Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Morrum i okolice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 07 lipiec 2017 - 12:06

Czy ktos lowil ostatnio na Morrum? Interesuja mnie informacje nie tyle o samej rzece ile o okolicznych lowiskach. Chcialbym wiedziec jakie sa alternatywy w bliskim sasiedztwie, gdyby okazalo sie, ze lososie nie chca wspolpracowac. Czyli trotki w morzu albo jakies szczupakowate czy inne drapiezniki w jeziorze/rzece. Nigdy tam nie bylem, ale rozwazam opcje rodzinnej wedkarskiej wycieczki pod koniec sierpnia.



#2 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 07 lipiec 2017 - 16:08

jeśli będziesz blisko wybrzeża, to pod kątem szczupaka całe szkiery Blekinge - ostatnio miejscówki z tej okolicy są mocno reklamowane w polskich biurach podróży :-) 



#3 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 07 lipiec 2017 - 16:26

Do tego pewnie jakies plywadlo jest potrzebne. Mozna wynajac na miejscu na dzien lub dwa?



#4 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 07 lipiec 2017 - 16:52

jakiś czas temu googlałem trochę ten temat. nie mam teraz na podorędziu konkretnych namiarów, ale z tego co pamiętam google search dał trochę wyników. na bank była jakaś miejscówka w Karlskronie, chyba też coś na zachód od miasta. Do tego na wyspie Senoren jest Brofastet Fishing Camp (baza Eventuru) i tam też jest opcja wynajęcia. 



#5 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 07 lipiec 2017 - 17:29

Jak sie nie myle to ekipa z Jerkbaita wybiera sie na Senoren na poczatku wrzesnia. To moze byc opcja na calodzienna wycieczke, bo jest kawalek jazdy z Morrum.



#6 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 07 lipiec 2017 - 21:31

Łukasz do szkieru gdzie można połapać szczupaki masz 15 min autem z Morrum, są miejsca gdzie można łowić z brzegu i brodzić samo ujście jest super pod muchę.

Sporo szczupaków raczej małych ale fajne miejsce na piknik można ognisko rozpalić. Kieruj się na drogę nr.15 przejedź po nią prosto a dalej będziesz miał kierunkowskazy na plażę tyle że to nie plaża w naszym mniemaniu. Gdybyś potrzebował wszelkiej pomocy będziemy na Morrum 23/08-28/08 mogę podesłać Ci nr. telefonu na priv.


  • lukomat lubi to

#7 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 08 lipiec 2017 - 07:10

Super. Ryby nie musza byc duze, wazne zeby byly chetne do wspolpracy, bo to jest atrakcyjne dla dzieci.



#8 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 08 wrzesień 2017 - 21:22

Bylismy, wydzielismy. Mucholapy wrocily z tarcza, spiningisci na tarczy  ;)

 

sy7YYR3fApGDisIrIfQjE9HwwhgtrhD6Jro_RAbk

 

Ls3lMQ1i9CtAFdDHzEJNYXk3r091Qa4OG_n7EjqW

 

Nzja5HavHJCZuGmDBOQKW-6yynReDE6tdwI6IA7_

 

LETImK2Wy2R5qnWKhhJOMzQ45QzljycXL30sJ9X1

 

z6WmuH86HMuyyaUYQULUxXuew4Cf5ZCo5kuGs_Ck

 

ifMmDHzdHTyFcJfPyhn4iZztI8IGYhdCkQC4lPl0



#9 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 09 wrzesień 2017 - 09:23

Del Toro, napisz nieco więcej. Jak wielkościowo, ilościowo. Ile czasu byliście i jak połowili inni, spotkani nad wodą ?

#10 ONLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4362 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 09 wrzesień 2017 - 11:30

Jak ja kocham te szwedzkie skały.

#11 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 11 wrzesień 2017 - 20:53

To ciekawe co piszesz, bo spinning zawsze wydawal mi sie skuteczniejszy od muchy. Krzysiek mi pisal ze cos tam udalo sie wydlubac i ze stracil potwora.
Ja odpuscilem w tym roku bo dzieci wybraly Szkocje i tam troche polowilismy. Moze w przyszlym roku w koncu uda sie zaliczyc Morrum.

#12 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 12 wrzesień 2017 - 10:29

To ciekawe co piszesz, bo spinning zawsze wydawal mi sie skuteczniejszy od muchy. Krzysiek mi pisal ze cos tam udalo sie wydlubac i ze stracil potwora.
Ja odpuscilem w tym roku bo dzieci wybraly Szkocje i tam troche polowilismy. Moze w przyszlym roku w koncu uda sie zaliczyc Morrum.

 

Poprostu tam gdzie braly na muche, czyli na kompletnych plyciakach, nie dalo sie poprowadzic przynety spinningowej ;) No chyba ze ktos by zapakowal jakies boleniowki hehehe

Oprucz tego kloca Krzysia, stracili jeszcze jednego olbrzyma. Mnie do flying c wychodzil monster dwa razy, ale nie chcial uderzyc, tez na plyciaku, bardzo szybkiej wodzie.



#13 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 12 wrzesień 2017 - 20:41

Tak to juz jest z lososiami w rzekach. Za cieplo, za zimno, za malo wody, za duzo wody, za srednio. Slonce swieci nie z tej strony, faza ksiezyca, cisnienie, itd itp... Ryba dla masochistow.
  • Del Toro lubi to

#14 OFFLINE   M&M

M&M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaUE
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:M

Napisano 12 wrzesień 2017 - 21:14

Nasi spinningisci nie wierzyli ze na metrze wody moga stac metrowe ryby. Nie chcieli rzucac w takich miejscach i to ich zgubilo.

#15 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 12 wrzesień 2017 - 21:58

Byłem kilka razy w drugiej połowie lat '90. Wyniki mieliśmy niezłe, choć w porównaniu do ilości ryb w rzece, które były bardzo widoczne, można by się spodziewać, że powinno być lepiej. Byłem tylko raz w czerwcu i trzy razy we wrześniu, czerwiec lepszy pod względem ilości brań. Największą rybą był złowiony przez kolegę samiec troci - ponad 120 cm, wziął na "trzebiatówkę" Stefana P. w kolorze biały mat, miejscówka; sektor nr 2 przewężenie poniżej zakrętu kończącego sektor nr 1. Jednak większość ryb złowiliśmy na sektorze nr 16, poniżej mostu drogowego, jest to ostatni sektor w dół rzeki, czyli pierwszy od ujścia.

Co ciekawe, Skandynawowie łowili najczęściej przy użyciu much tubowych prowadzonych na zestawach z bocznym trokiem (cały czas piszę o spinningu). Przychodzili na łowisko przed zmrokiem i łowili do końca dozwolonego czasu, we wrześniu była to 23:00, nie wiem jak teraz. My siedzieliśmy na wodzie od rana do wieczora  :)  ;) , za każdym razem przez cztery dni ...



#16 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 13 wrzesień 2017 - 19:48

Nasi spinningisci nie wierzyli ze na metrze wody moga stac metrowe ryby. Nie chcieli rzucac w takich miejscach i to ich zgubilo.

 

Ciagle obstawiam ta klatwe co na mnie rzuciles  :D  :D  :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych