Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Gospodarstwo Rybackie Sława - warto?

#slawa #slawskie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   irish

irish

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • Imię:P

Napisano 30 lipiec 2017 - 20:36

Wybieram sie nad jezioro Sławskie na długi weekend - stąd moje pytanie, bo w internecie krąży duzy sprzecznych opinii.

Czy GR Sława dostatecznie zarybia, czy może "nie zarybiajo tylko kradno", bo nie widzi mi sie wywalac 60zł na 3 dni wędkowania, a znając zapędy i możliwości naszych GR to drgawica poszła już dawno, do tego elektrowstrząsy, a ty frajerze płać i płacz że o kiju wróciłeś.

Fajnie jakby jakiś autochton się wypowiedział, czy w ogóle warto w ten rejon wędki zabierać, bo jak nie to biore 2 rowery i inaczej spożytkuję czas

 



#2 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2646 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 30 lipiec 2017 - 23:15

Byłem tam w drugim tygodniu lipca. Niestety łowiłem tylko kilka razy z pomostu, udało się złowić kilka okoni powyżej 25 cm. Wydaje się więc, że jest szansa na coś ciekawego z jakiegoś pływadła. Za tydzień łowienia z łódką to 70 pln + opłata za spin - o czym się dowiedziałem po fakcie. Dobrze, że mnie nikt nie skontrolował... Moje główne łowienie to było spławikowanie z dzieciakami i zabawa z wzdręgami.
  • analityk lubi to

#3 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 16 listopad 2018 - 13:41

Łowi ktoś coś?

 

Warto się pojawić wiosną?

 

Charakter wody bardziej szczupakowy czy sandaczowy?



#4 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 17 listopad 2018 - 17:45

Szcupaki, głównie średnie i mniejsze, trochę okoni jest. A złowienie sandacza to wydarzenie, tak przynajmniej twierdzą klienci. Bardzo popularne jest to jezioro w mojej okolicy, mnóstwo zezwoleń sprzedajemy na tą wodę. Dzierżawca postawił bardziej na kasę z zezwoleń niż $ za mięso. Odławia mało, zarybia sporo, pozytywnie.


  • Krzysiek Rogalski i wojciiech lubią to

#5 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 17 listopad 2018 - 17:58

Szcupaki, głównie średnie i mniejsze, trochę okoni jest. A złowienie sandacza to wydarzenie, tak przynajmniej twierdzą klienci. Bardzo popularne jest to jezioro w mojej okolicy, mnóstwo zezwoleń sprzedajemy na tą wodę. Dzierżawca postawił bardziej na kasę z zezwoleń niż $ za mięso. Odławia mało, zarybia sporo, pozytywnie.

Coś musiało się zmienić bo jeszcze kilka lat temu odlawial dużo a zarybial mało

#6 OFFLINE   inż. Mamoń

inż. Mamoń

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 13 grudzień 2018 - 22:22

Zarybianie jeziora Sławskiego to karmienie kormoranów. Na stronach gospodarstwa o zarybianiu dużo, na wędkach efekty nie widać od lat. Nieduży szczupak jest do dostania, ale trochę trzeba się napływać. Sandacze to raczej na żywaca łapią i to od wielkiego dzwonu, węgorza już brak od lat (może w nocy coś uwiesi na robaka). Okoń wybity - kiedyś można było bardzo fajnie połowić okoni, ale gdy gawiedź bierze (z lodu) okonki wiadrami to i okoni teraz nie ma. Fajne jezioro ale jak zamarznie: do jeżdżenia na łyżwach, tylko że z tym zamarzaniem też problem - zamarza jako jedno z ostatnich i kormorany łupią wodę prawie cały rok wyjadając narybek no i inne ptactwo też się zlatuje i dopełnia dzieła. Fajna woda, ale do pływania, jeżdżenia na łyżwach, a wędkarsko chyba nie prędko będzie atrakcyjna.



#7 OFFLINE   Cezarx

Cezarx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 grudzień 2018 - 05:48

Witam

Czy w tych okolicach jest jakaś ciekawa woda? Jeździłem do Wilczego 40km dalej ale tam

niestety słabo. Jedynie bolenia mnóstwo a trafiony został jedynie 2 razy szczupak.

Z góry dzieki za info.



#8 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 grudzień 2018 - 06:58

W okolicy masz najlepsze łowisko pod słońcem - Odra!
  • Guzu i morrum lubią to

#9 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 15 grudzień 2018 - 18:57

W okolicy masz najlepsze łowisko pod słońcem - Odra!


Pod słońcem? To chyba lekka przesada, owszem wielu wędkarzy z okolicy lubi bardzo tą rzekę(włącznie ze mną), ale znam też wielu takich, którzy nad Odrę nie zglądają w ogóle. Rzeka o tyle ciekawa, że moża w niej złowić wszystkie gatunki drapieżnych ryn nizinnych-tych które dają się łowić na spinning. W ostatnich latach rzeka trapiona jest niską wodą i ogromną presją wędkarską, a jeśli ktoś lubi jezioro, szczupaki i okonie to Sława jest ok.

#10 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 grudzień 2018 - 19:33

Pod słońcem? To chyba lekka przesada, owszem wielu wędkarzy z okolicy lubi bardzo tą rzekę(włącznie ze mną), ale znam też wielu takich, którzy nad Odrę nie zglądają w ogóle. Rzeka o tyle ciekawa, że moża w niej złowić wszystkie gatunki drapieżnych ryn nizinnych-tych które dają się łowić na spinning. W ostatnich latach rzeka trapiona jest niską wodą i ogromną presją wędkarską, a jeśli ktoś lubi jezioro, szczupaki i okonie to Sława jest ok.

Oczywiście to moja subiektywna opinia i tu pełna zgoda. Natomiast nieprzewidywalnosc rzeki takiej jak Odra zaczynając od ilości gatunków ryb drapieżnych poprzez zmienność warunków (głębokość, zmiana ukształtowania dna itd) - dla mnie nie ma nic lepszego :)

Co do presji to ona owszem jest, ale tylko w miejscach gdzie jest dobry dojazd samochodem.

#11 OFFLINE   maciej20060

maciej20060

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaOwińska
  • Imię:Maciej

Napisano 06 styczeń 2019 - 19:51

Siema
Czy znajdzie się tu może ktoś obeznany z tą woda i udzieli mi kilku rad?

#12 OFFLINE   inż. Mamoń

inż. Mamoń

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 07 styczeń 2019 - 23:15

Siema
Czy znajdzie się tu może ktoś obeznany z tą woda i udzieli mi kilku rad?

Zadaj pytanie. Może ktoś coś odpowie. Ja kiedyś odbębniłem tam wiele motogodziny przy łowieniu białorybu i okoni z łódki ale teraz to zupełnie inna woda. Ale zapytaj, może ktoś, coś...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych