Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Dąbek 111 i skutki uzależnienia

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1841 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 21 październik 2011 - 10:57

Witam.
Powiedz mi jak to zrobiłes-blank starego millenium jest koloru wisniowego a po Twoim przerobieniu wpada w czern :unsure:
Ogolnie podziwiam :D

#22 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3637 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 21 październik 2011 - 11:48

Zeszlifował lakier

#23 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 21 październik 2011 - 20:26

Bardzo ostrożnie zdjąłem lakier z większością farby ostrym nożem do tapet,polecam satnley z ostrzami trapezowymi.Resztki farby przeszlifowałem papierem ,zaczynając od 360 ,800 i 2000 a zakończyłem samochodową pastą polerską .Moim zdaniem nie wymaga lakierowania. :D

pzdr

Rafał

#24 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 październik 2011 - 05:44

Jak z przyczepnością żywicy po samochodowej polerskiej. Zazwyczaj mają woski lub acryle jako dodatek i przyczepność raczej spada. Ja polerowałem pastą do srebra i złota , bodajże 1400 gradacja.

#25 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 22 październik 2011 - 07:49

Witam,
zgadza się uważajcie na przyczepność żywicy do przelotek po paście polerskiej, a w szczególności samochodowej - może być skucha!
Przemycie blanku acetonem - solidne przemycie załatwia sprawę.
Pzdr.
Tarłoś

#26 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 22 październik 2011 - 16:51

Nie wiem ile pasty trzeba nałożyć na blank aby lakier nie trzymał. Ja potraktowałem w ten spsób dwa kije i żadnych skutków ubocznych :D .Fakt ,że wcieram śladowe ilości i nie na długości rękojeści.Przed omotkowaniem i lakierowaniem przecieram blank spirytusem tak jak i elementy rękojeści przy nadmiarze kleju ,który czasem wyjdzie ze szpaarki :mellow: Z drugiej strony ,wydaje mi się ,że można odpuścić pastę bo wystarczy papier 2000 i szybkie przecieranie bawełnianą szmatką .Po takim zabiegu przy ostatnim kiju nie zauważyłem aby poprawiła się gładkość i wygłąd faktury grafitu po dodatkowym potraktowaniu pastą.Pewnie i jest w tym trochę racji ,jeśli chodzi o wiązanie lakieru na paście polerskiej, ale chyba tylko chodzi o to jak ze wszystkim ,że co za dużo to i świnia nie zje :mellow:

Pozdro

Rafał

#27 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 08 listopad 2011 - 18:13

O, tak mi się przypomniało... - koledzy :D

Załączone pliki



#28 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 08 listopad 2011 - 18:33

To ty i ryb połowiłes i jeszcze szpiegowskie foty trzaskałeś :huh:

#29 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 10 listopad 2011 - 18:47

Cześć Dąbek 111. Mam do Ciebie pytanie dokładnie chodzi mi o twoje stwierdzenie (Elixir FX701 -S842 MHX , 1-0 i to sromotnie)
Czy to znaczy,że różnica między tymi blankami jest ogromna,czy po prostu mniej ryb złowiłeś.Przyznam się,że to są dwa blanki z których wybiorę jeden który kupię.Wiem ,że Twój blank i blank Ark70 były inaczej zbrojone,ale mimo to jestem ciekawy jak wypadła konfrontacja tych wędek.
Oczywiście nie chodzi mi o to kto ile złowił ryb :mellow:
Pozdrawiam Krzysiek

#30 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 listopad 2011 - 19:15

Blanki w swojej akcji jak i pracy zą odmienne :D Elixir zdecydowanie bardziej szczytowy.co widać w trakcie prowadzenia gumy jak i holu.W MHXsie szczytówka poddaje sie ok 20cm od topa i ugięcie kija w trakcie holu jest pełniejsze.Oba kije w/g mnie mają tak samo wzorową transmisję podczas brania i znakomite odległości rzutowe. :D Oba ładnie trzymają rybkę i nie boją się sporych przyłowów.
Aco do wyniku ,to byliśmy na innych łódkach i co podpłynąlem do Artura to okazało się już zdążył pozamiatać :lol:

I tu przy wyborze muszą zadecydować indywidualne upodobania.

#31 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 10 listopad 2011 - 19:34

Jeśli dobrze wnioskuję to do moich celów lepszy będzie MHX.Lubie łowić okonie za pomocom małych woblerów takich 1-2.5cm,ale też przy pomocą małych gumek na główkach 2-5 gram.Po zapoznaniu się z moimi oczekiwaniami który blank byś zaproponował?
:unsure:

#32 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 10 listopad 2011 - 19:44

Cześć Dąbek 111. Mam do Ciebie pytanie dokładnie chodzi mi o twoje stwierdzenie (Elixir FX701 -S842 MHX , 1-0 i to sromotnie)
Czy to znaczy,że różnica między tymi blankami jest ogromna,czy po prostu mniej ryb złowiłeś.Przyznam się,że to są dwa blanki z których wybiorę jeden który kupię.Wiem ,że Twój blank i blank Ark70 były inaczej zbrojone,ale mimo to jestem ciekawy jak wypadła konfrontacja tych wędek.
Oczywiście nie chodzi mi o to kto ile złowił ryb :mellow:
Pozdrawiam Krzysiek


Ze swojej strony dodam że Eliksir jest kijkiem raczej zawodniczym z delikatnym szczytem rysującym każde okoniowe puknięcie. Czułość piekielna, ale ma też wady.Trudno jest skutecznie zaciąć sandaczowy przyłów z dalekiego dystansu, nie ma mowy o agresywnym podbiciu 10g.Temu wszystkiemu sprosta MHX. Rafał na swoim kijku nie rejestrował bardziej niemrawych skubnięć - ot i cała tajemnica.
Który lepszy, to już zależy od indywidualnych preferencji. Pod zawodnicze dłubanie zdecydowanie Elixir, rekreacyjnie -kto co lubi.
Nieprawdą jest że złośliwie wszystko pozamiatałem Rafałowi.Prawdą jest natomiast że strasznie wolno podpływał. :mellow: :mellow:
Ale nic to, to nie ostatni pojedynek :D

#33 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 listopad 2011 - 20:00

:unsure:

#34 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 10 listopad 2011 - 20:30

I już nic nie wiem,znaczy się wiem więcej ale jakoś trudniej o decyzje :lol:
Potrzebuję blank typowo pod okonia na przyłowach absolutnie mi nie zależy. Zależy mi na dolnym cw. ale nie zamierzam zbroić w tytany.
Czyli mocniejszy MHX zbrojony w hardloy będzie bardziej dla mnie OK niż Phenix w takim samym zbrojeniu. W gre wchodzi jeszcze zbrojenie w inne lekkie przelotki ,ale w normalnych cenach <_<

#35 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 listopad 2011 - 21:17

Oba kije są tej samej mocy ,ja MHXa mam uzbrojonego Alconity BYAG 20,12,8 L-ki 7,6 , 5.5 ,5.5 i top 5.5 FST. ale zbroiłem ekonomicznie kumplowi w Forecasty od 20-5 i elegancja franjca.
Jeżeli wolisz akcję szczytówki która znaczyopad i branie jak wklejka w połączeniu z progresywnym ugięciem to Phenix .Dolna granica to spokojnie 2g +predator 3cm ,więcej jak 10g +predator 5cm nie próbowałem.

#36 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 10 listopad 2011 - 21:40

Dzięki za pomoc.Mam nadzieje,że przybliżyłem troszkę różnicę między tymi dwoma blankami.Czy podjąłem decyzję jeszcze nie,ale dane które mam na pewno mi pozwolą podjąć tą decyzje.
Dzięki Dąbek 111 i Ark70 za pomoc, szkoda że tak daleko od siebie mieszkamy bo sprawa by sie rozwiązała po naszym spotkaniu :lol:
Jeszcze raz dziękuje i już nie zaśmiecam galerii Dąbek 111
Reszta pytań już w prywatnych wiadomościech <_<

#37 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 04 grudzień 2011 - 13:07

Już tydzień po zabiegu, ale dipiero udało mi sie fotki wykonać Może i dobrze bo kijek testy zdał celująco :pNa warsztat poszła Karabela Phenixa MBX 790ML do 21g.jest to skutek drugiego schorzenia tzw.CRS. :mellow:

Przelotki; idąc od multica alconit 6LN,4x 5.5, 3x5 i szczyt 5.5FST.Chciałem dać więcej 5ek ale nie miałem.
Uchwyt ACS16 Fuji.
Podczas rozbieranie rękojeści musiałem zniszczyć fore ,ale to jedyne straty.Uchwyt DPS zdjąłem bez wiekszych problemów ,po uprzednim podgrzaniu suszarka,która jes na wyposażeniu każdego warsztatu samochodowego.Najważniejsze to ustawienie temperatury.Myslę ,że ok 100 stopni z odległości ok 10cm, nie uszkadzając jednocześnie czarnej powłoki lakierniczej.
Problem powstał podczas spasowania szerszej koncówki ACS z regripem .Musiałem dotoczyć pierścień z korkogumy fazujący obie średnice.
Kijek powstał z myślą o wiślanym gumowaniu.Zacząłem spokojnie od 15g+kopyto 3i szedłem do góry ,aż sie spostrzegłem że mam 35g+guma a kijek dalej podbijał z dna w warkoczu i to całkiem komfortowo.W przedziale 15-25g + guma petarda ,nie trzymałem leprzego kija pod sandała na rzekę, mówię oczywoście o gumach
Zmiana ubranka przyspieszyła go niesamowicie co oczywiście odbiło sie negatywnie w przypadku użycia mniej lotnych wabików.Tak jak wcześniej jak z katapulty wystrzeliwalem obrotki 3Comet tak teraz 4 na w miare zadowalającą odległość.Wachadła w stylu Algi2 i trzy zadowalająco.Wobków jeszcze nie próbowałem ale t lotniejsze powinien ogarnąć.Transkisja sygnału jeszcze lepsza niż w spinie ale to zasługa uchwytu.Szkoda tylko ,że już po sezonie :(
Reasumując łowienie tą wędką to czysty relaks i to przez cały dzień :mellow:

Załączone pliki



#38 OFFLINE   siacho73

siacho73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Gd.
  • Imię:Sylwek

Napisano 04 grudzień 2011 - 16:51

Siema.No w końcu go wstawiłeś,bo już miałem obawy że coś poszło nie tak,ale widzę że wszystko git.Teraz jak masz trochę wolnego czasu to na kolana i módl się bo o paczce ani widu ani słuchu.Pozdro

#39 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 04 grudzień 2011 - 17:00

Nie mów ,że te kontenery wpadające do oceanu dwa tygodnie temu to nasze :unsure:

#40 OFFLINE   siacho73

siacho73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Gd.
  • Imię:Sylwek

Napisano 04 grudzień 2011 - 17:56

Mam nadzieje że nie,ale zaczynam się niecierpliwić.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych