Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wychwood river&stream 11'#4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Grubas

Grubas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 14:29

Elegancko jak przyjdzie wrzuć fotki wędziska, no też się nim interesuje jak go tylko przetestujesz to proszę podzielić się wrażeniami chce bratu coś lepszego kupić..

Użytkownik Grubas edytował ten post 25 sierpień 2017 - 14:30


#22 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 sierpień 2017 - 19:54

trzymałem wychwood fajny kijek a co do ego  ostatnio chciałem kupic Ego melody tak żeby wozić w aucie i czasem jak chodze z nimfą mieć przy sobie i co sie okazało po oglądnięciu garści spigotów ale to nic na dodatek krzywy był!! Firma Ego nie ma kontroli jakości zanim puszczą sprzet do sklepów??? Linka Ego DT 2 do nimfy też wyblakła. Tak że mam mieszane uczucie do tej firmy. A wędki dłuższe niż 11 stóp wyszły  z mody:) przykład palladin congera. te 345 cm spróbuj wyważyć i połowić dzien. Choć może ja się nie znam??pozdrawiam



#23 OFFLINE   Grubas

Grubas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 16:57

Czy Ten wychwood posiada dość mocy na Lipinki potoki 50+ ?

#24 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 29 sierpień 2017 - 17:57

 

 

trzymałem wychwood fajny kijek a co do ego  ostatnio chciałem kupic Ego melody tak żeby wozić w aucie i czasem jak chodze z nimfą mieć przy sobie i co sie okazało po oglądnięciu garści spigotów ale to nic na dodatek krzywy był!! Firma Ego nie ma kontroli jakości zanim puszczą sprzet do sklepów??? Linka Ego DT 2 do nimfy też wyblakła. Tak że mam mieszane uczucie do tej firmy. A wędki dłuższe niż 11 stóp wyszły  z mody:) przykład palladin congera. te 345 cm spróbuj wyważyć i połowić dzien. Choć może ja się nie znam??pozdrawiam

 

A co ty chciałeś z chin kupić ? :) 



#25 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 29 sierpień 2017 - 19:21

nie z Chin w Polsce w sklepie:) 



#26 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 29 sierpień 2017 - 19:27

A w Polsce w sklepie skąd jest przecież ta firma 97 procent swojego asortymentu ściąga z chin narzucając swój brend.

#27 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 29 sierpień 2017 - 19:40

to skąd ściąga to ich sprawa, ale jakość kiepska wg mnie przynajmniej tego melody



#28 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 29 sierpień 2017 - 19:52

Widziałem asortyment nad wodą u nie jednego podziwiam ludzi którzy to kupują.☺

#29 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 sierpień 2017 - 21:07

i ja też ale wolna wola



#30 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 30 sierpień 2017 - 21:44

Witam.

Chyba mocno uogólniacie. Jest wielu zadowolonych użytkowników wszelakiego asortymentu tego brendu.

A kijek nimfowy dłuższy niż 11 stóp też się przydaje w wielu sytuacjach - swojego Paladina wcale nie chciał bym się pozbywać. Pozwala mi podejść ryby, które bym nigdy nie sięgnął krótszym kijem z linką.

Pozdrawiam.



#31 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 31 sierpień 2017 - 16:04

 

 

Chyba mocno uogólniacie. Jest wielu zadowolonych użytkowników wszelakiego asortymentu tego brendu.

 

Dmychu np jest całe życie zadowolony z Jaxona Cantary :D  :lol: też byłem zadowolony z swojego opla do póki nie przesiadłem się do audi myślę że tak to można porównywać, może sprzęt nie jest zły ale po co go porównywać ze sprzętem klasy premium lub p****** głupoty o wieloletnich testach i innych rzeczach. :ph34r:


  • Paweł Cieśliński lubi to

#32 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 01 wrzesień 2017 - 10:06

Ja tam używam sprzętu różnych klas.

Są metody jak np. sucha – gdzie za nic na swiecie bym nie zamienił swojego Loomisa na nic innego.

Jest majówka na małych rzeczkach – na której nie wyobrażam sobie już teraz innego łwoenia jak szklakiem, albo stara miekką Fibą.

Do cięższego łowienia na nimfy, na wiosnę, albo do lżejszego letniego strimera mam greys’y 10’ #4 i #5.

Ale do zyłki używam przezbrojonego jaxona – i jestem naprawdę bardzo zadowolony. A porównywałem je i z CTS, i tymi delikatnymi włoskimi specjalistycznymi kijami do nimfy. I naprawdę jaxon wpada całkiem dobrze. Poza tym używam go tylko kilka razy w roku, tak wiec nie ma sensu pakowac kasy w Sage .

Do ciężkich much na szczupaki, głowy itd. mam Ego – i tez jestem bardzo zadowolony. I jakoś nie widziałem różnicy pomiędzy nim – a sprzętem 2-3x droższym. Może wynikało to z moich a raczej ich braku - umiejętności.

Tak że wydaje i się ze miałem dość szerokie porównanie w sprzęcie – i sam z własnej woli zdecydowałem się na jaxona i ego w 2 przypadkach. Kwestia rozsądku i stosunku jakości do ceny.

Paweł, a  Audi jest fajne, jak nie jedziesz np. na wakacje na Ukrainę, albo gdzieś do Mołdawii albo w tamte okolice. Bo wtedy strach do sklepu wyjść żeby Ci auto nie odjechało. I wtedy myślisz że jednak ten opel w tym miejscu i tym czasie byłby lepszy :)


  • trout master lubi to

#33 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 01 wrzesień 2017 - 10:12

Nie trzeba jechać na Ukrainę, wystarczy pojechać do serwisu itp  ;)  :P



#34 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 01 wrzesień 2017 - 11:54

Witam.

Może by tak Admin przeniósł niniejszy wątek od jakiegoś momentu do wątku ogólnego o kijkach do krótkiej ?  :)

Bo tak jakoś sam zboczył w tę stronę (wątek ... nie Admin).

Używam w sumie czterech kijków do krótkiej nimfy. Nie są to kije drogie - uznałem że nie ma najmniejszego sensu ładować się w jeden kijek za 1,5-2,5 zł, skoro mogę mieć za dolną granicę tej kwoty cztery kijki dające mi możliwość sporego zróżnicowania i związaną z tym frajdę. 

9'#2/3 CTS Vintage - blank zbrojony w pracowni

10'#3 Flextec Streamtec

11'#4 Jaxon Monolith XT - przezbrajany całkowicie w pracowni

12'#5 Konger Paladin

Łowię tą metodą dosyć sporo - powiedzmy że jest to 50 % mojego łowienia muchowego. Z prostej przyczyny - szwędam się sporo po takich beskidzkich rzeczkach i rzeczółkach, gdzie łowienie tradycyjne z linką nie ma najmniejszego sensu i jest nieporozumieniem. A widoku łowiącego w ten sposób wedkarza nie uświadczysz - "tradycjonaliści" nawet się tam nie zapuszczają. Trudno się temu dziwić, bo łowienie na 15-20 cm wodzie z metrowym, całkiem pionowym odcinkiem sznurka smętnie zwisającym z ostatniej przelotki i łukowato wygiętym przyponem to można sobie całkowicie darować.

Od pewnego czasu używam łącznie z żyłką również linki do krótkiej nimfy. Głównie z kijkami 10' i 11'. To też niedroga linka Ego Ultra Slim DT0F (czerwona).

Linka dedykowana do krótkiej nimfy wniosła w moje łowienie sporą dawkę nowych możliwości łowienia - polecam każdemu.

Wracając do kijów ... nie istniej dla mnie ani uniwersalny kijek i jego długość do tej metody połowu. Tam, gdzie łowię kijem 9' z "partyzanta", użycie np. dłuższego kijka 10' i 11' jest często katorgą ... ale zastosowanie już kijka 12' ma jak najbardziej swój sens bo nie trzeba się tak skradać i czaić.

Na większej wodzie taka 9' mija się z celem i w ruch idzie naczęściej 11', na średniej 10', a na wodzie stojącej lub bardzo wolno płynącej świetnie się łowi 12' albo ...króciakiem 9' linką "z opadu".

Do kijków 10', 11', 12' używam kręcków z przedlużonym ramieniem, Airflo STX 4/6 i Konger Paladin 5/7. Bardzo dobrze współgrają z kijami. Pierwszy ma krótsze ramię i pasuje bardziej do 10'. Do kijka 9' świetnie pasuje bardzo lekki Monolith 2/3 Jaxona.

Tam gdzie najczęściej łowię, 30 cm pstrag albo 25-28 cm lipień są już naprawdę rybami sporymi. Ale trafiają mi się i takie powyżej 30 cm. Najczęściej wychodzone na czworakach.

Gdyby łowiących na tych ciórkach było więcej, to może tym mniej znajdował bym zwieszonych z niemal każdego mostku żyłek z hakami na końcu ... taki lokalny zwyczaj ...  :(

Pozdrawiam.

Załączone pliki


  • Janusz Wałaszewski lubi to

#35 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 01 wrzesień 2017 - 20:47

Witam.

Rzeczułki i ciurki oczywiście ... w miejsce rzeczółek i ciórków ...  :D

Pozdrawiam.



#36 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 02 wrzesień 2017 - 09:17

Klimatowe dla mnie najlepszym kijem do nimfy jakim miałem przyjemność łowić był ESN fajnie ubzrojony w klasie 3# kij petarda ale kosmiczne pieniądze to kosztowało, aktualnie mam 11' 4# admire która jest już po za zasięgiem i ventusa 10' 3# i wystarczy więcej nie trzeba. Znowu zboczyliśmy z tematu jak zawsze  :blink:



#37 OFFLINE   Paweł Cieśliński

Paweł Cieśliński

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Cieśliński

Napisano 02 wrzesień 2017 - 11:09

Dmychu np jest całe życie zadowolony z Jaxona Cantary :D  :lol: też byłem zadowolony z swojego opla do póki nie przesiadłem się do audi myślę że tak to można porównywać, może sprzęt nie jest zły ale po co go porównywać ze sprzętem klasy premium lub p****** głupoty o wieloletnich testach i innych rzeczach. :ph34r:

Bardzo dobrze napisane. A Krzysiek po prostu kocha Cantarę i dlatego ją tak wielbi i chwali


  • MaverikZagan lubi to

#38 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 02 wrzesień 2017 - 11:41

Nie obraźcie się , ale jak widzę zamurowanego kolesia stojącego w jednym miejscu i majtającego prawie tyczką z lewej na prawą/prawej na lewą  z precyzją godną robota w fabryce samochodów   to gdzieś mi ucieka Fly , a pozostaje jedynie fishing. 


  • Marszal i Paweł Cieśliński lubią to

#39 OFFLINE   Grubas

Grubas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 02 wrzesień 2017 - 12:12

Hey wczoraj z nudów oglądałem kijek i znalazłem na jednej sekcji rysę nie jest duża ale pod paznokciem wyczuwalna ...czy może ona spowodować pęknięcie blanku????

#40 OFFLINE   Grubas

Grubas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 02 wrzesień 2017 - 12:14

Hey wczoraj z nudów oglądałem kijek i znalazłem na jednej sekcji rysę tu, pod przelotką nie jest duża ale pod paznokciem wyczuwalna ...czy może ona spowodować pęknięcie blanku????

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych