Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spining UL od 0g - małe cw, duży problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kuq

kuq

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaZabrze
  • Imię:Kamil

Napisano 20 lipiec 2017 - 21:45

Hej, cześć i czołem!

Witam wszystkich i na wstępie też przepraszam, że pierwsze posty, zamiast się przywitać, to od razu z problemem :)

Mam nadzieję, że pomożecie rozwiać moje wątpliwości i doradzicie rozwiązanie problemu - już chyba tydzień się zastanawiam jak nie dłużej, a od internetu już tylko głupieję :)

Czego poszukuję? Bardzo lekki spining, który obsłuży mi gramaturę przynęt od 1g do góry, do 4 takie minimum. Chodzi tu o komfortowe łowienie mikro jigami w okolicy 1g, czy innymi paproszkami, raczkami, wszelakie gumowe mikro przynęy. Chciałbym też, aby wędka ta obsłużyła smużaki 1,5g czy jakiegoś mikro popperka, malutką wahadłówkę, cykadę, czy najmniejszą obrotówkę. Oczywiście mówimy o wodach stojących, jeśli jakiś ciurek to o wolnym nurcie.

Co do długości kija, chciałbym coś w okolicy ~2,4m, jeśli chodzi o akcję, to fajnie gdyby był to w miarę szybki kij, a jeśli chodzi o ugięcie, to niech pracuje do końca, ale żeby w blanku był zapas mocy. Preferowałbym jakąś ciekawą i fajną rękojeść, może być dzielona, a nie po prostu sztywny pal azji z korka. Jedną z chyba najważniejszych rzeczy, to żeby nie była to wklejka, ale chyba przynęty, które wymieniłem to  same przez siebie ją wykluczyły.

Co do ryb, które chce na nie łowić, to również przeróżne - od wzdręg, przez klenio-jazia i okonia, a fajnie jak bym poszedł na czarną czy białą przemszę, to żebym i tym mógł kropka wyciągnąć.

Kij w budżecie najlepiej do 200zł, ale gdyby był to super miodzio śliczny kij, to coś mogę dorzucić - ale nie drugie tyle :D

Dlaczego mnie już boli głowa od tego wszystkiego? Z każdym kijem, którym się interesowało, coś było nie tak. Najpierw coś tańśzego z dragona do 150zł, niby fajnie, ale potem czytam, że to sztywne kije od miotły. Potem jakaś okuma, typu dead ringer czy black rock - ta sama sytuacja, że gdzieś tam strzelić sobie też lubią... Potem SG fajna seria kijków LRF, ale tu sie okazuje że 0-5g cw mają wadę fabryczną i strzelają... SG Parabellum 0-7 podobno cw mocno zaniżone, ale dolnik znowu taki jakiś długi i jak kij od miotły - brzydkawy... Potem też oferta DAM i microflexy 1-7 to też że coś tam głębiej niż taki perch special pracuje, ale że nie jest to super, a do tego też cw podobno zaniżone.

Może po prostu wymagania mam tak wygórowane, że budżet powinien jeszcze jedno zero zawierać? Może są jakieś kompromisy?

Na jednym z forum dostałem poradę w postaci kija Favorite White Bird 1-7, już myślałem że to jest to, ale też tutaj naczytałem się że czasem krzywo przelotka wklejona, lakier ma ogromne nadlewki, ogólnie jakość wykonania - jak pan trafisz, tak będziesz miał.

Kolejną z propozycji jest kijek, o który pytałem w innym temacie, mianowicie Quantum Centex Felchen opisany jako 1-8, dwie szczytówki, podobno kij pod sieję i o dziwo jest to wklejka, która biorę pod uwagę, ale inna niż wszystkie. Tutaj się boję o fakt smużaków, obrotówek... i czy ten dolnik będzie miał jakiś zapas mocy - choć wiadomo, czy to na przemszy za wielkiego kropka nie wyciągnę, a klenio-jazie u mnie w miarę też małe są... tutaj też miło by było usłyszeć opinie ludzi, którzy użytkują tego kija.

Ostatnią propozycją jest Phoenix Haruna 1-10g, jako alternatywa dla White Crow, który jest dla mnie dosyć krótki - niby fajna wędeczka, dużo osób zachwala, ale nie jestem pewien co do samej firmy.

Czy macie może jakieś propozycje wędzisk? Coś możecie polecić z doświadczenia? Czy może jednak trzeba będzie szukać jakiś kompromisów?

Dziękuję z góry bardzo, jeżeli ktoś przeczytał całe te wypociny,

Pozdrawiam!



#2 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 lipiec 2017 - 21:54

to może przebrnij przez to?!

http://jerkbait.pl/t...ki-żyłki/page-2


  • Jack__Daniels lubi to

#3 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 20 lipiec 2017 - 21:56

Microflexy od dolu tez fajnie rzynety ogarniaja bo sa dosc szybkie .

Moze cos z Major crafta mialem trapare ale ona znowu mieciutka jest i trzeba ja usztywnic pletka .

Albo solpara do 5g tez sie wacham czy microflex 190/7g czy wlasnie ta solpara mi bardziej spasuje 



#4 OFFLINE   kuq

kuq

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaZabrze
  • Imię:Kamil

Napisano 20 lipiec 2017 - 22:04

to może przebrnij przez to?!

http://jerkbait.pl/t...ki-żyłki/page-2

Oglądałem, na tyle leniwy nie jestem  :D  Problem jest taki, że głównie na te zestawy UL łowi się na paprochy (jeśli się mylę proszę mnie poprawić!), tutaj jestem o tyle zielony, że nie wiem co za kijek ogarnie zarówno takie mikrojigi, jak i wobki i obrotówki, a szukanie opinii, ceny i opisu każdego kija z tych zestawów, biorąc pod uwagę 71 stron tego wątku, może trochę zająć... Chciałbym po prostu opinie ludzi, którzy z doświadczenia mi powiedzą, to to i to sobie odpuść, rozważ to i to - mam nadzieję, że moje podejście nie jest złe?
 

Microflexy od dolu tez fajnie rzynety ogarniaja bo sa dosc szybkie .

Moze cos z Major crafta mialem trapare ale ona znowu mieciutka jest i trzeba ja usztywnic pletka .

Albo solpara do 5g tez sie wacham czy microflex 190/7g czy wlasnie ta solpara mi bardziej spasuje 

 

Oglądałem traparę, fajny kijek, solparę zobaczyłem sobie też - jednak całkowicie nie ten budżet, przekracza on go przynajmniej dwukrotnie - a niestety, nie widziałem tego kijka używanego na żadnej aukcji, czy to ebay'u... Co do microflexa, to pytanie jak ogarnie mikro jiga 1g.


Użytkownik kuq edytował ten post 20 lipiec 2017 - 22:06


#5 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 20 lipiec 2017 - 22:14

a czego się spodziewasz po kiju za 200zł że da rade wyjąć kropka i będzie idealnie wykonany i miał spory zapas mocy, dobrego blanku nie znajdziesz w tej cenie ;)
jeśli dysponujesz taką ceną to musisz się liczyć z tym, że kij będzie wykonany bardzo budżetowo i niezbyt starannie :(


Użytkownik Michał. edytował ten post 20 lipiec 2017 - 22:16


#6 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 20 lipiec 2017 - 22:14

Kolego celuj w  kijek na blanku Phenixa,idealnie sie nada pod takie łowienie,ale który konkretnie model to koledzy roodbuldierzy Ci podpowiedzą  ;)

No ale 200 zł to zdecydowanie za malo  :(

Tu masz fajny kijek:

http://jerkbait.pl/t...0-gram-jazkleń/


Użytkownik Voiteh edytował ten post 20 lipiec 2017 - 22:16


#7 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 20 lipiec 2017 - 22:46

Microflex raczej bedzie zamocny na wzdregi chociaz umnie na jednym zbiorniku killerem na wzdregi byle przezroczysta podrobka easy shinera w rozmiarze 5cm .

Trapara i parrabellum to raczej kluchy .

solpara do 5 g podobno malo sie gnie i wklejka 

albo microflexa i odpuscic sobie microjigi i lowic glowkami od 1g czy 1.5 g wzwy

albo trapara/parrabellum połaczona z najciensza pletka .



#8 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 21 lipiec 2017 - 05:03

Trapara i parrabellum to raczej kluchy .
.


To nie dzięki temu właśnie rzucają mikro jigi?
Jakoś nie wyobrażam sobie do tego xfasta...


Tapatalknięte z komórki
  • jurkan i Przemek_M lubią to

#9 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 21 lipiec 2017 - 05:14

Ze swojej strony mogę polecić LRFa, tego do 5g. Fajny kijaszek, rzucałem nim różnymi przynętami- bardzo często przekraczając cw (aż do zerowego komfortu :D ).Co do opinii łamliwość- niestety, złamać mi się go nie udało :) .

#10 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 lipiec 2017 - 05:34

a czego się spodziewasz po kiju za 200zł że da rade wyjąć kropka i będzie idealnie wykonany i miał spory zapas mocy, dobrego blanku nie znajdziesz w tej cenie ;)
jeśli dysponujesz taką ceną to musisz się liczyć z tym, że kij będzie wykonany bardzo budżetowo i niezbyt starannie :(

Dobrze kolega napisał, takie rzeczy to tylko w erze dają.

Jak chcesz specjalistyczny kij to trzeba pogadać z rodbuilerem, który ma doświadczenie w temacie, przygotować 1,5tysia i będzie to czego potrzebujesz.

Niestety, szkłem d... nie utrzesz.


  • Krzysiek Rogalski, jurkan, marek_moto i 1 inna osoba lubią to

#11 OFFLINE   kmr1

kmr1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaBug i okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 lipiec 2017 - 06:44

Duże wymagania, mało kasy. Ja w UL używam SG Parabellum do 5g i całkiem fajnie ogarnia. Może Kocia Łapa? Tylko budżet x 4-5.
Daj znać jak kupisz i połowisz.
Powodzenia

Tapnięte smarkfonem
  • Przemek_M lubi to

#12 OFFLINE   Marcin1

Marcin1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Dudziński

Napisano 21 lipiec 2017 - 07:20

Za tą kasę i z tymi wymogami to jak koledzy piszą, opcji nie ma. Szybka akcja kija co ogarnie komfortowo od 1g i jeszcze 2,4 m długości z akcją fast? Takich rzeczy to Ty za tysiaka nie znajdziesz ;) A że ma ogarnąć wzdręgę na mikrojiga i z drugiej strony kropka na wobka?? Masz dwie różne potrzeby, których żaden kijek Ci nie ogarnie. Żeby liczyć na choćby akcję mod-fast z takim cw to kijek musiałby mieć góra 2m. Ż Twoim budżetem poleciłbym parabellum do 5g (Ale to kluska), LRF też do 5g (to z kolei wklejka). Możesz pokusić się o ogłoszenie w dziale "kupię" - może uda Ci się wyciągnąć od któregoś z forumowych kolegów używanego MHX-a w budżecie koło 300 zł. Jeśli dobrze pamiętam, to z S661 I S721 powinny pasować co do cw, jeśli interesują Cię kijki w jednym kawałku to oba te będą w miarę szybkie jak na ten zakres wagowy, ale znowu są to króciaki. Musisz zdecydować do czego bardziej Ci potrzebny spin i w tą stronę kombinować, czy ma być pod ultra lekkiego jiga u wzdręgę, czy pod wobka za kropkiem.. No i z długości też musisz zrezygnować bo albo będzie to mega klucha albo wklejka. Ciekawe budżetowe pozycje ma też DAM. Perch Special do 5g (chyba), Effzett Meth do 5g, który jest wklejką, ale się jak nie wklejka w ogóle nie zachowuje. Jest bardzo czuły, bardzo delikatny i na pewno jigi ogarnie, przyłów okołowymiarowego szczupaka też, ale to już jazda, tylko znowu długość- chyba 1,95 m. Moim zdaniem powyżej 2m nie masz co szukać tak czy siak.
Mam nadzieję, że trochę pomogłem.
Pozdrawiam,
Marcin

#13 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 21 lipiec 2017 - 08:02

Z tym wrzucaniem LRFa do worka "wklejek" to bym uważał. Choć faktycznie, coś tam w szczyt wklejone ma :)
Przecież to się leje na wszystkie strony, a akcje pod rybą to już ma w ogóle niewklejkową.

Myślę, że jeszcze najlepszym kompromisem byłby mhx S871-2. Na pewno sporo ponad budżet, ale myślę że warto dołożyć, tym bardziej przy takich wymaganiach.
Wisi obecnie na giełdzie jeden w cenie takiej, że w okresie zimowym by się pozabijali o niego :)

Użytkownik JuniorFishing edytował ten post 21 lipiec 2017 - 08:03


#14 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 lipiec 2017 - 08:06

W takich zakresach rzutowych to jakaś wklejka na blanku muchowym.

Mam takiego travelka 2,6m na blanku muchowym batsona w 5-składzie z wklejką.Pstrągman opisał go od 2-9g ale blank sam się ładuje jak to muchowy, więc  takiego kija należałoby szukać. Rzuca 1g bez problemu.



#15 OFFLINE   Marcin1

Marcin1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Dudziński

Napisano 21 lipiec 2017 - 08:07

Tyle że jego cw to tak do 10 g spokojnie. Ale tak czy siak w takiej cenie ten kijek warto wziąć. No i zapas mocy w blanku ma.

#16 OFFLINE   Marcin1

Marcin1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Dudziński

Napisano 21 lipiec 2017 - 08:08

I tym oto sposobem otwieramy kolejny wielostronowy wątek dotyczący ul :D

#17 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 21 lipiec 2017 - 08:22

Tyle że jego cw to tak do 10 g spokojnie. Ale tak czy siak w takiej cenie ten kijek warto wziąć. No i zapas mocy w blanku ma.

10g to chyba zbyt dużo dla niego. mocniejszy brat do 9, czyli S842-2 już zaczyna tracić komfort przy 10g. Lajtowe blanki z tej serii są raczej poprawnie opisane.
Gdybym miał taki problem jak autor wątku, to starałbym się szybciutko dobierać i brałbym S871-2 z giełdy- porządnie ubrany, nawet ma ciekawą rękojeść (a na tym też chyba zależy :) ).

PS. Nie mam nic wspólnego z sprzedającym ww. wędki :D

#18 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 21 lipiec 2017 - 08:38

10g to chyba zbyt dużo dla niego. mocniejszy brat do 9, czyli S842-2 już zaczyna tracić komfort przy 10g. Lajtowe blanki z tej serii są raczej poprawnie opisane.
Gdybym miał taki problem jak autor wątku, to starałbym się szybciutko dobierać i brałbym S871-2 z giełdy- porządnie ubrany, nawet ma ciekawą rękojeść (a na tym też chyba zależy :) ).

PS. Nie mam nic wspólnego z sprzedającym ww. wędki :D

Ja podpisuje się pod tą opinią obiema rękami.

 

Dziwię się że ten kijek jeczcze wisi bo ja w obecnej chwili też składam kij na blanku tego producenta i po taniości wyjdzie 8 stów .

 

Blanki zajebiste gdyby cw w tym kiju miało jeszcze 1 z przodu to już byłby u mnie . Niestety łowię trochę ciężej :)

 

Po mojemu takiego kija nie kupisz za 200. Chyba ,że 2 kije po 200.

 

PS. Nie mam nic wspólnego z sprzedającym ww. wędki :D



#19 OFFLINE   kuq

kuq

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaZabrze
  • Imię:Kamil

Napisano 21 lipiec 2017 - 09:18

Teraz jak tu na wszystko odpisać, co by miało ręce i nogi... Chyba będę musiał odpisać w 2 postach co by cytaty pomieścić.

 

 

a czego się spodziewasz po kiju za 200zł że da rade wyjąć kropka i będzie idealnie wykonany i miał spory zapas mocy, dobrego blanku nie znajdziesz w tej cenie ;)
jeśli dysponujesz taką ceną to musisz się liczyć z tym, że kij będzie wykonany bardzo budżetowo i niezbyt starannie :(

 

Dlatego też napisałem, czy to wygórowane wymagania nie są... Budżetowe wykonanie, no jakoś mógłbym to przeboleć, przeraża mnie fakt, kiedy słyszę że lakier pęka, lub przelotka 15 stopni w inną stronę przyklejona - no łot de fak, przecież to gołym okiem widać jak byk :D ale rozumiem, że budżet za mały. Dzięki.

 

Kolego celuj w  kijek na blanku Phenixa,idealnie sie nada pod takie łowienie,ale który konkretnie model to koledzy roodbuldierzy Ci podpowiedzą  ;)

No ale 200 zł to zdecydowanie za malo  :(

Tu masz fajny kijek:

http://jerkbait.pl/t...0-gram-jazkleń/

 

Phenixy z legend znam, piękna sprawa, niestety nawet naginając mega budżet, nie jestem sobie w stanie pozwolić na zakupć tak drogiego kija :( Dzięki.

 

Microflex raczej bedzie zamocny na wzdregi chociaz umnie na jednym zbiorniku killerem na wzdregi byle przezroczysta podrobka easy shinera w rozmiarze 5cm .

Trapara i parrabellum to raczej kluchy .

solpara do 5 g podobno malo sie gnie i wklejka 

albo microflexa i odpuscic sobie microjigi i lowic glowkami od 1g czy 1.5 g wzwy

albo trapara/parrabellum połaczona z najciensza pletka .

Nie powiem, trapara mi się baaardzo podoba, choć te cw do 3g - czy 3g to jest tak opisane, że 3g to jest katastrofa, czy jest to komfortowe łowienie? Czytałem o tym, że mało czuła jest ta wędka - no ale coś za coś, albo będzie to mega czułe i będzie super ugięte pod malutki wobkiem, albo będzie sztywniejsze... Dzięki :) (czytałem PW, dzięki za info!)

 

Ze swojej strony mogę polecić LRFa, tego do 5g. Fajny kijaszek, rzucałem nim różnymi przynętami- bardzo często przekraczając cw (aż do zerowego komfortu :D ).Co do opinii łamliwość- niestety, złamać mi się go nie udało :) .

Bardzo fajny kijek, byłem nawet przekonany, żeby po niego jechać - ale parę opinii o wadzie produkcyjnej elementu szczytowego... Tobie może trafiła się dobra sztuka, niestety nie mam takiego oka, żeby ocenić czy dany element ma taką wadę, a ryzykowanie... słaba opcja. Dzięki!
 

 

Duże wymagania, mało kasy. Ja w UL używam SG Parabellum do 5g i całkiem fajnie ogarnia. Może Kocia Łapa? Tylko budżet x 4-5.
Daj znać jak kupisz i połowisz.
Powodzenia

Tapnięte smarkfonem

 

Parabellka, to chyba kij z najmniejszą ilością wad, dużo chwalony - co do budżetu x4-5 - niestety nie osiągalny, myślę, że takie 300 w porywach coś ponad 3 stówki to jest max.
 



#20 OFFLINE   kuq

kuq

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaZabrze
  • Imię:Kamil

Napisano 21 lipiec 2017 - 09:22

Za tą kasę i z tymi wymogami to jak koledzy piszą, opcji nie ma. Szybka akcja kija co ogarnie komfortowo od 1g i jeszcze 2,4 m długości z akcją fast? Takich rzeczy to Ty za tysiaka nie znajdziesz  ;) A że ma ogarnąć wzdręgę na mikrojiga i z drugiej strony kropka na wobka?? Masz dwie różne potrzeby, których żaden kijek Ci nie ogarnie. Żeby liczyć na choćby akcję mod-fast z takim cw to kijek musiałby mieć góra 2m. Ż Twoim budżetem poleciłbym parabellum do 5g (Ale to kluska), LRF też do 5g (to z kolei wklejka). Możesz pokusić się o ogłoszenie w dziale "kupię" - może uda Ci się wyciągnąć od któregoś z forumowych kolegów używanego MHX-a w budżecie koło 300 zł. Jeśli dobrze pamiętam, to z S661 I S721 powinny pasować co do cw, jeśli interesują Cię kijki w jednym kawałku to oba te będą w miarę szybkie jak na ten zakres wagowy, ale znowu są to króciaki. Musisz zdecydować do czego bardziej Ci potrzebny spin i w tą stronę kombinować, czy ma być pod ultra lekkiego jiga u wzdręgę, czy pod wobka za kropkiem.. No i z długości też musisz zrezygnować bo albo będzie to mega klucha albo wklejka. Ciekawe budżetowe pozycje ma też DAM. Perch Special do 5g (chyba), Effzett Meth do 5g, który jest wklejką, ale się jak nie wklejka w ogóle nie zachowuje. Jest bardzo czuły, bardzo delikatny i na pewno jigi ogarnie, przyłów okołowymiarowego szczupaka też, ale to już jazda, tylko znowu długość- chyba 1,95 m. Moim zdaniem powyżej 2m nie masz co szukać tak czy siak.
Mam nadzieję, że trochę pomogłem.
Pozdrawiam,
Marcin

 
Zastanawiam się, czy do tego co opisałem, mimo wszystko klucha nie będzie lepsza - tutaj też bym prosił o poradę. Używany MHX za 300zł? To była by na prawdę fajna opcja! Co do skierowania się pod ryby konkretne - więc bardziej bym się kierował pod klenio-jazia-pstrąga-okonia, niech ta wzdręga to będzie przyłów w postaci większej sztuki - będę stosował większe mikro jigi, po prostu fajnie jakby kijek ogarnął większy zakres przynęt, w tym te smużaki. Perch Special z tego co słyszałem to też mega sztywna pałka gdzie gnie się tylko końcówka... Meth - poczytam. Dzięki!

 

Z tym wrzucaniem LRFa do worka "wklejek" to bym uważał. Choć faktycznie, coś tam w szczyt wklejone ma  :)
Przecież to się leje na wszystkie strony, a akcje pod rybą to już ma w ogóle niewklejkową.

Myślę, że jeszcze najlepszym kompromisem byłby mhx S871-2. Na pewno sporo ponad budżet, ale myślę że warto dołożyć, tym bardziej przy takich wymaganiach.
Wisi obecnie na giełdzie jeden w cenie takiej, że w okresie zimowym by się pozabijali o niego  :)
 

Zobaczyłem wędeczkę, fajnie to wygląda, wierzę, że cena za tego kijka jest bardzo atrakcyjna, jednak mimo wszystko, dla studenta jest to dużo  :( Dzięki!
 
 

W takich zakresach rzutowych to jakaś wklejka na blanku muchowym.
Mam takiego travelka 2,6m na blanku muchowym batsona w 5-składzie z wklejką.Pstrągman opisał go od 2-9g ale blank sam się ładuje jak to muchowy, więc  takiego kija należałoby szukać. Rzuca 1g bez problemu.
 

 
Fajne rozwiązanie, tylko boję się, że nie znajdę nic w tym budżecie. Jeśli jako tako ogarniam temat gotowych wędzisk seryjnych z różnych firm, tak jeśli chodzi o stworzone wędki to nie mam pojęcia ile takie coś kosztuje. Jeśli da się znaleźć używkę w cenie ~300zł za takie cudo, to dajcie znać, z chęcią bym się na to ukierunkował. Dzięki!
 

10g to chyba zbyt dużo dla niego. mocniejszy brat do 9, czyli S842-2 już zaczyna tracić komfort przy 10g. Lajtowe blanki z tej serii są raczej poprawnie opisane.
Gdybym miał taki problem jak autor wątku, to starałbym się szybciutko dobierać i brałbym S871-2 z giełdy- porządnie ubrany, nawet ma ciekawą rękojeść (a na tym też chyba zależy  :) ).

PS. Nie mam nic wspólnego z sprzedającym ww. wędki  :D
 

Bardzo fajny, oglądałem, tak jak pisałem wcześniej. Co do 10g wyrzutu - obojętne, chciałbym, aby taką przynętą do max 4-5g łowiło się komfortowo, a to i tak raczej sporadycznie - częściej coś lżejszego. Dużo u mnie drobnicy, to i przynęty mniejsze, co by się pobawić, a nie łowić 7h co by się coś większego cudem uhaczyło.


Podsumowując, i przepraszając na wstępie, bo chyba trochę tutaj wodę zmąciłem - wymagania mam jakbym przyszedł do salonu ferrari, a stać mnie na fiata, a przy tym chce jechać jak najszybciej na prostej, a potem skręcić w bezdroża...   :huh: 

Budżet zwiększony do jakoś 300zł z ewentualną górką, może to coś pomoże...

Z seryjnych kijków, zainteresowany jestem aktualnie dwoma opcjami - Parabellum do 5g oraz MC Trapara używana. Czy to jest dobry tok myślenia? Tak jak wspomniałem wcześniej, jak to jest z Traparą z odczuciem brań, bo czytałem, że parabellka tutaj lepiej wychodzi oraz jak to jest z cw - to jest maksymalne 3g czy komfortowe łowienie 3g?

Co do wędeczki z giełdy - bardzo fajna, ale mocno nagina budżet... Zdaję też sobie sprawę, że taki kij bije na głowę seryjne kije pewnie i o 2x droższe.

Co do wędeczek z pracowni, to z moim budżetem w grę wchodzi tylko coś na MHX tak? Coś w stylu spining na blanku muchowym... czy w tej kwocie ~300zł jest możłiwość wyrwania takiej używki?


Mam nadzieję, że dobrze chłonę ten natłok informacji, temat widzę, że robi się gorący, ale to chyba dobrze, można podyskutować o kijach w takiej sytuacji i takim śmiesznym budżecie...

Pozdrawiam!   :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych