Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

OSA


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
259 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Goodstuff

Goodstuff

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • ImiÄ™:Andrzej
  • Nazwisko:ZawÅ‚ocki

Napisano 30 wrzesień 2011 - 23:10

Szanowni Koledzy/KoleÅźanki,

to mÃÅ‚j pierwszy post na forum, nie liczÄ…c krÃÅ‚tkiej wiadomoÅ›ci w wÄ…tku dla nowo przybyÅ‚ych.
ZakÅ‚adam ten wÄ…tek z nadziejÄ…, Åźe temat zainteresuje przynajmniej część czytelnikÃÅ‚w jerkbait.pl :D

W zeszÅ‚ym roku wraz z kilkoma zapaleÅ„cami zainteresowaliÅ›my siÄ™ na powaÅźnie tematem ochrony ryb szlachetnych w dorzeczu ParsÄ™ty. W ten sposÃÅ‚b powstaÅ‚a OSA - OdmÅ‚odzona Sekcja AntykÅ‚usownicza.
OSA skupia ludzi mÅ‚odych, zapalonych do dziaÅ‚ania i majÄ…cych Å›wieÅźe spojrzenie na problem kÅ‚usownictwa. Staramy siÄ™ w naszym regionie na rÃÅ‚Åźne sposoby eliminować krwawy proceder, ktÃÅ‚ry od dawien dawna ma miejsce nad brzegami ParsÄ™ty.
Nie jesteÅ›my ÅźadnÄ… bojÃÅ‚wkÄ… czy bandÄ… dzikusÃÅ‚w uprawiajÄ…cych samosÄ…d. WiÄ™kszość z nas to straÅźnicy SSR, mamy poparcie miejscowych wÅ‚adz, wspÃÅ‚Å‚pracujemy ze StraÅźą GranicznÄ… i PolicjÄ…. Mamy juÅź pierwsze dobre wyniki, jednak na powaÅźne sukcesy trzeba Åźmudnie i konsekwentnie pracować (mam tu na myÅ›li szczegÃÅ‚lnie dorwanie grup elektrykÃÅ‚w dziesiÄ…tkujÄ…cych pogÅ‚owie ryb szlachetnych w naszych wodach).

ChciaÅ‚bym poprosić uÅźytkownikÃÅ‚w jerkbait.pl o wsparcie naszych dziaÅ‚aÅ„. Szukamy chÄ™tnych do zasilenia naszych szeregÃÅ‚w, potrzebujemy teÅź wsparcia finansowego, ktÃÅ‚re pozwoli nam dziaÅ‚ać efektywniej. Do tej pory ponosiliÅ›my koszty akcji z wÅ‚asnej kieszeni. Teraz dysponujemy juÅź częściowo odpowiednim sprzÄ™tem, staramy siÄ™ takÅźe o dofinansowanie z rÃÅ‚Åźnych źrÃÅ‚deÅ‚. Czas jednak szybko ucieka a przed nami gorÄ…cy okres 2-3 miesiÄ™cy zwiÄ…zany z wÄ™drÃÅ‚wkÄ… tarÅ‚owÄ… ryb.
BÄ™dziemy wdziÄ™czni za kaÅźde wsparcie.
JeÅźeli macie jakiekolwiek pytania, chÄ™tnie na nie odpowiem.

Zainteresowanych zapraszamy na naszÄ… stronÄ™ http://www.osa-parseta.pl

Pozdrawiam,
Andrzej
  • czaro73 lubi to

#2 OFFLINE   tench77

tench77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 30 wrzesień 2011 - 23:19

.


Użytkownik tench77 edytował ten post 23 grudzień 2013 - 00:15


#3 OFFLINE   Goodstuff

Goodstuff

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • ImiÄ™:Andrzej
  • Nazwisko:ZawÅ‚ocki

Napisano 01 październik 2011 - 15:30

Wiem, Åźe na jerkbait.pl wÄ…tki o ochronie wody nie sÄ… zbyt popularne, znacznie Å‚atwiej pogadać o sprzÄ™cie i technikach poÅ‚owu. Å»ycie biegnie coraz szybciej, stres jest wszechobecny wiÄ™c odreagowujemy nad wodÄ… i nie mamy ochoty angaÅźować siÄ™ w cudze problemy. Z drugiej strony jednak nie chce mi siÄ™ wierzyć, Åźe uÅźytkownicy forum tak obojÄ™tnie podchodzÄ… do sprawy :wacko:

#4 OFFLINE   Damian111oneeleven

Damian111oneeleven

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów

Napisano 01 październik 2011 - 16:49

Wiem, Åźe na jerkbait.pl wÄ…tki o ochronie wody nie sÄ… zbyt popularne

jakoÅ› nie zauwaÅźyÅ‚em, wystarczy spojrzeć na ostatniÄ… dyskusjÄ™ http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=22383&am p;start=0&

  • Greg66 lubi to

#5 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • ImiÄ™:JaÅ›
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 01 październik 2011 - 20:48

Wiem, Åźe na jerkbait.pl wÄ…tki o ochronie wody nie sÄ… zbyt popularne, znacznie Å‚atwiej pogadać o sprzÄ™cie...



Dlaczego nie pogadać o sprzÄ™cie, chÅ‚opaki, czego uÅźywacie: Gloki, SigSauery, CeZetki? :mellow:. PatrzÄ…c na zdjÄ™cia nie mogÅ‚em siÄ™ powstrzmać, wyglÄ…dacie jak IRA. Dobra inicjatywa!

#6 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocÅ‚aw

Napisano 01 październik 2011 - 21:30

Wow! Jestem w szoku. Brawo brawo brawo.
Tylko pamiętajcie - nigdy nie złamcie prawa bo byle gumofilc Was pozwie na 100% i będą kłopoty.
Akcje wspÃÅ‚lnie z PolicjÄ… to super pomysÅ‚.

EDIT:
PoproszÄ™ o Wasz nr konta na priv.

#7 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 01 październik 2011 - 23:47

...
Tylko pamiętajcie - nigdy nie złamcie prawa bo byle gumofilc Was pozwie na 100% i będą kłopoty.
...

chyba, Åźe nie ma ciaÅ‚a nie ma sprawy :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#8 OFFLINE   Goodstuff

Goodstuff

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • ImiÄ™:Andrzej
  • Nazwisko:ZawÅ‚ocki

Napisano 02 październik 2011 - 10:38

chyba, Åźe nie ma ciaÅ‚a nie ma sprawy :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


:lol:

Wszystko w granicach prawa i zdrowego rozsÄ…dku. Poznajemy tajniki prawnych zawiÅ‚oÅ›ci dziÄ™ki ekspertom pracujÄ…cym na co dzieÅ„ w StraÅźy Granicznej.

ZapomniaÅ‚em dodać, Åźe jesteÅ›my wÅ‚aÅ›nie na etapie zakladania stowarzyszenia a pÃÅ‚ki co dziaÅ‚amy jako sekcja Towarzystwa MiÅ‚oÅ›nikÃÅ‚w ParsÄ™ty i korzystamy z konta TMP.



#9 OFFLINE   Goodstuff

Goodstuff

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • ImiÄ™:Andrzej
  • Nazwisko:ZawÅ‚ocki

Napisano 02 październik 2011 - 23:50

Nie ma na forum nikogo z okolic naszej Parsęty? :unsure: Szkoda bo rąk do pomocy nigdy za wiele a i kolejna para oczu do obserwacji się przyda :D

MoÅźe ktoÅ› z forumowiczÃÅ‚w jest zorientowany, jakie przedsiÄ™biorstwa mogÅ‚yby wesprzeć finansowo naszÄ… inicjatywÄ™?

#10 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 03 październik 2011 - 12:30

Od dwudziestu lat jeździmy we dwÃÅ‚ch nad ParsÄ™tÄ™. Z mizernym wrÄ™cz skutkiem.
Obserwujemy notoryczny stan niemocy jeÅ›li chodzi o trocie (i Å‚ososie). Stan niemocy z wzlotami (niziutkimi) i upadkami. PrÄ…d, sieci, wyÅ‚awianie przez wÄ™dkarzy Å›wieÅźo wpuszczonych smoltÃÅ‚w, przepÅ‚awka/nieporozumienie w RoÅ›cinie, Å›cieki.
Ze swej strony staraÅ‚em siÄ™ wspierać w miarÄ™ skromnych moÅźliwoÅ›ci finansowych dziaÅ‚ania Towarzystwa MiÅ‚oÅ›nikÃÅ‚w ParsÄ™ty (TMP).
Podziwiam Wasz czyli organizacji OSA zapaÅ‚. Å»yczÄ™ sukcesÃÅ‚w.
Musicie zdawać sobie sprawÄ™, Åźe poparcie wÅ‚adz to zagrywka przedwyborcza. Tak naprawdÄ™ nie ma Åźadnej siÅ‚y ktÃÅ‚ra zmusiÅ‚aby ich do dziaÅ‚aÅ„ w tym zakresie - nie ma i nie bÄ™dzie woli zmiany stanu rzeczy, gdyÅź kÅ‚usownictwo jest i bÄ™dzie traktowane jako mniejsze, nieszkodliwe zÅ‚o.
Na to by wspierać osobiÅ›cie mam za daleko i jestem wedÅ‚ug Waszych kryteriÃÅ‚w za stary, ale poniewaÅź akurat jestem po wypÅ‚acie i saldo na koncie zmieniÅ‚o znaczek z - na + wesprÄ™ Was skromnym datkiem. :D
Mam tylko jednÄ… wÄ…tpliwość - czy powstanie drugiego po TMP towarzystwa o identycznych zadaniach nie rozproszy skromnych siÅ‚ i Å›rodkÃÅ‚w?

#11 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaÅšlÄ…sk

Napisano 03 październik 2011 - 20:31

Bardzo poÅźyteczne rzeczy zaczynajÄ… siÄ™ dziać na Zachodnim Pomorzu.
Jednak to, Åźe kÅ‚usownicy tam byli, sÄ… i bÄ™dÄ… nie jest spowodowane tylko tym, Åźe w Waszych rzekach pÅ‚ywajÄ… te wspaniaÅ‚e ryby. Problem tkwi w tym, Åźe ludzie z tego ÅźyjÄ… i kÅ‚usownictwo czÄ™sto traktujÄ… jako formÄ™ przetrwania. NastÄ™pna grupa to tzw. ciemnogrÃÅ‚d, nie dostrzegajÄ…, Åźe promocja wÄ™dkarstwa w ich rejonie moÅźe przysporzyć im dodatkowych miejsc pracy. NastÄ™pna grupa po ciemnogrodzie to kÅ‚usownicy ktÃÅ‚rzy traktujÄ… to jak sport i zabawÄ™ dla duÅźych chÅ‚opcÃÅ‚w, majÄ…c zarÃÅ‚wno PolicjÄ™, SSR i wszystkich innych gÅ‚Ä™boko w powaÅźaniu.
NastÄ™pnÄ… grupÄ… to zwykli obywatele, dla ktÃÅ‚rych glizda to nic zÅ‚ego, pewnego rodzaju standard jak nikt nie patrzy.

O innych nie wspominam bo wątek miałby kilka stron.

Ale z racji tego, Åźe sam co jakiÅ› czas goszczÄ™ w Waszych stronach chÄ™tnie wesprÄ™ WaszÄ… akcjÄ™ finansowo.

WyposaÅźeniem kaÅźdego z Waszych czÅ‚onkÃÅ‚w powinien być paralizator i obowiÄ…zkowo kaÅźdy zÅ‚apany kÅ‚usol powinien być poddawany tej samej terapii wstrzÄ…sowej co ryby...... noooo moÅźe nieco dÅ‚uÅźej. <_<

ProszÄ™ o nr konta na PRIV.

#12 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocÅ‚aw

Napisano 03 październik 2011 - 20:42

Pozwalam sobie wkleić z mojego priva:

Towarzystwo MiÅ‚oÅ›nikÃÅ‚w ParsÄ™ty
Bank SpÃÅ‚Å‚dzielczy w BiaÅ‚ogardzie
Numer konta: 49 8562 0007 0000 1225 2000 0010
Koniecznie z dopiskiem: OSA


Chłopaki niedługo będą marzli - idzie zima - nawet malutkie wpłaty pozwolą kupić np ciepłe skarpety...

Niesamowity ruch mÅ‚odych chÅ‚opakÃÅ‚w. Wielkie brawa. Skutecznie, tanio, bez fajerwerkÃÅ‚w, powodzenia!

#13 OFFLINE   dzerwys

dzerwys

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1046 postów
  • LokalizacjaTrzy kroki do Iny
  • ImiÄ™:Igor
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 03 październik 2011 - 21:31

Cześć Andrzej!Witaj na forum, myÅ›lÄ™ Åźe Twoja obecność TU naÅ›wietli parÄ™ trudnych spraw dotyczÄ…cych ochrony wÃÅ‚d.Oby Wam siÄ™ udaÅ‚o co macie w swoim zamyÅ›le.Powodzenia
:D

#14 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 03 październik 2011 - 21:44

popieram OSĘ sam nie uciekam na widok kÅ‚usoli a dzwoniÄ™ po posiÅ‚ki jeÅ›li jest potrzeba,czasem nie ma innej moÅźliwoÅ›ci jak rÄ™czne tÅ‚umaczenie :angry: obowiÄ…zkowy nad woda ostry nÃÅ‚Åź do ciÄ™cia siat.

#15 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 październik 2011 - 09:08

Wiem, Åźe na jerkbait.pl wÄ…tki o ochronie wody nie sÄ… zbyt popularne, znacznie Å‚atwiej pogadać o sprzÄ™cie i technikach poÅ‚owu.

Hmm, po takim wstępie trudno oczekiwać aplauzu :unsure:
Czytałem oglądałem, niezbyt wiem co jest ode mnie oczekiwane, ze napiszę gratki? To puste słowa, wiele pomocy z tego nie będziecie mieli niestety.
Wielu z nas dzierga nad swoimi wodami, w miarÄ™ moÅźliwoÅ›ci i po cichu.

#16 OFFLINE   Goodstuff

Goodstuff

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • ImiÄ™:Andrzej
  • Nazwisko:ZawÅ‚ocki

Napisano 04 październik 2011 - 18:58

[quote]
Wiem, Åźe na jerkbait.pl wÄ…tki o ochronie wody nie sÄ… zbyt popularne, znacznie Å‚atwiej pogadać o sprzÄ™cie i technikach poÅ‚owu.
[/quote]
Hmm, po takim wstępie trudno oczekiwać aplauzu :unsure:
Czytałem oglądałem, niezbyt wiem co jest ode mnie oczekiwane, ze napiszę gratki? To puste słowa, wiele pomocy z tego nie będziecie mieli niestety.
Wielu z nas dzierga nad swoimi wodami, w miarÄ™ moÅźliwoÅ›ci i po cichu.
[/quote]

Ten wÄ…tek moÅźe zainteresować gÅ‚ÃÅ‚wnie kolegÃÅ‚w jeÅźdÅźących regularnie nad ParsÄ™tÄ™ i jej dopÅ‚ywy. LiczÄ™ na to, Åźe tym sposobem informacja o naszej inicjatywie rozniesie siÄ™ do jak najwiÄ™kszego grona ludzi. MoÅźe dotrze do kogoÅ›, kto jest nam w stanie pomÃÅ‚c fizycznie (wÄ™dkarze i przyrodnicy z naszych okolic) lub finansowo.

Gratek nikt od nikogo nie oczekuje. UwaÅźam natomiast, Åźe inicjatywy, szczegÃÅ‚lnie takie, majÄ…ce na celu ograniczenie kÅ‚usownictwa, trzeba nagÅ‚aÅ›niać. Tutaj ciche dziaÅ‚anie zabija caÅ‚Ä… ideÄ™ juÅź w zalÄ…Åźku. Pewne problemy trzeba nagÅ‚aÅ›niać.

#17 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 październik 2011 - 19:29

Prawie tysiąc wyświetleń
Chętnie bym pomagał, gdyby to był drugi koniec Polski
Tak, to ograniczyć się musze do Raby :mellow:

#18 OFFLINE   Goodstuff

Goodstuff

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • ImiÄ™:Andrzej
  • Nazwisko:ZawÅ‚ocki

Napisano 08 październik 2011 - 20:58

Prawie tysiąc wyświetleń
Chętnie bym pomagał, gdyby to był drugi koniec Polski
Tak, to ograniczyć się musze do Raby :mellow:


Niestety nastaÅ‚y takie czasy, Åźe garstki ludzi w rÃÅ‚Åźnych regionach Polski odwalajÄ… robotÄ™ za uÅźytkownika rybackiego.
Życzę Wam powodzenia :D

Przed nami w tej chwili najgorętszy okres roku pod względem kłusownictwa. Ryba mknie na tarło a woda w rzece niska. Domyślacie się pewnie co to oznacza.


#19 OFFLINE   beny1655

beny1655

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaDorzecze ParsÄ™ty
  • ImiÄ™:Bartek

Napisano 11 listopad 2011 - 21:03

http://www.osa-parseta.pl/index.php/aktualnoci/97-nie-tylko- klusownicy.html

#20 OFFLINE   fedx

fedx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjawwa

Napisano 13 listopad 2011 - 16:55

załamka :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych