Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Solecko i inne wody w okolicy Gościmia i Drezdenka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 25 lipiec 2017 - 10:59

Czy ktoś z szanownych kolegów ma jakąkolwiek wiedzę na temat jeziora Solecko, które mieści się w Puszczy Noteckiej, w okolicy wsi Gościm, ok 15 km na południe od Drezenka?

 

Jadę tam na najbliższy weekend. Będę rezydował w północnej części, właśnie przy tej wsi.

 

Będę wdzięczny za każdą informację, w tym na temat rybostanu, preferowanych metod połowu, głębokości (może ktoś ma mapę barymetryczną?).

 

Nastawiam się raczej na jedną kilkugodzinną sesję z wędką. Z założenia interesuje mnie drapieżnik, ale i zasiadce na leszcza ze spławikiem nie powiem "nie" :-)

 

Z góry dzięki za wszelkie info!

 



#2 OFFLINE   grin88

grin88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaPoznań/Drezdenko

Napisano 26 lipiec 2017 - 10:53

Cześć, chciałem połowić na tym akwenie w zeszłym roku. Jest to zbiornik dzierżawiony przez P. Wiśniewskiego ale jak mi krzykneli 90 zł za pozwolenie za osobę to zrezygnowałem :blink: .Tu masz link http://www.akme.pl/turystyka/lowiska/  Bo zezwolenia na 1 dzień nie kupisz bo próbowałem w tej kwestii się dogadać :P Jeżeli chodzi o ryby to za dzieciaka ładne okonie się tam łowiło. Ponoć są też szczupaki. Ale z informacji które słyszałem ogólnie ciężko tam coś złowić jak się nie zna zbiornika.

 

Bardziej polecam przejechać się na wody PZW Gorzów w których masz szanse złowić ładnego szczupaka tj. Jezioro Rąpino oraz Staw goszczanowski. z Bliskich jezior polecam również Jezioro Gostomie i Jezioro Łąkie. 

 

W razie szczegółowych pytań pisz na priv.


  • analityk lubi to

#3 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 27 lipiec 2017 - 08:57

hej, dzięki za info. na tej stronie juz byłem. ceny licencji (min. 3 dni) rzeczywiście nie są niskie, ale może odpowiada im rybostan :-)



#4 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 27 lipiec 2017 - 09:21

Z ciekawości zajrzałem na tę stronę z linku i polecam zdjęcie leszcza, bo na mnie zrobiło wrażenie.

#5 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 27 lipiec 2017 - 10:28

daj spokój...

nie wiem czy gorsze zdjęcie leszcza, czy tołpygi.



#6 OFFLINE   grin88

grin88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaPoznań/Drezdenko

Napisano 27 lipiec 2017 - 12:22

ceny licencji (min. 3 dni) rzeczywiście nie są niskie, ale może odpowiada im rybostan :-)

 

nie liczył bym na sukcesy :D gospodarka rybacka robi tam robotę. Co roku w maju robione są tam zawody spiningowe na rozpoczęcie sezonu. Doszły mnie słuchy że w kwietniu gospodarz robi na zbiorniku porządek z rybami stawiając siaty na zbiorniku wyławia je przed zawodami  :D

 

Na Twoim miejscu stawiał bym na Staw goszczanowski. Zbiornik ten ma bardzo dobrą opiekę. Są 2 lub trzy osoby z wioski które dbają o ten zbiornik robiąc kontrole 2-3 razy dziennie. Zbiornik typowo szczupakowo linowy więc głownie jerki. Możliwe że będzie dużo moczarki w tym okresie więc polecam zabrać ze sobą offset.


Użytkownik grin88 edytował ten post 27 lipiec 2017 - 12:26





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych