Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przynęty na głębokie jez. rynnowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   ŁYSY0312

ŁYSY0312

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaReguły
  • Imię:Kuba

Napisano 20 sierpień 2017 - 02:30

Witam wszystkich zaglądających ;)

Mam następujący problem - dzięki uprzejmości kolegi spędziłem ostatnio 4 dni nad pewnym sympatycznym jeziorem.

Jako spinningista stricte rzeczny, nie mogłem się tam odnaleźć, ponad to nie do końca podobało mi się podejście do łowienia "miejscowych", które polegało na rzucaniu białym twisterem w trzciny i ściąganiu do siebie z łódki na dystansie max 10m. Zwłaszcza, że widziałem na "własne oczy" okonie 40+ i szczupłego z jakiś metr. Przez ten krótki czas sprawdziły mi się na okonie i szczupłe mocno pracujące woblery i duże obrotówki, choć nie złowiłem żadnych okazów.

Jezioro jest wg mnie typowo rynnowe tzn. od brzegu 2-3m około 1-2m głębokości, a potem gwałtowny spad do 5-9m. Dwie czy trzy górki ze szczytami tuż pod powierzchnią.

Miło by było poczytać/dostać jakieś rady odnośnie taktyki łowienia i przynęt na takim łowisku.

Z góry dziękuję wszystkim "radzącym".

 



#2 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 20 sierpień 2017 - 10:49

Witaj  :) . Widać, jesteś przywykły do wody o dużym uciągu. U mnie nie ma z tym problemu, wychowałem się o ,, rzut beretem" od brzegu. Na jeziorach uciąg jest, ale z reguły minimalny. Rzuty w kierunku trzcin to sprawdzona metoda na takich wodach. W ostatnie upały jak coś gryzło to właśnie w obrotówki typu Aglia 3-4, Long 2-3, ewentualnie latające skrzydełko 10 g, można i większe. Warto odpłynąć dalej od brzegu i przeszukiwać wodę od dna w górę, większymi woblerami, może coś z toni się trafi na kilku metrach. Napisałeś o białych twisterach. Masz praktykę i wiedzę to kombinuj z przynętami. Inne przynęty, kolory, często nietypowe lub nieznane na danej wodzie i sposób animacji może dać efekt.


  • ŁYSY0312 lubi to

#3 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 postów

Napisano 20 sierpień 2017 - 15:59

Można trollingowac?

#4 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 20 sierpień 2017 - 17:13

Na większości wód PZW Suwałki można. Dokładne informacje dotyczące wód w sieci. www. Igr-pojezierze.eu. Zawsze należy sprawdzić, czy można ze spaliną pływać, czy tylko elektryk. Lub tradycyjne łowienie, jak lubię... płaskodenka wiosłowa i np na Necku ...Bielnik, druga strona Mułek głęboki blak i na zachód Zelikat Ryba, Jabłonkowa Dróżka Stuczeń płytko i głęboko, Dziechciarka z Czerwonym Rogiem, powrót na południową stronę i od końca lasu przez Wędoły powrót.  Tak nieco krócej  :)



#5 OFFLINE   ŁYSY0312

ŁYSY0312

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaReguły
  • Imię:Kuba

Napisano 21 sierpień 2017 - 08:15

Na tym można choć to nie akwen PZW.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych