Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dron - pozwolenia co z czym sie je


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   tondromski

tondromski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 25 sierpień 2017 - 05:28

Czyli taki mavic pro chyba łapie sie poniżej 0.6 kg ?;L

 

Potrzebujesz specjalne uprawnienia tylko wtedy kiedy masa drona przekracza 25 kg.

 

 Mozesz latac dronem bez uprawnien jezeli :

 

masa nie przekracza 25 kg

dron jest kierowany w zasiegu wzroku

wysokosc lotu nie przekracza 125 m

i nie latasz nad strefami miejskimi i specjalnymi strefami



#22 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 25 sierpień 2017 - 06:57

Potrzebujesz specjalne uprawnienia tylko wtedy kiedy masa drona przekracza 25 kg.

Mozesz latac dronem bez uprawnien jezeli :

masa nie przekracza 25 kg
dron jest kierowany w zasiegu wzroku
wysokosc lotu nie przekracza 125 m
i nie latasz nad strefami miejskimi i specjalnymi strefami


Ok latać to latać, ale aby wykorzystywać materiał
Video.... ?

#23 OFFLINE   tondromski

tondromski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 26 sierpień 2017 - 01:58

Wszystko zalezy od tego co krecisz, jak np zawody wedkarskie dla kolegow , i kazdy wyrazil zgode na filmowanie wtedy nie widze problemu, sprawa ma sie inaczej gdy filmujesz komercyjnie / zarabiasz na video, wtedy w swietle prawa polskiego, mozna sie przypierdzielic praktycznie do wszystkiego, od jak kolega wyzej wspomnial kodekow , az do programu ktorym film zostal wykonany.



#24 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 01 wrzesień 2017 - 06:10

i kazdy wyrazil zgode na filmowanie wtedy nie widze problemu

 

Czyli co? 95% Polskiego jutuba jest nielegalna? 

 

 

Pozdr

M



#25 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 01 wrzesień 2017 - 08:39

Panowie, podryfowaliście trochę w temacie wykorzystania wizerunku :-) 

 

Napiszę w wolnej chwili więcej, ale w dużym skrócie:

 

- polskie przepisy wymagają zgody na rozpowszechnianie cudzego wizerunku (np na zdjęciu albo na filmie),

- zgodna natomiast nie jest wymagana, jeśli (i) osoba filmowana jest szczegółem "większej całości, takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza" (czyli osoba, której wizerunek jest utrwalany, nie jest tematem zdjęcia) lub jeśli (ii) mówimy o osobie powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych.

 

Trochę inne zasady dotyczą budynków. Tutaj dużo zależy od tego, czy fragmenty budynku zostały zastrzeżone jako znak towarowy (jak np. przy części elewacji PKiN i Stadionu Narodowego). Jeśli nie ma takiego zastrzeżenia, obowiązuje tzw. prawo panoramy, pozwalające rozpowszechniać "wizerunek" budynku, jeśli stoi on na ogólnie dostępnych drogach, ulicach, placach lub ogrodach.

 

Oczywiście zarówno co do budynków jak i osób jest trochę wyjątków i rozbieżności w interpretacji :-)


Użytkownik croock edytował ten post 01 wrzesień 2017 - 08:40

  • Dano. lubi to

#26 OFFLINE   tondromski

tondromski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 01 wrzesień 2017 - 20:13

Czyli co? 95% Polskiego jutuba jest nielegalna? 

 

 

Pozdr

M

 

Wyrazanie zgody bylo napisane do kwestii zawodow :) a nie ogolnie filmowania ludzi tak jak kolega Croock obszernie wyjasnil :)



#27 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 październik 2017 - 12:58

no właśnie mi chodzi o to głownie co napisał Remek, a mnianowicie że posiadając jakąs licencje można coś tam zawiesiść na youtube, a bez już nie. o to mi głownie chodzi.
nie wnikam czy to statki powietrzne czy też nie. BTW, w kanadzie całe przepisy dotyczące używania w sposób amatoski drona zawiera sie na niewielkiej badzo rzadko zadrukowanej ulotce formatu a4
pozdrowka


YouTube uznawany jest za komercję tzn. to kwestia reklam: https://www.google.p...-prawo.html/amp


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#28 OFFLINE   Winko

Winko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaGorlice
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Winiarski

Napisano 25 październik 2017 - 05:42

Bardzo ciekawy temat. Generalnie po przeczytaniu wszystkich postów rozumiem że jeżeli wykożystuję mojego drona do kręcenia ujęć na których ukazuję tylko moje łowiska i zamieszczam je w swoich amatorskich nagraniach na YT nie mając włączonego trybu zarabiania to chyba jest OK? Czy też jest jeszcze coś o czym nie wiem?



#29 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 25 październik 2017 - 07:09

​Oprogramowanie do montażu oraz kodek oczywiście legalne?



#30 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 październik 2017 - 09:39

Bardzo ciekawy temat. Generalnie po przeczytaniu wszystkich postów rozumiem że jeżeli wykożystuję mojego drona do kręcenia ujęć na których ukazuję tylko moje łowiska i zamieszczam je w swoich amatorskich nagraniach na YT nie mając włączonego trybu zarabiania to chyba jest OK? Czy też jest jeszcze coś o czym nie wiem?

 


  • bartsiedlce, Winko i G_rzegorz lubią to

#31 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 04 styczeń 2018 - 16:06

Przepraszam jesli nie jest to dopowiedni watek, ale chcialbym zapytac czy jest ktos na forum ktos posiada dron DJI Mavic Pro lub DJI Spark? Zastanawiam sie nad kupnem mojego pierwszego drona i chcialbym sie co nie co o tych maszynach dowiedziec od kogos kto moze jedna z nich posiada.



#32 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 styczeń 2018 - 21:37

Nie zawracaj sobie głowy Sparkiem. Nie kupuj na razie Mavic'a. W pierwszym kwartale, są przecieki, że szykują Mavica Pro 2 z 1" sensorem .... więc .... wtedy kupisz na wyprzedaży Mavic'a lub ... jeszcze lepszego Mavic'a 2. Dla mnie kolejność dronów jest taka ...

 

- Phantom (bo Inspire ... to już nie ta półka)

- Mavic Pro - dobry obraz ale ... niestety bardzo dobiega od jakości Phantom'a ... natomiast niesamowicie mobilny - bierzesz do plecaka i jedziesz gdzie chcesz

....

 

 

 

 

 

- Spark - tego bym nie kupił - słaba jakość obrazu ...



#33 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 06 styczeń 2018 - 22:07

Duze dzieki Remek. 

 

Phantom za duzy. Chce cos mobilnego zeby wlasnie do plecaka wlozyc i ze soba wziasc- na przyklad na ryby. ;)  I tu wlasnie Mavic Pro bylby chyba jednak najlepszym wyborem. A jesli maja wychodzic z nowym ulepszonym modelem to definitywnie zaczekam na nowy lub na wyprzedaz na stary.  :good:



#34 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 24 marzec 2018 - 23:46

Panowie, jeszcze takie jedno pytanie amatora. Jak to jest z tym WiFi i Mavic Air? Czy musze miec sygnal/dostep do WiFi zeby latac Mavic Air? Zaluzmy, ze jestem gdzies na totalnym bezludziu bez mozliwosci odbioru sygnalu WiFi. Czy bede w stanie latac tym dronem z pilotem podlaczonym z komorka? 



#35 OFFLINE   Kamil_LFC

Kamil_LFC

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 06 kwiecień 2018 - 09:42

Podepne się, ktoś ma może na wyposażeniu takiego drona z dobrą kamerą? Potrzebny na pewną uroczystośc :P



#36 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 24 lipiec 2019 - 08:41

Odświeżę temat. Mamy droniarzy na jerku?

 

Nie mam konkretnego pytania. Jestem po prostu ciekaw, czy jest z kim wymienić się doświadczeniem od czasu do czasu.

 

Ja od niedawna latam Sparkiem. Szczególnych osiągnięć jeszcze nie mam, ale powoli zaczynam rozumieć, z czym to się je :-)


Użytkownik croock edytował ten post 24 lipiec 2019 - 08:41


#37 OFFLINE   slav

slav

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKRK

Napisano 21 sierpień 2019 - 13:18

Odświeżę temat. Mamy droniarzy na jerku?

 

Nie mam konkretnego pytania. Jestem po prostu ciekaw, czy jest z kim wymienić się doświadczeniem od czasu do czasu.

 

Ja od niedawna latam Sparkiem. Szczególnych osiągnięć jeszcze nie mam, ale powoli zaczynam rozumieć, z czym to się je :-)

 

ja coś tam latam.

 

https://www.youtube....h?v=Ys-XhudPYCI

 

https://www.youtube....h?v=T5kNFa7aZIo






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych