Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Długi cast pod duże gumy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1895 odpowiedzi w tym temacie

#1521 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1054 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 sierpień 2021 - 09:58

Od samego oglądania zdjęć można przyrżnąć łbem w sufit. Wiosną podejmowałem próby ciskania moim Sliderem 20 (305 gr.). Volatile do 220 gr. z podczepionym Plutonem spokojnie dawał radę. Gorzej było z obsługującym zestaw osobnikiem. Szybciutko przerzuciłem się na relaksujący trolling.
  • maykel i BOB lubią to

#1522 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 25 sierpień 2021 - 10:07

Od samego oglądania zdjęć można przyrżnąć łbem w sufit. Wiosną podejmowałem próby ciskania moim Sliderem 20 (305 gr.). Volatile do 220 gr. z podczepionym Plutonem spokojnie dawał radę. Gorzej było z obsługującym zestaw osobnikiem. Szybciutko przerzuciłem się na relaksujący trolling.


Znam takiego co rzuca troutami 30 z korby, z plecionką chyba 0,22 albo 0,26 i daje radę... 😁😉

#1523 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 25 sierpień 2021 - 10:50

Kotletem ponad 300gr koleś wygrał Żarnowiec 118cm a na Sweepera 17 103cm (to już waga lekka). Kijem do 400 i Toro beast machał po kilkanaście godzin przez dwa dni.


  • Alexspin lubi to

#1524 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1054 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 sierpień 2021 - 11:07

To kwestia predyspozycji i kondycji wędkarza. To również kwestia granicy pomiędzy skutecznością takiego wędkowania, a wyzwaniem rzuconym przez producentów sprzętu i przynęt. Bierzemy do ręki przynętę w rozmiarze XXL i wyobrażamy sobie PB w podbieraku. Rzeczywistość często weryfikuje takie wyobrażenia. Czym jednak byłaby nasza pasja bez tych kudłatych myśli, wyganiających nas o świcie z łóżka, skłaniających do sterczenia godzinami w deszczu i bujania się na metrowej fali, kuszących do kupna dziesiątego multiplikatora, czy wreszcie prowokujących do siłowania się z ćwierćkilogramowym wabikiem? Rewelacja. Tylko dla wtajemniczonych.

#1525 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 25 sierpień 2021 - 12:38

Ja jestem pełen podziwu dla wszystkich którzy rzucają caly dzien takimi kotletami powyzej 250gr.
Ja po 30 min. odpuszczam.
Wiem też ze na takiego kotleta potrafi się uwiesić 60 cm
  • siatkaz lubi to

#1526 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 25 sierpień 2021 - 13:23

Jestem jednym z tych wędkarzy ,którzy rzucają kotletami po parę godzin- przy odpowiednio dobranym sprzęcie, naprawdę ręce bolą mniej niż przy jigowaniu za sandaczem itp . Dla mnie najważniejsza jest zawsze dźwignia - długi dolnik . Rzucam całym ciałem, to już nie jest zabawa na podrzucanie z nadgarstka ,po paru godzinach intensywnego machania  rzeczywiście może być coś czuć, ale uważam że to trochę jak z wejściem na rower po zimowej przerwie. Jak już człowiek wejdzie w pewien rytm, nic nie boli. Troutem 25cm łowie jak sliderem 10,po prostu rzucam ,bez zastanowienia ,ale schody zaczynają się przy troutcie 30cm i Foxie giant replicant (35 cm 443 gr) Tu już trzeba się skupić ,bo jeden trout zaliczył już  lot w jedną stronę.. Młynek jakim to obsługuję ,to Abu  Toro S w rozmiarze 51. Linka 50lb .  ALE, mocy brakuje , stąd moje pytania w innych tematach dotyczących dużych przynęt- wszystko się kończy w okolicach właśnie tych 300gr.Rzucić można i gumą 650gr, ale co z mocą do zacięcia. I tak jak kolega wyżej napisał, duża przynęta nie gwarantuje dużej zdobyczy. Do wobów ok 25-30cm systematycznie wyskakują mi ryby około wymiarowe,ale znowu druga strona medalu - w tym roku konsekwentnie rzucałem tylko dużymi przynętami i tylu wyjść i odprowadzeń dużych ryb nie miałem przez kilka ładnych lat . NIe zawsze chcą ugryźć, ale jak leci nad nimi pół kilo "mięsa" nie potrafią pozostać obojętne i chociaż na chwile ,chyba z czystej ciekawości, puszczają się w patrol za taką przynętą ,dzięki czemu wiem że tam są :)


Użytkownik DominikSy. edytował ten post 25 sierpień 2021 - 13:33


#1527 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 25 sierpień 2021 - 17:22

@DominikSy jakim kijem machasz, ile masz cm od kapsla do pazura ?

Pzdr

#1528 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 25 sierpień 2021 - 20:27

Ja też naparzałem troutem 30cm na zmianę z eel'em 40cm i roachem 25cm około 4 godzin na sesję za pomocą Svartzonker Black Series Pro Pelagic, opisanym przez producenta do 336g. Da się nim troutem 30cm rzucać na pełnej parze, ale to już górna granica. Roachem 25 rzucało się przyjemniej niż troutem 30.


  • DominikSy. lubi to

#1529 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 26 sierpień 2021 - 08:46

I myślałem, że z kupnem Tatuli 300 sprzętowo jestem jak na moje potrzeby ogarnięty no ale chyba trzeba dalej gonić króliczka.

#1530 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 26 sierpień 2021 - 15:58

@DominikSy jakim kijem machasz, ile masz cm od kapsla do pazura ?

Pzdr

 

Przesyłam zdjęcia "chłostera" . Stary Dragon ,opisany 180-400 gr cw. ale wg mnie to 100 -350. przedłużony kawałkiem dolnika z jakiegoś starego federa. przy wzroście 175 idealnie wchodzi pod pachę i jest dobry punkt podparcia.Podczas rzutu ,całą ciężką robotę wykonuję lewą ręką,za pomocą dźwigni która powstaje przy dużej przynęcie i długim dolniku,po prostu przyciągam do siebie koniec dolnika . duża przynęta  w tym przypadku tylko pomaga,ale trzeba się pilnować ,żeby nie nabawić się kontuzji w prawym nadgarstku(punkt obrotu )Jak dla mnie to najważniejsza jest płynność ruchów i wykorzystywanie masy przynęty na swoją korzyść .Oczywiście stosuję też inne rzuty,jakieś z boku itd. w zależności od zastanych nad wodą warunków. 

Załączone pliki



#1531 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 26 sierpień 2021 - 21:15

Zaadoptowałeś morskiego patyka? Można ? Można. I te połowy z brzegu w spodniobutach. Zajebiste.


  • DominikSy. lubi to

#1532 OFFLINE   cast64

cast64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaBiałogard
  • Imię:Wojciech

Napisano 29 sierpień 2021 - 17:38

Dominik nie wiem czy wiesz,ale Ty stosujesz rzut surfcastingowy,który jest bardzo efektywny.

#1533 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 30 sierpień 2021 - 09:20

Dominik nie wiem czy wiesz,ale Ty stosujesz rzut surfcastingowy,który jest bardzo efektywny.

 o! to się dowiedziałem :)  Wiele razy nad wodą się dowiaduje ,że moje pomysły/techniki wypracowane po prostu przez praktykę, mają na świecie nazwy ,określone zasady czy reguły .  



#1534 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 31 sierpień 2021 - 15:24

Do czasu odebrania od Kol Urasenty M1 z długim dolnikiem preferowałem krótkie kije z krótkimi dolnikami.
Teraz będę wymieniać kije albo sztukować przedłużki :D

Użytkownik Drac edytował ten post 31 sierpień 2021 - 15:25

  • Pumba lubi to

#1535 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 31 sierpień 2021 - 15:29

Do czasu odebrania od Kol Urasenty M1 z długim dolnikiem preferowałem krótkie kije z krótkimi dolnikami.
Teraz będę wymieniać kije albo sztukować przedłużki :D


To jaką masz długość tego dolnika do pazura?

#1536 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 01 wrzesień 2021 - 08:26

Teraz będę wyznawać zasadę, że przy kijach do cięższego łowienia dolnik musi być co najmniej wymiarowy :D
52 cm
  • DominikSy. lubi to

#1537 ONLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 01 wrzesień 2021 - 09:03

Sg2 do 220g użytkuje ktoś lub macał na sucho ?

#1538 OFFLINE   Damian23

Damian23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 05 wrzesień 2021 - 01:16

Może i zabrzmi to dziwnie, ale ja tam mam przyjemność i z rzucania Troutem 40 cm 🤔 Nie ukrywam zdziwienia niektórymi komentarzami, ale może dlatego że dla mnie takie łowienie to klasyczna sytuacja każdego wypadu na ryby 😊 Gdzie jest limit ? Hmm dla przykładu Trout 30 cm 300 gram to wręcz idealna przynęta do łowienia z rzutu, to już solidny kawałek gumy a przy tym rzuca się nim mega komfortowo. Ploc 32 cm 420 gram też jest spoko do łowienia z łapy. Wyzwanie to już Trout 40 cm, tutaj już koniecznie potrzeba odpowiedniego sprzętu, techniki przy rzucaniu i po prostu trzeba to lubić :) Ostatnio na Żarnowcu przelowilem 6 dni z rzędu wyłącznie przynętami od 300 gram w górę (Trout 30, Roach 32, Trout 40). Metrówki dwie- 122 cm i 114 cm, jedna 90 + a ryb 70-80 oczywiście znacznie więcej. Dodatkowo każdego dnia przynajmniej jeden gruby metr odprowadzał przynętę pod burte. Było to jak wspomniałem 6 dni takiego łowienia i w te ostatnie dało się już odczuć zmęczenie rąk 😊 Ale powiem Wam, że dzień machania przynętami 300-700 gram przy odpowiednio dobranym sprzęcie to akurat żaden problem, bez konsekwencji zdrowotnych 😂

Użytkownik Damian23 edytował ten post 05 wrzesień 2021 - 01:22

  • SzymusS i DominikSy. lubią to

#1539 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 05 wrzesień 2021 - 08:17

Jakim zestawem łowisz?

#1540 OFFLINE   Damian23

Damian23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 05 wrzesień 2021 - 10:27

Jakim zestawem łowisz?

 

Do rzucania przynętami takimi jak Trout 40 cm idealnym kijem dla mnie jest Zenaq Glanz B80-25X do 800 gram  To chyba jedyny casting jaki ja znam obok pewnego amerykańca, który od podstaw został opracowany z myślą o rzucaniu takimi przynętami. I potwierdzam, daje radę :) Chyba nie mam tyle siły aby wykorzystać jego pełną moc  :D Można go używać do lżejszych przynęt, powiedzmy 300 gram, ale zwykle tego nie robię, do lżejszej roboty używam wędki 12oz. Chociaż ostatnio Zenaqiem przełowiłem cały dzień na zmianę Troutem 30cm i 40 cm, bo nie chciałem zabierać lżejszego kija ze sobą. Jednak nie ma co marnować potencjału B80-25X pod 30-tki  :D Co do kołowrotków, oba kije, tak Zenaqa pod 40-tki jak i tego lżejszego 12 oz pod 30-tki mam połączonego z Revo Toro Beast 61, w wersji szybkiej. Tu jest pewne pole do manewru ponieważ wydaje mi się, że wolniejszą Bestią zwijało by się lepiej te przynęty, ale to trzeba byłoby sprawdzić. Generalnie raczej wszystko w łowieniu wielkimi przynętami z rzutu sprowadza się do odpowiednio dobranego sprzętu. Każdy kto mnie zna dziwi się, że potrafię łowić z łapy takimi klockami całe dnie, mimo że daleko mi do wyglądu siłacza  :D  :rolleyes: No ale właśnie, odpowiednio dobrany sprzęt oraz siłą, upór i konsekwencja w działaniu oraz miłość do wielkich przynęt a rzucisz wszystkim  :D  Tym bardziej dziwię się gdy słyszę, że komuś może sprawiać problem powiedzmy już te 100 gram, myślę że może, ale zapewne bardziej z tytułu nieodpowiedniego sprzętu. 


Użytkownik Damian23 edytował ten post 05 wrzesień 2021 - 10:28





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych