Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Długi cast pod duże gumy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1895 odpowiedzi w tym temacie

#1561 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 wrzesień 2021 - 06:37

A które  modele  z nich są teleskopowe ,bo tak jest w opisie?

Te z "+" w oznaczeniu. Trzy modele.


  • Rodu lubi to

#1562 ONLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 07 wrzesień 2021 - 11:20

Ale te teleskopy amerykańskie to się tak mocno nie składają, mój prorex musky rod w tele to chyba tylko z 10cm.



#1563 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 07 wrzesień 2021 - 11:53

Ale te teleskopy amerykańskie to się tak mocno nie składają, mój prorex musky rod w tele to chyba tylko z 10cm.

A to zmienia mój pogląd na te teleskopy.Dzięki


Użytkownik Rodu edytował ten post 07 wrzesień 2021 - 11:53


#1564 OFFLINE   GINPK

GINPK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • Lokalizacjana rybach
  • Imię:Grzegorz

Napisano 14 wrzesień 2021 - 20:08

Damian23, on 05 Sept 2021 - 13:56, said:

Pytanie ile Mojo Musky 12 oz jest mocniejszy od Tournament 12 oz ? Bo różnica będzie tutaj tylko w akcji raczej. Bo dla przykładu Tournament 12 oz nie radzi sobie w ogóle z Troutem 40 cm (sprawdzaliśmy ze znajomym na ostatnim wypadzie) i tu jest przepaść między nim a Zenaqiem.

Zgadza się
Rzucajac tournamentem 12oz troutami 40cm trzeba bardzo uwazac, bo to cw nie dla niego.
Tak więc jest to meczace (strach o kij i za duży ciezar dla kija)

Jak Damian miotal 40stki swoim kijkiem to lataly bardzo swobodnie i kij swobodnie sobie z nimi radzil

Ile pełnych dni wedkowania wytrzymuje Ci Trout 40?
Nie licząc uszkodzeń od zębów ryb.

#1565 OFFLINE   Damian23

Damian23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 16 wrzesień 2021 - 21:47

Ile pełnych dni wedkowania wytrzymuje Ci Trout 40?
Nie licząc uszkodzeń od zębów ryb.

 

W sumie trochę dziwne pytanie ponieważ łowię na 40-tki z rzutu bodajże od później jesieni 2019. Od tamtego momentu straciłem tylko jedną 40-tkę, którą odstrzeliłem, chyba w 2 lub 3 rzucie gdy po raz pierwszy próbowałem tym rzucać :D  Od tamtej pory nie odstrzeliłem żadnej tej przynęty i  żadna się też nie rozleciała od samego rzucania. Pytasz bo miałeś taki przypadek ? 



#1566 OFFLINE   GINPK

GINPK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • Lokalizacjana rybach
  • Imię:Grzegorz

Napisano 17 wrzesień 2021 - 10:22

W sumie trochę dziwne pytanie ponieważ łowię na 40-tki z rzutu bodajże od później jesieni 2019. Od tamtego momentu straciłem tylko jedną 40-tkę, którą odstrzeliłem, chyba w 2 lub 3 rzucie gdy po raz pierwszy próbowałem tym rzucać :D Od tamtej pory nie odstrzeliłem żadnej tej przynęty i żadna się też nie rozleciała od samego rzucania. Pytasz bo miałeś taki przypadek ?


Tak już po pierwszych próbach Trout popękał i zaczął odklejać się silikon od głównego obciążenia. Najszybciej w pierwszym przegubie skąd wychodzi ta siatka która łączy przeguby.

#1567 OFFLINE   Damian23

Damian23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 17 wrzesień 2021 - 11:54

Tak już po pierwszych próbach Trout popękał i zaczął odklejać się silikon od głównego obciążenia. Najszybciej w pierwszym przegubie skąd wychodzi ta siatka która łączy przeguby.

 

To wynika z tego, że Trout Troutowi nierówny, niektóre od nowości potrafią być w tym miejscu różnie wykonane. Ale rozumiem że poza samym odklejeniem się gumy od obciążenia przynęta jest cała i się nie rozleciała ? Może trafiłeś na wyjątkowo pechowy egzemplarz. Zawsze można sięgnąć po klej, nie kropelkę, bo ona usztywnia, lutownica elektryczna akurat w tym miejscu może się też nie sprawdzić ale Savage ma fajny klej, który uzupełnia ubytki czymś w rodzaju gumy. Tak jak wspomniałem, mi jeszcze żaden się nie rozleciał, a bywało że i całą jesień łowiłem tylko jednym egzemplarzem. Myślę że dopóki siatka na przegubach nie puści to samo odklejanie się gumy od obciążenia nie powinno jakoś bardzo przeszkadzać, to zawsze można skleić, byle siata wytrzymywała :) 



#1568 OFFLINE   GINPK

GINPK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • Lokalizacjana rybach
  • Imię:Grzegorz

Napisano 17 wrzesień 2021 - 13:57

To wynika z tego, że Trout Troutowi nierówny, niektóre od nowości potrafią być w tym miejscu różnie wykonane. Ale rozumiem że poza samym odklejeniem się gumy od obciążenia przynęta jest cała i się nie rozleciała ? Może trafiłeś na wyjątkowo pechowy egzemplarz. Zawsze można sięgnąć po klej, nie kropelkę, bo ona usztywnia, lutownica elektryczna akurat w tym miejscu może się też nie sprawdzić ale Savage ma fajny klej, który uzupełnia ubytki czymś w rodzaju gumy. Tak jak wspomniałem, mi jeszcze żaden się nie rozleciał, a bywało że i całą jesień łowiłem tylko jednym egzemplarzem. Myślę że dopóki siatka na przegubach nie puści to samo odklejanie się gumy od obciążenia nie powinno jakoś bardzo przeszkadzać, to zawsze można skleić, byle siata wytrzymywała :)


Dzięki.
Używasz oryginalnego zbrojenia ?
Jeśli przezbrajasz to w jaką linkę?

#1569 OFFLINE   Damian23

Damian23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 17 wrzesień 2021 - 14:30

Dzięki.
Używasz oryginalnego zbrojenia ?
Jeśli przezbrajasz to w jaką linkę?

 

To dobry temat, bo osobiście uważam, że największym problemem w rzucaniu 40-tkami nie jest ich masa, nie to że mogą się rozlatywać a to, że uwielbiają się plątać gdy zastosujemy niewłaściwe zbrojenie, a to mega irytuje gdy znowu zwijasz splątanego klocka. W przypadku 40-tek przerobiłem najróżniejsze sposoby zbrojenia i wydaje mi się, że w końcu znalazłem, znalazłem to co już zostało wymyślone  :rolleyes: W przypadku przynęt Trout 30 cm czy Roach 32 cm fabryczne zbrojenie całkowicie wywalam, zastępuje je fluorocarbonem, daję dwie luźno wiszące kotwice pod brzuchem, które połączone są tutaj już linką stalową. Dokładniej to przeciągam fluo przez rurkę w pysku, wiąże fluo do krętlika, następnie daję kółko łącznikowe pod pierwszą kotwicę, dalej idzie linka stalowa do kotwicy pod ogonem, którą zaciskam na pętli już na stałe bez kółka, i oczywiście piny. W przypadku 40-tek mi to już nie działało, dużo splątań. Mi osobiście w przypadku Trouta 40 cm do rzucania najlepiej sprawdza się fabryczny sposób zbrojenia, gdzie ta pierwsza kotwica jest umieszczana w szczelinie pod brzuchem przez co podczas rzucania, robienia piruetów w locie nie czepia się wszystkiego i tych splątań jest dzięki temu bardzo niewiele. Oczywiście linkę stalową również tutaj zastępuję fluorocarbonem. Piny robię sobie sam, odpowiednio długie i bez zadzioru aby nie niszczyły gumy. 



#1570 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 17 wrzesień 2021 - 14:39

To dobry temat, bo osobiście uważam, że największym problemem w rzucaniu 40-tkami nie jest ich masa, nie to że mogą się rozlatywać a to, że uwielbiają się plątać gdy zastosujemy niewłaściwe zbrojenie, a to mega irytuje gdy znowu zwijasz splątanego klocka. W przypadku 40-tek przerobiłem najróżniejsze sposoby zbrojenia i wydaje mi się, że w końcu znalazłem, znalazłem to co już zostało wymyślone :rolleyes: W przypadku przynęt Trout 30 cm czy Roach 32 cm fabryczne zbrojenie całkowicie wywalam, zastępuje je fluorocarbonem, daję dwie luźno wiszące kotwice pod brzuchem, które połączone są tutaj już linką stalową. Dokładniej to przeciągam fluo przez rurkę w pysku, wiąże fluo do krętlika, następnie daję kółko łącznikowe pod pierwszą kotwicę, dalej idzie linka stalowa do kotwicy pod ogonem, którą zaciskam na pętli już na stałe bez kółka, i oczywiście piny. W przypadku 40-tek mi to już nie działało, dużo splątań. Mi osobiście w przypadku Trouta 40 cm do rzucania najlepiej sprawdza się fabryczny sposób zbrojenia, gdzie ta pierwsza kotwica jest umieszczana w szczelinie pod brzuchem przez co podczas rzucania, robienia piruetów w locie nie czepia się wszystkiego i tych splątań jest dzięki temu bardzo niewiele. Oczywiście linkę stalową również tutaj zastępuję fluorocarbonem. Piny robię sobie sam, odpowiednio długie i bez zadzioru aby nie niszczyły gumy.


Możesz wrzucić zdjęcia?

#1571 OFFLINE   Damian23

Damian23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 17 wrzesień 2021 - 21:26

Możesz wrzucić zdjęcia?

 

Trout 40 cm

 

https://drive.google...iew?usp=sharing

https://drive.google...iew?usp=sharing

 

Trout 30 cm 

 

https://drive.google...iew?usp=sharing

 

Roach 32 cm

 

https://drive.google...iew?usp=sharing

 

Trout 27.5

 

https://drive.google...iew?usp=sharing



#1572 OFFLINE   witoldn

witoldn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Witek

Napisano 18 wrzesień 2021 - 16:43

 ...Jeszcze kolejna wadę jaką znalazłem to waga tego kija...  Producent podaje że waży 264gr i pomyślałem jak większość kijów w tym przedziale , ale wrzuciłem na wagę przed ważeniem oczywiście kalibrowałem wagę i okazało się że waży ponad 280gr...

Tak trochę ni z gruchy ni pietruchy w temacie wagi kijków zdolnych do rzucania 200 - 250 gramów. Jak to przeczytałem wrzuciłem na wagę M1 Swimbait 35lb 2,40 m w wykonaniu fabrycznym Phenixa. Waga pokazała ........ 174 gramy. Wychodzi, że to taki finesse do miotania kotletami :-)



#1573 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2021 - 16:51

Tak trochę ni z gruchy ni pietruchy w temacie wagi kijków zdolnych do rzucania 200 - 250 gramów. Jak to przeczytałem wrzuciłem na wagę M1 Swimbait 35lb 2,40 m w wykonaniu fabrycznym Phenixa. Waga pokazała ........ 174 gramy. Wychodzi, że to taki finesse do miotania kotletami :-)

Faktycznie mało. Bez problemu rzuci te 200-250 czy to max?

A propos mój najlepszy kij do jerków do 90-100 gramów waży tylko 125 g. 



#1574 OFFLINE   witoldn

witoldn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Witek

Napisano 18 wrzesień 2021 - 20:42

Faktycznie mało. Bez problemu rzuci te 200-250 czy to max?

A propos mój najlepszy kij do jerków do 90-100 gramów waży tylko 125 g. 

 

 

jakich konkretnie gum chcesz używać?  

 

bo myśle ze mocno przestrzeliwujesz,ja do westinów 27cm bulldawgów itp używam m1 25lb opisanego do 3oz :D a mam zawsze ze sobą 35lb którym ogarniam 150-250g w porywach 300

Nie próbowałem więcej, ale opierając się na Kolegach j.w. wygląda że 300 :-), chociaż opisany przez amerykańców 1-6 uncji


Użytkownik witoldn edytował ten post 18 wrzesień 2021 - 20:43


#1575 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2021 - 21:28

Do rzucania przynętami takimi jak Trout 40 cm idealnym kijem dla mnie jest Zenaq Glanz B80-25X do 800 gram  To chyba jedyny casting jaki ja znam obok pewnego amerykańca, który od podstaw został opracowany z myślą o rzucaniu takimi przynętami. I potwierdzam, daje radę :) Chyba nie mam tyle siły aby wykorzystać jego pełną moc  :D Można go używać do lżejszych przynęt, powiedzmy 300 gram, ale zwykle tego nie robię, do lżejszej roboty używam wędki 12oz. Chociaż ostatnio Zenaqiem przełowiłem cały dzień na zmianę Troutem 30cm i 40 cm, bo nie chciałem zabierać lżejszego kija ze sobą. Jednak nie ma co marnować potencjału B80-25X pod 30-tki  :D Co do kołowrotków, oba kije, tak Zenaqa pod 40-tki jak i tego lżejszego 12 oz pod 30-tki mam połączonego z Revo Toro Beast 61, w wersji szybkiej. Tu jest pewne pole do manewru ponieważ wydaje mi się, że wolniejszą Bestią zwijało by się lepiej te przynęty, ale to trzeba byłoby sprawdzić. Generalnie raczej wszystko w łowieniu wielkimi przynętami z rzutu sprowadza się do odpowiednio dobranego sprzętu. Każdy kto mnie zna dziwi się, że potrafię łowić z łapy takimi klockami całe dnie, mimo że daleko mi do wyglądu siłacza  :D  :rolleyes: No ale właśnie, odpowiednio dobrany sprzęt oraz siłą, upór i konsekwencja w działaniu oraz miłość do wielkich przynęt a rzucisz wszystkim  :D  Tym bardziej dziwię się gdy słyszę, że komuś może sprawiać problem powiedzmy już te 100 gram, myślę że może, ale zapewne bardziej z tytułu nieodpowiedniego sprzętu. 

Dzięki, kolego - namówiłeś nas. Dwa kijaszki lecą do nas.


  • SzymusS i Damian23 lubią to

#1576 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 20 wrzesień 2021 - 10:19

Trout 40 cm

https://drive.google...iew?usp=sharing
https://drive.google...iew?usp=sharing

Trout 30 cm

https://drive.google...iew?usp=sharing

Roach 32 cm

https://drive.google...iew?usp=sharing

Trout 27.5

https://drive.google...iew?usp=sharing


Damian jakiego fluoro używasz i jak wiążesz do kretlika...?

#1577 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 20 wrzesień 2021 - 17:54

https://store.plus-f...ong-mind-detail

Ja się jarałem jeszcze tym. Niestety nie stać mnie, i już chyba wyprzedane. Kiedyś Melkowi o niej pisałem. Wiem, że czasem można nabyć na amerykańskich stronach.

Rzuca się tym, jak widać na załączonych filmikach, bardzo przyzwoicie



#1578 OFFLINE   Damian23

Damian23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 20 wrzesień 2021 - 19:06

Damian jakiego fluoro używasz i jak wiążesz do kretlika...?

 

Używam fluo 1 mm od Savage, ten Soft, ale raczej przejdę na inny fluo po opróżnieniu szpulki bo jego cena to jakiś kosmos :) A węzeł jaki stosuje, nie wiem jak on nazywa się fachowo, ale możesz podpatrzeć jak to wygląda tutaj na filmie   

Z tą różnicą, że ja wykonuje nie dwie a trzy pętle i robię to troszkę inną metodą niż na filmie. Efekt końcowy jest jednak ten sam. 


  • Mirek* i mancio lubią to

#1579 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 wrzesień 2021 - 19:30

Używam fluo 1 mm od Savage, ten Soft, ale raczej przejdę na inny fluo po opróżnieniu szpulki bo jego cena to jakiś kosmos :) A węzeł jaki stosuje, nie wiem jak on nazywa się fachowo, ale możesz podpatrzeć jak to wygląda tutaj na filmie   

Z tą różnicą, że ja wykonuje nie dwie a trzy pętle i robię to troszkę inną metodą niż na filmie. Efekt końcowy jest jednak ten sam. 

Fajny węzeł. Ja dodatkowo stosuję dwa ulepszenia:

1. Zakładam pełne kółko pomiędzy agrafkę a FC .

2. zakładam rurkę termokurczliwą przynajmniej od strony agrafki bo często ta końcówka zbiera zielsko i estetyczniej wygląda.


  • mancio lubi to

#1580 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 20 wrzesień 2021 - 20:29

Ja póki co do trouta stosuję carbon49 0,70 od savadża, ale kto wie może się przełamię... Czy coś przemawia bardziej za stosowaniem fluoro
...?
ja zbroję tak...

Załączony plik  IMG_20210920_212830.jpg   35,34 KB   20 Ilość pobrań
Załączony plik  IMG_20210920_212754.jpg   36,75 KB   20 Ilość pobrań
  • BOB lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych