Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Gdańska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
262 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 16 maj 2016 - 19:20

Odświeżam :)

Ktoś coś łowi koło Tczewa?

#162 OFFLINE   pickok

pickok

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 24 sierpień 2016 - 17:26

witam łowi ktoś w okolicy zblewa ???

#163 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 20 wrzesień 2016 - 11:59

Siema, ma  ktoś ochotę z 3city wybrać się w czwartek/piątek na sandacze do Łeby??

Jak coś pisać prive.


  • arecki lubi to

#164 OFFLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 03 wrzesień 2017 - 10:07

Witam wszystkich zagladających w drugiej połowie września wybieram się na wakacje do Gdynia Orłowo będę tam dwa tygodnie a że tyle bez spinningowania nie wytrzymam postanowiłem zabrać ze sobą sprzęt.
Kwestia pozwoleń to nie problem to już ogarnalem ale większy kłopot sprawia co i gdzie można w tym okresie łowić ,jaki sprzęt ze soba zabrac i w jakie przynety sie zaopatrzyc?
Z góry zaznaczam że w grę wchodzi wędkowanie tylko i wyłącznie z brzegu.
Mam nadzieję że coś doradzicie i podpowiecie bo termin wyjazdu zbliża się nieubłaganie.
Pozdrawiam wszystkich zakładających i z góry dziękuję za pomoc Bartek

#165 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 03 wrzesień 2017 - 10:09

Witam wszystkich zagladających w drugiej połowie września....


Tych zaglądających dziś już nie witasz...
Chcesz łowić z plaży czy raczej wody płynące/ stojące?


Tapatalknięte z komórki

#166 OFFLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 03 wrzesień 2017 - 10:11

Nie mam konkretnych preferencji chciałbym spróbować i tu i tu

#167 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 18 październik 2017 - 18:37

Stanowisko MGMiŻŚ w sprawie ograniczenia wykonywania rybołówstwa rekreacyjnego w portach morskich Utworzono: środa, 04, październik 2017 06:26

W odpowiedzi na e-mail z dnia 29 września 2017 r., w sprawie ograniczenia wykonywania rybołówstwa rekreacyjnego w portach morskich, przedstawiam poniższe stanowisko.

    Zgodnie z § 5 ust. 4 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 lipca 2015 r. w sprawie wymiarów i okresów ochronnych organizmów morskich poławianych przy wykonywaniu rybołówstwa rekreacyjnego oraz szczegółowego sposobu i warunków wykonywania rybołówstwa rekreacyjnego
    (Dz.U. z 2015 r. poz.1015 z późn. zm.), nie prowadzi się połowów wędką na obszarze morskich wód wewnętrznych, w granicach portów morskich, od dnia 15 września do ostatniego dnia lutego.

    Oznacza to, że na wszystkich wodach wewnętrznych, które znajdują się w granicach portów morskich nie można prowadzić, w ww. okresie, połowów wędką:

    1)  w godzinach od 17:00 do 07:00;

    2)  metodą polegającą na wyrzucaniu i ściąganiu sztucznej przynęty, zwaną dalej "metodą spinningową";

    3)  wędką z przymocowaną linką zakończoną więcej niż jednym przyponem uzbrojonym w więcej niż jeden haczyk o więcej niż jednym ostrzu.

    Wskazane ograniczenie powoduje, iż prowadzenie połowów wędką w granicach portu morskiego w Elblągu na rzece Elbląg oraz w granicach portu morskiego Gdańsk na Motławie, we wskazanych w przepisie przypadkach i czasie jest zabronione.


   Podpisano z  upoważnienia Dyrektora Departamentu Rybołówstwa MGMiŻŚ.

 

 

Czy ja dobrze czytam wprowadzili zakaz spiningowania na rzekach ... w pobliżu gdańska ... i co teraz...

 



#168 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 18 październik 2017 - 19:34

Temat wałkowany na forum od ubiegłego roku n...ty raz. 

Z tego powodu wątek nadaje się do połączenia z tym: http://jerkbait.pl/t...odach-morskich/

 

 

 

Czy ja dobrze czytam wprowadzili zakaz spiningowania na rzekach ... w pobliżu gdańska ... i co teraz...

 

 

O ile w ubiegłym roku miałem wątpliwości, to obecnie, po długim i spokojnym zastanowieniu się dochodzę do wniosku, że zakaz nie obejmuje metody drop shot.

Po pierwsze, zakaz nie wyklucza całkowicie używania sztucznej przynęty na wodach portów morskich, a jedynie zabrania metody łowienia polegającej na "wyrzucaniu i ściąganiu sztucznej przynęty". Po drugie natomiast, odsyłam do uzasadnienia projektu rozporządzenia wprowadzającego omawiany zakaz, przeciwko komu jest on w istocie skierowany: http://jerkbait.pl/t...-2#entry2025559

Moje wnioski są takie, że jeżeli ktokolwiek (Policja, Straż Graniczna, OIRM) będzie w czasie kontroli kwestionował legalność metody drop shot na wodach portów morskich w omawianym okresie, należy z niewzruszoną pewnością siebie oraz na przemian z oczami jak u kota ze Shreka przekonywać, że drop shot nie jest metodą polegającą na "wyrzucaniu i ściąganiu sztucznej przynęty", lecz metodą polegającą na "wprawianiu sztucznej przynęty zawieszonej w toni na lince w drgania przy pomocy wędki" - o której w rozporządzeniu nic nie ma. Jeżeli ktokolwiek będzie próbował nałożyć mandat za metodę drop shot, takiego mandatu nie należy przyjmować i niech sobie odpowiednie organy w toku właściwego postępowania powołują biegłego, który będzie wydawał opinię, czy drop shot jest "metodą spinningową" w rozumieniu omawianego rozporządzenia, czy też nie jest.

Na marginesie dodam, że wystawianie mandatów karnych za ewentualne naruszanie przepisów dotyczących rybołówstwa rekreacyjnego na wodach morskich jest w świetle przepisów obowiązującego prawa mocno dyskusyjne (z małymi wyjątkami), ale nie napiszę dlaczego, bo forum czytają różni ludzie i rozpowszechnianie tych informacji nie byłoby chyba pożądane ze względu na ochronę i tak nadmiernie eksploatowanych morskich zasobów naturalnych.



#169 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 18 październik 2017 - 20:06

Mniejsza o ten drop shot mnie interesuje gdzie ja mogę legalnie wziąć spinning i sobie porzucać .. bo w opisie pisze rzeka Elbląg i port elblaga cały zalew wiślany , teraz pytanie czy Nogat jest również objęty zakazem ??

Drugie pytanie ku komu ten chory przepis został wprowadzony ... Wątpię żeby miały on wpływ na ograniczenie kułsownictwa , ponieważ kłusownik łowi łowił zawszę nielegalnie czyli wolnym tłumaczeniu nie przejmował się żadnymi przepisami i ograniczeniami więc nowe przepisy i tak go nie zmartwią . Trzecie pytanie przepis uderza w wędkarzy ,ale rybaków nie ... Więc można dojść do wniosku że PZW lub pan minister działa na szkodę wędkarzy .

 

Zebrali po 250 zł średnio i zabraniają legalnie łapać  osobom które zapłaciły haracz im ...


Użytkownik Derrek edytował ten post 18 październik 2017 - 20:12


#170 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 20 październik 2017 - 04:29

" metodą polegającą na wyrzucaniu i ściąganiu sztucznej przynęty, zwaną dalej "metodą spinningową";

 

czyli samo wrzucanie sztucznej przynęty do wody jest zakazane ....a to że sprawiasz je w drganie  jest mało istotne ...

 

i jeszcze kwestia kontroli w portach wystarczy że jakiś patrol będzie przejeżdżał to mogą was zatrzymać do kontroli...

 

 

Poprawiłem wielkość czcionki


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 24 październik 2017 - 20:40

  • Bartas93 lubi to

#171 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 22 październik 2017 - 15:27

Łów jak uważasz ;)  Dla mnie jednak drop shot jest zakazany, bo jest metodą spinningową. Właśnie to go odróżnia od vertykala (na którego na pzw np. nie można łowić), że przesuwamy co jakiś czas zestaw, czyli zwijamy linkę, a nie cały czas prezentujemy przynętę w miejscu (pionie). To, że prezentujesz przynęty drgając nie znaczy, że nie łowisz na spinning - podobnie łowię zresztą na czeburaszki np. Doszukujesz się ideologii, w tym, że ustawodawca pokracznie trochę opisał metodę spiningową ;) Proponuję iść z castingiem, też będziesz miał czyste sumienie, bo multiplikator to też "niespinningowy sprzęt"..


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 24 październik 2017 - 20:40


#172 OFFLINE   Piana86

Piana86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 22 październik 2017 - 17:05

Rozmawiałem z patrolem policji wodnej. Na pytanie o drop shota odpowiedzieli że nie wolno i będą wystawiać mandaty bo jest to forma spinningu



#173 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 24 październik 2017 - 15:43

Natomiast co do ewentualnego wystawiania przez Policję mandatów karnych za rzeczywiste bądź też jedynie domniemane naruszenia przepisów o rybołówstwie rekreacyjnym na wodach morskich, to powtarzam po raz kolejny, że legalność takich mandatów, uprawnienie Policji do ich wystawiania, a co za tym idzie, sens godzenia się na ewentualne mandaty i przyjmowania ich stoi pod wielkim znakiem zapytania. Dlaczego? Wystarczy uważnie przeczytać obowiązującą ustawę o rybołówstwie morskim, a w szczególności jej Dział V.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 24 październik 2017 - 20:39


#174 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 24 październik 2017 - 20:42

Proszę zaprzestać osobistych wycieczek i przepychanek. Wszelkie "anse" na priv, nie wszyscy mają ochotę je czytać.

Proszę o powrót do meritum wątku.



#175 OFFLINE   @Wyspa

@Wyspa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 15 maj 2018 - 18:17

Czy rybki przeżyją awarię przepompowni ścieków ?

 

Dzisiaj od godz. 13-stej trwa zrzut ścieków pochodzących prosto z domostw kilku dzielnic Gdańska oraz z całego Sopotu wprost do Motławy z powodu jednej z kluczowych przepompowni ścieków na Starym Mieście w Gdańsku.

 

Awaria jest na tyle poważna, że władze odradzają kontaktu z wodami Motławy i Zatoki Gdańskiej.

 

A co z rybkami ?   :(


Użytkownik @Wyspa edytował ten post 15 maj 2018 - 18:19


#176 OFFLINE   Krystianin

Krystianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:K

Napisano 15 maj 2018 - 19:16

Słyszałem dzis w radiu jakaś masakra wszystko spłynie do zatoki... :(



#177 OFFLINE   wiew

wiew

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • Lokalizacjapomorskie

Napisano 15 maj 2018 - 19:32

2340 m3 na godzinę tyle wynosi bezpośredni awaryjny zrzut do Motławy w centrum Gdańska na wysokości Żurawia. Scieki bytowe plus kanalizacja miejska - nieoczyszczone!. https://www.trojmias...ka-n123820.html

#178 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 15 maj 2018 - 20:30

nie działa odnośnik...



#179 OFFLINE   Dawido

Dawido

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚwiat daleki
  • Nazwisko:W.K.

Napisano 15 maj 2018 - 20:52

https://www.trojmias...ka-n123820.html



#180 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 15 maj 2018 - 22:03

Nie wierzę w to, co widzę!... Co się dzieje z tym światem?! Straszne... ;(


Użytkownik Dokuś edytował ten post 15 maj 2018 - 22:38





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych