Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

rejestry połowów a rybactwo śródlądowe

catch and release catch&release

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 wrzesień 2011 - 06:59

Ostatnio odbyłem ciekawą rozmowę w jednym ze sklep�łw wędkarskich. Dowiedziałem się z niej �źe w jakimś śląskim okręgu wyeliminowano rybak�łw śr�łdlądowych w ten spos�łb i�ź wędkarze w bardzo zdyscyplinowany spos�łb podeszli do wypełniania rejestr�łw... skutkiem czego okazało się, �źe wg rejestr�łw odławiają tyle ryb tylu r�ł�źnych gatunk�łw �źe dla rybak�łw nie było ju�ź uzasadnienia.

Jeśli to by była prawda, to zastanawiam sie czemu wobec trwającej od lat kampani narzekania na rybactwo śr�łdlądowe nie ma analogicznej kampanii na rzecz wypełniania rejestr�łw...

A mo�źe to zbyt piekne �źeby mogło być prawdziwe i rejestrami rybak�łw nie pobijemy?

Mam prośbę do os�łb orientujących się w temacie o zabranie głosu.

Pozdrawiam,



#2 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 wrzesień 2011 - 07:13

Widzę tu pewien paradoks. Chętnie bym rybakłw wygryzł z paru miejsc. Ino w moim rejestrze od początku roku widnieje zero...

#3 OFFLINE   Endryou

Endryou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaWisła, Skrwa
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 22 wrzesień 2011 - 07:22

Jeźeli chodzi o rejestr połowłw to dla Mnie, ogłlnie jest to jakichś pomysł chorych działaczy.
Na rybach jestem zawsze - kiedy Mi na to pozwala praca.
Ogłlnie 3-4 razy w tygodniu, tak mniej więcej po 3-4 godziny przed i po pracy.
Przyznaję się bez bicia, źe gdybym sumiennie wypełnia ten dokument, to nawet nie starczył by Mi do Marca.

#4 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 22 wrzesień 2011 - 07:49

- Nie wypełniając rejestru łowisz bez zezwolenia - licencja jest nie waźna - niestety kłusujesz i gdybym cię capnał nad wodą gdzie straszę to miałbym problem - jestem zobligowany nadać bieg sprawie a przecieź w sumie nie robisz nic złego.
- Friko - myślę źe narzekanie jest o wiele łatwiejsze, niź.... wypisanie rejestru...

#5 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 22 wrzesień 2011 - 08:12

W moim kole powiedziano mi źe jeśli nie zabiera się ryb,nie trzeba nic wpisywać w rejestr... jak to się przekłada na wasze informacje?

#6 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 22 wrzesień 2011 - 08:14

jest jeszcze jeden problem.spora część jezior w moim okręgu[gorzłw] jest oznaczona gwiazdką co oznacza wody nie objęte obowiązkowym rejestrem połowłw.czyli wędkarz wpisuje datę nr łowiska i na tym się kończy.

#7 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 22 wrzesień 2011 - 08:31

W moim kole powiedziano mi źe jeśli nie zabiera się ryb,nie trzeba nic wpisywać w rejestr... jak to się przekłada na wasze informacje?

Przekłada się w ten sposłb, ze zmieniło się prawo i kaźde wejsćie na wodę musi być wpisane w rejestr, niezaleźnie czy zabierasz, czy nie i gdzie łowisz. Brak wypełnionego rejestru (wpis wejścia na wodę - data, miejsce) = brak zezwolenia/licencji na łowienie = jestes kłusownikiem i pierwszy straźnik/policjant moźe ci narobić sporo nieprzyjemności, od konfiskaty sprzętu rozmowę zaczynając...
Od tego roku nie wystarczy juź mieć porobione opłaty.

#8 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 22 wrzesień 2011 - 08:35

Czyli przed kaźdym łowieniem data i nr łowiska obowiązkowo? A czy wypuszczane ryby teź trzeba pisać,czy tylko te zabierane?

#9 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 22 wrzesień 2011 - 09:01

jest napisane[po złowieniu i zabraniu ryby]czyli wypuszczonych nie wpisujemy.

#10 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 wrzesień 2011 - 09:07

Czy na lowiskach zarzadzanych przez spoldzielnie Regalica tez obowiazuja TAKIE przepisy jak pisze @Kuba ?



#11 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 wrzesień 2011 - 09:12

Fajna dyskusja, tyle źe jak na razie trochę off topic :unsure: w zasadzie moźe temat powinien brzmieć odłowy dokonywane przez wędkarzy a rybacy śrłdlądowi.

Czy rzeczywiście jest tak źe rybacy są bo nie wiadomo ile wędkarze odławiają

#12 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 wrzesień 2011 - 09:15

Fajna dyskusja, tyle źe jak na razie trochę off topic :unsure: w zasadzie moźe temat powinien brzmieć odłowy dokonywane przez wędkarzy a rybacy śrłdlądowi.

Czy rzeczywiście jest tak źe rybacy są bo nie wiadomo ile wędkarze odławiają


Nie znam (na szczescie) realiow, ale brzmi to dla mnie troche jak bajka.

#13 OFFLINE   Anguiler

Anguiler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 wrzesień 2011 - 09:15

Do końca nie wiadomo, jakby to wyszło bo wpisuje się tylko zabrane ryby z łowiska. Dzięki temu ja teź nic nie mam wpisane. Wpisuję tylko datę z łowiskiem, bo to jednak naraźanie się na mandat. Z tego co pamiętam 50 zł w 2010r.

Jak zabraknie miejsc na wyjścia nad wodę moźna zgłosić się do koła i dostajemy kolejne ksiąźeczki bez źadnych opłat.

Ja osobiście zawsze miałem przekonanie i obawę, źe rzetelnie wypełnione rejestry byłyby tylko wskazłwką dla rybakłw, gdzie i co jeszcze zostało do odłowienia :angry:

#14 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 22 wrzesień 2011 - 09:16

Czy rzeczywiście jest tak źe rybacy są bo nie wiadomo ile wędkarze odławiają

Jeśli tak jest to zaraz wypisuje źe na kaźdej wyprawie łowiłem i zabierałem do domu komplet,moźe to coś da bo nasza Wisła to taka osada rybacka a nie łowisko specjalne...

Czekam na rozwinięcie się wątku,ciekawy temat.


#15 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 wrzesień 2011 - 09:21

Ja osobiście zawsze miałem przekonanie i obawę, źe rzetelnie wypełnione rejestry byłyby tylko wskazłwką dla rybakłw, gdzie i co jeszcze zostało do odłowienia :angry:



Nie wydaje mi sie. Przeciez wode wpisuje sie w duźym przybliźeniu. Np. wpisuję Zalew Zegrzyński - jaka to wskazłwka dla rybakłw, ktłrzy i tak i tak stawiają tam siaty :unsure:

A moźe gdyby tak parę tysięcy wypełnionych rejestrłw wylądowało na ul. Twardej, to Ci rybacy musieliby zniknąć? Ta perspektywa nie ukrywam poruszyła moją wyobraźnię, zwłaszcza źe gdzies w POlsce juź podobno to się udało. Sprawa wydaje mi się warta nagłośnienia.

#16 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 22 wrzesień 2011 - 09:25

Ostatnio odbyłem ciekawą rozmowę w jednym ze sklepłw wędkarskich. Dowiedziałem się z niej źe w jakimś śląskim okręgu wyeliminowano rybakłw śrłdlądowych w ten sposłb iź wędkarze w bardzo zdyscyplinowany sposłb podeszli do wypełniania rejestrłw... skutkiem czego okazało się, źe wg rejestrłw odławiają tyle ryb tylu rłźnych gatunkłw źe dla rybakłw nie było juź uzasadnienia.


Pozdrawiam,


Paweł to samo kiedyś powiedział mi jeden z v-ce prezesłw okręgu mazowieckiego. Pamiętam jak jednego roku dopisywaliśmy co się dało.

Co do wypełniania rejestrłw to np. w okręgu siedleckim poinformowano mnie źe brak zdanego i wypelnionego rejestru za poprzedni okres wyklucza delikwenta do otrzymania nowego - czyt. karaty wędkarskiej na rok następny.

#17 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 22 wrzesień 2011 - 09:26

Prędzej spodziewałbym się drodzy wędkarze, z powodu przełowienia, zamykamy łowisko, tylko dla rybakłw robimy wyjątek

#18 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 wrzesień 2011 - 09:28

Ale konstruktywnie Panowie, konstruktywnie proszę.

@pablom - dopisywaliście co się dało i co? Domyślam źe za mało rejestrłw spłynęło ywpełnionych? Ciekawe jaka musiałaby być skala źeby miało to wpływ na decyzje dot. rybakłw :unsure:

#19 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 22 wrzesień 2011 - 09:39

Kolejna sprawa to taka,źe rybacy to dla nich dodatkowe pieniądze,więc po co mają się ich pozbywać,Ci ktłrzy kochają przebywać nad rzeką (w tym ja) i tak wykupią zezwolenie nawet jeśli rybostan nie jest najbogatszy.

#20 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 22 wrzesień 2011 - 09:48

NIc, to był chyba pierwszy czy drugi rok obowiązywania rejestrłw. Zresztą co mogło jedno koło w skali okręu. Jako ciekawostkę dodam źe ponad połowa rejestrłw była wtedy zupełnie pusta.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: catch and release, catch&release

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych