzi o taki multi-pike żeby ogarnąć i jedno i drugie bo niby się nie da a ludzie tak łowią :) Kij pod rybą powinien przechodzić w ugięcie paraboliczne ale jednocześnie sztywny do szarpania lekkiego.

Ciężko o taki kijek - tym bardziej budżetowy. Ja bym poszedł w dwa budżetowe bo na łódce i tak jest miejsce a przynęt nie trzeba zmieniać.

Za 100-150 jerkówka 186 -200 cm zależnie od wzrostu i upodobań i coś za 200 zł o długości 2,40-2,60.


  • golsyl lubi to

#982 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 05 luty 2019 - 13:11

który dokładnie?  ten popularny to Phenix- mxur80mh 244cm  -   m1 swimbait 25lb 

tak o ten chodzi, ile mniej więcej by kosztował?



#983 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 05 luty 2019 - 13:14

mam dragon ultime 198 cm i spisuje sie świetnie ale chciałem spróbować jerkowac dłuższym kijem a przy okazji czasem zmienić na gumę. Sporo osób zaczyna twierdzić, że nieco dłuższy kij jest lepszy do jerków a i gumą sie rzuci i zwykle gume się zwija jednostajnie.



#984 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 luty 2019 - 13:16

od 1300 do 2000 zależy od pracowni i komponentów 



#985 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 05 luty 2019 - 13:22

oo to już nie mało...... ale jest na co zbierać :D a na razie szukam czegoś budżetowego



#986 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 05 luty 2019 - 14:29

Taki uniwersalny kij ,to był dla mnie Svartzonker Black Series chyba 7'9" do 150 gram. Gdy nie byłem zdecydowany konkretnie na jerki i brałem też pudło gum . Pod 70cm szczupakiem już zaczynał pracować.

#987 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 05 luty 2019 - 14:51

dzięki zainteresuje się, poszukam info:)



#988 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 05 luty 2019 - 15:06

Abu Volatile do 90 gram też mam i do gum jest stworzony ,do jerkowania odpada .

#989 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 luty 2019 - 16:23

Dla mnie takim uniwersałem jest

Savage Gear Black Savage Trigger 249cm -150g

Da się jerkować ale wygodniej jest jerkówka.



#990 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 06 luty 2019 - 07:26

a ten balck savage trigger ale 220 cm do 30-70 gr? Może ktoś nim łowił?



#991 OFFLINE   Wonsz

Wonsz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • Imię:Daniel

Napisano 11 luty 2019 - 12:55

Hej, używał ktoś DAM EFFZETT EVIDENCE CAST 255/80-150g lub 240/60-100? Jakie jest realne cw? Kij ma byc pod sumy, rozsądnie było by wziąć wersję do 150 ale czy rzucę z niej bez problemu przynęty 70gr?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

#992 OFFLINE   Darek Koralewski

Darek Koralewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaNorrköping
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Koralewski

Napisano 11 luty 2019 - 17:30

Taki uniwersalny kij ,to był dla mnie Svartzonker Black Series chyba 7'9" do 150 gram. Gdy nie byłem zdecydowany konkretnie na jerki i brałem też pudło gum . Pod 70cm szczupakiem już zaczynał pracować.


Sporo szwedów jerkuje długimi kijami

#993 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15587 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 luty 2019 - 17:50

Sporo szwedów jerkuje długimi kijami

Do boku da się bez problemu większymi jerkami typu Bandit .  Problem zaczyna się gdy chcemy np. Slidera 10 S energicznie poprowadzić.


  • Novis, rothen i Darek Koralewski lubią to

#994 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2019 - 20:11

Jerkówka to z założenia powinna mieć między 180 a 195 cm. Tym się operuje najwygodniej. I do tego sztywna jak kij od szczotki. Dłuższe kije nie wykluczają użycia jerków, ale do operowania takimi to starczy sił i chęci na parę godzin. Nie mówiąc o nadgarstku. Chyba, że takim sliderem będziemy się bawić "pracując" multikiem. Tylko po co? Nie po to chyba wymyślono bezsterowce? Co do Szwedów, to ich zamiłowanie do długich kijków castingowych wynika z rzadszego użycia klasycznych jerków kosztem dużych gum, woblerów czy spinnerbaitów. Dziewięciostopowcem to można wystrzelić jak z katapulty przynętę, zaciąć i zamortyzować rybę. A przy okazji można założyć raz na jakiś czas jerka i pociągnąć go klasycznie z lusterkującymi przerwami. Z budżetówek poleciłbym na początek Savage Gear Butch Light XLNT2 274cm ->150g. Moc pozwala swobodnie cisnąć 100 gr. Kij ładuje się i ugina całkiem sympatycznie, nie jest pałowaty. I największa zaleta, waga 198 gram. Przy tej długości i c.w. waga zaskakuje i daje dużą frajdę z łowienia.
  • BOB i koval75 lubią to

#995 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 14 luty 2019 - 21:00

Jerkówka to z założenia powinna mieć między 180 a 195 cm. Tym się operuje najwygodniej. I do tego sztywna jak kij od szczotki. Dłuższe kije nie wykluczają użycia jerków, ale do operowania takimi to starczy sił i chęci na parę godzin. Nie mówiąc o nadgarstku. Chyba, że takim sliderem będziemy się bawić "pracując" multikiem. Tylko po co? Nie po to chyba wymyślono bezsterowce? Co do Szwedów, to ich zamiłowanie do długich kijków castingowych wynika z rzadszego użycia klasycznych jerków kosztem dużych gum, woblerów czy spinnerbaitów. Dziewięciostopowcem to można wystrzelić jak z katapulty przynętę, zaciąć i zamortyzować rybę. A przy okazji można założyć raz na jakiś czas jerka i pociągnąć go klasycznie z lusterkującymi przerwami. Z budżetówek poleciłbym na początek Savage Gear Butch Light XLNT2 274cm ->150g. Moc pozwala swobodnie cisnąć 100 gr. Kij ładuje się i ugina całkiem sympatycznie, nie jest pałowaty. I największa zaleta, waga 198 gram. Przy tej długości i c.w. waga zaskakuje i daje dużą frajdę z łowienia.

Masz ten kij? Przynieś na GS do pomacania ;)



#996 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2019 - 21:28

Mówisz i masz. Mogę przynieść z mocniejszym braciszkiem, którego właśnie sprawiłem sobie jako żelazną rezerwę mocy. Volatile 9 stóp 220 gr. Tu już trudno mówić o subtelności. I waga nieporównywalna.
  • BOB lubi to

#997 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 14 luty 2019 - 21:41

Abulca sobie daruj (przynajmniej dla mnie) Znam i to jest poza zakresem mojej niemocy!

Przywiozę swojego SG do 180..i do 160 To wszystko co potrzebuję ;)



#998 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2019 - 22:13

160 to ten brązowy kamuflaż? Gdyby był dłuższy o 20-30 cm. raczej byś go nie przyniósł 🙂. Bardzo mi się spodobał.

#999 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 14 luty 2019 - 22:21

To ten...chyba się z nim dogadam ;)

Przyniosę i nawet mi nic nie proponuj!!!



#1000 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 479 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 15 luty 2019 - 09:42

Jerkówka to z założenia powinna mieć między 180 a 195 cm. Tym się operuje najwygodniej. I do tego sztywna jak kij od szczotki. Dłuższe kije nie wykluczają użycia jerków, ale do operowania takimi to starczy sił i chęci na parę godzin. Nie mówiąc o nadgarstku. Chyba, że takim sliderem będziemy się bawić "pracując" multikiem. Tylko po co? Nie po to chyba wymyślono bezsterowce? Co do Szwedów, to ich zamiłowanie do długich kijków castingowych wynika z rzadszego użycia klasycznych jerków kosztem dużych gum, woblerów czy spinnerbaitów. Dziewięciostopowcem to można wystrzelić jak z katapulty przynętę, zaciąć i zamortyzować rybę. A przy okazji można założyć raz na jakiś czas jerka i pociągnąć go klasycznie z lusterkującymi przerwami. Z budżetówek poleciłbym na początek Savage Gear Butch Light XLNT2 274cm ->150g. Moc pozwala swobodnie cisnąć 100 gr. Kij ładuje się i ugina całkiem sympatycznie, nie jest pałowaty. I największa zaleta, waga 198 gram. Przy tej długości i c.w. waga zaskakuje i daje dużą frajdę z łowienia.

Mam ten SG ,potwierdzam ,fajny

A rzuty, dluuugie,






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych