Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Długi cast pod duże gumy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1895 odpowiedzi w tym temacie

#1541 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 05 wrzesień 2021 - 11:04

Do rzucania przynętami takimi jak Trout 40 cm idealnym kijem dla mnie jest Zenaq Glanz B80-25X do 800 gram https://www.youtube....h?v=9Xexq9LUuas To chyba jedyny casting jaki ja znam obok pewnego amerykańca, który od podstaw został opracowany z myślą o rzucaniu takimi przynętami. I potwierdzam, daje radę :) Chyba nie mam tyle siły aby wykorzystać jego pełną moc :D Można go używać do lżejszych przynęt, powiedzmy 300 gram, ale zwykle tego nie robię, do lżejszej roboty używam wędki 12oz. Chociaż ostatnio Zenaqiem przełowiłem cały dzień na zmianę Troutem 30cm i 40 cm, bo nie chciałem zabierać lżejszego kija ze sobą. Jednak nie ma co marnować potencjału B80-25X pod 30-tki :D Co do kołowrotków, oba kije, tak Zenaqa pod 40-tki jak i tego lżejszego 12 oz pod 30-tki mam połączonego z Revo Toro Beast 61, w wersji szybkiej. Tu jest pewne pole do manewru ponieważ wydaje mi się, że wolniejszą Bestią zwijało by się lepiej te przynęty, ale to trzeba byłoby sprawdzić. Generalnie raczej wszystko w łowieniu wielkimi przynętami z rzutu sprowadza się do odpowiednio dobranego sprzętu. Każdy kto mnie zna dziwi się, że potrafię łowić z łapy takimi klockami całe dnie, mimo że daleko mi do wyglądu siłacza :D :rolleyes: No ale właśnie, odpowiednio dobrany sprzęt oraz siłą, upór i konsekwencja w działaniu oraz miłość do wielkich przynęt a rzucisz wszystkim :D Tym bardziej dziwię się gdy słyszę, że komuś może sprawiać problem powiedzmy już te 100 gram, myślę że może, ale zapewne bardziej z tytułu nieodpowiedniego sprzętu.


Jakiej mocy linki używasz?
  • konrado lubi to

#1542 ONLINE   Damian23

Damian23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 05 wrzesień 2021 - 11:16

Jakiej mocy linki używasz?

 

Plecionka P-Line 0.42, ona ma chyba wytrzymałość 42 kg według producenta. Sprawdza się bardzo fajnie, okrągła, śliska, lotna, wytrzymała i nie jest to jakiś sznurek. Co prawda mi brody zdarzają się bardzo rzadko ale mimo wszystko w tym sezonie nie odstrzeliłem jeszcze żadnej przynęty, no a jest co odstrzelić przy takich gramaturach. Nie wiem jak przy totalnej brodzie i "hamulcu ręcznym", ale przy splątaniu, które popuszcza nieco w locie 0.42 zatrzymuje Trouta 40 cm. 30-tki raczej nie odstrzelisz na niej  :)


  • Sławek77 i urasenty lubią to

#1543 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 05 wrzesień 2021 - 11:28

Świetny zestawik! Dzięki te wpisy.
  • Damian23 lubi to

#1544 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 05 wrzesień 2021 - 12:00

Dziękuję za ingormacje. Dopiero poznaję tajniki casta i dla mnie to super wiedza. Ten amerykański kijek, o którym wspominasz, to co to miałoby być?
  • Damian23 lubi to

#1545 OFFLINE   Damian23

Damian23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 05 wrzesień 2021 - 12:15

Dziękuję za ingormacje. Dopiero poznaję tajniki casta i dla mnie to super wiedza. Ten amerykański kijek, o którym wspominasz, to co to miałoby być?

 

Wiem że znajomi sprowadzali pod 40-tki z USA kije Tackle Industries. Nie znam szczegółów na temat tych wędek czy tego jaki to miałby być dokładnie model a tym bardziej nie miałem tego w ręce, więc porównania nie mam.

 

#1546 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2021 - 12:33

Mojo Musky 12 oz którym łowi np. Melek nie klęka podobno pod 40-tkami.


  • theslut i BOB lubią to

#1547 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 05 wrzesień 2021 - 12:50

Mojo Musky 12 oz którym łowi np. Melek nie klęka podobno pod 40-tkami.

Jeszcze nie doszedł? Ciekaw jetem Twojej opinii



#1548 OFFLINE   Damian23

Damian23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 05 wrzesień 2021 - 12:56

Mojo Musky 12 oz którym łowi np. Melek nie klęka podobno pod 40-tkami.

 

Pytanie ile Mojo Musky 12 oz jest mocniejszy od Tournament 12 oz ? Bo różnica będzie tutaj tylko w akcji raczej. Bo dla przykładu Tournament 12 oz nie radzi sobie w ogóle z Troutem 40 cm (sprawdzaliśmy ze znajomym na ostatnim wypadzie) i tu jest przepaść między nim a Zenaqiem. 



#1549 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 05 wrzesień 2021 - 13:07

Turnament był za miękki?



#1550 OFFLINE   Damian23

Damian23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 05 wrzesień 2021 - 13:12

Turnament był za miękki?

 

Zdecydowanie. Wiesz, podejrzewam że co byś nie wystawił na konfrontację z Zenaqiem, to wypadnie gorzej, więc wszystko zależy też od potrzeb wędkarza, to ile oczekuje od sprzętu. Dla jednego kij 12 oz tutaj wystarczy a dla drugiego nie. Ja Zenaqiem bez problemu mogę rzucać wiele godzin przy stosunkowo niewielkim męczeniu się rąk a odległości 40 metrów nawet tak wielką przynętą są do zrobienia. Ktoś inny za to może potrzebować kija do okazyjnego rzucenia takim kolckiem i nie na 40 metrów a na 20 i nie przez kilka godzin a przez 30 minut. W zależności od wymagań wędkarza będą też tworzyć się opinie na temat sprzętu. 


  • BOB i urasenty lubią to

#1551 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 05 wrzesień 2021 - 13:51

Zdecydowanie. Wiesz, podejrzewam że co byś nie wystawił na konfrontację z Zenaqiem, to wypadnie gorzej, więc wszystko zależy też od potrzeb wędkarza, to ile oczekuje od sprzętu. Dla jednego kij 12 oz tutaj wystarczy a dla drugiego nie. Ja Zenaqiem bez problemu mogę rzucać wiele godzin przy stosunkowo niewielkim męczeniu się rąk a odległości 40 metrów nawet tak wielką przynętą są do zrobienia. Ktoś inny za to może potrzebować kija do okazyjnego rzucenia takim kolckiem i nie na 40 metrów a na 20 i nie przez kilka godzin a przez 30 minut. W zależności od wymagań wędkarza będą też tworzyć się opinie na temat sprzętu.


Gdzie takiego zenaqa można kupić i jaki jest orientacyjny koszt zakupu?

#1552 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2021 - 13:56

Jeszcze nie doszedł? Ciekaw jetem Twojej opinii

Nie doszedł tak więc skasowałem zamówienie.



#1553 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 05 wrzesień 2021 - 14:03

Szkoda :(



#1554 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 wrzesień 2021 - 14:08

Pytanie ile Mojo Musky 12 oz jest mocniejszy od Tournament 12 oz ? Bo różnica będzie tutaj tylko w akcji raczej. Bo dla przykładu Tournament 12 oz nie radzi sobie w ogóle z Troutem 40 cm (sprawdzaliśmy ze znajomym na ostatnim wypadzie) i tu jest przepaść między nim a Zenaqiem.

Zgadza się
Rzucajac tournamentem 12oz troutami 40cm trzeba bardzo uwazac, bo to cw nie dla niego.
Tak więc jest to meczace (strach o kij i za duży ciezar dla kija)

Jak Damian miotal 40stki swoim kijkiem to lataly bardzo swobodnie i kij swobodnie sobie z nimi radzil
  • BOB lubi to

#1555 OFFLINE   Damian23

Damian23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 05 wrzesień 2021 - 15:49

Gdzie takiego zenaqa można kupić i jaki jest orientacyjny koszt zakupu?

 

Koszt to 4k, niestety dużo. W PL jest niedostępny, można poszukać po sklepach w Europie bądź napisać bezpośrednio do Zenaqa. O więcej szczegółów możesz podpytać tutaj Łukasza (SzymusS), akurat na dniach pisał do nich w celu zorientowania się co i jak. 



#1556 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 05 wrzesień 2021 - 16:11

Zgadza się
Rzucajac tournamentem 12oz troutami 40cm trzeba bardzo uwazac, bo to cw nie dla niego.
Tak więc jest to meczace (strach o kij i za duży ciezar dla kija)

Jak Damian miotal 40stki swoim kijkiem to lataly bardzo swobodnie i kij swobodnie sobie z nimi radzil

Turnament ze swoją charakterystyką ugięcia nie sprawdza się przy takich dynamicznych obciążeniach przy wyrzucie. ma za to wiele innych zalet ;)


  • SzymusS lubi to

#1557 OFFLINE   speku3

speku3

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 05 wrzesień 2021 - 17:51

Te mojo musky są dostępne w Corona Fishing nie jeden raz mnie na nie kręciło ale boli mnie to że to jednak jednoskłady.

https://www.corona-f...sting/4,82,1867



#1558 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 05 wrzesień 2021 - 19:03

Te mojo musky są dostępne w Corona Fishing nie jeden raz mnie na nie kręciło ale boli mnie to że to jednak jednoskłady.

https://www.corona-f...sting/4,82,1867

A które  modele  z nich są teleskopowe ,bo tak jest w opisie?



#1559 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 wrzesień 2021 - 19:31

Mojo Musky 12 oz którym łowi np. Melek nie klęka podobno pod 40-tkami.

Masz moze lub ktoś ma film z takiego rzucania?

#1560 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 wrzesień 2021 - 09:07

Masz moze lub ktoś ma film z takiego rzucania?

Ja nie mam, opierałem się na korespondencji z nim.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych