Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Problem z ładowaniem telefonu na łódce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 06 lipiec 2017 - 21:32

Witam.

Mam zamontowane gniazda do ładowania urzadzeń na łódce.Niestety wytopił  mi się kabel i gniazdo w telefonie. Czy płynąc na pełnej mocy silnika spalinowego trzeba takie urzadzenia odłączać? Czy może powinienem domontować jakieś zabezpieczenie?



#2 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 06 lipiec 2017 - 22:32

Kup dobrej jakości kable. Najprawdopodobniej żyły się przełamały przy wtyczce. Dzisiaj właśnie taki jeden wywaliłem. Już śmierdział palonym plastikiem, ale był podle tani. Dioda w ładowarce aż przygasała.


  • jac72 lubi to

#3 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 22:50

A czy nie powinien być akumulator za silnikiem, a ładowanie urządzeń za tym akumulatorem?

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka
  • jac72 lubi to

#4 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 06 lipiec 2017 - 23:03

Tak jest zrobione że kable od silnika idą do akumulatora a z akumulatora do gniazd ładowania. Kabelki od ładowania orginalne dedykowane dla mojego telefonu. Nie jestem tylko pewien czy podłaczone to miałem do wyjścia 1 czy 2 Ampery. Skłaniałbym sie do tego że płynąłem w ciągu przez około 30 min i może było za wysokie napięcieale, nie znam się na tym.



#5 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 06 lipiec 2017 - 23:13

Telefon  ma wbudowany układ który kontroluje ładowanie baterii, inaczej długo by nie pożyła. Te A na ładowarce to jest maksymalna wydajność prądowa, czyli każdy pobór poniżej tej wartości jest OK. Jeżeli masz podejrzenie, że za wysokie napięcie, to sprawdź na ekranie echa ile pokazuje, ale szczerze w to wątpię.  Powinno być około 14,4V. Ja mimo wszystko stawiam na uszkodzony kabel. Moim zdaniem nie doceniasz jak mocno może się nagrzać metal nawet przy wydawało by się słabym źródle. Kiedyś klucze zwarły mi w kieszeni akumulatorek AA 1,2V (może było ich dwa, nosiłem zapasowe do MP3). Siedzę, i czuję że robi mi się cieplej w udo a nagle coś mnie zaczyna piec. Klucze tak się nagrzały, że parzyły lekko w ręce. Przy 5v i 2A sfajczenie wtyczki od kabla w wyniki wewnętrznego zwarcia to nie problem. Tym bardziej że tak jak ci piszę - dzisiaj wywaliłem jeden kabel z auta, bo już zaczął śmierdzieć spalonym i był gorący.


  • jac72 i MarCinFin lubią to

#6 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 06 lipiec 2017 - 23:20

Zapomniałem dodać - zwarcie w gnieździe tel. też wchodzi w rachubę.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
  • jac72 lubi to

#7 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 07 lipiec 2017 - 06:17

Sa aplikacje na androida pozwalajace kontrolowac parametry ladowania. Mozesz sie upewnic czy instalacja podaje odpowiedni prad do ladowania


  • jac72 lubi to

#8 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 10 lipiec 2017 - 00:10

A masz bezpiecznik wstawiony dla gniazda ładowania? Gdyby było coś bardzo nie tak z aku to bezpiecznik odłącza gniazdo i nie masz problemu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych