Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dwie wędki jerkowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 21 wrzesień 2005 - 13:25

Mam w planach zakupić dwie wędki jerkowe pod multipliki. Jeżeli dwie to każda powinna mieć inną długość pod różne warunki łowiskowe. Jakie mi polecacie?? Mile widziane linki, a w szczególności zdjęcia :D .

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 wrzesień 2005 - 13:30

Radku a możesz podać nieco wiecej szczeg. Warunki, wzrost, preferencje (nie sexualne ), wielkość przynęt ... Będzie nam zdecydowanie łatwiej...
Kwota któa chcesz przeznacyzć na owe zabawki tez by się przydała

#3 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 21 wrzesień 2005 - 13:51

@mifek

Nie wiem czy z tym wzrostem to jest żart :unsure: ale podam - 187 cm .
Co do warunków łowiskowych to na pewno przyda się kijek na jeziora i na rzekę. Dlatego chodziło mi o długości, bo zapewne jedna do wszystkiego nie wystarczy. Co do przynęt to będą to zapewne jerki :mellow: (Turbo Jack, Slider 10, Fatso 14, Jack, Maas Marauder i kilka innych), duże sterowe woblery i może duuuuzie gumy.
A co do kwoty jaką miałbym przeznaczyć na ten cel to jeszcze nie jestem pewien. Najlepiej podawajcie od razu ceny. Tak będzie najlepiej (oczywiście w granicach rozsądku )

#4 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 21 wrzesień 2005 - 14:39

do Salmo-Salar
Twój problem jest przedstawiony bardzo dyplomatycznie jak w dużych transakcjach handlowych. Uważam, że powinieneś korzystając z internetu zwrócić się do największych dostawców takiego sprzętu podać swoje warunki graniczne i oczekiwania. Oni podeślą Ci propozycje wyjściowe do negocjacji. Ty przedstawisz je pod dyskusję na forum z podanymi cenami, terminami realizacji i.t.d. a my postaramy Ci coś doradzić.
Pisząc do nich nie zapomnij zaznaczyć, że jesteś gotów kupić aż dwie wędki. To powinno trochą obniżyć ceną wyjściową i przyśpieszyć przesyłanie propozycji.
Podaj im masy oczekiwanych ryb i marki czy też marką przynęt, które zamierzasz stosować. To może przyśpieszyć o kilka godzin termin realizacji propozycji.
:huh:

na wesoło pozdrawia

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 wrzesień 2005 - 14:43

Salmo_Salar, podaj cenę, która dla Ciebie jest graniczna. Będzie od czego zacząć. W Twoim przypadku widzę możliwość zakupu raczej ciężkiej wędki bo zamierzasz łowić na przynęty powyżej 100g. A co z kołowrotkiem? Masz coś?

Pozdrawiam
Remek


#6 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 21 wrzesień 2005 - 17:55

Salmo_Salar, podaj cenę, która dla Ciebie jest graniczna. Będzie od czego zacząć. W Twoim przypadku widzę możliwość zakupu raczej ciężkiej wędki bo zamierzasz łowić na przynęty powyżej 100g. A co z kołowrotkiem? Masz coś?


Remek, patrząc na wymienione przeze mnie przynęty tylko jedna z nich przekracza nieznacznie 100 g (mam na myśli Fatso 14 przekraczajacy tę barierę jedynie o 5 g). Reszta mieści się w przedziale 46-100 g i taka masa wyrzutowa pasowała by mi najlepiej w obu wędkach. Co do kołowrotków to zapewne będzie to Tica Caiman od Mifka i Ambassadeur C3.

Pamiętajcie, że jedna powinna być na jezioro, a druga na rzekę .


#7 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 21 wrzesień 2005 - 19:13

Widzisz ja nie czuję się na siłach coś Ci doradzać bo praktycznie nie stosuję jerków. Na rynku są jest kilka propozycji. Na zlocie też będzie kilka kiji. Będziesz mógł sobie porzucać. Mam przywieść kilka kiji do pokazania. Będziesz nógł sobie porzucać i jak Ci będzie pasować to kupisz. Zabierz kasę. Również będą prawdziwi fachowcy od tego typu łowienia i oni też coś chba Ci podpowiedzą. Ja nie chcę się za nich wypawiadać, ale przynajmniej okazja będzie.
Będzie też rzucanie do jeziora jerkiem i małym woblerkiem. Są zgłoszone 3 osoby. Jest to klasa Open. Warunek jest jeden Rzucasz jerkiem i lekkim woblerkiem z tego samego kija i kołowrotka. Chodzi o kij jakby to powiedzieć uniwersalny. Zapraszam.

pozdrawiam

#8 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 wrzesień 2005 - 20:07

salmo salar to już sie zdecydowales??? hehe nawet nei wiedzialem moze pogadamy o tym na prv :>

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 wrzesień 2005 - 07:22

Jeszcze w celu dokłądniejszej analizy proszę być odpowiedział na następujące pytania:
1. Czy wędka ma być jednoczęściowa, czy składak?
2. Czy masz możliwość sprowadzenia sprzętu z US?

Pozdrawiam
Remek


#10 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 22 wrzesień 2005 - 11:14

Thymallus, nie mogę być na zlocie, szkoda. Może następny rok będzie przychylniejszy .
Mifek, jeszcze musimy uzgodnić na prv cenę i inną ważną sprawę.

Remek

Ad.1 Wędka musi być składana!!
Ad.2 Mam możliwość sprowadzenia wędki z USA, ale jednak wolałbym kupić tutaj w kraju. Ale jeszcze się zastanowie :D .

#11 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 22 wrzesień 2005 - 11:42

Mam dwie propozycje wędzisk z oferty Jaxona (nie mylić ze Sraxonem :lol: ):
Astral Jerk dwuczęściowy, dł. 1,95 m, c.w. 50-120 g
Profix Jerk dł. 1,95 m, c.w. 15-75 g
I co o tym myślicie?? Moim zdanie jeden idealny na rzeke drugi na jezioro (patrzę na cw).

#12 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 22 wrzesień 2005 - 11:58

profix nie jest zły z tym że mój leży w serwisie już prawie dwa miesiące :lol: :lol: :lol:

#13 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 22 wrzesień 2005 - 12:07

Profixa mam od 3 lat! Dwa lata służył mi dzielnie jako pierwsza jerkówka, od roku stanowi (po zakupie Rozemeijera) rolę kijka awaryjnego...
Wbrew złej opinii o kijach Jaxona - polecam !!
Gadda

#14 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 wrzesień 2005 - 12:07

@Salmo

ale o co chodzi z tym c.w. i rzeka - bo nie rozumiem - jako gruntówke chcesz je uzywac czy jak? Czy tez wybierzasz sie na holonderskie kanaly moze (ale to nie rzeka)?

Pozdrawiam
Friko

#15 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 22 wrzesień 2005 - 13:23

@Friko

Może się myle ale na rzekę przydałby się kij o nieco wyższym cw (warunki terenowe i łowiskowe). Łowię na Bugu więc większa moc przydałaby się. Może się myle :unsure: :wacko: . A co do multików to zastanawiam się jeszcze czy nie kupić od mifka Sculptora zamiast Caimana. Jeżeli będę mial mocniejszy kołowrot to drugi przydałby się do nieco lżejszego łowienia. Co o tym sądzicie, który lepiej wybrać??

#16 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 22 wrzesień 2005 - 13:27

Salmo,
uporzadkuj jeszcze raz swoje preferencje i spokojnie poczekaj na podpowiedzi. Wydaje mi się, że nie do końca przemyślaleś to wszystko... Wydaje mi się...

#17 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 wrzesień 2005 - 15:04

@Salmo
osobiscie wyszedłyn raczej od przynet którymi zamierzasz łowic w Bugu.
Czy beda to duze woblery - skinner 15, warrior crank - nie sadze.
Czy beda to ciezkie jerki powierzchniwe, np. fatso 14? Hmm... to chyba tylko na suma, wtedy rzeczywiscie ciezszy sprzet moze sie przydac
Jezeli chodzi o glidery, to w jednym z postow byla mowa o tym ze sprawdzaja sie lepiej raczej te mniejsze, o bardziej zwartej budowie i skupionej masie np. slider 7 na bolenia- a do tego wedka o c.w. 120gram raczej nie bedzie Ci potrzebna.... Podobnie jerkowka nie bedzie Ci potrzebna nad rzeka jesli zamierzasz lowic na gumy albo mniejsze woblerki - wydaje mi sie ze sa wygodniejsze wedki do tego typu lowienia -ale moze wypowiedza sie Koledzy ktorzy maja wieksze doswiadczenie

pozdrawiam


#18 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 22 wrzesień 2005 - 15:29

Zgadam się z Gadda. Profix to na prawdę niezły kijek. Gdyby tak jeszcze mial 5 cm dluzsza rekojesc to by juz w ogole bylo super...
Jesli chodzi o jakosc ... coz moj spisuje sie rewelacyjnie... choc na podstawie wypowiedzi kolegow trzeba przyznać, że kije te maja dość duuuuuuuży rozrzut jekościowy :(

#19 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 23 wrzesień 2005 - 09:50

Czy Profix pasuje do Sculptora 101 LH??

#20 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 wrzesień 2005 - 10:25

a co masz na mysli mowiac pasuje?????

na pewno bedzie to dosc dziwny zestaw. profix jest od 15 gram. sculptorem mozesz cieac lzejsze przynety. max masa wyrzutowa profixa to 75 choc moze strzelic też wiecej. sculptor przy max masie profixa ... nie iwem jak to bedzie chodzilo... tzn chodzic na pewno bedzie... ale....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych