Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Gdańska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
262 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   okno

okno

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaKoło Kolbud

Napisano 28 wrzesień 2011 - 21:58

Witam
Dzięki za wiadomość, więc nie ma po co tam jechać :wacko:
Pozdrawiam

#22 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 22:35

A chodził ktoś nad Motławą za sandaczem? Chodzi mi o ten udostępniony odcinek od zielonej bramy do ujścia...

#23 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 29 wrzesień 2011 - 14:56

Sandaczy i Szczupaków?? Moment....łowiłem na tym jeziorze wiele razy.Generalnie od czasu jak jezioro zostało udostępnione do komercyjnego łowienia. Szczupaki to jeszcze jeszcze ale o sandaczach nie słyszałem. Generalnie jedno z najlepszych jeśli nie najlepsze łowisko łososiowatych na wodzie stojącej w Polsce.
Polecam jak najbardziej!!

[/quote]

Tak Wiktorze, są sandacze, zawsze trochę ich było, jakiś czas temu właściciel dorybił takimi półtorakami,gdzieś nawet mam zdjęcie rybki złapanej przez kumpla.Oprócz tego są jazie(całkiem przyzwoite) i co ciekawe są też bolenie!!
Jest w czym wybierać :D , co nie znaczy że łatwo to przyjdzie. Niemniej gorąco polecam, super woda!
pozdrawiam Artur
.
ps. Średniaki z Piaseczna :D

Załączone pliki



#24 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 29 wrzesień 2011 - 16:27

[quote]
Witam Trójmiasto
Czytam ten wątek i też chciałem dorzucić swoje trzy grosze.
Z łowisk komercyjnych warte polecenia jest Osuszyno koło Rzymu można tam zapolować na ładnego głębinowego szczupłego, jeziorko wyposażone w łódki. Opłaty - to 25 zeta i za łódkę 20 lub ze swojej. Ryby można zabierać w ramach regulaminu bez dodatkowej opłaty lub wypuszczać.Jesienią warto też odwiedzić Choczewo jest tam dużo szczupłego i ładnego okonia.
Z łowisk PZW to Borówno Małe szczególnie na ładnego okonia, ale tam na drapieżnika najlepiej z łódki siedzi na spadkach za trzcinami. To na razie tyle.
Pozdrawiam
[/quote]
Niestety Choczewo zostało odłowione przez rybaka z Nadola <_<
[/quote]

A przepraszam na czyje zlecenie??
Nadleśnictwa??


#25 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 29 wrzesień 2011 - 17:18

Tak Wiktorze, są sandacze, zawsze trochę ich było, jakiś czas temu właściciel dorybił takimi półtorakami,gdzieś nawet mam zdjęcie rybki złapanej przez kumpla.Oprócz tego są jazie(całkiem przyzwoite) i co ciekawe są też bolenie!!
Jest w czym wybierać :D , co nie znaczy że łatwo to przyjdzie. Niemniej gorąco polecam, super woda!
pozdrawiam Artur


Ok więc idąc tym torem są jeszcze ukleje (podobno 3 szt-słowa Artura) okonie, klenie, karpie, karasie, sielawy, sieje, leszcze ,płocie,sumy (też z 2 szt)... itp.
Nie znaczy to jednak że jest to dobre łowisko w/w ryb.
Zgodzisz się ze mną?

Generalnie to łowisko na które wszyscy jeżdżą w celu połowu ryb łososiowatych a nie na sandacze,szczupaki itp.
A najlepszym dowodem na to jest fakt że wklejasz zdjęcia z Piaseczna z pstrągami a nie sandaczami :D

Tak więc nadal upieram się że mówienie o Piasecznie w kontekście zębatych jest nieporozumieniem.

Pozdrawiam
Wiktor


#26 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 29 wrzesień 2011 - 18:12

Piszę o rybach nie łososiowatych w kategoriach ciekawostki- tylko i wyłącznie. Skrajnym idiotyzmem byłoby szukać sandaczy rezygnując np z łowienia Palii( być może miałeś tą przyjemność)czy pstrągów wszelakiej maści.
Ujmując rzecz inaczej: rybostan- nazwijmy to uzupełniający w niewielkim stopniu wpływa na pogłowie salmonidów( poza tymi nieszczęsnymi sumami), a daje możliwość ciekawego przyłowu.
Zdjęcia sandacza owszem nie wkleiłem, nie omieszkam tego uczynić, jak się poszukam w moim bałaganie :(.
pozdro A
ps.co nie zmienia faktu że uważam Piaseczno za doskonałe łowisko. :D


#27 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 29 wrzesień 2011 - 18:34

Jak jest się mobilnym można jechać pod elbląg nad Balewke albo Drużno. Jest duuuuuuużo atrakcyjnej wody w mackach PZW gdansk i elbląg :D[/quote]
Trochę atrakcyjnych wód w okręgu elbląskim jest,ale Balewka chyba lata świetności ma za sobą.

#28 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 29 wrzesień 2011 - 19:07

A coś bliżej Gdańska??? Jakiś taki rybny burdelik np. z pstrągiem?

#29 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 29 wrzesień 2011 - 20:28

A coś bliżej Gdańska??? Jakiś taki rybny burdelik np. z pstrągiem?


No to pewnie wspomniane Piaseczno z innych znam to łowisko przed Lęborkiem. Usytuowane na rzece Węgorza która przepływa przez Jezioro Lubowidzkie a potem wpada do Łeby. Nie znam miejscowości ale przy głównej trasie Wejherowo- Lębork po przejechaniu mostu na Węgorzy zaraz za tym mostem jest kierunkowskaz na to łowisko. Nawet fajnie zrobione polecam


#30 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 29 wrzesień 2011 - 20:49

Piszę o rybach nie łososiowatych w kategoriach ciekawostki- tylko i wyłącznie. Skrajnym idiotyzmem byłoby szukać sandaczy rezygnując np z łowienia Palii( być może miałeś tą przyjemność)czy pstrągów wszelakiej maści.
Ujmując rzecz inaczej: rybostan- nazwijmy to uzupełniający w niewielkim stopniu wpływa na pogłowie salmonidów( poza tymi nieszczęsnymi sumami), a daje możliwość ciekawego przyłowu.
Zdjęcia sandacza owszem nie wkleiłem, nie omieszkam tego uczynić, jak się poszukam w moim bałaganie :(.
pozdro A
ps.co nie zmienia faktu że uważam Piaseczno za doskonałe łowisko. :D


I w tym wypadku pozostaje mi jedynie się z Tobą zgodzić :lol:
Chociaż Artur obiecał mi że jak przyjadę to pokaże gdzie pieski mieszkają, zobaczymy <_<
Jednak fakt pozostaje faktem Piaseczno stoi łososiowatymi i tak niech zostanie.
Również uważam je za doskonałe chociaż jest zajebiście trudne :huh:
A mówi się że to niby burdel




#31 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 29 wrzesień 2011 - 21:17

[quote]
Witam Trójmiasto
Czytam ten wątek i też chciałem dorzucić swoje trzy grosze.
Z łowisk komercyjnych warte polecenia jest Osuszyno koło Rzymu można tam zapolować na ładnego głębinowego szczupłego, jeziorko wyposażone w łódki. Opłaty - to 25 zeta i za łódkę 20 lub ze swojej. Ryby można zabierać w ramach regulaminu bez dodatkowej opłaty lub wypuszczać.Jesienią warto też odwiedzić Choczewo jest tam dużo szczupłego i ładnego okonia.
Z łowisk PZW to Borówno Małe szczególnie na ładnego okonia, ale tam na drapieżnika najlepiej z łódki siedzi na spadkach za trzcinami. To na razie tyle.
Pozdrawiam
[/quote]
Niestety Choczewo zostało odłowione przez rybaka z Nadola <_<
[/quote]

A przepraszam na czyje zlecenie??
Nadleśnictwa??

[/quote]
Raz tak kiedyś było.Przyjechał Kafka i wytrolował wszystko-ryby z zielskiem.Pewnie na zlecenie Nadleśnictwa Choczewo?
  • Kielson1 lubi to

#32 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 30 wrzesień 2011 - 16:25

No to pewnie wspomniane Piaseczno z innych znam to łowisko przed Lęborkiem. Usytuowane na rzece Węgorza która przepływa przez Jezioro Lubowidzkie a potem wpada do Łeby. Nie znam miejscowości ale przy głównej trasie Wejherowo- Lębork po przejechaniu mostu na Węgorzy zaraz za tym mostem jest kierunkowskaz na to łowisko. Nawet fajnie zrobione polecam
[/quote]
[COLOR=red]Wiktor, a masz może jakiś namiar, telefon do nich? Czy można tam spiningować?

#33 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 30 wrzesień 2011 - 17:49

[quote]
No to pewnie wspomniane Piaseczno z innych znam to łowisko przed Lęborkiem. Usytuowane na rzece Węgorza która przepływa przez Jezioro Lubowidzkie a potem wpada do Łeby. Nie znam miejscowości ale przy głównej trasie Wejherowo- Lębork po przejechaniu mostu na Węgorzy zaraz za tym mostem jest kierunkowskaz na to łowisko. Nawet fajnie zrobione polecam

[/quote]
[COLOR=red]Wiktor, a masz może jakiś namiar, telefon do nich? Czy można tam spiningować?[/quote]

Namiary znalazłem stary dobry wujek Google daje radę :D

http://karczemka.prv.pl/

Strona www. straszna ale łowisko naprawdę ciekawe

Pozdrawiam
Wiktor




#34 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 30 wrzesień 2011 - 17:53

@Gaweł to musiało być już dość dawno
Kafka w tej chwili nie myśli o rybach tylko o prokuraturze :lol:
Tym bardziej że znowu złapali go na gorącym haha ten typ jest niereformowalny!!
Naprawdę uda mu się wreszcie wpakować się do pierdla za kłusownictwo :lol:
I dobrze <_<


#35 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 30 wrzesień 2011 - 19:00

Wiktor, dzięki za namiary na te Karczemki. Strona www rzeczywiście przedpotopowa, mam nadzieję, że że na miejscu będzie lepiej.
Wiesz coś o cenach, bo tej informacji mi brakuje...?
Gadda

#36 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 30 wrzesień 2011 - 19:06

Wszystko jest w dziale regulamin ceny na dole
A na miejscu jest ok.
Ja tam jeżdżę z rodziną i tam moja Małżonka poławia pstrągi razem ze mną :lol:
Są stoliki,miejsce na grilla ognisko itp.
Właściciele lekko nerwowi szczególnie do nowych-obcych ale to z powodu ciągłych prób złodziejstwa (takie normalne w Polsce) jak się przyzwyczają i zaufają to nie wychodzą z domu widząc znajomy samochód.
Tęczaki konsumpcyjnie pyszne bo wybiegane
To nie jest hodowla tylko prawdziwe łowisko.
Pstrągi łowiłem tam od 35 cm do 70 cm

Powodzenia!! Weekend zapowiada się pięknie więc warto się wybrać

Pozdr.
W.


#37 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 30 wrzesień 2011 - 19:39

no i jest jeszcze oczywiście Żarnowiec... a propos tego Kafki to słyszałem (z tydzień temu na Żarnowcu) że cały czas czesze to jezioro bo dostał pozwolenie od gminy. wie kto coś na ten temat? pozdr

#38 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 01 październik 2011 - 09:48

Wiktor, dzięki za wszystkie informacje. W niedzielę się wybiorę i napiszę o efektach...
Gadda

#39 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 02 październik 2011 - 13:15

Melduję się po powrocie z Karczemek. Strona nieaktualna, ceny: za wejście:15 zeta, ryby: Szczupak - 20 zeta, pstrąg, karp - 17 zeta.
Dojazd tragiczny - można rozwalić miskę olejową...
Dwie godz. machania miniwoblerkami i obrotóweczkami - rezultat - 1 pstrąg 61 cm. Zdjęcia nie zamieszczam bo musiał skończyć w zamrażarce - obowiązek zabierania drapieżników.
Pozdrawiam,
Gadda

#40 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 02 październik 2011 - 13:33

Zawsze byłem ciekaw na jakiej zasadzie działa taka polityka,złapiesz rybę i ktoś nad Tobą stoi i pilnuje żebyś jej nie wypuścił? Zawsze może się jakoś wyślizgnąć z ręki i wypaść do wody ;)

Takie pytanko,łowił ktoś na jeziorze Kamień? Ja osobiście nigdy nie byłem i ciekawi mnie troszkę ten zbiornik.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych