Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rozmieszczenie przelotek po wymianie szczytówki na dłuższą- wklejka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mestre16

mestre16

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 21 sierpień 2017 - 17:50

Witam wszystkiech
Zlamalem ostatnio szczytówkę w wędce i podjołem się naprawy - wymiany szczytówki. Założenie jakie miałem to kupic nowy element szczytowy wedki a stary uszkodzony przerobic na UL bo wędka oryginalnie cw 3-12g.

No i mam dwa problemy:

Pierwszy to taki ze nowy element który przyszedł z Kongera ma zupełnie inaczej rozmieszczone przelotki ( około 3-4cm dalej idąc od dolnika do szczytówki niz stary blank, element pusty do którego wklejana była pełna szczytówka jest dłuższy a szczytówka wklejana krótsza i głębiej siada element szczytowy w elemencie dolnikowym o jakieś 2 cm prEz co skróciła mi się wędka. Czy taka różnica powinna wzbudzac moje obawy i powinienem drążyć temat u producenta?

Drugi problem to rozmieszczenie przelotek na nowowklejonej szczytówce. Dorwałem szczytówkę z jakiejś innej wedki nieznajomego pochodzenia odcinek okolo 40 cm, carbon, szczytówka pełna (cieńsza niz w oryginale bo chciałem zejsć z cw na UL) ale krótsza więc wkleiłem ją wraz z częścią strego wedziska około 10cm by uzyskac odpowiednią długość i średnice samej części wklejanej (dłuźsza od oryginału o jakies 5 cm) no i teraz przyszedł czas na rozmieszczenie przelotek na tym nowym elemencie. Jak to obliczyć? Nie jestem na tyle doświadczonym wedkażem zeby to zrobic z tzw lotu i tu chciałbym prosić o waszą pomoc ;)

#2 OFFLINE   filser

filser

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 21 sierpień 2017 - 21:47

Daj fotkę będzie prościej coś powiedzieć.

#3 OFFLINE   mestre16

mestre16

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 21 sierpień 2017 - 22:18

https://scontent-waw...a96&oe=5A38DC31

Ta z lewej to moja robota, ta z prawej oryginał od kongera

#4 OFFLINE   mestre16

mestre16

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 21 sierpień 2017 - 22:25

Ponizej osadzenie szczytowego elementu stary przerobiony przezemnie:
https://scontent-waw...36f&oe=5A2E0D57

I nowy od producenta ele.ent zamienny:
https://scontent-waw...948&oe=5A3855DB

#5 OFFLINE   busz231

busz231

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1958 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 26 sierpień 2017 - 08:29

ja bym odpuścił,wygląda dobrze.jeśli nowy element jest dobrze spasowany z dolnikiem[to jest bardziej istotne] i siada trochę głębiej to chyba dobrze bo różnica się zmniejsza.

przesuwanie przelotek to dość trudne i pracochłonne zajęcie i do tego będą widoczne miejsca starych omotek więc dobrze przemyśl sprawę.

#6 OFFLINE   mestre16

mestre16

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 27 sierpień 2017 - 08:56

Nie chce przesuwac przelotek na nowym blanku tylko w starym wymienic zlamaną szczytówkę i tam musze zrobic nowe przelotki, pytanie ile ich i w jakich odległościach bo wzorowalem sie na innej wedce i nie wiem czy dobrze a nie umiem jeszcze tego wyczuć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych