Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery na Sandacza w nocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
144 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 22 lipiec 2015 - 06:23

A dorado stick 6cm? Ktoś próbował na nie łowić sandałki?
Wydają się być dobre, uklejkopodobne, praca chyba odpowiednio drobna. Przygodę z sandaczami dopiero zaczynam, wlasciwie nie mam wobków pod nie, i jak dotąd moj jedyny sandacz na wobka siadł na Dorado scout 6cm, raczej nietypowego bo przecież pękaty i masywny. Wytlumaczenie mam takie że sandał rzygał okoniami, a scout pracą przypomina okonia (bo kolor mam akurat płoć/kleń).

#42 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 22 lipiec 2015 - 08:52

Na sticka jakoś szczególnie nie łowiłem. Dorado ma kilka dobrych sandaczowych woblerów. A na pękate też biorą. ShadRap we wszystkich niemal wersjach to świetna przynęta , a typowo baryłkowaty FatRap mi się bardzo dobrze sprawdza.
  • szopen1978 lubi to

#43 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 22 lipiec 2015 - 09:52

Jak myślicie,nada się taki wobler do sandaczowania w Wiśle?

http://www.youtube.c...h?v=TzIMG5WPVkA

Akcja wydaje mi się odpowiednia,delikatna i oszczędna...

Jak dla mnie to nawet na choinkę się nie nadaje ;) ,a do rzucania za psami za lekki  !!!!!   Szybko bym go oddał koledze :) który będzie wiedział jak go użyć :D



#44 OFFLINE   4kristo

4kristo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaBremen / Toruń
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 lipiec 2015 - 15:39

Jak myślicie,nada się taki wobler do sandaczowania w Wiśle?

http://www.youtube.c...h?v=TzIMG5WPVkA

Akcja wydaje mi się odpowiednia,delikatna i oszczędna...

 

U mnie Flat Rap 10 to jeden z bardziej lotnych woblerów w moim sandaczowym pudełku. Dobry do obławiania końcowej części warkocza przy łowieniu ze szczytu ostrogi. Poza tym nie zawsze trzeba miotać daleko  ;)



#45 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 22 lipiec 2015 - 16:23

Stick 6,7 i 9 są doskonałymi opaskowcami sandaczowymi ale nie koniecznie w nocy, bo schodzą trochę za głęboko i łowisz pod rybami....Ale w dzień to co innego ;)

Tomek Miernik ma dobre nocne opaskowce 6 i 9 cm.

Flat Rap 8cm jest bardzo dobrym nocnym sandaczowym woblerem, ale najlepsze i najbardziej wszechstronne wydają mi się Widły 7 i 9 jak je Janusz nazywa nocne-płytkie sandaczówki  :) działające zarówno na opaskach jak i rafach i innych kamieniskach które odwiedzają w nocy sandacze....



#46 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 22 lipiec 2015 - 16:50

A to bardzo dobra wiadomość, bo sticki polubiłem przy pstragach i dość dobrze opanowalem prowadzenie tego wobka. A łowić zamierzam o zmierzchu do nocy, czyli stick bedzie miał sens. Zresztą nie wiem jak 9cm, ale 6 mozna poprowadzić płytko szczególnie na rzece - szczytówka wysoko, i technika typu mini-jerk.
Na pełną noc w takim razie jakieś boleniówki wezmę, plus starego balzer colonel 10cm. Tyle ze on chyba za szeroko pracuje.
Generalnie cały temat jest dla mnie kompletnie nowy i kombinuje bardziej wg wiedzy o rybach niż doświadczenia. Myślę tez nad gumami bez obciążenia, albo wrecz z drewnianą główką zeby uzyskac suspending z jakąś wagą rzutową.
  • Fishwhisperer lubi to

#47 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 22 lipiec 2015 - 20:24

Nocny wobler sandaczowy powinien trochę mieszać... Mnie sprawdziły się wielokrotnie takie o drobnej amplitudzie drgań ale bardzo intensywnej...



#48 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 22 lipiec 2015 - 20:27

Wideł rulez :) później Flat Rap 8 cm i nic więcej mieć nie trzeba....jak nie biorą na w/w można iść spokojnie do domu bo nikt i na nic ich nie złowi :)


  • starydrwal, Rheinangler, Raffaello i 1 inna osoba lubią to

#49 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 22 lipiec 2015 - 20:37

etherni,- trochę znam krakowską Wisłę i nic głębokochodzącego nie jest tam konieczne więc to co Przemek wyżej napisał na 100% załtwi całą robotę



#50 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 22 lipiec 2015 - 20:52

Przemku, jak ktoś mi mowi ze mozna isc do domu to zawsze kombinuję na przekór. Żaden ze mnie spec ale łowiłem pstrągi 40cm w południe w upalny dzień.
A widlaki na pewno bede chciał kupić, tylko czekam na okazję żeby osobiście odebrać i przy okazji pomieszać w Dunajcu kijem. Pewnie w sezonie pstrągowym już nie zdążę więc z nadmiernym optymizmem pomyślę o głowatce w październiku. A do tego czasu coś na sandałki chcę skompletować na Wisłę, w miarę uniwersalnego.
  • Rheinangler i bartolomeo213 lubią to

#51 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 22 lipiec 2015 - 21:00

Wieczorny sandacz to nie pstrąg w dziurze :)

Sandacz jest głodny zły i szuka żarcia :P nie w głowie mu kombinacje na przekór :) sprawę rozwiązuje szybko....coś płynie to to zjada i cześć.

Nie zawsze za to widać że są w łowisku i że są aktywne. Czasem żerują bardzo dyskretnie, bez typowych powierzchniowych ataków i pogoni.

Seryjnie to Flat Rap 8 cm kolory obojętne, bo i tak łowisz w nocy. Ważna jest akcja wabika, mi pasuje drobne migotanie o dużej amplitudzie.



#52 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 22 lipiec 2015 - 22:01

Będę kombinował ;-)
Z tego co wszyscy mówią - sandał jak go już trafić to łatwiejszy niż kropek. A te to wyciągałem z dziur nieraz za 5 podejściem, kwestia uporu. Jak wiem ze tam siedzi to coś musi go sprowokować. Czasem jeden wabik drażnił a na drugi dopiero byl atak. A czasem po prostu czułem ze tam jest i brał w pierwszym rzucie.
Miejscowki na sandała mam dwie wytypowane, na razie czas (praca) i upał mnie trochę powstrzymuje ale niebawwm sprawdzę.

#53 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 23 lipiec 2015 - 11:10

Wideł rulez :) później Flat Rap 8 cm i nic więcej mieć nie trzeba....jak nie biorą na w/w można iść spokojnie do domu bo nikt i na nic ich nie złowi :)

I do tej dwójki dokładam dorado Tender 7 lub 9cm i nic więcej nie potrzeba!



#54 OFFLINE   leszekw72

leszekw72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Leszek

Napisano 23 lipiec 2015 - 13:34

Nocny wobler sandaczowy powinien trochę mieszać... Mnie sprawdziły się wielokrotnie takie o drobnej amplitudzie drgań ale bardzo intensywnej...

 

U mnie podobne odczucia



#55 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 23 lipiec 2015 - 17:31

Koledzy a z salmo co polecacie.

#56 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 lipiec 2015 - 17:37

pisząc o przynętach Janusza Wideła myślicie o zaczarowanym ołówku/bandziorku?



#57 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 23 lipiec 2015 - 18:11

Nie bedę sie powtarzał. I nie zgadzam się z opinią ,że sandacz to głupia ryba - zawsze głodna i jak mu coś koło pyska przelatuje to "WALI!!!!"  bez opamietania ;).

Nocek i wieczorków nad NIMI już pewnie kilka setek jak nie tysięcy przerobiłem. Potrafi być bardzo delikatny, nieufny i żekłbym ze czasami "WREDNY"   

Pomimo tego ,co by o niej powiedziano to moja NAJ NAJ bardziej godna zmierzenia się rybka ;) . To przeciwnik weryfikujący umiejetności wedkarza i jego szybki sposób dostosowania sie do realiów każdego dnia, a czasami każdy potrafi być diametrialnie inny. Życzę przyszłym łowcom niespokojnych wieczorków i nocek oraz ogromu cierpliwości!!!

 

PS: Uprzedzając - odpowiem ,że wiem i zdaję sobie sprawę że nasz PRZECIWNIK ma "słabsze dni" i żeczywiscie WALI we szystko co koło gęby pływa, (nawet w wiadro i podpaski ;)  :D ), ale takie dni są pojedyncze w skali roku i to jest jak - 6 w TOTKA.

 

http://jerkbait.pl/t...sandaczy/page-3



#58 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 23 lipiec 2015 - 20:46

Mariusz nie napisałem że Sandacz nocny to głupek :)

Jeśli ma już kila sezonów przeżytych to oczywiście jest czujny jak ważka w czasie sto....ku :P

Natomiast z pewnością jest łatwiejszy do złowienia nocą niż gdy stoi przyklejony do jakiegoś kantu w środku upalnego dnia.

Aktywny sposób pobierania pokarmu sprawia że porusza się wzdłuż opaski lub podpływa do niej z rafy i w kamieniach wyjada drobnicę.

On nie czeka w nocy w nurcie za filarem aż go trafisz gumą w głowę....

Głupi nie jest, porostu jest głody i to go gubi dosłownie :(



#59 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 23 lipiec 2015 - 21:03

Przemek - z tym  oczywiście muszę się zgodzić ,że w ostoi nocy jest trochę mniej czujny i faktycznie łatwiejszy do złowienia , ale ja pisałem o sandaczach przez duże "S"-  75+. "Młodzież"  jak najbardziej mysli o tym aby sie nażreć i czasami nie zważają na chałas, świecenie po wodzie i tym podobne rzeczy, lecz w miejskich zadeptanych warunkach nawet i one czasami potrafią doprowadzic do szewskiej pasji. 



#60 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 24 lipiec 2015 - 17:47

Gdyby ktoś miał watpliwość ile jest naprawdę warty FLATRAP to może sobie popatrzeć tu:    

http://allegro.pl/wo...562377866.html 

 

 

PS: To jest za 1(jedną) szt


Użytkownik miramar69 edytował ten post 24 lipiec 2015 - 17:49

  • fonix lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych