Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Gdańska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
262 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 24 wrzesień 2011 - 18:27

Na forum wiele takich tematów,ale nie o wodach w okolicy Gdańska.
Dzielmy się tu wrażeniami i informacjami na temat różnych łowisk w naszych okolicach ze szczególnym uwzględnieniem Wisły bieżącej.

Mam nadzieję że dyskusja będzie ciekawa,zapraszam :D

#2 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 24 wrzesień 2011 - 19:13

Na temat wód w okolicy Gdańska wiadomo tyle co na temat wód w okolicy Szczecina :unsure: . A szkoda bo jest tam sporo ciekawych i wędkarzy i łowisk :mellow:

#3 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 24 wrzesień 2011 - 22:37

No to trzeba to zmienić lub chociaż się postarać,mam nadzieję że więcej osób się zainteresuje.

#4 OFFLINE   rapia

rapia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Baranowski

Napisano 27 wrzesień 2011 - 09:06

Dla mnie Wisła bieżąca numer jeden,potem Radunia i może Wisła Martwa.Jestem niestety nie zmotoryzowany i łowię tylko tam gdzie mogę dojechać jakimś środkiem transportu zbiorowego.Wisełka to najczęściej Tczew,Lisewo i okolice mostu do Malborka.Ryby są okazy się zdarzają czego więcej chcieć.Pzdr Piotrek :mellow:
  • Bolesław lubi to

#5 OFFLINE   jaaaras

jaaaras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaKazachstan

Napisano 27 wrzesień 2011 - 09:44

Jest troche ciekawej wody w okolicy gdańska może niebezpośrednio ale np. Wisła w okolicy Tczewa jest super łowiskiem. Pełno w niej sumów wszelakich rozmiarów no i sandacze nie są żadkim przyłowem.

#6 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 27 wrzesień 2011 - 10:17

rapia nad Wisłę można dojechać PKS'em,wsiadasz na dworcu w Gdańsku i wysiadasz przy samym moście w Kiezmarku,pół godzinki i jesteś na miejscu,jak nie ma auta to sam tak czasami robię :D

Co do Wisły w Tczewie to słyszałem że jest tam ciekawie ale nigdy jakoś nie było mi dane tam łowić,jak tam jest z boleniami i kleniami? Da się połowić jakieś konkretniejsze sztuki? Jeśli bym jechał to gdzie mniej więcej warto połowić?

#7 OFFLINE   jaaaras

jaaaras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaKazachstan

Napisano 27 wrzesień 2011 - 10:48

Szczerze sam nie łowie kleni ani boleni ale moji koledzy często i gęsto łowią klenie jazie i bolki z dobrymi rezultatami. Sam jestem fantykiem łowienia sandaczy i kilka lat temu to za mostem drogowym w tczewie można było się nałowić sandaczy czasem trafiał się sum.
Warto jest się tam wybrać na okonie naprawde można złowić solidne egzemplarze (miałem kilka ponad 45cm) na drop shota z wormem na haczyku to okonie po 30 cm często się wieszają pod samą główką.
Można połowić nie ma co...
Po za tym można polecić także nogat, też jest łatwo dojechać. Jest tam także sporo szczupaka i okoni a tych ostatnich to w zeszłym roku jesienią łowiłem dziesiątkami jak nie setkami na blaszki w rozmiarze 2 HRT. Jednak tutaj wygodniej łowi się z łodzi...
Choć już długo nie byłem nad wierzycą to też ją moge polecić. Żyją w niej trocie, łososie, pstrągi, szczupaki, jazie, klenie itd.. Mimo negatywnych opini na temat GR Troć w tczewie naprwade jest ta rzeka pełna ryb a trocie można podzielić na dwa gatunki te które da się wyciągnąc a drugi którego się nie da wyciągnąć :D.


#8 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 27 wrzesień 2011 - 11:26

No to dobrze wiedzieć,a powiedz tam w Tczewie Wisła to jest nr. 5 tak? Może kiedyś tam dojadę...

#9 OFFLINE   jaaaras

jaaaras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaKazachstan

Napisano 27 wrzesień 2011 - 11:35

Chyba do mostu to jest odcinetk nr 5 ja łowie znacznie dalej niż tczew ale dość często tam zaglądam.
Polecam odcinek przy kwidzynie i Gniewie.
Przy kwidzynie idzie ładna opaska a przy promie pierwsze główki są bankowymi łowiskami sandaczy.
W okolicach Gniewu jest więcej zniszczonych główek ale za to więcej kryjówek dla ryb np. sumów.

#10 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 27 wrzesień 2011 - 11:51

Mówisz o moście na trasie Starogard - Malbork? Jeśli tak to od tego mostu w górę rzeki jest nr.5 do miejscowości Półwieś a w dół rzeki od tego mostu nr.6 do Przegaliny.

#11 OFFLINE   jaaaras

jaaaras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaKazachstan

Napisano 27 wrzesień 2011 - 18:45

No tak tak ja łowie poniżej mostu czyli jest to odcinek numer 5. Jest kilka jezior w których można z dużym szczęsciem zamoczyć kijek ale to tylko na priv. Nie chce by łowiska pełne ryb stały się pustynią z okonkami o wymiarze od 5 do 10 cm.

#12 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 00:47

Ok dzięki za info :D

Ja byłem wczoraj na bieżącej,efekt to dwa wyjęte sandaczyki i dwa spadły podczas holu - same maluchy. Do tego sporo pustych brań i pourywanych ogonków,gdy porwały mi ostatnią gumę próbowałem jeszcze za boleniem pomachać ale nic się nie działo,dalej to już z płaczem do domu.

#13 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 28 wrzesień 2011 - 10:43

A łowiska specjalne? Mógłby ktoś coś polecić - tak ze spokojnym sumieniem...
Gadda

#14 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 10:59

A łowiska specjalne? Mógłby ktoś coś polecić - tak ze spokojnym sumieniem...
Gadda


Jeśli chodzi o jezioro to chyba najlepiej Wygonin...

#15 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2416 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 11:36

Jeśli chodzi o jezioro to chyba najlepiej Wygonin...

A byles tam ostatnio? Kolega lowi na Piasecznie i mówi ze Wygonin to padaka jest. Ja zdania nie mam.

Odnosnie zas Wisly, pytanie - czy jest na odcinku okolo Tczewa miejsce (port, marina, inne takie) zeby postawic lódke??

#16 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 12:26

Ostatnio nie bylem ale znajomi jezdza i lowia takie 70-80cm w miare czesto sie trafiaja a i wieksze tam siedza. Z tego co mi wiadomo to jedno z lepszych lowisk niedaleko Gdanska,o piasecznie tez slyszalem dobre opinie ale jeszcze nigdy tam nie bylem,jesli dobrze kojaze to tam glownie lososiowate sa prawda?

#17 OFFLINE   jaaaras

jaaaras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaKazachstan

Napisano 28 wrzesień 2011 - 12:43

W piasecznie jest troche sandaczy i szczupaków jednak cena zezwolenia pozostawia wiele do zyczenia. Choć wiadomo coś dobrego kosztuje... Nikt nie sprzeda zilliona za 100zł ;). Jak jest się mobilnym można jechać pod elbląg nad Balewke albo Drużno. Jest duuuuuuużo atrakcyjnej wody w mackach PZW gdansk i elbląg :D

#18 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 28 wrzesień 2011 - 19:36

W piasecznie jest troche sandaczy i szczupaków jednak cena zezwolenia pozostawia wiele do zyczenia. Choć wiadomo coś dobrego kosztuje... Nikt nie sprzeda zilliona za 100zł ;). Jak jest się mobilnym można jechać pod elbląg nad Balewke albo Drużno. Jest duuuuuuużo atrakcyjnej wody w mackach PZW gdansk i elbląg :D


Sandaczy i Szczupaków?? Moment....łowiłem na tym jeziorze wiele razy.Generalnie od czasu jak jezioro zostało udostępnione do komercyjnego łowienia. Szczupaki to jeszcze jeszcze ale o sandaczach nie słyszałem. Generalnie jedno z najlepszych jeśli nie najlepsze łowisko łososiowatych na wodzie stojącej w Polsce.
Polecam jak najbardziej!!



#19 OFFLINE   okno

okno

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaKoło Kolbud

Napisano 28 wrzesień 2011 - 20:28

Witam Trójmiasto
Czytam ten wątek i też chciałem dorzucić swoje trzy grosze.
Z łowisk komercyjnych warte polecenia jest Osuszyno koło Rzymu można tam zapolować na ładnego głębinowego szczupłego, jeziorko wyposażone w łódki. Opłaty - to 25 zeta i za łódkę 20 lub ze swojej. Ryby można zabierać w ramach regulaminu bez dodatkowej opłaty lub wypuszczać.Jesienią warto też odwiedzić Choczewo jest tam dużo szczupłego i ładnego okonia.
Z łowisk PZW to Borówno Małe szczególnie na ładnego okonia, ale tam na drapieżnika najlepiej z łódki siedzi na spadkach za trzcinami. To na razie tyle.
Pozdrawiam

#20 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 28 wrzesień 2011 - 21:53

Witam Trójmiasto
Czytam ten wątek i też chciałem dorzucić swoje trzy grosze.
Z łowisk komercyjnych warte polecenia jest Osuszyno koło Rzymu można tam zapolować na ładnego głębinowego szczupłego, jeziorko wyposażone w łódki. Opłaty - to 25 zeta i za łódkę 20 lub ze swojej. Ryby można zabierać w ramach regulaminu bez dodatkowej opłaty lub wypuszczać.Jesienią warto też odwiedzić Choczewo jest tam dużo szczupłego i ładnego okonia.
Z łowisk PZW to Borówno Małe szczególnie na ładnego okonia, ale tam na drapieżnika najlepiej z łódki siedzi na spadkach za trzcinami. To na razie tyle.
Pozdrawiam

Niestety Choczewo zostało odłowione przez rybaka z Nadola <_<




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych