Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Naprawa spiochow, neoprenow, skarpet w spiochach

naprawa neopren śpiochy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#121 ONLINE   Hansolo

Hansolo

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 02 wrzesień 2017 - 16:55

Odkleić jak chcesz to dobrze podgrzej i jeszcze gorącą odrywaj. Dlaczego się nie powiodło , nie wiem. Te które dotychczas naprawiałem są dalej suche. Nie wiem jak to jest z innymi żelazkami / max temp / ale ja ustawiam na maxa, aż klej przechodzi na papier przez który kleję.

#122 OFFLINE   trout master

trout master

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 02 październik 2017 - 16:02

Temat cieknących spodni jest aktualny cały sezon wiec ...
Mając sprawdzony sposób na wiecznie cieknace skarpety podzielę się z każdym chcącym pozbyć się tego problemu kosztem czasu, odrobiny chęci i kleju (najdroższy chyba czynnik).
Jak już wielokrotnie pisałem najsłabszym ogniwem skarpety neoprenowej jest zły szew oraz złej jakości neopren jak i jego grubość. Najlepszym neoprenem do klejenia czołowego (a tak są robione wszystkie "szczelne" neoprenowe rzeczy wędkarskie) jest neopren o grubości 5mm. Większość skarpet ma jednak 3mm i tu klejona czołowa powierzchnia jest zbyt mała aby wytrzymać "wbijanie" stopy w suche wading boots. Jeżeli złącze to nie jest wzmocnione szwem to sama taśma wzmacniająca (zwykle klejona po wierzchu) nie utrzyma zbytnio szczelności połączenia, zwłaszcza po dłuższym okresie użytkowania.
Jeżeli wiec mamy cieknace szwy z którymi nie możemy już sobie poradzić od dłuższego czasu, zrywany (ściągamy na gorąco) taśmę wzmacniającą (czasami sama już odlazła ;) ) i oglądamy stan klejonej powierzchni czołowej neoprenowego połączenia. Jeżeli gdzieś jest "słabo" to kleimy. Ja przeleciałem wszystko rozszerzając delikatnie złączone powierzchnie. Używać możemy kleju do gumy (butapren), neoprenu a ja użyłem podkładu służącego do wulkanizacji rur gazowych owijanych surówką gumową (taśma).
Następnie obszywamy silną szewską nicią syntetyczną łapiąc jedynie górne materiałowe powierzchnie, starając się nie przebić neoprenu "na wylot". :)
Takie wzmocnienie jest już na tyle silne i szczelne że możemy na nim poprzestać. Jeżeli chcemy jednak mieć skarpety "na zawsze" to zalewamy wykonane szwy cienką warstewką kleju Aquaseal (Stormsure czy innym Sure). Podobnie postępujemy z każdymi szwami nawet nowo zakupionych neoprenow i będą na wieczność. Moje katuje już 14 lat i ... działają. :)
Fotki niżej przedstawiają to co dobrze działa na tak słabych skarpetach jakie są w większośc naszychi spodniobutow po moich manewrach. Testowałem, działa już każde wejście do wody bez przecieków od dłuższego czasu (maj) wiec mogę Wam polecić ten sposób. Nie jest zbyt estetyczny ale najważniejsze że działa a chyba o to nam chodzi aby nasze hobby nie było ekstremalnie kosztowne (wydatki na kolejne nowe). :)

Załączone pliki

Użytkownik trout master edytował ten post 02 październik 2017 - 16:05

• szymanek69, Pendergrast i Hansolo lubią to

#123 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

Ekspert

• Moderatorzy
  • 7285 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 27 czerwiec 2018 - 15:11

Watki polaczone

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: naprawa, neopren, śpiochy