Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Naprawa: spodniobutów, śpiochów, woderów, itp.

naprawa śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
346 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 19 luty 2014 - 22:17

Dobrze jest mieć cienkie gumowe rękawiczki i wcierać w przepuszczające szwy.Myślę, że Błałuciak może mieć lepsze kleje do neoprenu tylko nie wiem jak z ceną, więc o technikę naprawy warto by go zapytać.Może ktoś robił takie rzeczy to uchyli rąbka tajemnicy i poda inny skuteczny sposób.

 

mnie tam ten Pan nie zachwycil ani jakoscia wykonania ani stosowaniem sie do instrukcji. Zrobic zrobil, ale tak troche na panszczyzne i do tego dopiero za drugim razem a i to niedokladnie. Co do kupowania "skarpet neoprenowych" to one zwykle nie sa wodoszczelne! (mam 2 pary co przemakaja bodaj cormorana szwy podklejane). ja bym sprobowal uzyc Storm sure czy podobnego a generalnie szukalbym w kierunku sklepow robiacych ubrania dla nurkow sa drozsze i chyba bardziej sciska poslady jak trzeba wyrzucic to i napraw wiecej + chyba sa mocniej na zuzycie wystawione...

 

sikaflexem uszczelnialem rozne duperszpeja w lodce mz do duzych napraw odziezy bedzie za sztywny.


Użytkownik gooral edytował ten post 19 luty 2014 - 22:18


#122 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 20 luty 2014 - 07:43

Dzieki KOLEDZY za podpowiedzi i opinie.

 

Pomysł z wklejaniem skarpety na skarpetę odpadł po pierwszych próbach. Problem z dopasowaniem, zbyt duża chłonność wewnętrznej wyściółki w nowych.

 

Pozostaje doszczelnić stare poprzez wymianę taśmy plus klej, ewentualnie wycięcie starych i kombinowanie w wklejeniem nowych (za radą goorala poszukam u nurków)

 

PZDR

Zanderix



#123 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 20 luty 2014 - 08:21

U nurkow skarpety latexowe. Raczej kleje sugerowalem.

#124 OFFLINE   boleks

boleks

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 17:45

Witam, jakim klejem najlepiej pojechać szew na skarpecie neoprenowej w woderach? Skarpeta cała, nieprzetarta tylko szew sie rozkleil.

#125 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 24 wrzesień 2014 - 18:33

Ja zakleiłem dziurę (rozerwanie na 3 cm) w piance EVA tym klejem.

http://www.pirania-s...derow---5g.html



#126 OFFLINE   jasiek-morze

jasiek-morze

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 24 wrzesień 2014 - 18:36

Tak jak wyżej, Klej Stormsure. Powierzchnie można jeszcze potraktować zmywaczem do paznokci, lepiej trzyma. Jak brakuje materiału np gdy jest dziura, można kupić zestaw naprawczy, albo łatę wyciąć z jakiś uszkodzonych ciuchów membranowych.



#127 OFFLINE   boleks

boleks

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 25 wrzesień 2014 - 08:46

Dziękuję za odpowiedź. Klej już zamówiony :)



#128 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów

Napisano 25 wrzesień 2014 - 19:08

Dobry jest (i tańszy) Repair Extreme z Pattexa - do kupienia w dużych sklepach budowlanych i innych oszołomach, teskach i realach.



#129 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 29 wrzesień 2014 - 11:22

Witam kolegów, szukam sposobu na zlokalizowanie przecieku w gore śpiochach . Mianowicie mam prawie nowe mało śmigane portki w których lewa nogawka mi przecieka w okolicach skarpety, nie widzę najmniejszych uszkodzeń wzrokowo ,po nalaniu wody do nogawki po kilku godzinach nie widać najmniejszych nieszczelności gdy w nogawce jest ponad10-15 litrów wody .Po wylaniu i wysuszeniu spodni przewinąłem na lewą stronę i znowu zalałem wodą prawie całą nogawkę po kilku godzinach nic najmniejszej wilgoci , idę nad wodę po wejściu ponad kolana po 10-15min mam mokrą nogę. gdzieś jest jakaś nieszczelność która puszcza wodę gdy spodnie nie są napięte. Mało mnie szlak nie trafia bo nie mogę zlokalizować przecieku. Zastanawiam się już czy preparat na uszczelnianie namiotów i ubrań by pomógł , a może macie lepszy sposób? tornado

#130 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 29 wrzesień 2014 - 16:59

Kupiłeś je w Polsce? Oddaj do chłopaków z Hurcha, nawet jeśli są po gwarancji to pomogą Ci z pewnością. 



#131 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 29 wrzesień 2014 - 19:59

Witaj Kacper nie mam pojęcia co czy kto jest tym Hurcha. może na pp byś coś dodał. pozdrawiam Władek tornado

PS tak kupiłem je w Wrocławskim KROKODYLU

Użytkownik tornado edytował ten post 29 wrzesień 2014 - 20:00


#132 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów

Napisano 29 wrzesień 2014 - 20:03

Witaj Kacper nie mam pojęcia co czy kto jest tym Hurcha. może na pp byś coś dodał. pozdrawiam Władek tornado

PS tak kupiłem je w Wrocławskim KROKODYLU

http://hurch.pl/

 

To jest przedstawiciel Visiona na Polskę.



#133 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 29 wrzesień 2014 - 21:09

Dzięki Kacper.



#134 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 29 październik 2014 - 12:42

Odgrzewam kotleta, gdyż i mi cieknie ;)

Śpiochy moje u Pana Andrzeja Błauciaka już były, dostały drugie życie, ale ostatnio zrobiła się dziurka w kroku w nowym, nie naprawianym wcześniej miejscu. Nie na szwie. Ot, niewielki otworek. Wysikać się przez to nie idzie, a woda leci...Na naprawę oddawał ich już nie będę, bo się chyba nie opłaca, i sam bym je jakoś zreanimował. Zamieszczone linki z racji czasu szlag trafił, może pojawiły się jakieś nowe, sprawdzone już przez Was zestawy naprawcze?

Z góry dzięki za pomoc! :)

 

 

Pozdrówka

Kamil



#135 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 29 październik 2014 - 15:40

Kamil poszukaj repair kit do gore lub kleju stormsure który jest bardzo dobry do tego typu napraw.Na Youtube jest cała masa filmów instruktażowych jak samemu naprawić cieknące gacie

 
  • Kamil Z. lubi to

#136 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów

Napisano 29 październik 2014 - 17:40

Polecam klej Repair Extreme firmy Pattex. Do nabycia chyba we wszystkich wielkopowierzchniowych sklepach budowlanych i innych też.


  • Kamil Z. lubi to

#137 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 08 kwiecień 2015 - 23:03

Witam Serdecznie ! Po dzisiejszej wizycie w flyfischingeurope.de dowiedzialem sie ze Firma Simms za oplata 75 euro wymienia cieknace skarpety neoprenowe w kazdych spiochach tej Marki ! Badz dorabia rozmiar na zYczenie ! Pozdrawiam Zbigniew

Użytkownik krokop edytował ten post 08 kwiecień 2015 - 23:09


#138 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 28 maj 2015 - 07:11

Odgrzewam, z racji mieszkania folkowo na wsi mysz mi zeżarła kawałek skarpety neoprenowej. Materiał jest nadgryziony ale nie przegryzła franca na wylot zeżarła tak 2,/3 z grubości noprenu. Da się podkleić jakoś sam neopren robił ktoś kiedyś taką operację?

 

PS. Dzięki sposobowi który zapodał Tomi78(z latarką) odkryłem wadę konstrukcyjną Solvkrokenów. Na kolanach jest cordura. Przeszyli ją nicią której zakończenia są poniżej kolana, nić wchodzi do środka i tu właśnie robią się mikrodziury. Najprawdopodobniej jest to źle wszyte i jak się klęka to nić się naciąga, pracuje tam i z powrotem. Dziury są na wszystkich czterech zakończeniach tych nici. Dzięki Tomi78:)


Użytkownik Krisu23 edytował ten post 28 maj 2015 - 07:34


#139 OFFLINE   fireblood

fireblood

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaBelgium
  • Imię:Robert

Napisano 28 maj 2015 - 08:40

Witaj użyj kleju stormsure jest elastyczny po wyschnięciu możesz zalepić dziurę jak i posmarować po szwach cienką warstwą mnie pomagało niejednokrotnie.Pozdrawiam
  • trout master lubi to

#140 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 28 maj 2015 - 09:11

Smarowałeś od zewnątrz czy od wewnątrz? Na logikę chyba powinno się z zewnątrz żeby woda to dociskała, będzie gorzej wyglądać ale nie o to chodzi.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: naprawa, śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych