Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ni pies ni wydra- Quantum Centex Felchen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 08 lipiec 2017 - 23:46

Wpadłem do sklepu po fluorocarbon bo wyszedł, a jak to w sklepie, luźna gadka i facet za ladą nagle wymachuje jakimś kijem jak szmatą. Kij totalnie mniętki jak flak :P  a do tego wklejka, Co za sheet pomyślałem bo nienawidzę wklejek i wziąłem to w łapę :) .

 

Hmm lekki jest, krótki dolnik i ogólnie wygląda jak feeder, a jak gość wyjął z pokrowca plastikową tubę z drugą szczytówką to wymiękłem, WTF  :lol:  Gadka szmatka że fajne to na białoryb itp, no jasne pomyślałem, tylko że chyba trza koszyki zanętowe kupić :P

 

Nagle jakimś cudem gość mówi; Panie kup Pan tego kija, bo jest naprawdę fajny, a jak się Panu nie spodoba to jutro go Pan odda a ja oddam kasę, tylko aby folii z korka nie zdejmować. Zapomniałem kupić to po co wszedłem i zwiałem ze sklepu :)

 

Jednak po godzinie coś mnie uderzyło w głowę chyba bo wróciłem tam po tego "spina" i umówiłem się z gościem tak jak wcześniej zaproponował.

 

Po następnej godzinie byłem już nad wodą aby wypróbować to COŚ.

Kijek ma 240cm i jest opisany od 1 do 8g. a w komplecie są dwie szczytówki, sztywniejsza i miękciejsza :)

 

Normalnie nie mogłem uwierzyć w to co robię, przypomniały mi się czasy robaków, zanęty rozj....ej po całym samochodzie i kukurydzy w puszkach :lol:

No bobra , czas pomachać tą szmatą.

 

Na pierwszy ogień poszła główka 2g i mały twisterek, solidny zamach i przynęta poszła w dal jak z procy. Druga próba i główka 1g. tu już sporo słabiej. Patrzę na przelotki które są dość małe, nawet zbyt małe i na plecionkę 0,10 na kołowrotku i chyba wiem w czym problem-jest za grubo.

Oglądam to "coś" dokładniej, wykonanie d... nie urywa, przelotki, omotki, korek ,uchwyt nic nie robi tu wrażenia, ot kijek jak setki innych. Jednak za taką cenę mógłby być zrobiony co najmniej o dwa oczka wyżej, a nie jest i tu jest trochę rozczarowanie :mellow:  

Jednak akcja tego spina to już zupełnie coś czego ja osobiście jeszcze nie spotkałem na sklepowej półce. Po pierwszym okonku 12cm doznałem chyba jakiegoś urazu, branie i hol tego małego okonka wywołały na mojej facjacie banana od ucha do ucha :)

 

 

Wklejka, a raczej wkładka :P  nie zachowuje się typowo jak wklejanki, czyli sztywno aż do igły, tu blank ma głębokie ugięcie i naprawdę amortyzuje każde szarpnięcie ryby jak wierzbowa witka.

Po chwili namysłu postanowiłem pobawić się wędką dłużej i nie oddawać.

 

Załączony plik  20170705_205349.jpg   24,01 KB   48 Ilość pobrań

 

Na drug dzień zapodałem na kręciołek jakąś starą żyłkę, chyba 0,14 i żuty znacznie się wydłużyły a na kiju zameldowały się okonie i wzdręgi. Niesamowita zabawa, blank jest dość czuły i nie miałem żadnego problemu z kontrolą przynęty a hol nawet małych rybek za każdym razem robił mi banana na gębie.

 

Dzisiaj siedziałem przy imadle i kręciłem micro jigi, szybki wypad nad wodę i znów  banan  :D  były okonki i nawet krąpik się skusił na brązkę, wrażenia niesamowite. 

Koniecznie muszę do niego nawinąć jakaś żyłkę max 0,10, i będzie zabawa po pachy.

 

Sorki za taki temat ni z gruszki ni z pietruszki, ale od dawna nic mnie tak nie rozbawiło jak ten kijek i cała ta historia.

Zwłaszcza kiedy do muchowej wody daleko, a w pobliskich wodach o okazy coraz trudniej ( już bardzo trudno ) to takie łowienie może dać sporo satysfakcji i przyjemności :) a tego już mi brakowało w spiningowaniu.


Użytkownik LFF edytował ten post 09 lipiec 2017 - 00:00


#2 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 09 lipiec 2017 - 00:36

Mój ukochany kijek <3. bawię się nim od tego roku, a powyciągałem już ładny białoryb; płotki, leszcze, ostatnio nawet liny. Sandacza 55centów też się nie bał. Idealny dla kogoś, kto chce zacząć przygodę z białorybem na spina. 


Użytkownik Bartas93 edytował ten post 09 lipiec 2017 - 00:36

  • LFF lubi to

#3 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 09 lipiec 2017 - 08:05

Też jestem zadowolony z mojego  QCF ,wczoraj super zabawa dużo okoni  -a na tym kiju to rzeczywiście fajne odczucia w trakcie holu.


  • LFF lubi to

#4 OFFLINE   Henri

Henri

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • Imię:Darek

Napisano 09 lipiec 2017 - 08:38

Ja męczę Quantuma od tamtego roku w długości 1,8m. Na swoim koncie ma już sporo rybek... Teraz jest dobry czas na wzdręgi i z nimi radzi sobie bardzo dobrze. Poza tym jakieś jaziki, kleniki, szczupaczki (o ile nie ma obcinki), sandaczyki, jazgarze, czasami jakaś płotka i krąpio-leszczyki, no i oczywiście okonie. Rybki wielkości okoń 25, wzdręga 25, jaź 35, są na brzegu w ciągu minuty, także wędeczka robi to co powinna.

 

Dla tych którzy uważają Lexusa od Mikado za ultra-lajta, tutaj porównanie grubości dolników. Myślę, że zdjęcie spokojnie wyjaśnia sprawę w tej kwestii.

 

Załączony plik  01 dolniki.jpg   58,27 KB   42 Ilość pobrań

 

No i parę fotek z ugięcia Quantuma (bez kołowrotka, bo takie znalazłem na szybko na kompie)

 

Załączony plik  100.jpg   62,79 KB   36 Ilość pobrań

Załączony plik  150.jpg   60,8 KB   33 Ilość pobrań

Załączony plik  200.jpg   56,58 KB   33 Ilość pobrań

Załączony plik  250(1).jpg   52,57 KB   33 Ilość pobrań

Załączony plik  250(2).jpg   68,55 KB   35 Ilość pobrań


Użytkownik Henri edytował ten post 09 lipiec 2017 - 08:41

  • LFF lubi to

#5 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 09 lipiec 2017 - 12:50

Ciekawe jak często w sklepach są sprzedawane wedki tak na 1 dzień, potem wracają...i następny klient kupuje taka "nówkę"

Dobrze, że nie bywam w sklepach ;)
  • CLAUDIO, LFF i Przemek_M lubią to

#6 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 09 lipiec 2017 - 22:09

Ciekawe jak często w sklepach są sprzedawane wedki tak na 1 dzień, potem wracają...i następny klient kupuje taka "nówkę"

Dobrze, że nie bywam w sklepach ;)

 

Tego niestety nie wiem, mi pierwszy raz została złożona taka propozycja, w tym akurat sklepie byłem drugi raz w życiu i to w sporych odstępach czasu.

Może chcą w ten sposób zapewnić sobie (nowych) stałych klientów, może sprzedawca miał dobry dzień.

Może chciał się pozbyć kija którego nikt nie chce :D , u mnie takie łowienie nie jest popularne, większość wybiera sztywne pały na szczupaka albo 3 metrówki na bolenia. Albo nie wiem co, nie będę go z tego tłumaczył.

Tak czy inaczej tego kija już nikt nie kupi jako nówkę ;)

 

Co do samego kija to dziś był testowania ciąg dalszy, brania były bardzo delikatne tak jak i ryby, bo okonki wielkości palca, zameldował się też kolejny krąpioleszcz i ...... ukleja :D

Micro jigi robią niesamowitą robotę, można się spodziewać wszystkiego :) a kij odwala robotę w postaci sensownej odległości rzutu nawet nimfą wyjętą z muchowego pudełka, a główka to tylko brąz 4mm ;)

Teraz tylko żyłka 0,10 albo nanofil 0.04 i będzie jeszcze lepiej.


Użytkownik LFF edytował ten post 09 lipiec 2017 - 22:33

  • Guzu lubi to

#7 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 09 lipiec 2017 - 22:40

Brawo za opis.

Spece od marketingu powinni się od Ciebie uczyć fachu, gdybym potrzebował takiego kija to po tej lekturze wybrałbym na 100% ten.


  • LFF lubi to

#8 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 10 lipiec 2017 - 07:06

Kij od dawna znany i opisywany ...


  • LFF lubi to

#9 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 10 lipiec 2017 - 16:26

Brawo za opis.

Spece od marketingu powinni się od Ciebie uczyć fachu, gdybym potrzebował takiego kija to po tej lekturze wybrałbym na 100% te

 

Jeżeli to komplement to dzięki  :)  zawsze miałem lekką rękę do pisania. Z marketingiem nie mam nic wspólnego, a może powinienem :lol:


  • Catrol i SkiDivPL lubią to

#10 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 12 lipiec 2017 - 22:34

Tak to był komplement.

Dobrze się czyta takie recenzje z jajem, a i lekkość pióra zauważyłem :)



#11 OFFLINE   lukaszannopol13

lukaszannopol13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 13 lipiec 2017 - 08:05

Opis miazga. Dawno się tak nie uśmiałem. 😂
Co do sapphira to rzeczywiście średnica blanku poraża. Jest grubszy niż w okumie do 28g!!!
W sklepie spotkałem się niedawno z jakimś patriotem opisanym do 15g. Gotowane spaghetti to przy tym kijku kij od szczoty. Samą agrafką można tym chyba rzucać a 15g to między bajki wsadzić. Gdyby nie to że z połamanego fenwika i vendetty zrobiłem sobie kluskę na mikrusy to pewnie bym kupił.

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

#12 OFFLINE   kuq

kuq

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaZabrze
  • Imię:Kamil

Napisano 20 lipiec 2017 - 17:19

Hej cześć! Takie pytanie do autora tematu, oraz innych użytkowników quantuma. Chciałbym ten kij używać do wielu różnych rodzai przynęt jak i wielu rodzai ryb. Głównie wody stojące, a jak ciurek to o super wolnym nurcie. Pytanie następujące, czy oprócz miotania paprochów i mikro jigów, kijek ten obsłuży w miarę wygodnie najmniejsze obrotówki, cykady i smużaki 1,5g czy w porywie jakiś mikro popper?

Jak to jest z jego mocą, bo można spotkać informacje że przy pstrążku trzydziestaku zaczyna już jej brakować, a kolega wyżej mówi że sandacz 55cm nie był problemem.



#13 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 22 lipiec 2017 - 11:12

Nie wiem jak będzie się zachowywał pod obrotówkami, małymi wobkami itp. Na razie mam kompletną szajbę na mikro jigach własnej roboty :D . Z mocą na większej rybie też się na razie nie wypowiem, ale podejrzewam że może być mały bałagan np przy takim okoniu w granicach 40cm lub czymś konkretnym. Na otwartej wodzie da rade ale w miejscu gdzie ryba ma gdzie uciekać np w jakieś zwalisko, geste zielsko i podobne kryjówki to może być problem ją przed tym powstrzymać. Na razie mam na nim sporo ryb, wzdręgi, krąpie, płotki, małe okonie i nawet mały sandaczyk ale bez konkretów. Coraz bardziej lubię ten kij, daje mnóstwo frajdy ;)



#14 OFFLINE   TTT.

TTT.

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 178 postów

Napisano 22 lipiec 2017 - 16:38

Hej cześć! Takie pytanie do autora tematu, oraz innych użytkowników quantuma. Chciałbym ten kij używać do wielu różnych rodzai przynęt jak i wielu rodzai ryb. Głównie wody stojące, a jak ciurek to o super wolnym nurcie. Pytanie następujące, czy oprócz miotania paprochów i mikro jigów, kijek ten obsłuży w miarę wygodnie najmniejsze obrotówki, cykady i smużaki 1,5g czy w porywie jakiś mikro popper?

Jak to jest z jego mocą, bo można spotkać informacje że przy pstrążku trzydziestaku zaczyna już jej brakować, a kolega wyżej mówi że sandacz 55cm nie był problemem.


Mając 2 centexy 1.80 i 2.10 mogę Ci śmiało powiedzieć że cykady np.spinmad 2.5gr i podobne obsłuży bezproblemowo.tyle że do tego lepszy byłby ten o długości 2.10. Ze smużakami na wolnym nurcie też nie powinno być kłopotu.

#15 OFFLINE   TTT.

TTT.

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 178 postów

Napisano 22 lipiec 2017 - 16:42

Co do zapasu mocy centex ma wg mnie naprawdę sporo jak na swoją konstrukcję.w zeszłym sezonie kilka pajków +55 bóle i w tym przedziale też bez większego kłopotu.największe co udało mi się wyjąć to pajk 70cm ale to już był hardcor😁 a w tym roku np. Taki Leszek

Załączone pliki



#16 OFFLINE   fifek

fifek

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 895 postów
  • Lokalizacja800 m. od Szreniawy
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:F.

Napisano 24 lipiec 2017 - 14:24

to jest wklejka?



#17 OFFLINE   rally

rally

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • Lokalizacjapiękne Podkarpacie :)
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:K

Napisano 24 lipiec 2017 - 15:25

Tak, wklejka, kupiłem z ciekawości używkę, na microjiga się nadaje bo ładuje się sama praktycznie.

Są 2 wymienne szczytówki twardsza i miękka, czasem któraś lubi wylecieć za jigiem.

Na cienkiej żyłce 0,12 rzuci znosnie małą nimfą z główką. Wczoraj fajnie połowiłem okoni na kiełża, gdzie przynęta praktycznie nie pracuje. 

 

Na minus - czucia żadnego nie posiada ta wędka (no może troszeczkę), trzeba patrzeć na szczytówkę, i gdzie np. w SG czułem każde skubnięcie czy trącenie, tak Centex wydaje się głuchy jak pień - pełny szczyt + niski moduł i nie ma cudów. Tnę jak się szczyt gibnie i jak siedzi to siedzi  ;).

 

Ale pod okonkiem 20-25cm gnie się prawie po rękojeść, więc zabawa fajna, nic więcej nie udało mi się na chwilę obecną upolować, niedługo przetestuję na rzece może się uda coś innego złowić.


Użytkownik rally edytował ten post 24 lipiec 2017 - 15:31


#18 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 25 lipiec 2017 - 14:34

Jakiej żyłki używasz ? Miałem Trabucco Match bo szybko tonie ale jest rozciągliwa jak guma od majtów. Teraz zmieniłem na HM 80 i brania są bardzo wyraźne. Ideał byłby na plecionce ale dobra pletka 0.4-0,6 wymaga idealnego kręciołka do układania,( drogiego) więc na razie męczę żyłkę. Żeby jednak nie było że jest taki super to u mnie na minus są przelotki, bo są zbyt małe i zbyt niskie, mam wrażenie że skraca to nieco zasięg mikro przynęt, żyłka wchodzi w startową pod dużym kątem. Do tego nie są idealnie w jednej linii co przy ich rozmiarze też ma znaczenie. Druga sprawa to że korek jest marnej jakości.

Użytkownik LFF edytował ten post 25 lipiec 2017 - 15:05


#19 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 25 lipiec 2017 - 16:48

"Ni pies, ni wydra!"... Jak sama nazwa (Felchen) wskazuje , jest to specjalistyczna wedka do polowu ryb sielawowych na system typu paternoster z uzyciem sztucznych nymf...

Wystarczy na YT wpisac slowo "Hegene"... ;) Oczywiscie mozna ja naduzyc do innych celow... :P 


  • LFF lubi to

#20 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 25 lipiec 2017 - 18:05

Tia, jak czytałem opis na necie, chyba pierwszy raz po zakupie wędki a nie przed, to się zdziwiłem. Faktycznie jest opisany że do połowu sieji. No cóż, innym rybom to nie przeszkadza a ja jakoś o tym zapomniałem.
  • boobinio lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych