Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

"przedłużka" do pokrowca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 30 czerwiec 2017 - 22:14

Wspominałem już o tym na forum, no i oczywista tu i tam pojawiły się jakieś podśmiechujki, jednak dla potomności podaję sposób wykonania "przedłużki" do pokrowca na multiplikator :rolleyes:

 

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu castingowego, jednym z pierwszych dodatkowych zakupów był odpowiedniej wielkości ubranko dla Tatuli. Już po rozpakowaniu paczki wiedziałem, że będzie ciasno. Nie myliłem się, dopięcie rzepa do rzepa powodowało bardzo mocne ściśnięcie i odkształcenie neoprenu na pokrętle hamulca. Poniższa fotka przedstawia zestaw z pokrowcem bez naciągania, widać, że brakuje kilku centymetrów.

 

911bb11abd744.jpg

 

Kupiłem na Allegro neoprenowy ochraniacz na nadgarstek, okazało się, że wykonany jest  bardzo podobnej jakości materiału. Kolorystycznie strzał w dziesiątkę. Odciąłem potrzebny fragment, posiadający wszyty rzep.....i to z właściwej dla sprawy strony, co za fart :D

 

5a0165a215b60.jpg

 

Włożyłem do środka pokrowca.....

 

2b474695a76ca.jpg

 

.....i bez użycia siły, kombinowania i naciągania zamknąłem zmodyfikowany przedłużką pokrowiec. Wszystkie rzepy trzymają jak należy B)

 

0b9345a1b89ad.jpg

 

ed8baee9765e8.jpg

 

I po co całe to zamieszanie, przecież wiadomo, że neopren po krótkim czasie rozciąga się i dopasowuje? Moim zdaniem mimo wszystko warto! Nie mogłem patrzeć na ponaciągany do granic wytrzymałości materiał, który dodatkowo niepotrzebnie dociskał górny skład kija do dolnika. Podejrzewam, że całość posłuży mi długo i bezproblemowo B)


Użytkownik cristovo edytował ten post 30 czerwiec 2017 - 22:17


#2 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 02 lipiec 2017 - 22:36

Dzięki, fajny patent. Jaki konkretnie masz model tego pokrowca bo właśnie szukam dla swoich 2 tatulek.



#3 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 02 lipiec 2017 - 22:41

Do Tatuli wielkości 100 dostałem od Mefisto takie cudo:

 

neoplain_CVS.JPG

 

Natomiast ochraniacz / ściągacz na nadgarstek to produkt zamówiony na Allegro - "ściągacz neoprenowy nadgarstka SPOKEY FITBAND 82114" :rolleyes: 


Użytkownik cristovo edytował ten post 02 lipiec 2017 - 22:59

  • cyprys19 i SkiDivPL lubią to

#4 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 02 lipiec 2017 - 23:13

Zastanawiam się nad czymś takim: http://allegro.pl/ne...6702297749.html

To chyba trochę inny model?



#5 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 02 lipiec 2017 - 23:19

http://www.mefistofi...miar-p-297.html

 

Model inny, u Mefiego taniej i grubszy neopren. Porównaj i wybierz odpowiedni dla siebie ;)


  • SkiDivPL lubi to

#6 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 02 lipiec 2017 - 23:35

Cristovo możesz porównać rozmiary swojego pokrowca do tego z mojego linku: Wymiary: 12x26cm?



#7 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 03 lipiec 2017 - 00:25

Jeśli dojdę do domu i nie zapomnę, jak najbardziej :rolleyes:



#8 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 03 lipiec 2017 - 13:44

No i trochę jestem zadziwiony :rolleyes: Opakowanie pokrowca zawiera informację, jakoby wymiary były typowe, czyli 12x26 cm:

 

0eb667a2cf0f5.jpg

 

Niestety, pomiar wykazał brak 2 cm po długości, szerokość się zgadza.....tak więc mój pokrowiec to 12x24 cm (poniższa fotka przekłamuje), zapewne dlatego cała ta afera z "przedłużką" w ogóle była konieczna :D Przed zakupem warto poprosić sprzedawcę o zweryfikowanie wymiarów, chyba miarki tajwańskie inaczej interpretują centymetry. 

 

8bb9d4d64c6bf.jpg


  • SkiDivPL lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych