Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Dąbek 111 i skutki uzależnienia

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1841 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 24 wrzesień 2011 - 18:15

I w końcu się doczekał , po trzytygodniowym postoju w kącie.Mowa o blanku MHX S842-2 7',4-8lb ,2-9g , na którym ma powstać łódkowy spining okoniowy.Budowę rozpocząłem mimo braku przelotek i uchwytu, które dotrą w połowie przyszłego tygodnia.Uchwyt DPS black, przelotki BYAG od 20-5.5 + FST 5.5.A że ,korek jest jak i tokarka cud techniki, to nie mogłem się powstrzymać



Fotki z placu budowy postaram się wklejać na bieżąco.

Pozdro

Rafał

Załączone pliki



#2 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 24 wrzesień 2011 - 18:46

Iparę fotek z ugięcia blanku:

190g

Grubasy nie powinny spadać :mellow:

Załączone pliki



#3 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 30 wrzesień 2011 - 10:02

Korzystając z wolnej chwili miedzy poławianiem okoni i szczupaków :D wstawię kilka fotek z placu budowy.




Może teraz jakieś komentarze,chociaż wiem że jakość zdjęć pozostawia wiele do życzenia Embarassed

Chata pusta dzieciaki w szkole ,idę omotkować :mellow:

Pozdrawiam

Rafał

Załączone pliki



#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 wrzesień 2011 - 10:27

Testowałem ten blank, bardzo udana konstrukacja muszę powiedzieć, generalnie taki freshwater to klasyk w ofercie większości producentów ale ten model MHX wyszedł Mudholowi naprawdę dobrze. Bardzo sprężysta kontrukcja, trzymając w ręku ma sie wrażenie wędki z górnej półki.

Widzę że komplet przelotek dobrałeś też niezbyt cięzki - powinieneś być zadowlony z kija myślę.

Bardzo ładna, klasyczna rękojeść.

EDIT: dodałem wątek do galerii rodbuildingowej :D mam nadzieję że uzależnienie zaowocuje wkrótce kolejnymi projktami (a zniżka w pracowniach trochę ulży w chorobie ) :D
  • amalker lubi to

#5 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 30 wrzesień 2011 - 17:00

To może i ja słóweczko. :D
Cieszy mnie to,że zdecydowałeś się na wątek autorski.Nic tak nie mobilizuje jak konstruktywna krytyka :mellow:
Rękojeść bardzo ciekawa, szczególnie fore przypadł mi do gustu. Zaskoczony jestem dokładnością toczenia, na Twojej tokarko-wiertarce, poza tym jakość korka wykracza poza przeciętność wielu renomowanych pracowni. Ciekawy pierścionek-to Mudhole?
Całość wykonana czyściutko i estetycznie i smakowicie ;).
Mi się podoba.
Ale niech się wypowiedzą mądrzejsze głowy,ja tylko prosty człek..
pozdro A.
ps. czekam na kolejny etap


#6 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 30 wrzesień 2011 - 17:07

Dzięki Friko, blank faktycznie sprężysty, i jak popatrzeć na wędkę z boku wydaje się delikatna ale w ręku czuć że może wiele.W sumie zamawiałem go w ciemno na podstawie suchych parametrów opisu i kiedy wziąłem go do łapy przed chwilą,zaraz po omotkowaniu przelotek, już wiem że to jest właśnie To o co mi chodziło. ;)

Teraz kijek kręci sięna suszarce i już nie mogę się doczekać testów ,tym bardziej że okoń bije okrutnie :mellow:


Pozdro

Rafał


#7 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 30 wrzesień 2011 - 17:23

Artur ,dzięki , ale miodu wylałeś tyle ,że spytam się żony czy nię będzie jej potrzebna pomoc koleżanki :huh: Embarassed
Fore też mi się podoba ,aż jestem zdziwiony efektem :huh:
Pierścionek z Art Rod.A pod uchwyt dałem na próbę wiesz co B)

A w niedalekiej przyszłości widzę nas na łodzi na martwej,i towarzyski pojedynek elixir kontra MHX :lol:


Pozdro

Rafał

#8 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 30 wrzesień 2011 - 21:11



A w niedalekiej przyszłości widzę nas na łodzi na martwej,i towarzyski pojedynek elixir kontra MHX :lol:


Pozdro

Rafał

Kurcze- prorok? :D
Mam nadzieję Rafał że to prorocze słowa. Ostatni raz nad wodą byłem w lipcu... :(
ps swoją drogą taki test może być arcyciekawy.

#9 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 02 październik 2011 - 09:49

I produkt finalny
Cała rękojeść 31,2 cm dół 17cm, fore 3,8cm , odległość od kabłąka kręcioła do pierwszej 20 63 cm.Kręcioł Sephia 3000 na japan ,nasze 2500 a może mniej ladnie wyważa kijek.Wiem i napewno odezwą sięgłosy ,że za duży pod takie zbrojenie , kiedyś będzie mniejszy ,ale generalnie nie zależało mi na maksymalnych odległościach rzutowych , zawsze można podpłynąć :unsure:

Załączone pliki



#10 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 02 październik 2011 - 19:17

I jeszcze trochę zaśmiecę :D


Załączone pliki



#11 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 październik 2011 - 19:24

Kołowrotek ładnie współpgra z kijkiem, z tym ze rozmiar 3000 do przelotki wejściowej #20 to trochem sporo być może. Przy grubszych żyłkach może gasić rzuty.

#12 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 02 październik 2011 - 19:48

Wiem Friko ,masz rację ,ale chodzi z plecką ,właśnie wróciłem z nad wody i jestem w szoku :huh: :huh: :huh: Patyk ładuje się już ładnie od 2g +twisterek, a 5-9 g +gumka dosłownie eksplozja.Mało tego ,dzisiaj typowo wygłupiałem się eksperymentując,poszły obrotko 2 i 3 wiadomo naorma ,ale kijek daje radę i 4 comet.Transmisja brań i kontaktu z dnem jak i przynętą wzorowa .Wędka w prowadzeniu wabików zgrabna i szybka niczym przedłużenie ręki a pod rybką ładnie się układa .Dzisiejsza ryba dnia to boleń 55cm będący ostatnio czestym przyłowem na Martwej Wiśle,lecz nie zrobił na kijku wrażenia ale pokazał jego możliwości ,a może raczej rezerwy ,które drzemią w blanku,bo czuć że stać go na dużo więcej.Odległości rzutowe mimo kręcioła 3000 rewelacyjne,lepzych nie oczekiwałem. :mellow:

Pozdro

Rafał

#13 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 06 październik 2011 - 21:59

W sumie ,winna jest pogoda ,a raczej jej brak,bo zaczęło ostro dmuchać i z nieba żaby lecą.Zajżałem do szafy i postanowiłem się nim zająć.Wzasadzie miała być tylko renowacja rękojeści,bo w korku bruzdy głębokie na pól centa a uchwyt strasznie skrzypiał i odkształcał przy montarzu korby.A mowa o Jerku z pierwszej serii Millenium Dragona 6'6 XF 14-35g, którym wcześniej ogarniałem sandacze i szczupaki z łodzi.A, że kolejną chorobą oprócz dłubania przy patykach okazał się casting ,postanowiłem go przerobić pod multic B) Z racji tego iż posiadam na razie tylko jeden ,Revo SXwięc przynajmniej jeden problem z bańki.Ta przeróbka jest w zasadzie testem ,sprawdzianem przed zdaje się przyszłorocznym projektem tj.kijem na Wisłę pod ciężkie gumy,który będzie zbrojony właśnie pod multic i spiralnie.
I tu nasuwa się kilka pytań ,do kolegów bardziej doświadczonych i dawno zarażonych ZRS :mellow:
Wspomnianego Dragona obrałem dzisiaj do golasa ,włącznie z lakierem i farbą ,i chcę zbroić w spiralę ,ale nie wiem jak ruszyć z miejsca.Cała rękojeść ok.38cm myślałem zbroić jak najlżeji zacząć od 10 a może nawet 8.Czy spirala powinna zakokończyć się się już na dolniku tzn pierwsza przelotka wyznaczająca 180 stopni ma być pierwszą na szczytówce .Ile przelotel powinno tworzyć spiralę i czy powinny być jednakowe czy magą być malejące,Sczytówkę myslałem zakończyć 6-kami.

Proszę o pomoc i prpozycje zbrojenia :(

Pozdro

Rafał



#14 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 październik 2011 - 11:05

Millenium jerk 6'6 do 35g .W oryginalnym zbrojeniu ,pod spina miał 6 przelotek, mam zamiar uzbroić go w 7 spiralnie 7 LN , 2x6 LN ,3x6L i szczyt.Spirala na trzech o-50-130-180.Jak myślicie będzię grało czy może dodać 6kę :wacko: :unsure:
Pozdro

Rafał

#15 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 14 październik 2011 - 23:10

Kijek ma być tani i funkcjonalny,gdyż ma służyć do dalszej nauki castungu ,który okazał się super zabawą i wciąga na maksa :huh: :mellow: ,mimo że Ojciec główny kompan wedkarskich wypraw ,w dalszym ciągu patrzy na multic jak na UFO :lol:

Wracając do meritum, kijek przed metamorfozą:

Załączone pliki



#16 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 14 październik 2011 - 23:33

I cd
Jak widać bez fajerwerków ,pianka uchwyt Fuji 16 ,Przelotki Hardloy 7 i 2x6 LN tworzy spirale ,3x6L iszczyt 6 lconite ,pierścień guma jak i kapsel .Całość za ok 150PLN :D





:D
[img]index.php?t=getfile&id=36196&private

Spirala sprawdza się ,tj. na przelotkach omotanych w taśmę ładnie fruwał głównie złom , Algi od 1-3 bez kotwic, bo szczupły bije jak nigdy w naszeym miejskim ciurku.A testy w niedzielę na Martwej :unsure:
Projektów w główie kilka sie urodziło ale w tym roku to chyba ostatni,bo żona zagroziła eksmisją :( :wacko:

Pozdro

Rafał

Załączone pliki



#17 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 20 październik 2011 - 17:34

Tak sobie myślę że trafniej nie mogłeś ująć tytułu wątku :mellow:. Wszyscy jesteśmy uzależnieni... :mellow:.
Po niedzielnym spotkaniu jestem pod wrażeniem Dąbkowych patyków przemyślana czysta ,precyzyjna robota. Bajka ten MHX, kapitalny kijek na lekko, a i ten cast z odzysku smakuś,choć za pianką nie przepadam.
Ale nie to najważniejsze, super było się spotkać, pogadać o blankach, lakierach, omotkach ,pomysłach i nowych projektach.
Fajnie było połowić, z nutką zawodniczej rywalizacji. :D
Rb. łączy ludzi.. to fakt.
pozdro A.


#18 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 20 październik 2011 - 17:55

Bez przesady ,te ochy i achy to bardziej kurtuazja ze strony Artura :D Bo tak się dziwnie składa ,że pomacałem sobie jego wędeczki ,to już prawdziwa profeska :huh: A żeby wątek nie stał się tylko miejscem wzajemnej adoracji to aktualny wynik Elixir FX701 -S842 MHX , 1-0 i to sromotnie :lol: Embarassed

Pozdro

P.S. ale pod dzisiejszymi okonkami pokonany troszkę popracował :mellow:

#19 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 20 październik 2011 - 18:50

Jaka kurtuazja Rafał? Ja tylko chciałem powiedzieć że Twój aparat jest do du.y :D a stan faktyczny nijak się ma do zdjęć. O! tyle.

#20 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 20 październik 2011 - 20:30

gadżeciarz :mellow: :mellow:





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych