Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Naprawa: spodniobutów, śpiochów, woderów, itp.

naprawa śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
346 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 28 grudzień 2006 - 23:58

Witam,

Wiem, ze materialy takie jak neopren sie zgrzewa by polaczyc dwa elementy, a czy jest jakis klej, ktory gwarantuje podobna trwalosc polaczenia?



#2 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 29 grudzień 2006 - 10:14

UHU POR klej do styropianu.
Pozdrawiam Wujek :D

#3 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 29 grudzień 2006 - 22:12

@wujek

Tak na marginesie, to dopiero teraz zauwazylem, ze Ty widniejesz na tym avatarze, wczesniej widzialem tylko rece i rybe :o

#4 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 30 grudzień 2006 - 14:46

@wujek

Ten klej nadaje sie do gumy? Konkretnie chodzi mi o material z, ktorego sie robi plandeki.

#5 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 30 grudzień 2006 - 16:04

Pytałeś o neopren. Jeśli chodzi o gumę to nie wiem?
Pozdrawiam Wujek :D

#6 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 30 grudzień 2006 - 16:31

No to juz wiem, ze neopren klei, ale ciekawi mnie rowniez czy klei gume :unsure:

#7 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 30 grudzień 2006 - 17:01

@Benito
Material który przeznaczony jest do produkcji plandek to nie jest guma,material ten nazywa się plawil :D

#8 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 30 grudzień 2006 - 17:38

No to juz wiem, ze neopren klei, ale ciekawi mnie rowniez czy klei gume :unsure:


No to Ci odpisałem że nie wiem, mam czasami wrażenie że nie czytasz dokładnie tekstu :unsure:

#9 OFFLINE   pikeman

pikeman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 30 grudzień 2006 - 18:16

Ale wy macie problemy !!!!!!!! A wystarczy tylko pomyśleć.
W sklepach ze sprzętem do nurkowania lub ze sprzętem windsurfingowym sprzedawane są specjalne kleje do neoprenu, z którego to robione są wszystkie pianki.

#10 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 30 grudzień 2006 - 22:20

[quote]
No to juz wiem, ze neopren klei, ale ciekawi mnie rowniez czy klei gume :unsure:
[/quote]

No to Ci odpisałem że nie wiem, mam czasami wrażenie że nie czytasz dokładnie tekstu :unsure:
[/quote]

Lepiej przeczytaj wszystko od poczatku wtedy zrozumiesz moja powyzsza wiadomosc

#11 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 28 sierpień 2008 - 09:47

Witam,

Chciałbym Was zapytać czy probowaliscie kleic neopren...dokladniej neopren do kaloszy... :unsure:

Kilka dni temu pekł mi kalosz w neoprenach i z tego co wiem ( pytałem speców w wulkanizacji ) nie da sie tego skleic/naprawić..

Chciałbym sprobowac oderwac stare kalosze i dokleic nowe ale czy to wogole jest mozliwe? Czy sa takie kleje ktorymi mozna to zrobić,moze klejenie na ciepło ?

Jesli ktos sie orientuje to bardzo prosze o pomoc...

#12 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 28 sierpień 2008 - 10:26

Cześć. Kleiłem neopren wielokrotnie, ale to tylko dziurki, albo miejsca przesiąkające. Całkiem wdzięczna robota- zalewało się Aqua Sure i było spoko. Doklejenie kaloszy do neoprenu będzie bardzo skomplikowana operacją. Można by to pewnie zrobić- przykleić najpierw neopren do kaloszków np. butaprenem, a potem zalać złącze klejem typu Aqua Sure lub Aqua Storm (małe tubki i drogie :D ) Osobiście proponuję zakup nowych woderów. Ja tak bym zrobił. Szkoda nerwów i czasu. Powodzenia :D


#13 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 28 sierpień 2008 - 13:03

witaj

ja kleiłem do nowych skarpet neoprenowch w spodniobutach z gore texu- uzyłem do tego właśnie Aqua Sure, ale i tak ciekło, nawet po dodaniu dodatkowych taśm uszczelniających. Kolega zlecił to Panu Błauciakowi z Wrocławia- zrobił mu to dość dobrze- dwa sezony przechodził jeszcze. Ja samemu drugi raz bym się za to nie brał- szkoda nerwów i kasy na klej - a tani nie jest. Albo szukaj nowych neoprenów , teraz są tanie, na stare czasem szkoda kasy na naprawy, wkleisz buty a za tydzień pociekną ci na szwie np.

Pozdr

#14 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 28 sierpień 2008 - 13:36

Witam,

mam podobny problem: Lekkie,oddychajace portki sa w jaknajlepszym stanie, ale neoprenowe skarpety przebiegane i dokladnie pod stopami powstaly rysy...
Chyba obetne i beda spodnie przeciwdeszczowo/przeciwkomarowe :mellow:

Pozdrawiam --Yacar--

#15 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 28 sierpień 2008 - 14:51

Kurcze myslalem ze nie bedzie tak źle.. :unsure: :(

No trudno jak mowicie ze sie nie da to widocznie tak jest...

Na nowe mnie teraz nie stac a do wody musze wejsc zeby w miare połowic...narazie woda nie jest zimna to jak sie troche naleje to tragedii nie bedzie :unsure:

Dzieki koledzy za odpowiedz !

#16 OFFLINE   clicktime

clicktime

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 28 sierpień 2008 - 16:58

Witaj

Na przestrzeni kilku ostatnich lat dorobilem sie na swoich neoprenach bodajże 8 łat, zarówno na spodniach, jak i na samych butach. Za każdym razem dla dużej częśći wulkanizatorów było to nie do zrobienia, ale zawsze wkońcu znalazł się ktoś, kto podjął sie klejenia (nie dajac żadnej gwarancji) i jak się okazuje z powodzeniem. Tak więc jeśli mogę cos doradzić, to szukaj do oporu, nawet w innym mieście, wkońcu napewno ktoś się odważy i może się uda. Chyba że faktycznie jest to pęknięcie na pół buta, albo dziura wielkości pomarańczy.

Pozdrawiam

#17 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 28 sierpień 2008 - 17:53

Zaobserwowałem taki, arcyciekawy patent, u kolegi. Otóż, pod cieknące pianki, na gołą nogę, zakładał duży worek foliowy :huh: .
Przypuszczam, że to 60 litrowy wór na śmieci. 2 takie wory, na każdy połów i ........wiosnę przetrzymał :lol: :mellow: :lol:

#18 OFFLINE   clicktime

clicktime

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 29 sierpień 2008 - 00:33

@popper - też przerabiałem worki foliowe. Niestety nie zdają egzaminu na dłuższe wyprawy bo albo zsuwają się albo wkoncu pękają przy większych wygibasach.
Przy dość statecznym łowieniu, nawet jak uda nam sie utrzymać je na miejscu, po jakimś czasie nogi zamknięte w folii spocą się do tego stopnia, że też będą kompletnie mokre.

#19 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 29 sierpień 2008 - 10:35

Dzisiaj kumpel zaproponował mi klejenie tego nieszcesnego kalosza klejem do klejenia szyb samochodowych (polipropylan)
Sprobuje i dam znac czy to wogole działa...on jest przekonanay ze po dokladnym zasmarowaniu tego pekniecia musi byc dobrze :D

Pekniecie jest w okolicach pięty na łaczeniu podeszwy z butem wiec miejsce dosyc nie wygodne do klejenia,no ale coz...sprobowac mozna..

#20 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 30 sierpień 2008 - 11:23

Wiem wiem Poperek właśnie pisał o mnie ale to już historia,która nie zdawała egzaminu i nic innego nie pozostało jak wymiana kaloszy na nowe. Jak to zrobić;
Po pierwsze musimy znależć nowe kalosze które da się spasować,następnie musimy dorobić jakieś kopyto o takiej średnicy aby kalosz w miejscu klejenia dał się naciągnąć na kopyto i neopren musi być to rozciągnięte na tule aby podczas eksplatacji nie przeciągnąć tego więcej, do klejenia ja użyłem butaprenu szewskiego za 3.50zł.tylko dlatego że nie znalazłem w mojej wiosce nic lepszego. teraz jak to zrobić. Na kopyto musimy naciągnąć przygotowaną wcześniej opaskę z cienkiego płutna podgumowanego szrokaści4cm na którą nakładamy kjej zgodnie z instrukcją jak i na kalosz wewnątrz, po dosnięciu kleju naciągamy kalosz na dwa centymetry na opaskę następnie nadładamy klej na zewnętrzną powierzchnie buta i wewnętrzną nogawki neoprenu po podeschnięciu naciągamy neopren na zewnętrzną powierzchnię kalosza. Traz tylko pozostało nam przykleić zewnętrzną opaskę z cienkiego materiału tak aby ona zamkneła w osi opaski łączenie neoprenu z butem i wszystko to ściągamy mocno jakąś taśmą do całkowitego wyschnięcia. Mi to zabrało godzinę pracy i portki mam jak nowe cały sezon bez problemów.
Kopyto maże to być jakiś garnek słój szklany itp.
najepszy klej to sikaflex lub klej do klejenia szyb samochodowych, lub OKT+ utwardzacz DEZMODUR ale trudno dostępny w handlu. Życzę powodzenia to nie takie trudne.
proponuje klej najpierw sprawdzić na boku jaką ma moc klejenia po 24godzinach.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: naprawa, śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych