Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wyprawa do Szwecji na szczupaki, jaką firmę wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 28 wrzesień 2011 - 15:01

Cześć koledzy,
Młj serdeczny kolega kończy 30 dyszki, jego źona chce mu zrobić prezent na te urodzinki i prosiła mnie o radę. Ja pomyślałem o wyjeździe gdzieś na ryby, a źe chłopak wędkuje raczej sezonowo z braku czasu, wymyśliłem szwedzkie szczupaki. Tylko to nie jest moja bajka, i nie znam się na tym zbytnio. Więc proźba o wskazanie firmy ktłra jest w miarę dobra, wyjazd na ok tydzień, w październiku, będzie jechał sam więc z jakąś grupą musi... Proszę Was o podpowiedź!
z głry dzięki!!
Paweł

#2 OFFLINE   Jacky

Jacky

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 15:16

Nie jedź z źadną , jedź prywatnie w ciemno ,określ tylko sobie region min 150 km od promu . I biorac pod uwagę ostatnie wieści ze Szwecji( min na Jerkbait) ja bym nie jechał w tym roku w paźdzerniku .

#3 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 28 wrzesień 2011 - 15:26

Dokładnie jak kolega przedemna napisal.

#4 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 28 wrzesień 2011 - 15:43

Chodzi o to źe kolega by jechał sam i musi w tym wypadku korzystać z firmy, a co za tym idzie jakiś porad dot łowienia i zapewnienia wszystkiego na miejscu... :D

#5 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 16:31

Witam! coś mi sie wydaje źe nic z tego nie bedzie...za takim wyjazdem trzeba się rozglądać trochę wcześniej....ale kto wie....moze jakieś miejsca jeszcze są...polecam dwie firmy: www.zewprzygody.pl i www.wyprawynaryby.pl jeźlei ma jechac sam to raczej na grupłwke albo moze do jakiejś grupy dołaczyć-czasem ktoś rezygnuje w ostatniej chwili....trzeba dzwonić i pytac....

#6 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 28 wrzesień 2011 - 16:41

A musi być Szwecja?
Moźe by do Bigosa pojechał?

#7 OFFLINE   Jacky

Jacky

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 16:44

A kto to Bigos i czy ryby są u niego , to sam się wybiorę .Bo w Szwecji cienko i nie zanosi się źeby było lepiej

#8 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 28 wrzesień 2011 - 16:58

Bigos to nasz forumowy kolega *znajdziesz go po takim nicku) i ryby u niego są zacne i klimat teź niezły

#9 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 28 wrzesień 2011 - 17:08

Hmm, nie wiem, myślałem go bardziej z ludzmi puścić, a nie na odludzie do Marcina :D A generalnie kolega łowi na spławik, spinnig przy okazji, takźe flagowa ryba i metoda to spinning i szczupaki...

#10 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 28 wrzesień 2011 - 17:11

jest szansa ze jakby rzuciła hasło to szybko grupę dozbiera na październik.

a tak z innej mańki - moźe jak ma być październik niech kolega na puchar głowatki i zlot jerkbaita wpadnie, połowi, poje, pogada

#11 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 28 wrzesień 2011 - 17:14

Kuba z tego połowi, poje, pogada to tylko te dwa ostatnie to pewniaki :D
Moźe i masz racje z tą Irlandią...

#12 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 28 wrzesień 2011 - 17:16

Połowi a złowi to wszak odmienne sprawy, więc zostaję przy swoim :mellow:

#13 OFFLINE   Dadi

Dadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaKrK - NH

Napisano 06 styczeń 2016 - 11:48

Odkopuje, co by nie zakładać nowego tematu

 

Planujemy w maju 3 osobowy wyjazd do Szwecji w poszukiwaniu drapieżników. Jest to nasz pierwszy zagraniczny wypad. Cel to południowa Szwecja - ze względu na odległość od promu (ruszamy z KRK). Potrzebujemy informacji na temat jakichś ciekawych łowisk w tej części kraju (raczej jeziora). Jako, że jedziemy pierwszy raz interesuje nas opcja z całą organizacją wyjazdu tj. licencje, prom, zakwaterowanie, łodzie oraz jakąś osobą na miejscu która by wskazała nam miejsca, w których należy szukać drapieżnika (opcjonalnie). Wstępnie przyglądaliśmy się ofertom biura Eventur, wiadomo u nich jest wszystko opisane pięknie i wspaniale, ale chcieliśmy również zaczerpnąć opinii na forum. Jeżeli ktoś może coś polecić bądź udzielić jakichkolwiek informacji będziemy bardzo wdzięczni.
 
Wszelkie „złote rady” dla laików również mile widziane, co by nas coś nie zaskoczyło z dala od ojczyzny :D
 
Dzięki!

  • Piotrek Milupa lubi to

#14 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 06 styczeń 2016 - 15:40

Ja byłem dwa razy z "Na grube ryby". Dobrze i taniej trochę. Ale to możesz sam sobie porównać , natomiast co do rad to było sporo na forum , więc trzeba trochę pokopać

#15 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 06 styczeń 2016 - 16:16

Ja byłem z Eventurem dwa lata pod rząd. Raz na Senoren, raz na szkierach Św. Anny (wyspa Kallso). Tym razem wybieramy jezioro i raczej będzie to Vindommen.

 

Jeśli nie byliście na szkierach, nie przekreślałbym ich. Sam początkowo byłem sceptyczny, ale zdecydowanie nie żałuję. Szkiery są super :)

 

Odnośnie lokalizacji: Senoren jest fajne na pierwszy raz. Wprawdzie najmniej "dzikie" z powyższych (bliskość Karlskrony, wiele domków letniskowych, etc.). Za to miejscówki lokalizuje się stosunkowo łatwo. na miejscu jest też Gunnar, który jest profesjonalnym przewodnikiem po tych wodach. Pokazuje na mapie miejscówki, doradza. Można też z nim wypłynąć (ale to dodatkowy koszt). My tam nie połowiliśmy, ale trafiliśmy na załamania pogodowe. Inne ekipy nieźle tam sobie radziły. Senoren jest moim zdaniem dobrym prologiem do bardziej zaawansowanych szwedzkich wypraw - trudno się tam zgubić, można w 2 dni wytypować ograniczoną grupę miejscówek i przez resztę wyjazdu na nich rozwijać szkierowy warsztat.

 

Kallso to bajka - niezliczona ilość miejscówek, wielki obszar do zbadania. Cały dzień można spędzić na wodzie i spotkać zaledwie jedną łódź oprócz swojej. Tam połowiliśmy nieźle ilościowo (ok 300 sztuk na 4 osoby), ale bez okazów. Pływaliśmy dużo po Św. Annie - dotarliśmy do miejscówek na Slatbaken i tam też powinno Wam się spodobać.

 

Z tegorocznego poszukiwania wyszło nam, że:

 

- w południowej Szwecji jeziora warte uwagi w ofercie polskich biur to Boren i Vindommen właśnie (dalej na północ robi się już dużo ciekawiej),

- szkiery do wysokości Sztokholmu generalnie powinny być ok, z zastrzeżeniem tego, że różnią się standardem nie tylko noclegów, ale przede wszystkim łodzi silników i wyposażenia,

- ostatnio pojawia się wiele relacji ze szkierów Blekinge - tutaj Eventur ma ofertę chyba na wyspie Jordo, ale fajnie też wygląda rozważana przez nas opcja firmy przewodnicywedkarscy.pl na Tjaro (mają też miejscówkę na wyspie obok).

 

Patrząc na sposób komunikacji i podejścia do Klienta, Eventur i przewodnicy zrobili na mnie dobre wrażenie.


  • Dadi lubi to

#16 OFFLINE   Dadi

Dadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaKrK - NH

Napisano 06 styczeń 2016 - 17:05

@croock

 

Konkretnie i na temat, dzięki :)

 

Czekam na inne, mam nadzieje podobne rady wraz z opisami



#17 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 06 styczeń 2016 - 17:55

spoko.

 

daj znać, na co się zdecydujesz i po powrocie koniecznie opisz wrażenia z wyjazdu.

 

co do samych przygotowań - jest kilka fajnych wątków na forum, z których można złożyć niezły "niezbędnik" :-)



#18 OFFLINE   Dadi

Dadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaKrK - NH

Napisano 06 styczeń 2016 - 18:09

no właśnie wątków jest tyle, że ciężko znaleźć te niezbędne informacje, mam nadzieje, że tutaj one się znajdą i na przyszłość każdy będzie mieć łatwiej :)

 

I jeszcze 1 dodatkowe pytanko, czy ostatni tydzień kwietnia to już dobry termin? Czy może druga połowa maja? A może poprostu majówka?



#19 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 07 styczeń 2016 - 11:19

ludzie jeżdżą już w kwietniu, ale ja bym się nie zdecydował. np. zima w 2013 była taka, że lód schodził w maju... rok temu zimy nie było i bądź tu mądry :-)

 

Za pierwszym razem byłem w ostatnim tygodniu maja - trafiłem na pogodę ze środka lata. Rok temu byłem w drugim tyg. maja i czuliśmy, że jest tydzień za wcześnie.

 

Tego się jednak nie da tak 1:1 przełożyć. Moim subiektywnym zdaniem w południowej Szwecji ok robi się + - od drugiego tygodnia maja, ale zawsze pogoda może zaszaleć i trafisz w jeden tydzień za wcześnie lub za późno. tego się nie da przewidzieć, ale maj chyba jest bezpieczniejszy od kwietnia.



#20 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 07 styczeń 2016 - 11:38

 

Odkopuje, co by nie zakładać nowego tematu

 

Planujemy w maju 3 osobowy wyjazd do Szwecji w poszukiwaniu drapieżników. Jest to nasz pierwszy zagraniczny wypad. Cel to południowa Szwecja - ze względu na odległość od promu (ruszamy z KRK). Potrzebujemy informacji na temat jakichś ciekawych łowisk w tej części kraju (raczej jeziora). Jako, że jedziemy pierwszy raz interesuje nas opcja z całą organizacją wyjazdu tj. licencje, prom, zakwaterowanie, łodzie oraz jakąś osobą na miejscu która by wskazała nam miejsca, w których należy szukać drapieżnika (opcjonalnie). Wstępnie przyglądaliśmy się ofertom biura Eventur, wiadomo u nich jest wszystko opisane pięknie i wspaniale, ale chcieliśmy również zaczerpnąć opinii na forum. Jeżeli ktoś może coś polecić bądź udzielić jakichkolwiek informacji będziemy bardzo wdzięczni.
 
Wszelkie „złote rady” dla laików również mile widziane, co by nas coś nie zaskoczyło z dala od ojczyzny :D
 
Dzięki!

 

 

Cześć,

 

Wielkim znawcą nie jestem ( mam zaliczone tylko 4 wyjazdy  )  Eventur jak najbardziej polecam ( byłem z nimi 2 razy na zlotach jerkbait.pl ).

 

Jeśli jedziecie pierwszy raz to warto rozważyć ofertę biura Zew Przygody, tam macie kompleksową obsługę jakiej poszukujecie.

Ja z Zewem byłem na Noen i Stora Bellen, bardzo sobie chwalę ich podejście do klienta.

 

http://www.zewprzygo...ault/About.aspx

 

Jak masz jakieś pytania to wal śmiało


  • Dadi lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych