Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

łowiska Karpiowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 17 sierpień 2017 - 20:04

Tak wiem, bijcie, krzyczcie, wiem że nie przystoi ...

 

 

Szukam łowisk Karpiowych, jeziorek, stawów, zbiorników zaporowych najlepiej z dosyć płytkimi długimi odcinkami gdzie karpie czasem lubią sie wygrzewać, a czasem częściej niż czasem :) Wiem, karp ale po ubiegłorocznych doświadczeniach jestem zafascynowany cały czas tą ryba łowioną na muche :)  

 

najlepiej mazowsze bądź okolice, komercja ? Czemu nie ale pewne ograniczenia są :)

Po 1 możliwość przemieszczania sie wzdłuż brzegu :) 

po 2. trochę miejsca za plecami :) 

 

po 3 możliwość łowienia sportowego :) 

pozdrawiam :) 



#2 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 17 sierpień 2017 - 21:05

Eeeee tam krzyczeć, krzyżować. Sumy contra  żywe przynęty przechodzą, to taki wątek to pikuś.

 

Proponuję ankietę: Czy karp na muchę to?

a) high level flyfishingu

b ) desperacja z powodu braku tych "szlachetnych"

c) sprostytuowanie muszkarstwa/spinningu

d) mam to w d.....e

 

taki off topic, żeby nie było za nudno :D , nie zakrzyczcie  :rolleyes: !

 

Ostatnia edyta: tak na poważnie - 80 cm karp i szczupak/sandacz... rozumiem o co Ci chodzi.


Użytkownik Młody wędkarz edytował ten post 17 sierpień 2017 - 21:32

  • Meme lubi to

#3 OFFLINE   mierzej

mierzej

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Mierzejewski

Napisano 17 sierpień 2017 - 21:46

Może zalew w Komorowie, wiem że łowią tam karpie ale nie jest to typowo karpiowe łowisko. Głębość zbiornika ogólnie nie jest duża, dostęp z brzgu dobry ale nie wiem czy będzie aż tyle miejsca żeby rozbujać muchę. 


  • Meme lubi to

#4 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 18 sierpień 2017 - 07:37

Może łowisko Okoń w Janówku koło Nowego Dworu Mazowieckiego. Komercja ale karpie są i to pewne a to największy plus bo masz pewność, że nie będziesz machał na marne. Miejsca za plecami sporo, można łowić tylko z wybranego pomostu więc byłbyś ograniczony do jednej miejscówki. Miejscami za głęboko na muchę ale są poszczególne stanowiska z wodą na 1,5 metra.

 

http://www.okon.com....lan_lowiska.jpg


  • Meme lubi to

#5 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 18 sierpień 2017 - 07:48

Nie wiem jak teraz, ale jeszcze 2 albo 3 lata temu nie było problemu przy łowieniu na muchę czy spnning, zeby sobie chodzić od jednego wolnego pomostu do kolejnego .. i tak w kółko.

Luk_80 przy łowieniu z powierzchni większe znaczenie ma czy jesteś w stanie położyć muchę w okolice wygrzewającej się pod powierzchnią ryby, a nie ile wody jest pomiędzy rybą a dnem :)

 

Ja na komercji w okolicach Rzeszowa łowiłem na muchę z powierzchni na godarty - super zabawa. A zbiórki i hol karpi i amurów dawały więcej frajdy jak łowienie pstrągów na zbiorniku.


  • Meme i minecjusz lubią to

#6 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 18 sierpień 2017 - 08:02

 

Luk_80 przy łowieniu z powierzchni większe znaczenie ma czy jesteś w stanie położyć muchę w okolice wygrzewającej się pod powierzchnią ryby, a nie ile wody jest pomiędzy rybą a dnem :)

 

 

Rozumiem te zasady:) Chodziło mi bardziej, że jak zbiornik w całości jest bardzo głęboki to może być ciężko o szybką lokalizację Karpi. Innych łowisk typowo karpiowych niż Okoń (pomijając stawy w Halinowie czy Ossów) nie znam.


  • Meme lubi to

#7 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 18 sierpień 2017 - 10:52

A ja się wcale nie dziwię, że kolega chciałby tak połowić. Karpiarze ostatnio też próbują łowić na muchy, ale z gruntu - jest taka metoda, że mucha (imitacja robala) na przyponie unosi się w toni.

Karp 10 kg (lub większy) na muchówce to musi być jazda nie z tej ziemi.

 

Problemem może być tylko zachęcenie karpia do brania. Z moich obserwacji wynikałoby, że jest to możliwe w dwóch przypadkach:

- znalezienie stadka, które się wygrzewa pod powierzchnią i próba zachęcenia do brania,

- wyczekanie na moment, kiedy ryby robią się aktywne przy powierzchni, wieczorami często widziałem takie oczkujące karpie, które ni cholery nie chciały brać z dna.

 

Albo można próbować np. na tonącą imitację raczka.

 

Odezwij się (508-264-827) - 12 lat łowiłem karpie i mazowieckie (i nie tylko) mam rozpracowane.

Nie chce mi się pisać, bo powstałby z tego duży przewodnik. Z braku czasu na wielotygodniowe nęcenia, jeździłem tylko tam, gdzie miałem pewność, że populacja karpia jest duża. W tym na jeziora komercyjne.

Jest kilka świetnych zbiorników, gdzie oprócz karpi są jeszcze szczupaki (oczywiście do łowienia na muchę).

 

Andrzej


  • Meme i Flame lubią to

#8 OFFLINE   mierzej

mierzej

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Mierzejewski

Napisano 18 sierpień 2017 - 10:52

Z komercyjnych można jeszcze tu http://lowiskojegiel.pl/ jest raczej płytko a i przy okazji w niektórych stawach prócz karpi są okonie i pstrągi. Z chodzeniem w koło nie ma problemu bo nie ma tam pomostów siadasz gdzie chcesz byle nie przeszkadzać innym łowiącym. 


  • Meme lubi to

#9 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 18 sierpień 2017 - 11:11

Ja to wyszukuje stadka przy powierzchni – co nie jest aż tak trudne. Trochę nęcę chlebem, czekam aż zaczynają żerować i wtedy goddarda. W kolorze chleba ze skórka.

Wyprostowany sznur i czasem tak szarpnie że mało wędki z ręki nie wyrwie.

Wzdręgi, klenie zbierały sucha jętke, chrusty pomiędzy karpiami.

Świadkiem byłem złowienia na nimfe ( przywieszka przy strimerze) jesiotra na muchę.  

Tak więc możlwiosci jest sporo.

A fakt, taki karp 5-7 kg, na kiju #6 potrafi nieźle namieszać. Zważywszy ze nie zawsze na przypon używam żyłki 0,3 tylko bliżej 0,2 -0,25. Bo na 0,3 słabo wychodzi prezentacja chlebka z sarny :)


  • Meme, Flame i Durzy lubią to

#10 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 18 sierpień 2017 - 11:19

...

A fakt, taki karp 5-7 kg, na kiju #6 potrafi nieźle namieszać. Zważywszy ze nie zawsze na przypon używam żyłki 0,3 tylko bliżej 0,2 -0,25. Bo na 0,3 słabo wychodzi prezentacja chlebka z sarny :)

 

 

No właśnie. Wystarczy porównać wagę i siłę: karp 50 cm i szczupak 50 cm...


  • Meme lubi to

#11 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 18 sierpień 2017 - 14:02

Wielkiego doświadczenia nie mam, ale karpie na okolicznych komercyjnych łowiskach udaje mi się łowić z powodzeniem własnie na "chlebek z sarny"

 

robię też takie przynęty jak w filmiku

 

 

i na rozbudzenie wyobraźni ...

 



#12 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 18 sierpień 2017 - 14:38

A tu są gotowe robaczki, o których pisałem wcześniej:

 

http://www.nashtackl...s/view/zig-bugs

 

Można jeszcze do tego dołożyć sztuczną, pływającą kukurydzę. Da się kupić.


Użytkownik Durzy edytował ten post 18 sierpień 2017 - 14:39


#13 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 18 sierpień 2017 - 15:11

Janusz ..faktyczne wyobraźnia dział ..ale i u nas tak można - tylko że w większości na "łysych" karpiach.

 

Durzy .. tylko pamiętaj żeby na PZW nie ściągnąć sztucznej kuku czy robaczków z muchówki i założyć ja na grunt ...

Trochę absurd ale RAPR zabrania stosowania sztucznych przynęt przy spławiku i gruncie. I widziałem już wystawiony za to mandat :)

Co prawd strażnik nie był w stanie tego niczym innym umotywować, wyjasnić dlaczego i jaki to ma wpływ na ryby  - jak tym ze RAPR zabrania - i co jak założę sztuczna kuku na spina albo muchówkę.

Było śmiesznie i 50pln lżej w portfelu :)


  • Durzy lubi to

#14 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 18 sierpień 2017 - 15:40

...

Durzy .. tylko pamiętaj żeby na PZW nie ściągnąć sztucznej kuku czy robaczków z muchówki i założyć ja na grunt ...

...

 

Ciekawe, nie wiedziałem o zakazanej opcji łowienia sztuczną przynętą na grunt.

Sztuczne, pachnące kulki, kukurydza, czy robaki to standard w łowieniu karpi.

Co do spławika, to rzeczywiście są przepisy, które uniemożliwiają takie łowienie.



#15 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 632 postów

Napisano 18 sierpień 2017 - 15:46

Eeeee tam krzyczeć, krzyżować. Sumy contra żywe przynęty przechodzą, to taki wątek to pikuś.

Proponuję ankietę: Czy karp na muchę to?
a) high level flyfishingu
b ) desperacja z powodu braku tych "szlachetnych"
c) sprostytuowanie muszkarstwa/spinningu
d) mam to w d.....e

taki off topic, żeby nie było za nudno :D , nie zakrzyczcie :rolleyes: !

Ostatnia edyta: tak na poważnie - 80 cm karp i szczupak/sandacz... rozumiem o co Ci chodzi.

Zdecydowanie d

Użytkownik Krzysiu edytował ten post 18 sierpień 2017 - 15:47


#16 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 18 sierpień 2017 - 15:55

Się o tej zakazanej opcji też za późno dowiedzieliśmy :)

 

Coś w temacie ..

Bez zgody, wiedzy itd Kuby - wklejam fot jego chlebka.

Kręcone i oferowane przez Kuba Chruszczwski

Załączone pliki


Użytkownik Archanioł edytował ten post 18 sierpień 2017 - 15:56

  • Paweł Cieśliński lubi to

#17 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 18 sierpień 2017 - 16:01

No piękne chlebki...

#18 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 20 sierpień 2017 - 10:15

Jakoś temat połowu karpia na muchę nie daje mi spokoju, sam chętnie bym spróbował. Frajda może być niezła.

Mam wolną chwilę, to skrobnę parę zdań na temat łowisk i moich pomysłów w temacie.

 

Przede wszystkim, cytując klasyka, do złowienia karpia, potrzebny jest karp. Idąc za tą światłą myślą, powinniśmy wybierać zbiorniki z dużą populacją karpia.

Niestety, w naszych warunkach skazani jesteśmy na  łowiska komercyjne i to głównie te "najgorszego sortu", czyli stawy hodowlane (z małymi wyjątkami).

Wspomniane wcześniej łowisko Okoń, jest przykładem fajnego łowiska karpiowego (i nie tylko), ale niekoniecznie nadaje się do łowienia karpi na muchę. Jest po prostu za głębokie. Przy brzegu jest ponad 2 metry, a dalej nawet do 15. Na całym zbiorniku są dwa miejsca, które nadają się do tytułowego celu. Jedno to wąski pas wody w najdalszym końcu zbiornika patrząc od wejścia, drugie to wypłycenie mniej więcej na środku zbiornika. To wypłycenie jest w zasięgu muchy tylko z jednego stanowiska. Osobiście nie lubiłem tam jeździć, ze względu na olbrzymią presję. 52 stanowiska na 10 ha wody, to przesada.

Wspomniane również łowisko Jegiel, to dla mnie przykład  właśnie takiego "najgorszego sortu".

Poniżej przedstawię kilka łowisk wybranych przeze mnie, które wg. mnie świetnie nadają się do prób muchowania za karpiem, a jednocześnie są w miarę atrakcyjne.

 

Stawy Grzegorzewice - duże zadbane stawy, wędkarze nie chodzą sobie po głowach, rybostan zróżnicowany.

Łowisko Nowodwór - niewielki, były staw hodowlany, duża populacja karpia (w tym sztuki do 20 kg).

Łowisko Całowanie - dwa wyrobiska potorfowe, dość duże, z dużą populacją karpia.

Łowisko u Szerszenia - niewielki staw, duża populacja karpia powyżej 10 kg, nie ma małych (trzeba dysponować naprawdę solidnym sprzętem, kij łososiowy nie będzie przesadą).

Przystanek Bielawa "Perła Mazowsza" - 10 ha starorzecze Wisły, duża populacja mniejszego karpia (do 6 kg), ale są też sztuki powyżej 10 i 15 kg. Bardzo ładna, prawie dzika woda, jest trochę ludzi, ale da się przeżyć. Trzeba byłoby pogadać z właścicielem/dzierżawcą, bo nie pozwala łowić inną metodą niż karpiówkami. Może gdyby udało się go przekonać, że mucha nie zrobi krzywdy karpiom, to może udałoby się go przekonać.

 

Jest pewnie jeszcze kilka innych, ale te znam i mogę się wypowiedzieć na ich temat.

 

Andrzej


  • Meme lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych