Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Garmin Panoptix LiveScope System (PS30, LVS12, LVS32, LVS34, LVS62)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
766 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 lipiec 2022 - 08:54

Zasięg robi wrażenie.
Ale cena jeszcze większe.
Raczej będzie to niszowe wyposażenie wędkarza, bez dużego ekranu czyli powyżej 12" nie ma sensu. Natomiast wielki ekran wymaga dużego skupienia gdyż są dziesiątki obiektów wyświetlane.
Chyba że zastosują jakiś algorytm oznaczający przybliżona wielkość ryby na podstawie odległości i innych takich.
Myślę że jest to możliwe i by ułatwiło obserwację.

Piotr, to jest cegła po gabarycie i masie, montaż jedynie do silników dziobowych na chwilę obecną- a co do zasady- tak jak pisałem powyżej. Pomysłowo idą "do przodu" 4 rok sprzedają ten sam moduł. 



#422 ONLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 13 lipiec 2022 - 08:59

Oczywiście że cegła Maćku.

Zmniejszyli częstotliwość na rzecz zasiegu w stosunku do LVS32 i 34 tym samym zmniejszyli detalizację małych obiektów. Także w przypadku naszych wód nie warto sobie nim głowy zawracać.



#423 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 lipiec 2022 - 09:19

Oczywiście że cegła Maćku.

Zmniejszyli częstotliwość na rzecz zasiegu w stosunku do LVS32 i 34 tym samym zmniejszyli detalizację małych obiektów. Także w przypadku naszych wód nie warto sobie nim głowy zawracać.

Ja to byłbym ciekaw porównania z dziadkiem ps31 w opcji do przodu. Ale tam zaś nie ma 20 stopni do wyboru. Overall więcej marketingu niż realnego upgrade dla 90% wędkarzy - użytkowników wcześniejszych wersji Livescope z GLS10. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 13 lipiec 2022 - 10:04


#424 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5447 postów
  • Imię:adam

Napisano 13 lipiec 2022 - 09:56

Zgadza się Panie Maćku, ale cały czas brną do przodu, to morski lvs , to gt56 - wyscig szczurów trwa, Choć już chyba tylko z hb się ściągają...:)

#425 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 lipiec 2022 - 10:06

Zgadza się Panie Maćku, ale cały czas brną do przodu, to morski lvs , to gt56 - wyscig szczurów trwa, Choć już chyba tylko z hb się ściągają... :)

Czekaj, ICAST za tydzień, może i Navico coś ogłosi w przeddzień imprezy. Doszły mnie słuchy, że uszczelnili obieg informacji, by ich dystrybutorzy nie dowiadywali się o nowościach z hobbystycznych forów przed oficjalną premierą. 



#426 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 13 sierpień 2022 - 13:04

Który przetwornik lvs lepszy do ustawienia w trybie perspektywy (32 czy 34). Dokupiłem 34 i zastanawiam się jak je ustawić

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

#427 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 sierpień 2022 - 13:09

Który przetwornik lvs lepszy do ustawienia w trybie perspektywy (32 czy 34). Dokupiłem 34 i zastanawiam się jak je ustawić

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

34 bez żadnego ale. 


  • jac72 lubi to

#428 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów

Napisano 24 październik 2022 - 19:27

Kilka stron wstecz przeczytałem temat, sporo niezrozumiałych dla mnie rzeczy :P
Pytanko, LVS32 jest w dobrej cenie jak dla mnie, czy z ekranem echomap 92sv uhd będzie to dobre rozwiązanie ? Czy musowo trzeba celować w gpsmap 923xsv ( Jak narazie mowa tylko o 9 cali, chyba, że jakieś większy gpsmap może być, bo liczy się wielkość ekranu ? ) 
Wiem, że głównie używa się tego do verta, też będę używał przy sandaczu, ale czy front view lub perspektywa jest taka do "tyłu" ? Na swojej rzece mam sporo główek i fajnie by było zakotwiczyć na dziobówce i sobie przeskakować "ręcznie" od lewej do prawej. Za taki zestaw LVS32 + echomap w 10k zł się zmieszcze to brzmi jeszcze rozsądnie jak dla prawie "niedzielnego" wędkarza :P Pozdrawiam



#429 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 24 październik 2022 - 20:39

Mam ten zestaw czyli 32 i 92, powiem tak, mam go od ponad roku a dopiero ostatnio w Szwecji (przez 2 tygodnie codziennie) nauczyłem się go używać - do rzutu. Według mnie wystarczy, ale jak masz kasę zawsze warto wydać o model wyżej.


Użytkownik Robert Dorado edytował ten post 24 październik 2022 - 20:49


#430 ONLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 24 październik 2022 - 20:53

Już kiedyś tu to pisałem, niestety ale sam zakup nic nie wnosi poza zazdrością tych co nie mają i lansem nad wodą. Trzeba nauczyć się używać i interpretować to co widać. W ostatnią niedzielę podglądałem jak wataha okoni atakuje ławice uklei, jednego miałem na kiju, niestety tylko kilka sekund słyszałem gwiazd sprzęgła i mam po co wracać. Szkoda że nie miałem włączonego nagrywania ekranu...

9 cali da radę. Wiadomo im więcej tym lepiej.
  • Robert Dorado lubi to

#431 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 24 październik 2022 - 21:21

Na tych 9" widziałem jak szczupaki pływają między drobnicą a w zasadzie na "wierzchu" ławicy, nie z boku jak podaja różne pisma ale na 15 metrach chodziły na 6m, w górnej warstwie przynęty. Widziałem szczupaka z każda płetwą która ruszał (był 3 metry od czujnika), to był szok, Szuwarek lał  ze mnie do wieczora... tak się podnieciłem... :D


Użytkownik Robert Dorado edytował ten post 24 październik 2022 - 21:27


#432 ONLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 24 październik 2022 - 21:38

Rozumiem Cię Robert.

Koledzy z łodzi się śmieją że zamiast łowic normalnie to sie zachowuje jak bym grał w gierkę na PS. No ale weź nie graj jak widzisz że one tam są i tylko czekają na podanie im przynęty.

A i zauważem opóżnienie, najpierw jest branie, a potem widać na ekranie, jakieś 0,5 do 1 s. Nalepiej to widać przy sandaczach, na okoniu i szczupaku rzadziej. 


  • Robert Dorado lubi to

#433 OFFLINE   sjureee

sjureee

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Sebastian

Napisano 25 październik 2022 - 06:46

Hello maniacy livescopa :) Czy jest tu ktoś kto używa tego ustrojstwa w Olsztynie lub okolicach ? Jestm po pierwszym uruchomieniu i aktualizacji wersji 8410XSV z LVS32 i zastanawiam się co dalej :) Odezwijcie się. pzdr



#434 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów

Napisano 25 październik 2022 - 07:48

Już kiedyś tu to pisałem, niestety ale sam zakup nic nie wnosi poza zazdrością tych co nie mają i lansem nad wodą. Trzeba nauczyć się używać i interpretować to co widać. W ostatnią niedzielę podglądałem jak wataha okoni atakuje ławice uklei, jednego miałem na kiju, niestety tylko kilka sekund słyszałem gwiazd sprzęgła i mam po co wracać. Szkoda że nie miałem włączonego nagrywania ekranu...

9 cali da radę. Wiadomo im więcej tym lepiej.

Ale to na front view/perspektywie ? Też masz taki zestaw o który pytam ?



#435 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów

Napisano 25 październik 2022 - 07:50

Wiem, że im większy/lepszy model tym lepiej, ale zaraz to bym mógł małe autko z salonu kupić :D Jak już by mnie to wciągnęło to ekran zawsze można wymienić



#436 ONLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 25 październik 2022 - 07:52

Jeśli pytasz o te okonie to był front. Głębokość 11m , okonie szalały w okolicach 3-6m.
Miałem LVS32 z 1222.
Obecnie LVS34 i 8412.

#437 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 981 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 25 październik 2022 - 07:52

Na echomap też obraz nie jest do końca płynny. Robert fo rzucania używasz częściej opcji front czy perspektywy?

Użytkownik Lucas edytował ten post 25 październik 2022 - 07:55


#438 ONLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 25 październik 2022 - 07:56

Lucas, patrz wyżej co mam.
  • Lucas lubi to

#439 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 25 październik 2022 - 08:01

Hello maniacy livescopa :) Czy jest tu ktoś kto używa tego ustrojstwa w Olsztynie lub okolicach ? Jestm po pierwszym uruchomieniu i aktualizacji wersji 8410XSV z LVS32 i zastanawiam się co dalej :) Odezwijcie się. pzdr

Następnym krokiem powinien być wyjazd na wodę :)

 

Fimów z montażem i ustawieniami jest dużo na youtubie. Miałeś już okazję pływać z kimś kto ma livescope, czy nie? Tak jak napisał Pietruk, trzeba zrozumieć to urządzenie i nauczyć się korzystać. Nie każdemu pasuje taki sposób wędkowania



#440 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1339 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 październik 2022 - 08:08

Odnośnie takie sposobu wędkowania:

 

Ostatnio oglądałem pierwszy odcinek nowego sezonu Zander Pro na Kanalgratis.Łowienie panoptixem, współpraca w teamie: "Góra, stop, zwijaj, stop, wolniej" BUM. Trzeba faktycznie zmienić mindset na takie łowienie.  


  • scOOtt lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych