Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Długi cast pod duże gumy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1895 odpowiedzi w tym temacie

#1141 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 lipiec 2019 - 09:29

Hej

150 g to bardzo okazjonalnie, najczęściej nie przekraczam 130, najwięcej co rzucam to herring 25 (100g) + 20-30g ołów, więcej to raczej trolling,

a co myślicie o tych jerkach? który kij najlepiej podoła?

Zapomniałem jeszcze napisać że aktualnie posiadam mpp spinn do 150 g, który idzie na sprzedaż, i to jest już dość sztywno, i jerki 110 bez problemu, sztywniej już bym nie chciał.

Nie pogodzisz gum i jerków jeśli chcesz mieć komfort. Niektóre jerki np. Buster Jerk są czasem bardzo skuteczne przy ekspresowym prowadzeniu a tego nie długim zrobisz kijkiem do gum. Lepiej kup pałkę do jerków za 100 złotych typu Dragon Thytan.


  • golsyl, wojciiech i Janusz1966 lubią to

#1142 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 04 lipiec 2019 - 11:11

Czy ktoś z kolegów używał ?  Svartzonker Black Series 9'1" 400g "The Big Gun"  ogarnie to okolice maksymalnego CW ? czy raczej dane na kiju są przesadzone?



#1143 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 lipiec 2019 - 11:28

Czy ktoś z kolegów używał ?  Svartzonker Black Series 9'1" 400g "The Big Gun"  ogarnie to okolice maksymalnego CW ? czy raczej dane na kiju są przesadzone?

Szkoda że to spinn.



#1144 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 04 lipiec 2019 - 13:08

Cast też jest:

 

https://www.sportfis...he-big-gun.html

 

https://www.lured.be...ng-16oz-448g-91

 

https://www.leurrede...ml#.XR3r5-gzZaQ

 

Edit: A w zasadzie jest raczej chyba tylko cast - wygląda na to, że Pleciona źle ten kij przyporządkowała.

 

Tutaj test:

 

https://www.esoxonly...t-2-pc-casting/


Użytkownik Maciek. edytował ten post 04 lipiec 2019 - 13:18


#1145 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 04 lipiec 2019 - 13:56

Andrzej o casta oczywiście mi chodziło,w jakimś filmiku chyba Majki mówił że w Plecionie jest.ale czasu obadać nie mam.



#1146 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 18 wrzesień 2019 - 15:00

Czy ktoś miał okazję tym kijem? BFT Raptor G2 Swimbait 7'6'' 229cm do 150g czy ma moc żeby rzucić i łowić przynętami 150-170g? Poszukuję czegoś w rozsądnej kasie do 250cm w tym przedziale wagowym przynęt.


Użytkownik Sławek.Sobolewski edytował ten post 18 wrzesień 2019 - 15:02


#1147 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 18 wrzesień 2019 - 15:17

Jest Roots G2 do 170 gr. Mam downsizera do 80 g ale muszę ostrzec przed klikającymi uchwytami multiplikatora! Sam już raz dałem na gwarancji i dostałem nowy dolnik, który po jakimś roku zaczął to samo co poprzednik - wyczuwalne i słyszalne tylko podczas rzutów ,i to nie pod górną granicą kija . Rozmawiałem że sprzedawcami w trzech sklepach (Stockholm) i wszyscy potwierdzają ,że też mają/mieli już po kilka kijów tej marki z tym samym problemem .

#1148 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 25 wrzesień 2019 - 17:48

Panowie, potrzebuje pomocy wyborze kija. Szukam wedki ktora ma okolo 260 cm dlugosci i ciezar wyrzutu max oscylujacego w granicy 250 gram. Znalazlem dwa kije ktore wstepnie spelniaja moje wynagania, pierwszy to SG Custom Predator 259 cm do 240 gram a drugi to Abu Volatile 262 cm, 70-250 gram. Jezeli chodzi o pierwszego to czytalem raczej pozytywne opinie, co do drugiego to nic nie znalazlem, a wiekszosc opinii odnosi sie do wersji do 90 gram lub 200 gram ktore sa ponoc rozne jezeli chodzi o akcje. Kij bede wylacznie uzywal do gum do tej wlasnie masy. Zalezy mi zeby kij nie byl sztywna pałą i zeby w miare amortyzowal podczas walki z ryba. Zdaje sobie sprawe ze zeby rzucac takimi wabikami kij nie moze byc "miekki" ale nie chce tez z drugiej strony tyczki do grochu. Widzialem abu volatile do 200 gram i faktycznie jest sztywny ale widzialem tez Abu Volatile Musky do 400 gram i o dziwo az tak sztywny nie jest stad moje pytanie odnosnie wersji do 250 gram bo widze ze te kije nie sa posobne jezeli chodzi o akcje. Z gory dziekuje za pomoc.

#1149 ONLINE   sebam3

sebam3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Konkol

Napisano 25 wrzesień 2019 - 18:38

Mam Volatile do 200 gr i faktycznie wydaje się dość sztywny, ale wierz mi pod rybą, przyjmijmy od 80 cm, pracuje naprawdę fajnie, gnie się w piękną parabolę i pewnie amortyzuje zrywy. Natomiast dzięki "wstępnej" sztywności, przynęty fajnie z niego lecą. Polecam

#1150 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 25 wrzesień 2019 - 19:48

Jak Cię nie zrazi trochę niższa półka pomacaj patyki z serii MPP2 SG. Mają fajne mięso, ale i też masa dość znaczna. Ale chociaż weź do ręki, jak masz taką możliwość.



#1151 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 25 wrzesień 2019 - 19:59

Mam MPPII do 220 , wydaje się także sztywny ale dość fajnie się ugina no i portfela nie rujnuje :-)

#1152 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2019 - 20:03

Mam Volatile do 200 gr i faktycznie wydaje się dość sztywny, ale wierz mi pod rybą, przyjmijmy od 80 cm, pracuje naprawdę fajnie, gnie się w piękną parabolę i pewnie amortyzuje zrywy. Natomiast dzięki "wstępnej" sztywności, przynęty fajnie z niego lecą. Polecam


Ten Volatile do 200 gramów obsłuży węgorza sg 40 cm z ołowiem czyli 170-180 gramów przy pełnym wymachu czyli z zapasem ? Jaka długość dolnika do pazura?

#1153 OFFLINE   suareZ

suareZ

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 26 wrzesień 2019 - 04:59

Ja mam z kolei custom predatora, to jest naprawdę dobra laga, żeby ją uruchomić potrzeba naprawdę konkretnego zawodnika, ale 300g lata z tego bez problemu. Na tym filmiku masz ugięcie pod takowym

#1154 ONLINE   sebam3

sebam3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Konkol

Napisano 26 wrzesień 2019 - 06:30

Ten Volatile do 200 gramów obsłuży węgorza sg 40 cm z ołowiem czyli 170-180 gramów przy pełnym wymachu czyli z zapasem ? Jaka długość dolnika do pazura?

Węgorza obsłuży na spokojnie, Troutem 25 cm miota bez problemu.

Długość dolnika sprawdzę po robocie i  Ci odpowiem ;).



#1155 ONLINE   sebam3

sebam3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Konkol

Napisano 26 wrzesień 2019 - 07:30

Od pazura do końca kija 40 cm.

#1156 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 26 wrzesień 2019 - 10:12

Ten Volatile do 200 gramów obsłuży węgorza sg 40 cm z ołowiem czyli 170-180 gramów przy pełnym wymachu czyli z zapasem ? Jaka długość dolnika do pazura?

 

Próbowałeś hard eela 25 cm? Grubość i długość korpusu taka sama co w 40stce, tylko trochę krótszy ogon. Dla mnie przynęta super i nie trzeba iść w kij do 200 g. Waży 110 g, a zawsze można jeszcze dopalić czeburaszką etc. Używam miękkich 20 i 30 cm i twardego 25 cm. Świetne przynęty.

 

Od pazura do końca kija 40 cm.

 

Dla mnie np. to trochę mało. Przy takim kiju wolę 44-45 cm od pazura do końca dla porządnego wymachu.

 

Savage Gear w tym roku wprowadził fajne kije swimbaitowe z takim dolnikiem:

 

http://savage-gear.c...in-le-dentiste/

 

Tutaj w akcji: 

 

https://www.youtube....WC3JT9DM&t=195s

 

https://www.youtube....h?v=KW-nznd827c

 

Lekkie jak na cw i moc i nawet się gną :)


  • golsyl i sebam3 lubią to

#1157 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 wrzesień 2019 - 10:41

Próbowałeś hard eela 25 cm? Grubość i długość korpusu taka sama co w 40stce, tylko trochę krótszy ogon. Dla mnie przynęta super i nie trzeba iść w kij do 200 g. Waży 110 g, a zawsze można jeszcze dopalić czeburaszką etc. Używam miękkich 20 i 30 cm i twardego 25 cm. Świetne przynęty.

 

 

Dla mnie np. to trochę mało. Przy takim kiju wolę 44-45 cm od pazura do końca dla porządnego wymachu.

 

Savage Gear w tym roku wprowadził fajne kije swimbaitowe z takim dolnikiem:

 

http://savage-gear.c...in-le-dentiste/

 

Tutaj w akcji: 

 

https://www.youtube....WC3JT9DM&t=195s

 

https://www.youtube....h?v=KW-nznd827c

 

Lekkie jak na cw i moc i nawet się gną :)

Próbowałem twardego węgorza i mi nie podchodzi, za mały.

 

40 cm to faktycznie za mało a szkoda bo to dobry kijek.


  • sebam3 lubi to

#1158 ONLINE   sebam3

sebam3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Konkol

Napisano 26 wrzesień 2019 - 11:19

Próbowałem twardego węgorza i mi nie podchodzi, za mały.

 

40 cm to faktycznie za mało a szkoda bo to dobry kijek.

Faktycznie, kilka cm więcej na pewno by nie przeszkadzało,  też mam takie odczucie, ale przy tych 40 cm i tak lekko leci.

Chętnie spróbuję tego Hard-a ;)



#1159 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 październik 2019 - 21:24

Żeby nie męczyć dłużej tematu zamówiłem dzisiaj :EFFZETT IMPULSE BIGBAIT BC 2.55M 8'6'' 90-250G ..Tak jak 2 kolegów wyżej polecało .Okazało się że są w dwóch sklepach. Zobaczymy co to za kij i co potrafi  ..Cena znośna więc zostanie na 2 kij   ... To jak tylko dobrze pójdzie zamówię trochę  lżejszy kij też długi..Pozdrawiam i dzięki za wszelkie info odnośnie tego tematu...


Odkopię. Masz ten kijek?
  • Pumba lubi to

#1160 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 październik 2019 - 21:38

Czy Volatile do 200 gramów ogarnie bez problemu 210-220 gramów? Jaki ma dolnik?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych