Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda (w tym flasher) i kamera podwodna na lodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
240 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 14 luty 2013 - 11:04

Jak bede w domu to wrzuce fotkę.

#22 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 14 luty 2013 - 18:13

zdjcierp.jpg

Zgodnie z obietnicą :)


Użytkownik MIGOTKA edytował ten post 14 luty 2013 - 18:14


#23 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2532 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 luty 2013 - 19:57

Dzięki za zdjęcie. Właśnie jestem w trakcie konstrukcji prowizorki z drucianego wieszaka na ciuchy :)



#24 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 lipiec 2013 - 11:45

W zwiazku z pojawieniem sie, zapewne dla sporej rzeszy uzytkownikow, nowego zagadnienia, otwieram niniejszy watek.

Aby bylo cos namacalnego do rozwazan z niechecia wkleilem link do sklepu...

 

http://lowisko.net/?...pack-ii-vexilar

 

Szczerze mowiac to jakos tego nie widze w moim lowieniu, nie kojarze tez za bardzo co mi to da w zestawieniu ze standardowa echosonda.

 

Ale temat jest...i ciekawy bo firma Vexilar jest najstarsza chyba produkujaca sondy...

 

Zapraszam do omowienia tematu, przede wszystkim tych, ktorzy mieli okazje korzystac.

 

Gumo



#25 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 03 lipiec 2013 - 11:57

Używam FL-20 -  pierwszy raz to czarna magia z tymi latającymi kreseczkami - ale z każdym użyciem to magiczne urządzenie pokazuję co jest warte jeśli chodzi o podlodowe łowienie, nie wyobrażam sobie teraz aby go nie mieć na lodzie. Nie męczę się nad przeręblem jak nic nie ma, rąbie następny i do przodu.

Polecam.

Brakuję mi tylko potrójnego stożka jak jest płycej, ale myślę że do następnego sezonu zimowego sobie ściągnę zza wielkiej wody.

 

@Gumofilc - standardowa echosonda pokazuje Ci statyczny obraz, czyli ping strzeli pokaże rybę/przynętę i ta sobie lecie przez ekran, a w tym czasie może już ryby już nie być, a tu masz live, ręka Ci drgnie z mormyszką i to widzisz, ryba się czai gdzieś z boku to też widzisz, patrzysz że stoi sobie na głębokości 2,35 m,to opuszczasz na tą głębokość ochotkę na mormyszce i ją pracujesz aż Ci sie kiwok wygnie czy wyprostuje i walczysz z żyłką 0,1 w palcach i okoniem 38 cm na końcu, ach powspominać .... :D


Użytkownik Pietruk edytował ten post 03 lipiec 2013 - 12:10

  • CLAUDIO i Spawciu lubią to

#26 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 lipiec 2013 - 13:03

Rozumiem o co chodzi, jezeli mozna rozrozniac bardzo drobne przedmioty typu mormyszka to jest w tym detalu lepiej niz w standardzie...aczkolwiek jak juz bylo powiedziane, mozna wykorzystac do tego funkcje fastrack, ktora przekazuje w sposob ciagly info.

Zdaje sie, ze mozna ustawic fastrack na caly ekran...czy mozna jednak rozrozniac pod lodem ruchy mormyszki tego nie wiem. Przypuszczam, ze przy "standardowej" czestotliwosci to bardzo trudne.

 

Do kompletu z taka sonda to i wiertlo spalinowe sie przydaje :) , zwlaszzca na wodach tzw. ogolnodostepnych....

 

@Pietruk

Widzisz, podstawowy problem to taki, ze wiekszosc jest nastawiona na odbior. w poczatkowej fazie istnienia J.pl czesto bylo tak, ze tematy ciagneli glownie moderatorzy i ich bliscy koledzy. Jednak trudno wymagac zeby to mialo miejsce na okraglo...

Dlatego dziekuje za post.

 

Osobiscie, znajac realia lowiskowe, raczej sie nie szarpne na spec. urzadzenie na lód ale jak ktos ma zaciecie to czemu nie...

 

Gumo

p.s.Aczkolwiek jak zerknalem na parametry sondy z linku to moc i czestotliwosc niepowalajaca, jest tez okreslona minimalna wielkosc widzianych obiektow... :(

 



#27 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 03 lipiec 2013 - 13:38

Ale po co Ci tu moc?

Swoją mam ustawioną na 1/4 i w zupełności mi starcza i tak czasami za dużo.

Mormyszka jest metalowa i nawet taką 2 mm widać doskonale.

Może inaczej, pojedynczą ochotkę potrafię obserwować do 6m jeśli nie ucieknie z wiązki, głębiej nie próbowałem bo nie miałem potrzeby. ale mam taką dziurę 38m, to może w przyszłym sezonie spróbuję dla samej ciekawości.

 

Kamerę też mam, ale to już za dużo dźwigania, flasher spełnia moje oczekiwania w zupełności,  więc pójdzie na sprzedaż.

 

W HDS 5 jest flasher, ale ze standardowym przetwornikiem jakoś to mi nie pasiło, może jak by kupił dedykowany przetwornik to by było lepiej, poza tym ekran też żre prąd, akumulator w zimie też krócej chodzi, brać jeszcze jeden, to kolejny ciężar na plecy.

W FL-20 też mam 7Ah, ale mi to na cały weekend starcza.

Poza tym to jest sprzęt na zimę dedykowany i mróz -20 mu nie straszny, ekran HDSa już mógłby mieć problem, choć nie próbowałem.



#28 OFFLINE   starydrwal

starydrwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaBrzeg

Napisano 04 lipiec 2013 - 11:31

Mam od kilku lat FL-18. Najdziwniejszym aspektem dyskusji o flasherach jest ilość i zajadłość przeciwników. Argumenty często z kosmosu od pseudo-ekologicznych po zarzuty mięsiarstwa. Czasami mam wrażenie że przeciwnicy łowią szlachetnie leszczyną, szpagatem, odziani w zgrabną kufajeczkę. Ale do rzeczy. Producent opisuje ten flasher jako urządzenie do poszukiwania ryb. Ukształtowanie dna oraz twardość również pokazuje lecz najważniejsza jest ryba. Tu chyba potrzebna jest lekka zmiana sposbu myślenia. Jak ryby nie ma to nie ma. Czułość- na 9 metrach widzę pojedynczą ochotkę- głebiej nie łowiłem. To co dzieje się pod wodą pokazuje w czasie rzeczywistym bez opóżnienia. W przypadku lodu czarnego, bez bąbli powietrza czyta przez lód. Nie trzeba wiercić przerębli. 2-3 lata temu na lodzie okazało się że ochotka rozłazi się w palcach. Trudno. Opuściłem gołą mormyszkę na dno. Nadaję drgania i pojawia się duża ryba. Wącha lecz nie bierze. Zwiększam amplitudę drgań i płynnie unoszę mormyszke o kilka centymetrów. Ekran zapala się na czerwono. Patrze już tylko na kiwok- lekkie ugięcie i zacinam. Hol i mierzenie. Okoń miał 42 cm. Można zaobserwować że niemal przy każdym opuszczeniu mormyszki od dna odrywa się ryba która wącha i opada. Frustracja gwarantowana :)


  • Maniutoo lubi to

#29 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 lipiec 2013 - 12:30

Jakos nie widac, zeby jakos nadmiernie pchali sie do tego watku juz nie mowiac o zajadlosci... ;)

 

Jako uzytkownicy jest zrozumiale, ze chwalicie swoje zabawki...jednak nie daje mi spokoju porownanie klasycznych dobrej klasy echosond z tymi flasherami. To jak to jest, przy fastracku nie widac jak ryby wplywaja w wiazke?

Tak na sucho chyba ciezko bedzie... filmiki z flashera sa w tym linku powyzej...

 

Wrzucam link z zimowego uzywania sondy klasycznej....

 

http://www.best-sona...-mormyszki.html

 

A..i z niechecia wrzucilem bo duzo reklam, z ktorych nic nie mam...

 

Gumo



#30 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 04 lipiec 2013 - 13:09

@Gumofilc - chwali nie chwali ważne że się sprawdza. A jak przyjdzie sezon to nie widzę przeszkód aby się umówić na jakiś podlodowy wypad ze sprzętem w celu zapoznania się. Służę swoją osoba jak i tym co mam. A chętnie zobaczę też jak inni to robią np. ze zwykłym echo.

 

Zresztą dzięki pomocy kolegi @januszche i mnie ten sposób obserwacji wciągnął.

 

Na youtube jest mnóstwo filmów z flasherami - wystarczy troszkę chcieć poznać temat.

 

A co to ten fastrac - mi wyskakuję ciągnik rolniczy :P - jak to się piszę prawidłowo?



#31 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 lipiec 2013 - 13:21

Dla mnie najwazniejsze sa ryby, jeeli one tam gdzies u Ciebie sa to nie widze przeciwwskazan...

 

Moze na poczatek obejrzyj ten filmik, tam powinni mowic o FasTracku.

 

Sam chciales :)  - to nie ja napisalem...mnie takie cos wyskoczylo...

 

http://www.lowrance....ctionary&Path=F

 

Gumo

 



#32 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 04 lipiec 2013 - 13:39

Zabrakło literki "k" - i stała się jasność.

Koło wydaję się też być wynalazkiem archaicznym - a niektórzy korzystają :D ;).

 

Jak ktoś ma przetwornik zimowy do HDS to niech się ujawni.



#33 OFFLINE   immortal

immortal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPrzeczyce
  • Imię:Marcin

Napisano 04 lipiec 2013 - 18:40

Zabrakło literki "k" - i stała się jasność.

Koło wydaję się też być wynalazkiem archaicznym - a niektórzy korzystają :D ;).

 

Jak ktoś ma przetwornik zimowy do HDS to niech się ujawni.

Na standardowym przetworniku HDS bez problemu daje rade. Nie widzę potrzeby dołożenia kilku stów żeby mieć ten sam efekt.

 

@Gumo co Ty z tym "fasttrack'iem"....


Użytkownik immortal edytował ten post 04 lipiec 2013 - 18:40


#34 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 04 lipiec 2013 - 19:18

Oczywiście masz rację @immortal, wiem bo korzystałem ale zauważ że zimowy ma inny kształt, poza tym wrzucasz w przerębel i masz pewność że patrzy na dól pionowo w nie gdzieś w bok, a przy 6-10 metrach to już możesz podglądać łowisko sąsiada obok, a nie swoje. Wiem wiem, można sobie ustawić kombinując z jakiś cudacznym uchwytem, a i tak nie będzie w pionie.

Zresztą - każdy orze jak może  :)



#35 OFFLINE   immortal

immortal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPrzeczyce
  • Imię:Marcin

Napisano 04 lipiec 2013 - 19:38

Oczywiście masz rację @immortal, wiem bo korzystałem ale zauważ że zimowy ma inny kształt, poza tym wrzucasz w przerębel i masz pewność że patrzy na dól pionowo w nie gdzieś w bok, a przy 6-10 metrach to już możesz podglądać łowisko sąsiada obok, a nie swoje. Wiem wiem, można sobie ustawić kombinując z jakiś cudacznym uchwytem, a i tak nie będzie w pionie.

Zresztą - każdy orze jak może  :)

 

To fakt, trzeba się nakombinować z uchwytem ,który musi utrzymać przetwornik w odpowiedniej pozycji.

 

A tak z innej beczki. Ile waży zestaw z flasherem? Jest jakiś zysk na wadze w porównaniu do klasycznego echa? Mój HDS 5 w coverze z akumulatorem 7 Ah to +/- 5 kg.



#36 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 lipiec 2013 - 19:47

Ciekawe, bo u mnie HDS-5 gen 2 z jednym aku 7 ah długo nie pociągnie. A tym bardziej w warunkach niskiej temperatury. Jadę na dwóch.



#37 OFFLINE   immortal

immortal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPrzeczyce
  • Imię:Marcin

Napisano 04 lipiec 2013 - 20:16

Ja mam gen 1. Z podświetleniem na "7" daje rade około 6 h z akumulatorem 7 Ah przy letnich warunkach. W zimie nigdy nie używałem echa tak długo.


Edit:

Mam dwa aku. Starszy, dłużej eksploatowany, porządnej firmy i nowy kupiony na szybko - niskobudżetowy. Uwierzcie, marka ma znaczenie, oba 7 Ah a jednak nie to samo.


Użytkownik immortal edytował ten post 04 lipiec 2013 - 20:36


#38 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 04 lipiec 2013 - 20:36

Ja mam zimowy przetwornik do hds-a

kabelek około 150 cm, mieciutki

Powiesilem go na kawałku pianki jak spławik. Resztę mam w plecaku i jak zmieniam łowisko to zwyczajnie plecak na ramię a reszta sie ciągnie za mną na kabelki.

Niestety nie powiem jak jest z używaniem Flashera bo używam  do tradycyjnego ogladania. Mormyszke widze do około 2 metrów(głębiej nie próbowałem).

Baterię też mam 7amperów i przy przyciemnionym ekranie starcza m na około 6 godzin.



#39 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 04 lipiec 2013 - 21:10

 tak z innej beczki. Ile waży zestaw z flasherem? Jest jakiś zysk na wadze w porównaniu do klasycznego echa? Mój HDS 5 w coverze z akumulatorem 7 Ah to +/- 5 kg.

 

Właśnie zważyłem i z coverem i akumulatorem 7Ah niecałe 5kg  - ale weekend łowie bez ładowania - czyli 2 razy po około 8h na mrozie.

 

Ja mam zimowy przetwornik do hds-a

kabelek około 150 cm, mieciutki

Powiesilem go na kawałku pianki jak spławik. Resztę mam w plecaku i jak zmieniam łowisko to zwyczajnie plecak na ramię a reszta sie ciągnie za mną na kabelki.

Niestety nie powiem jak jest z używaniem Flashera bo używam  do tradycyjnego ogladania. Mormyszke widze do około 2 metrów(głębiej nie próbowałem).

Baterię też mam 7amperów i przy przyciemnionym ekranie starcza m na około 6 godzin.

Właśnie o tym piszę, miękki przewód, chlup do przerębla i luzik  :D

Żebyś Ty był chłopie ciut bliżej byśmy porównali flasher w HDS i FL-20 B).

Ale jak Ci się znudzi przetwornik i chciałbyś się pozbyć w przyzwoitej cenie to kliknij do mnie.


Użytkownik Pietruk edytował ten post 04 lipiec 2013 - 21:20


#40 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 04 lipiec 2013 - 21:16

Tam mialo być do 20 metrów a nie 2
Jesli sprzeda mi sie łódka (a bedzie wystawiona z hds-em ) to moze .....
Zobaczymy co przyszłość przyniesie. :)

Użytkownik MIGOTKA edytował ten post 04 lipiec 2013 - 21:17





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych