Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odra- temat rzeka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
242 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   karpiu08

karpiu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaKłodzko
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 czerwiec 2017 - 11:56

Pomysł dobry, ale Odra dłuuuuuuuuuga więc myślę że trzeba by pociąć temat na kawałki np. Odra w okolicach Głogowa itd.

#222 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 16 czerwiec 2017 - 12:17

Ja z kumplem śmigamy w przyszły tydzień w to miejsce właśnie, fajnie będzie jak Pan napisze parę słów tu, albo chociaż na priv. Pozdrawiam



#223 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 16 czerwiec 2017 - 12:38

Pomysł dobry, ale Odra dłuuuuuuuuuga więc myślę że trzeba by pociąć temat na kawałki np. Odra w okolicach Głogowa itd.

Oczywiście, że dłuuuuuuuga ale jeśli każdy kto będzie chciał coś napisać zaznaczy o jaki odcinek chodzi to raczej nie będzie problemu ...



#224 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 16 czerwiec 2017 - 12:38

Ja z kumplem śmigamy w przyszły tydzień w to miejsce właśnie, fajnie będzie jak Pan napisze parę słów tu, albo chociaż na priv. Pozdrawiam

PW


  • ati lubi to

#225 ONLINE   Białek

Białek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaPłońsk
  • Imię:Darek

Napisano 16 czerwiec 2017 - 13:17

Cześć.

 

Nie ma takiego tematu, chyba, więc pozwoliłem sobie założyć  :)

 

Od wczoraj jestem "na Odrze", baza w miejscowości Piasek, ekipa łącznie 8 osób, łowimy do niedzieli.

Wyniki opiszę w wątku, mam nadzieję, że będzie się działo (już się podziało) cdn.

 

http://www.lesniczowka.zato.pl/

Byłem tam  2 lata temu, fajne miejsce, dla grupy wędkarzy idealne.

Byłem w październiku za sandaczem ale pogoda nie dopisała. Półtorej dnia z dwóch lało.

 

Ciekawy jestem wyników, mucha?

Trzymam kciuki.



#226 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 19 czerwiec 2017 - 14:01

I już po "zawodach"  ;)

 

Baza wypadowa dla wędkarzy idealna, jest wszystko co potrzeba a nawet więcej ...

 

Co do ryb, coś tam było, jeden z kolegów złowił szczupaka ok 90 cm. Problemem była pogoda, niestety, ciągłe zmiany, przejścia frontów to znowu silny wiatr itd. Dopiero w niedzielę aura się ustabilizowała ale ryby żerowały tak sobie, w sumie przez cały wypad złowiłem siedem jazi, trzy klenie niewielkiego szczupaka i spadł mi solidny boleń, myślę, że miał ok 80 cm. Wszystko na muchę, osobiście jestem całkiem zadowolony. Ja łowiłem tylko w miejscowości Piasek, są tam trzy fajne głębokie główki blisko jest Bielinek z ciekawymi miejscówkami no i z "kopalnią"

 

Na takich wyjazdach zawsze jest ciekawie, nawet jak ryby nie biorę, przykładowo na fotce poniżej tuning "gumiaków", który zrobiliśmy jednemu z kolegów (całe szczęście, że to nie farba a kreda budowlana, którą zmywa się wodą) mina kolegi bezcenna ...

 

Załączony plik  20170617_155351.jpg   55,55 KB   25 Ilość pobrań


Użytkownik janusz.walaszewski edytował ten post 19 czerwiec 2017 - 14:24

  • Białek, salmon1977, bartosz311287 i 1 inna osoba lubią to

#227 ONLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 30 czerwiec 2017 - 22:09

Wczorajszy wypad koło domu, nie przyniósł ryb wziętych na celownik-głównie kleń, jaź. Woblery pracujące nieco wyżej nie dały żadnych brań. Głębsze przyniosły 1 przypadkową barbarę ok 55-60cm i na koniec łowienia sumka 120-130cm. Ten wąsaczek, to było trochę za dużo dla mojego UL, pękł przy pospiesznej próbie podebrania. Uwolniłem go chwilę później ze szczytówką przy wąsie.

W przerwach od UL, dla urozmaicenia pukałem po dnie za sandaczem. Kilka wybrednych i wyszkolonych szczypnęło przynętę. Jednego udało się zaciąć, niestety, ledwo przekroczył wymiar ochronny.

Dzień nie przyniósł tego, czego chciałem, a jeszcze straciłem swój drugi i ostatni kij na takie okazje. Trzeba załatwić potrzebne szczytówki albo.... nowy kij.

Edit

A jak z wynikami u Was, nadodrzańscy łowcy (Odrowąże??? hi,hi).


Użytkownik Z.Milewski edytował ten post 30 czerwiec 2017 - 22:13

  • popper i muffinka lubią to

#228 ONLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 08 lipiec 2017 - 11:29

Źle się dzieje na granicy z niemcami w Słubicach, wędkarze znikają znad rzeki.
http://pikio.pl/plag...takuja-polakow/

#229 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 08 lipiec 2017 - 11:42

I już po "zawodach"  ;)

 

Baza wypadowa dla wędkarzy idealna, jest wszystko co potrzeba a nawet więcej ...

 

Co do ryb, coś tam było, jeden z kolegów złowił szczupaka ok 90 cm. Problemem była pogoda, niestety, ciągłe zmiany, przejścia frontów to znowu silny wiatr itd. Dopiero w niedzielę aura się ustabilizowała ale ryby żerowały tak sobie, w sumie przez cały wypad złowiłem siedem jazi, trzy klenie niewielkiego szczupaka i spadł mi solidny boleń, myślę, że miał ok 80 cm. Wszystko na muchę, osobiście jestem całkiem zadowolony. Ja łowiłem tylko w miejscowości Piasek, są tam trzy fajne głębokie główki blisko jest Bielinek z ciekawymi miejscówkami no i z "kopalnią"

 

Na takich wyjazdach zawsze jest ciekawie, nawet jak ryby nie biorę, przykładowo na fotce poniżej tuning "gumiaków", który zrobiliśmy jednemu z kolegów (całe szczęście, że to nie farba a kreda budowlana, którą zmywa się wodą) mina kolegi bezcenna ...

 

attachicon.gif20170617_155351.jpg

Ja chyba znam tą "LEŚNICZÓWKĘ"  ;)  :)  i te piękne rejony ODERKI !!! Uważaj na daniele wieczorem ,gdy będziesz wracał do LEŚNICZÓWKI.

Pozdrów właścicielkę od SANDOMIERZANINA i Ojca Mateusza - niedługo tam zawitam  :good: .


Użytkownik miramar69 edytował ten post 08 lipiec 2017 - 11:44


#230 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 styczeń 2018 - 11:37

Nie wiem gdzie pytać pisze tu.
Na środkowym odcinku Odry gryzą fajne grube klenie. Znajomy w tym roku złowił juz ok 15 sztuk powyżej 1kg. On łowi na federy, twierdzi ze stoją w nurcie nie wychodzą w klatki. Dziś miałem jechać z bolonką i federem ale wichura mnie wyleczyła.
Tak sobie myślę czy nie gryzly by na spiner? Jest bardzo ciepło. Łowil ktoś? Jakieś rady jak zabrać się do tematu w nizinnej rzece z głowkami?
Klenie o poranku spławiaja się. Boje się ze jak zacznę spinerować częściej będę lowił bolce szczupaki i sandacze, dlatego mam dylemat moralny.
  • analityk lubi to

#231 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 30 styczeń 2018 - 13:40

Nie mam doświadczenia w takim łowieniu ale jeśli na DS lub bocznym troku podasz jakąś imitację robaka, żuczka-piankowca to najwyżej okoń lub jazgarz a nie szczupaki i sandacze.



#232 ONLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 16 październik 2018 - 22:06

Odkopałem, nie będę nowego tworzył.

Na dzisiejszej porannej wyprawie w okolice, doznałem dziwnego i niewytłumaczalnego wrażenia. Nie chodzi o ilość brań, bo były 4 normalne okonie (22-28cm), 2 sandacze, 1 szczupły, kilka brań nie wciętych. natomiast żadnej dorodnej, konkretnej ryby. Nawet 1 porządnego kopnięcia. Nieraz bywało podobnie, ale to dzisiaj tak mnie naszło. Woda o ok. 10 cm niższa niż kiedykolwiek w tym roku, jeszcze jedno-wyraźnie zwolniła. Być może ta granica minimum dla dorosłych ryb została przekroczona i ryby dały nogę, znaczy płetwę w poszukiwaniu czegoś grubszego nad grzbietem. Może nie czują się bezpiecznie? Nigdy na tej wodzie nie czułem się tak dziwnie w trakcie wędkowania, jakbym w jakimś strumyku łowił, gdzie od lat nie spotkano nic większego niż kiełb.

Tylko w takim razie  ryby stąd, powinny pojawić się w górze i/lub w dole rzeki, tam gdzie głębiej. I tu pytanie, czy ktoś zaobserwował jakieś niespodziewane zmiany, gdzieś podobnie ubyły ryby, albo przeciwnie, wyraźnie poprawiło się nagle?

Może się mylę i wszystko niedługo wróci do normy, oby. Na razie deszczu, a więc i przyboru wody nie widać, boję się o rybostan w mojej okolicy.



#233 OFFLINE   plewo

plewo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • Lokalizacjazielona góra
  • Imię:radek
  • Nazwisko:świątek

Napisano 16 październik 2018 - 22:39

W okolicach Zielonej to samo. Poza szczupakami  w okolicach kamieni przy burtach nie ma ryb. Warkocze są praktycznie puste, sytuacja bardzo dziwna.


  • strary lubi to

#234 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 17 październik 2018 - 01:29

Odkopałem, nie będę nowego tworzył.

Na dzisiejszej porannej wyprawie w okolice, doznałem dziwnego i niewytłumaczalnego wrażenia. Nie chodzi o ilość brań, bo były 4 normalne okonie (22-28cm), 2 sandacze, 1 szczupły, kilka brań nie wciętych. natomiast żadnej dorodnej, konkretnej ryby. Nawet 1 porządnego kopnięcia. Nieraz bywało podobnie, ale to dzisiaj tak mnie naszło. Woda o ok. 10 cm niższa niż kiedykolwiek w tym roku, jeszcze jedno-wyraźnie zwolniła. Być może ta granica minimum dla dorosłych ryb została przekroczona i ryby dały nogę, znaczy płetwę w poszukiwaniu czegoś grubszego nad grzbietem. Może nie czują się bezpiecznie? Nigdy na tej wodzie nie czułem się tak dziwnie w trakcie wędkowania, jakbym w jakimś strumyku łowił, gdzie od lat nie spotkano nic większego niż kiełb.

Tylko w takim razie  ryby stąd, powinny pojawić się w górze i/lub w dole rzeki, tam gdzie głębiej. I tu pytanie, czy ktoś zaobserwował jakieś niespodziewane zmiany, gdzieś podobnie ubyły ryby, albo przeciwnie, wyraźnie poprawiło się nagle?

Może się mylę i wszystko niedługo wróci do normy, oby. Na razie deszczu, a więc i przyboru wody nie widać, boję się o rybostan w mojej okolicy.

Przepływ wyrażnie spadł od momentu spięcia nowego stopnia piętrzenia wody w Malczycach ....obecnie oscyluje w granicach 60-70 m3/h gdzie w inne lata pomimo występujęcych upałów i niskich stanów oscylował w okolicy 100 m3/h i więcej 

O ile na odcinkach bez umocnień ( prostki ) widać jakieś życie w wodzie to na odcinkach uregulowanych w ostrogi panuje martwica ... pojedyńcze ryby się łowi a w zasdzie to dłubie główka po główce - klatka po klatce .... wszystko stoi w szybszej wodzie 



#235 OFFLINE   SzefBTM

SzefBTM

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 17 październik 2018 - 03:51

Na Śląskim odcinku Odry ostatnio podobnie, największy sandacz 60, brań sporo ale małych ryb. Za to udało nam się znaleźć brzanę 72cm :-)

#236 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 17 październik 2018 - 10:06

Na Śląskim odcinku Odry ostatnio podobnie, największy sandacz 60, brań sporo ale małych ryb. Za to udało nam się znaleźć brzanę 72cm :-)

Znaleźć?



#237 OFFLINE   kanu

kanu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaRadwanice, Dolnośląskie
  • Imię:Piotr

Napisano 17 październik 2018 - 11:07

Przepływ wyrażnie spadł od momentu spięcia nowego stopnia piętrzenia wody w Malczycach ....obecnie oscyluje w granicach 60-70 m3/h gdzie w inne lata pomimo występujęcych upałów i niskich stanów oscylował w okolicy 100 m3/h i więcej 

O ile na odcinkach bez umocnień ( prostki ) widać jakieś życie w wodzie to na odcinkach uregulowanych w ostrogi panuje martwica ... pojedyńcze ryby się łowi a w zasdzie to dłubie główka po główce - klatka po klatce .... wszystko stoi w szybszej wodzie 

Wczoraj udało mi się złowić kilka okoni, wszystko z szybkiej wody. W klatkach między główkami brak oznak żerowania większych ryb, skubała sama drobnica.



#238 OFFLINE   Kruk Op

Kruk Op

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 19 październik 2018 - 09:39

Miał być sandał a wyszło jak zawsze ;)

Załączone pliki



#239 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 19 październik 2018 - 21:10

W pierwszym momencie, gdy spojrzałem na to zdjęcie, zobaczyłem brodzik prysznicowy :o Całe szczęście, że to łódka, co całkowicie zmienia wymowę fotografii :D Noc? Guma czy wobler?



#240 ONLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 25 październik 2018 - 21:11

Bez przesady, lepiej żyje się z dużą tolerancją niż wielką podejrzliwością. Ja także czasem pstryknę fotkę na chybcika, nie używam statywu i nie ustawiam fotogenicznie swoich trofeów. Fotki mam niewiele lepsze, ale ryba szybko wraca do wody.

Dzisiaj potwierdziła się sytuacja sprzed tygodnia, Całe południe na wodzie, efekt to 1 niebrzydki okoń i dwa krótkie sandacze. Niestety, tych ryb które są moim celem, nie widać nie czuć, nie słychać, szukają chyba czegoś głębszego. Żadnego porządnego brania, jak w strumyku.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych