Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ECHOSONDY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jacavip

jacavip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 29 sierpień 2006 - 10:55

Bassy tu nie chodzi o nakrecanie, ale naprawde warto. Najlepiej gdybys sie umowil z kims kto sonde posiada i troche z nim poplywal.Wtedy sam bys sie przekonal jaka jest roznica i czy pasuje ci takie plywanie.
Pozdrawiam

#22 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 29 sierpień 2006 - 11:13

Od kilku lat używam echa Eagle Trifinder 2 i jestem z niej zadowolony. Tylko raz miałem okazję pływać z inną echosondą (jakaś najtańsza z Eagle'a - masakra) więc trudno mi ją porównywać do innych modeli. Generalnie nie wyobrażam sobie obecnie łowienia bez echa. Zalety echa można docenić zwłaszcza na duuuuużych zbiornikach gdy w dodatku np. przyjeżdzamy tylko na kilka dni.
Z echosondą jest jak z silnikiem itd. Można bez ale o ile wygodniej jest z :mellow:

#23 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 29 sierpień 2006 - 13:00

Ja też mam od kilku lat Eagla FishMark 320 i nie moge złego słowa powiedzieć. Widziałem jak działa wersja 480 i nie widzę powodu aby przepłacać. Różnice są minimalne.

Także ten model mogę z czystym sumieniem polecić.

A pływanie bez echa? To tak jak szukać po ciemku grzybów. Po co się męczyć? :mellow: B) :lol:

Tylko jeśli nastawiacie się, że znajdziecie stado ryb i nałowicie ich worek, to życzę powodzenia. Bardzo rzadko udaje się złowić wypatrzoną na sondzie rybę.

#24 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 29 sierpień 2006 - 13:17

niestety w wesji na stany może nie być innych jednostek.


Masz rację w wersji którą posiadam nie ma tych jednostek, ale już się nauczyłem szybko przeliczać.
Po prostu trzeba podzielić przez 3.3


#25 OFFLINE   jacavip

jacavip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 29 sierpień 2006 - 14:19

@phala zgadzam sie z toba w 100% bo przydatnosc echosondy docenilem w te wakacje na jeziorze Ivosjon w szwecji na ktorym bylismy tylko przez tydzien, poniewaz sam tam byles to wiesz pewnie ze jest to akwen dosc spory i miejscami niebezbieczny.
Pozdrawiam

#26 OFFLINE   magoo

magoo

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaKolno

Napisano 29 sierpień 2006 - 19:32

Witam
Jestem nowy ale na temt echosonda troszkę się znam.
Co do matrix 47 3d-nie wiem czy to jest bajer ale mi pomaga w okerśleni struktury dna( jest bardzo precyzyja ),a co do wycofanie 3D to ja nie wiem są już nowsze modele tej firmy.
Bottom line 2201 kiedyś używałem plusy: metyczne jednostki nawet w USA, niska cena, kolega kupił model 320 max i też nie narzeka.
pozdrawiam
mrmagoo

#27 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 29 sierpień 2006 - 22:26

Mój model to Trifinder 2 opisany przez @ Phalacrocorax.Jestto już moja trzecia sonda zaczynałem jakieś 10 lat wstecz od Fish ID.Obecnie robię przymiarkę do sondy z kolorowym wyświetlaczem i tu moje pytanie czy jest ktoś na forum kto ma taką sondę? Czy przy tych modelach jest większa możliwość rozpoznawania struktury dna ?Jeśli ktoś ma na ten temat jakąś wiadomość proszę o informacje.
POZD. Jans

#28 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 30 sierpień 2006 - 15:58

Mam Eagle Fish Elite 480/480 i - szczerze mówiac - happy nie jestem.
Po pierwsze - mapy Navionics sa drogie i w sieci sie ich nie znajdzie, a inne nie pasuja. Garmin, Magellan - co innego, map skolko ugodno, ale porzadnych echosond nie chca robic.
Po drugie - lowienie na krajowych rzekach jest wqrwiajace o tyle, ze niosa duzo syfu i echo o duzej rozdzielczosci ma na ekranie tez duzo syfu. A Narew to niestety moja, no moze nie codziennosc ale najczestsze miejsce lowienia.
Podsumowujac, gdybym kupowal teraz, to wzialbym tylko echo 320x320 i reczniaka GPS, którego zreszta mam.


#29 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 30 sierpień 2006 - 16:23

@Kuba

Na Narwii z GPS.....:huh: :huh: :huh:.....trochę za wąsko jak na nawigację. Na patelni ZZ to bym jeszcze zrozumiał. 20 lat temu używałem locji żeglarskich całego szlaku Serock - Jezioro Roś, teraz nie potrzebuję bo znam wodę bardzo dobrze.

pozd.

#30 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 sierpień 2006 - 16:25

Hmm, czy porzadnych sond Garmin nie robi tego nie wiem. Teraz sa kombajny z szybkim procesorem i czytnikiem kart. Zreszta stary Garmin tez nie jest zly, owszem bez wodotryskow zgoda...
Poza tym, ze na Lowranca map nie ma to jeszcze jest sprawa obslugi...
W Garminie widac, ze jest to zrobione zdroworozsadkowo, w Lowransie zupelnie inny uklad, ktory wyraznie mi nie lezal. Wygladalo to tak, jakby ktos zaprojektowal sonde i na doczepke dolozyl gps...
Z tym syfem to moim zdaniem nie tak, jezeli sonda pokazuje za duzo to nie jest problem, gorzej jak pokazuje za malo...mozna zawsze w tym 1szym przyp. zmniejszyc z czuciem czulosc...

Uwazam, ze jezeli ktos duzo wedkuje na lowiskach typu zb. zaporowe, szkiery, d.jeziora to jednak najlepszym rozw. jest kombajn sonda/gps bo wszystko jest na 1nym ekranie.
Jezeli z jakichs przyczyn zdecydowac sie na reczniaka to zadbalbym, zeby byla mozliwosc podlaczenia zewnetrznego zasilania. Mozna wtedy go podlaczyc do tego samego akumulatora co sonda i uniezaleznic sie od ciaglej wymiany baterii (w zal. o modeli moze byc nawet co 2-3godz slyszalem)
W moim przyp. jednak reczniak bylby niewygodny, mogloby mi zabraknac rak... :lol:

Niestety nic nie wiadomo o tych nowych urzadzeniach Garmina, sa niepopularne u nas bo ich cena jest wysoka...
Dystrybutor na Polske nie umial mi wyjasnic, na ile zostala poprawiona sonda...
Gumo
p.s. Z tymi mapami na Garmina to tez roznie bywa, niby mozna tam skads posciagac...nie wiem, mnie sie nie udalo...a ceny tych map kupionych w sklepie powalaja. np. mapa bluechart na jeden region Baltyku kosztuje cos z 700zl... :wacko:

#31 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 30 sierpień 2006 - 20:55

Panowie, jak zauważycie gdzieś promocję na solidne echo dajcie info, może coś ustrzelę..............




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych