Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda (w tym flasher) i kamera podwodna na lodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
240 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 25 wrzesień 2011 - 06:15

Witam! Zima zbliża się wielkimi krokami i już powoli zaczyają się przygotowania do sezonu (na południu Norwegii są już przymrozki...). Chciałbym zapytać jak radzicie sobie z echosondą na lodzie? Za każdym razem żeby sprawdzić nowe miejsce wiercicie przerębel, czy macie na to jakieś sposoby? Słyszałem o przetworniku włożonym do torebki z wodą i położonym na powierzchni lodu, ale czy to działa? A może ktoś ma jakieś inne sprawdzone sposoby? Pozdrawiam!

#2 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 25 wrzesień 2011 - 08:47

wszystkie sposoby są dobre ważne zeby czujka dobrze dolegała.czasami wystarczy tylko przyłożyć lub napluć i przyłożyć.problem jest jeśli lód jest gruby i ma sporo bombelek powietrza.

#3 OFFLINE   Pike1

Pike1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 27 wrzesień 2011 - 13:39

Ja wiercę jednak otwory. Lubię chodzić po lodzie, ale grubym. A okonie najczęściej łowię w lutym, a wtedy jak jest lód to konkretny( Mazury).

#4 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 11 listopad 2011 - 20:48

Witam! Zima zbliża się wielkimi krokami i już powoli zaczyają się przygotowania do sezonu (na południu Norwegii są już przymrozki...). Chciałbym zapytać jak radzicie sobie z echosondą na lodzie? Za każdym razem żeby sprawdzić nowe miejsce wiercicie przerębel, czy macie na to jakieś sposoby? Słyszałem o przetworniku włożonym do torebki z wodą i położonym na powierzchni lodu, ale czy to działa? A może ktoś ma jakieś inne sprawdzone sposoby? Pozdrawiam!


Artykuł o zimowym wędkowaniu ze skuterem śnieżnym, echosondą, GPSem i kamerą podwodną. Nadal trzeba się zalogować ale tylko do środy w przyszłym tygodniu :D
http://www.e-sonar.p...asienicach.html


#5 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 12 listopad 2011 - 11:21

Bez przesady zalogowanie sie chyba nie jest jakimś wielkim problemem

#6 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 16 grudzień 2011 - 13:07

Odświeżam temat, żeby nie zakładać nowego :D Może ktoś podpowie jak montuje (zwykły) przetwornik w przeręblu? Myślę, że kupowanie zimowego przetwornika na te kilka wypadów w roku nie ma sensu, więc może ktoś opisze swój jakiś patent i ewentualnie wrzuci jakieś fotki? :D

#7 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 16 grudzień 2011 - 15:47

Kawał dechy i przykręcenie do niego uchwytu?
Podobnie jak tu
http://muskie.home.pl/index.php?option=com_content&task= view&id=200&Itemid=99999999
tylko zamiast robić dziurę w desce zwyczajnie przykręcić uniwersalny uchwyt. Taki bezinwestycyjny pomysł :D

#8 OFFLINE   JASIEK522

JASIEK522

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Fijołek

Napisano 16 grudzień 2011 - 20:13

Bojka styropianowa /twardy styropian/w niej montujesz pręt przelotowo z uchwytem,u góry zabezpieczasz żeby nie wypadło.Już kilka lat takiej prowizorki używam.

#9 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 16 grudzień 2011 - 22:40

Tuba na spławiki z doczepionym czujnikiem. Niestety przy wyjmowaniu ryby przeszkadza. Zimowy czujnik jest jednak lepszy bo można go po prostu powiesić pod lodem :D


#10 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 18 grudzień 2011 - 11:13

Moze nawiercenie 2 przerebli zalatwi sprawe, do drugiego echo i po sprawie. Jak beda obok siebie to mozna tez wyciagnac wieksza rybe :D

#11 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 18 grudzień 2011 - 12:00

Moze nawiercenie 2 przerebli zalatwi sprawe, do drugiego echo i po sprawie. Jak beda obok siebie to mozna tez wyciagnac wieksza rybe :D


To jest dobry pomysł w przypadku stacjonarnego łowienia np płoci lub leszczy - warunek - drugi otwór nie może być za daleko bo powiększa się martwa strefa czujnika - tzn echosonda nie będzie widziała mormyszki bezpośrednio przy dnie. Jeśli ktoś łowi okonie to wie, że czasami trzeba się mocno nachodzić i nawiercić. Łowcy okoni powinni się raczej zastanowić nad zimowym przetwornikiem plus patent który opisałem tutaj http://www.e-sonar.p...mormyszki-.html . Dla nich im mniejsze gabaryty akcesoriów tym lepiej. Właśnie pracuję nad minimalistycznym rozwiązaniem przekształcającym zwykły przetwornik pawężowy na przetwornik zimowy. Jak to dopracuję oczywiście podzielę się z Wami :D


#12 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 30 grudzień 2011 - 20:56

podepnę sie pod temat z jednym pytankiem,mianowicie chce sie dowiedzieć czy jest możliwość sądowania kształtu dna i głebokości np.ciągnąc powoli echosądę (np.na sankach) i wiercić dopiero w ciekawych dla nas miejscach.Miał ktoś doświadczenia albo pomysły w takim temacie???

#13 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 30 grudzień 2011 - 21:23

Nie do zrobienia moim zdaniem ale jest sposób własna mapa bocznosonarowa i nowy HDS GEN 2. W lecie ngrywasz mapy a w zimie jak znalazł :D


#14 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 31 grudzień 2011 - 10:07

no tak ale to już wyższa szkoła, i sporo dobrego sprzętu a ja posiadam zwykłą Piranie max ;) ,sądziłem że jak na pierwszym czystym lodzie umieszczę czujkę w małym plastikowym wiaderku z wodą i ustawię ja tuż nad taflą to bedą tego efekty.Nie próbowałem dlatego chcem zaczerpnąć opinii.

#15 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 31 grudzień 2011 - 17:22

no tak ale to już wyższa szkoła, i sporo dobrego sprzętu a ja posiadam zwykłą Piranie max ;) ,sądziłem że jak na pierwszym czystym lodzie umieszczę czujkę w małym plastikowym wiaderku z wodą i ustawię ja tuż nad taflą to bedą tego efekty.Nie próbowałem dlatego chcem zaczerpnąć opinii.


Sa czasami takie warunki gdy na lodzie jest woda, wtedy mogłoby się udać. Ale na pewno w normalnych warunkach zniszczyłbyś czujnik bardzo szybko:-)

  • lyli8989 lubi to

#16 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2530 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 luty 2013 - 08:19

Witam.

 

Chciałbym zabrać echo na lód ale nie bardzo wiem jak rozwiązać sprawę uchwytu do przetwornika. Czy znacie może jakąś sprawdzoną konstrukcję która będzie w miarę kompaktowa, pozwoli na dużą mobilność (częsta zmiana łowiska) i będzie do wykonania w oparciu o komponenty dostępne w Castoramie i osiedlowym sklepie metalowym? :)



#17 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 14 luty 2013 - 08:39

Miałem w starej sondzie zrobiony z dwóch pretów stalowych. Na krzyz zespawanyck plus na dłuższym ramieniu była podkładka przyspawana do przykrecania przetwornika. Górne ramiona leżały na lodzie. No i kabel przymocowałem opaska zeby cie nie majtał. A teraz w nowej sondzie zakupiłem przetwornij pod lód i zalozylem pływak z pianki. Tyle ze ten nowy przetwornik w sumie wisi na kablu bo ma juz budowe odpowiednia.

Użytkownik MIGOTKA edytował ten post 14 luty 2013 - 08:54


#18 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 14 luty 2013 - 09:04

Element rurki kanalizacyjnej  dł . 30 cm / fi 3-4 cm/ zatkana z obu stron pasującymi to tej rurki korkami z oringiem . Do jednego korka przykręcony przetwornik. Wrzucasz do dziury a działa jak spławik.



#19 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 14 luty 2013 - 10:07

Nie zawsze ten sposób przejdzie. Czesto przetwornik ma mocowanie i wejscie kabla z boku i takie powieszenie powoduje ze pokazuje obraz nie pod nami a ze skosa. Nieraz przetwornik misi byc na sztywno mocowany.

#20 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2530 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 luty 2013 - 10:29

Nie zawsze ten sposób przejdzie. Czesto przetwornik ma mocowanie i wejscie kabla z boku i takie powieszenie powoduje ze pokazuje obraz nie pod nami a ze skosa. Nieraz przetwornik misi byc na sztywno mocowany.

No właśnie tak jest u mnie (Lowrance Mark 5x). Pokombinuję coś z tym krzyżakiem, powinno działać. Dzięki za rady.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych