Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ale o co chodzi?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 10 sierpień 2017 - 16:25

A sprawa wygląda tak:

Kupiłem tuż przed tegorocznym urlopem, na naszym forum Shiman Aldebaran BSF XG (zajefajny! :wub:  :) ). Na multik była nawinięta ok. 1,5 mm poniżej rantu szpulki,  żółta plecionka SuneLine 8X  6Lb (na prawdę w idealnym stanie).

Ciekaw byłem ile jej wlazło na tą niezbyt głęboką szpulkę 

Załączony plik  _IGP3319a.jpg   54,68 KB   49 Ilość pobrań

 

Odwinąłem, zmierzyłem, wyszło 70m.

Nad wodą latało świetnie, cichutko i daleko. Niestety każdego dnia, miałem kilka odstrzałów przynęt właściwie bez względu na gramaturę przynęt (obrotówki 1-3 i gumki na główkach 1,5-8gr)

Nie pomagały zmiany ustawień i byłem z lekka poirytowany. Dodam, że nie strzeliła ani razu na rybie a największa to szczupak 67cm.

Postanowiłem wymienić plecionkę. Miałem w rezerwie Varivas High Grade PE 4X 0,8 max15Lb (? taki opis na opakowaniu?). Fabryczna szpulka 150m. Wcześniej, jeszcze w domu zaznaczyłem na niej flamastrem, odcinek 75m.

Oceniając obie plecionki to oczywiście Sune Line jest gładsza i cieńsza

Załączony plik  P1090768.JPG   26,83 KB   35 Ilość pobrań

 

Więc nawijam,nawijam, nawijam .... itd. I nagle... koniec. Goła szpulka! Co jest? Powinno wejść ok 70m! To niemożliwe! Na pewno przeoczyłem czarny znacznik. A może Varivas wali nas w rogi?!

Wiec odwijam, mierzę i wychodzi 146m! (4 m to zwykły błąd pomiaru). A plecionka nawinięta prawidłowo, ok. 1,2mm pod rant szpulki.

Załączony plik  P1090772.JPG   41,34 KB   32 Ilość pobrań

 

Ale co najważniejsze, przez następne 5 dni nie miałem ani jednego odstrzału (kij i przynęty takie same). Latało daleko i cicho :)

Więc o co chodzi? 

Wnioski:

1. potwierdza się chyba, że cienkie plecionki 8X na multikach nie sprawdzają się najlepiej. Kleją się, podwijają ... i strzał lub broda.

2. Jak wlazło 150m ... tego nie rozumiem :P  :D

3. Może ten Varivas ma na prawdę 15Lb(max) wytrzymałości :rolleyes: no to jak miał pękać przy kijku opisanym do 4Lb?! :D

PS Nie mam nic wspólnego z Varivasem (po za użytkowaniem ich produktów) i nie jestem (niestety) sponsorowany przez Varivasa :P  ;)  :D


  • Rafał.N lubi to

#2 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 10 sierpień 2017 - 17:32

Jeżeli chodzi o plecionki 8X to mam podobne zdanie .Średnio nadają się do multiplikatorów .Miałem SUNLINE Cast Away PE #0.6 była bardzo mocna ale strasznie puchła od wody .Co do Varivasa to mam przykre doświadczenia .2-3 lata temu to były naprawdę świetnie plecionki ale teraz to nie jest już ta jakość .Na korzyść Varivasa wpływa to że jest cieniutki i bardzo ale to bardzo śliska i być może to jest powodem , że tyle tego wlazło na Aldka .Ja osobiście do UL używam Kamatsu TECHRON 0,04 mm + fluorocarbon SUNLINE FC Sniper #1.15 0.175mm. 4.5lb i to jest idealny zestaw w przedziale 2-8 gramów .

Użytkownik rothen edytował ten post 10 sierpień 2017 - 17:35


#3 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 10 sierpień 2017 - 17:35

No to mnie nie pocieszyłeś ... :angry:



#4 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 10 sierpień 2017 - 17:39

Uwierz że przerobiłem w castingu chyba już wszystko co było, jest na rynku i wróciłem do PP oraz Power Strike :) W UL jak na razie Kamatsu Techron mnie nie zawiódł .
  • pe-te-ro lubi to

#5 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 10 sierpień 2017 - 17:44

Zainwestowałem w duel hardcore x 8  PE 1.0. Cóż może w moim przypadku inwestycja okaże się trafna ? Łowię max 30 - 35 gram.


  • krzysiek i rothen lubią to

#6 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 10 sierpień 2017 - 18:04

To co napisałem jest tylko i wyłącznie moją opinią.Być może koledzy mają odmienne zdanie .O Duel Hardcore x 8 słyszałem dużo pozytywnych opinii m.in od Andana , mam nadzieję że nie zawiedzie :)

Zainwestowałem w duel hardcore x 8  PE 1.0. Cóż może w moim przypadku inwestycja okaże się trafna ? Łowię max 30 - 35 gram.


Użytkownik rothen edytował ten post 10 sierpień 2017 - 18:05

  • krzysiek lubi to

#7 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 10 sierpień 2017 - 18:09

..."Na korzyść Varivasa wpływa to że jest cieniutki i bardzo ale to bardzo śliska i być może to jest powodem , że tyle tego wlazło na Aldka"...

Tomku, Ten Varivas nie jest ani cieniutki (jest grubszy od omawianego Sune Line co chyba widać na zdjęciu) i uwierz mi nie gest śliski i tak gładki ... i stąd taka zagadka ;) 

I ja nabrałem nieco wątpliwości co do niektórych plecionek 8X natomiast zdecydowanie polecam czterosplotowe, niebieskie  Varivas PE. Stosowałem je dotychczas do najmocniejszych zestawów jerkowych (4.0) jak i średnich (1,2-1,5). A teraz nie zawiodłem się na 0,8. 

Najbardziej, powszechnie stosowanej(?) i polecanej PP, jakoś nie mogę zaakceptować. Natomiast na podstawie Twojej opinii, chętnie przetestuję Kamatsu :) 


  • rothen lubi to

#8 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 10 sierpień 2017 - 18:15

Na szczęście moje doswiadczenia z 8-splotowymi plećkami zakończyłem dość dawna. Do UL używam Dragon Jiging braid (czy jakoś tak). Cięzej to Varivas i TUFF line importowany bezpośrednio z USA. Sprzedawca kumaty, na cło nie trafiły nigdy.


  • rothen lubi to

#9 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 10 sierpień 2017 - 18:16

A przepraszam faktycznie pisałeś o 4 splotach Varivasa a odpisałem z myślą o 8X :)I teraz mamy zagadkę :)Dragon Jiging Braid też godny polecenia toż to Momoi .

..."Na korzyść Varivasa wpływa to że jest cieniutki i bardzo ale to bardzo śliska i być może to jest powodem , że tyle tego wlazło na Aldka"...

Tomku, Ten Varivas nie jest ani cieniutki (jest grubszy od omawianego Sune Line co chyba widać na zdjęciu) i uwierz mi nie gest śliski i tak gładki ... i stąd taka zagadka ;) 
I ja nabrałem nieco wątpliwości co do niektórych plecionek 8X natomiast zdecydowanie polecam czterosplotowe, niebieskie  Varivas PE. Stosowałem je dotychczas do najmocniejszych zestawów jerkowych (4.0) jak i średnich (1,2-1,5). A teraz nie zawiodłem się na 0,8. 
Najbardziej, powszechnie stosowanej(?) i polecanej PP, jakoś nie mogę zaakceptować. Natomiast na podstawie Twojej opinii, chętnie przetestuję Kamatsu :) 

Użytkownik rothen edytował ten post 10 sierpień 2017 - 18:55

  • Artur43 lubi to

#10 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 10 sierpień 2017 - 20:22

używałem do UL w caście wielu różnych plecionek włącznie z nowinkami. jak do tej pory najfajniej  wychodzi j-braid od daiwy.... wspomniane kamatsu 0.03 zielona (!) to nr jeden jeżeli chodzi o relację cena/użytkowość do stałej szpuli. miałem też czerwonego dragona i z daiwą ss air słabo współpracował... na aldku teraz jest shimano kairiki i tu czasem broda i odstrzał się trafia. testowałem też nowego spider wire'a i do UL nie polecam..... zdecydowanie grubszy od shimano (opis spidera PE0,6 a shimano 0,7 a wydaje się dwa razy grubszy od shimano) i łatwo go "rozwarstwić" paznokciem.



#11 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 11 sierpień 2017 - 07:21

Również podobne miałem doświadczenia z Sunline X8 0.6 i 0.8. Niby cieniutka, gładka i mega miękka  IMO w tym rzecz. Ma wielką tendencję do klejenia się.

Zmieniłem na YGK x8 0.8 i jest bajka. Według mnie najlepsza z ósemek! Niby sztywna, niby tasiemka a nie klei się a rzuty mega śliskie, dalekie , celne.

Kamatsu OG 0.04 używałem kiedyś na spinie. Wg mnie jest to niedoceniona linka. Zupełnie inna od czarnej. 



#12 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 11 sierpień 2017 - 10:00

Witam

 

używam sunline  8x  PE  08   i  PE  1,0   są  nieco  pogrubione   w  porównaniu  do    do  YGK  4x   PE  08        i  YGK  8X  PE  1,0  ,    ale  mi  pasuje  pod  spining  jest  miękka  dobrze  się  układa    i  nie  szumi  tak  na

 

przelotkach  , co prawda  zmienia  kolor  w miarę  szybko   z pomarańczowego   na  żółty  , a i  mocy  nie  ma  co porównywać  z YGK  ( SUNLINE podaje  na węzle  ) szkoda  że  tak  trudno teraz   o  potrzebną  rozmiarówkę ...



#13 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 11 sierpień 2017 - 12:54

Również podobne miałem doświadczenia z Sunline X8 0.6 i 0.8. Niby cieniutka, gładka i mega miękka  IMO w tym rzecz. Ma wielką tendencję do klejenia się.

Zmieniłem na YGK x8 0.8 i jest bajka. Według mnie najlepsza z ósemek! Niby sztywna, niby tasiemka a nie klei się a rzuty mega śliskie, dalekie , celne.

Kamatsu OG 0.04 używałem kiedyś na spinie. Wg mnie jest to niedoceniona linka. Zupełnie inna od czarnej. 

Dostałem do testów YGK GesoX WX8 ,0,6/różowa/i jestem bardziej niż zadowolony :)

Leci tak że hej :P /przynęty od 2g-6g/


  • sucks_one lubi to

#14 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 11 sierpień 2017 - 13:01

Gesox zbiera same pochlebne opinie widzę. To na konkursie rzutowym zrobię mega brodę i będzie pretekst do sprawdzenia wyżej wymienionego :)


  • gaweł i BOB lubią to

#15 OFFLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 11 sierpień 2017 - 13:38

Mam ten sam problem z varivasem high grade x8 PE0,6

Przy nielotach lepi sie strasznie, co prawda nie mam odstrzałow bo i przynety za lekkie, 3gr glowka juz ciagnie linke ladnie i problemu nie ma.

 

Najlepsza dla mnie byla varivas super trout baitfinesse PE 0,5, uzywalem jej okragly rok, zero odstrzałow itp itd jednak bardzo szybko traci kolor. I w sumie nie pamietam czy to x4 czy x8 ale chyba x4

 

pozdro Pany!


Użytkownik hose4ras edytował ten post 11 sierpień 2017 - 13:38

  • BOB lubi to

#16 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 11 sierpień 2017 - 21:15

jaki konkurs rzutowy???

BOB może małe porównanie aldków??



#17 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 sierpień 2017 - 21:22

No przecież już ustalone, że będzie konkurs UL ... na zlocie Żarnowiec 2017 ;)  :D



#18 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 11 sierpień 2017 - 21:56

aaaa to mnie ominie :(



#19 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 sierpień 2017 - 21:56

:(



#20 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 11 sierpień 2017 - 22:51

Ja Cię ominie to do mnie info i masz miejsce :) Jak by nie było byłeś na pierwszych Mistrzostwach nad Jeziorkiem na Jelonkach :)

aaaa to mnie ominie :(


Użytkownik rothen edytował ten post 11 sierpień 2017 - 23:14





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych