Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Garmin Panoptix LiveScope System (PS30, LVS12, LVS32, LVS34, LVS62)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
791 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 26 luty 2020 - 17:31

Największy na jaki stać Twoją kieszeń.
Piszę to zupełnie poważnie mając na myśli między innymi Livesvope.

#42 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 26 luty 2020 - 17:57

Jaki ekran najlepiej zastosować .? Tradycyjnego przetwornika nie potrzebuje bo to sonda na dziobie, niedługo rybomania tylko ze tam każdy chce wcisnąć to na czym ma $
Pozdro

 

Wojtek, Livescope nie jest panaceum na wszystko i nadal jest urządzeniem sytuacyjnym, stworzonym do łowienia na bliskim dystansie. Niezależnie od jakości obrazu z tego wynalazku nadal musisz namierzyć rybę a do tego nie wynaleziono nic lepszego niż sonar boczny. Garmin nie ma go na poziomie HB czy nawet Navico- zwłaszcza jeżeli chodzi o wyszukiwanie ryb, może te ostatnie poprawki wniosą coś dobrego, bo to jest chyba ostatni słaby punkt Garmina na drodze do przewrócenia stolika. Mają już mapowanie, dziobowca, LVS kompatybilny z wieloma urządzeniami  no i czas na topowy sonar boczny.

Zawsze lepiej mieć większy ekran niż mniejszy ale zwróć uwagę, że Amerykanie łowią najczęściej stojąc/siedząc i patrzą na swoje ekrany z daleka. Jeżeli łowisz z kokpitu/fotela i echo masz na burcie/konsoli- to nie musi być telewizor - niezależnie od używanej akurat funkcji echa. 



#43 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 26 luty 2020 - 18:56

No wlasnie, ten sonar boczny psuje sprawę...plywalem ze swoim 3 Czy 4 razy i ujrzeć ryby na bocznym tj. sztuka... lvs robi wrażenie ,A jak z jego skutecznością to w tym sezonie zweryfikuje . W.kazdym.badz razie cały czas cisną do przodu i może wkoncu wycisna :) druga mega zabawka w.ich wykonaniu jest Force. Bez żadnych sieci nmea, kompasow i kuli.kabli. wifi załatwia sprawę intergarcji , prócz ceny mistrzostwo

#44 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 26 luty 2020 - 19:36

No wlasnie, ten sonar boczny psuje sprawę...plywalem ze swoim 3 Czy 4 razy i ujrzeć ryby na bocznym tj. sztuka... lvs robi wrażenie ,A jak z jego skutecznością to w tym sezonie zweryfikuje . W.kazdym.badz razie cały czas cisną do przodu i może wkoncu wycisna :) druga mega zabawka w.ich wykonaniu jest Force. Bez żadnych sieci nmea, kompasow i kuli.kabli. wifi załatwia sprawę intergarcji , prócz ceny mistrzostwo

Jak by się składał i rozkładał to bym wtedy nazwał to mistrzostwem. Jedynie co zazdroszczę to pedał bezprzewodowy w stosunku do Ulterry.

Natomiast z bocznym mam podobne zdanie do Twojego. Co prawda już więcej umiem czytać jak dwa lata temu, ale jeszcze zbyt mało, lub mój stary procesor zbyt wolno przetwarza te obrazki, albo tam gdzie pływam nie ma ryb :lol:



#45 OFFLINE   w.czajczynski

w.czajczynski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 luty 2020 - 19:42

Racja , garmin ma slaby boczny , na sterowce chce HB solixa do bocznego , ale i tak livescope poszedł grubo do przodu
Pozdro

#46 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 26 luty 2020 - 19:44

Racja , garmin ma slaby boczny , na sterowce chce HB solixa do bocznego , ale i tak livescope poszedł grubo do przodu
Pozdro

Dziobowca już masz? bo to jest musthave do systemów live/360



#47 OFFLINE   w.czajczynski

w.czajczynski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 luty 2020 - 20:00

Jeszcze nie mam , odebrałem Łódź i teraz kompletuje powoli do sezonu , początkowo stawiałem na motorguide i lowrance ale się wyleczyłem i stanęło na HB i minn kota , tylko będę musiał czasami zrezygnowac z kotwicy bo jak ?? Silnik jak utrzymuje pozycje to się kręci a na nim przetwornik ?

#48 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 26 luty 2020 - 20:08

Poczytaj wątki o mocowaniu przetwornika, mamy tam trochę przemyśleń, są pomysły .

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

#49 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 26 luty 2020 - 20:17

Przy dwóch brandach na lajbie ,garmin i hb czy lowrance jest komplet zabawek:) tylko to się robią spore $.

#50 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 26 luty 2020 - 20:19

Jeszcze nie mam , odebrałem Łódź i teraz kompletuje powoli do sezonu , początkowo stawiałem na motorguide i lowrance ale się wyleczyłem i stanęło na HB i minn kota , tylko będę musiał czasami zrezygnowac z kotwicy bo jak ?? Silnik jak utrzymuje pozycje to się kręci a na nim przetwornik ?

Nie montuj na silniku, jak radzi Maciek przeczytaj ostatnie kilka strona z wątku http://jerkbait.pl/t...chosondy/page-1



#51 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 luty 2020 - 18:37

W dostępnych materiałach o perspektywie zwraca uwagę dość duża martwa strefa przy przetworniku- wynikła z kształtu wiązki zapewne. W każdym razie dla close combatu tradycyjne położenie LVS da więcej, choć zdecydowanie w mniejszej szerokości skanowania. 



#52 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 27 luty 2020 - 18:43

Już wiosna blisko , wszystko się okaze:)

#53 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 luty 2020 - 18:55

U mnie dziś wydarzenie- śnieg za oknem... moje mapowanie szlag trfił przez wiatr. 

Dawaj dziobowca na pokład i ogień. Na płytkiej wodzie 3m to całkiem nieźle skanuje, mam taką wodę z sandaczami ponoć......



#54 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 27 luty 2020 - 18:56

Automat zmiany położenia działa mi tylko na przód i dół.
Natomiast automat u mnie nie działa w przypadku ustawiania przetwornika na perspektywę.
Robiłem to co prawda ręcznie. Może z dedywanym uchwytem będzie lepiej.
Natomiast po ręcznym przestawieniu, na perspektywę, nie można użyć widoku tradycyjnego i ClearViu.
Tyle co zauważyłem przy klikaniu na sucho.

#55 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 luty 2020 - 19:02

Automat zmiany położenia działa mi tylko na przód i dół.
Natomiast automat u mnie nie działa w przypadku ustawiania przetwornika na perspektywę.
Robiłem to co prawda ręcznie. Może z dedywanym uchwytem będzie lepiej.
Natomiast po ręcznym przestawieniu, na perspektywę, nie można użyć widoku tradycyjnego i ClearViu.
Tyle co zauważyłem przy klikaniu na sucho.

 

Ponoć on miał wykrywać zmianę położenia. 

Czyli tak naprawdę echo tylko dla lvs się robi, drugi ekran potrzebny



#56 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 27 luty 2020 - 19:07

Nie znalazłem info o automatycznej zmianie, ale też długo nie szukałem.
A co Ty znów kombinujesz z drugim ekranem? Na co on?

#57 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 luty 2020 - 19:13

Szybkie namierzanie-si dobre/360, praca nad odczytem- lvs

 

Bo mając perspektywę jako frontsonar- niewiele zobaczysz na boki, 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 27 luty 2020 - 19:13


#58 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 27 luty 2020 - 19:28

Maciek, teraz jest mało, za rok też będzie mało, za pięć apetyt jeszxze większy i wymagania.
Kiedy będzie ok wg Ciebie?

#59 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 luty 2020 - 19:33

To co jest- MSI+, AI3in1 są w zupełności wystarczające dla lokalizacji ryb w większości warunków. LVS też. Dalej pewnie bedzie to szło w zwięszanie mocy/zasięgu, ale czy to jest potrzebne mając SI i dziobowca? nie. 

Na wschód od nas carbony są najbardziej poszukiwanymi echami, sporo ludzi pływa z gen2, 3 od lowrance... Jak jest ryba- w zupełności wystarczy. 

Jak masz mało czasu na wodzie-zabawki są ok ale wymagają doświadczenia w ich użyciu. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 27 luty 2020 - 19:34


#60 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 27 luty 2020 - 20:00

@Pietruk... masz rację:) tj. nieustającą Pogoń króliczka, którym zawsze umyka. Z roku na rok zabawki coraz ładniejsze i droższe , czasu na ryby i ryb jakby mniej. Do tego pseudo zima ...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych