Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najbardziej "WĘDKARSKI" region Polski - gdzie waszym zdaniem...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 22 sierpień 2017 - 10:35

Chciałem się dowiedzieć, który region Polski Waszym zdaniem jest najbliższy "wędkarskiemu rajowi". 

Pytam bo po kilkunastu już latach spędzonych na emigracji poważnie przymierzam się do powrotu do naszego pięknego kraju. Może niektórym wydawać się dziwne, że koleś wybiera miejsce do życia pod kątem swojego hobby ale nie będę ukrywał, że jest to dość ważny aspekt mojego życia i jest to jeden z czynników, który poważnie barny jest pod uwagę przez moją rodzinę, kiedy jeździmy palcem po mapie. Niekoniecznie muszę mieszkać tuż obok i mieć jezioro za oknem ale fajnie byłoby mieć z tyłu głowy że do takiego miejsca mam godzinę max dwie...

Nie proszę Was o nazwę jeziora, czy też podanie nazwy ulubionej miejscówki. Bardziej chodzi mi o region Polski, który ma potencjał, jest bogaty w łowiska, gdzie istnieje szansa na uderzenie więcej niż jednego szczupaka i paru okonków na weekend. Mam swoje typy ale chciałbym usłyszeć Wasze opinie.



#2 ONLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 22 sierpień 2017 - 10:37

Lubuskie :)



#3 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 22 sierpień 2017 - 10:41

Potwierdzam, lubuskie.

Jest tu dużo jezior, są dwie duże rzeki i kilka średnich.

Można szukać każdej ryby, białej też.

Poza wodami mamy też sporo lasów, a co za tym idzie, są i grzyby :)



#4 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 22 sierpień 2017 - 10:43

Nie wracaj :) Takich pajków jak w IRL prędko nie połapiesz w PL. 


  • robbertzam i wojwys lubią to

#5 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 22 sierpień 2017 - 10:44

Zachodniopomorskie
  • Mirek, robbertzam i bayrt lubią to

#6 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 22 sierpień 2017 - 11:07

Mazowieckie  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

żartowałem  :rolleyes:  :whistling:



#7 OFFLINE   wojwys

wojwys

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:W.

Napisano 22 sierpień 2017 - 11:10

Wydaje mi się, że niezłe jest Pomorskie (ze wskazaniem na Trójmiasto i Kaszuby w promieniu jakichś 100 km od Gdańska). Multum jezior, łowisk specjalnych, rzek (w tym pstrągowych i trociowych), no i morze. Jako wisienka na torcie: piękne, zadbane miasteczka, wysoki komfort życia w Trójmieście i bardzo dobra sytuacja na rynku pracy.


  • robbertzam, Filip14 i lolo777 lubią to

#8 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 22 sierpień 2017 - 11:15

Lubuskie :)

 

 

Potwierdzam, lubuskie.

Jest tu dużo jezior, są dwie duże rzeki i kilka średnich.

Można szukać każdej ryby, białej też.

Poza wodami mamy też sporo lasów, a co za tym idzie, są i grzyby :)

Lubuskie mówicie? Nie rozważałem ale na pewno teraz to zrobię. Miła niespodzianka, o takie odpowiedzi mi chodziło.  :)



#9 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 22 sierpień 2017 - 11:26

Zachodniopomorskie

 

To własnie był mój typ ale nie chciałem tego głośno mówić, bo zależy mi na Waszych opiniach. Szczególnie Pojezierze Drawskie wydało mi się fajną opcją

 

Wydaje mi się, że niezłe jest Pomorskie (ze wskazaniem na Trójmiasto i Kaszuby w promieniu jakichś 100 km od Gdańska). Multum jezior, łowisk specjalnych, rzek (w tym pstrągowych i trociowych), no i morze. Jako wisienka na torcie: piękne, zadbane miasteczka, wysoki komfort życia w Trójmieście i bardzo dobra sytuacja na rynku pracy.

Mam kilku znajomych z tamtych stron i rzeczywiście potwierdzają to co mówisz. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jest wybór, a to już dla mnie lekkie zaskoczenie :)


Użytkownik robbertzam edytował ten post 22 sierpień 2017 - 11:36

  • wojwys lubi to

#10 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 22 sierpień 2017 - 11:26

Swietokrzyskie omijaj bardzo szerokim lukiem  :D


  • cys82 i xeniowy lubią to

#11 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 22 sierpień 2017 - 11:33

Nie wracaj :) Takich pajków jak w IRL prędko nie połapiesz w PL. 

Heh... gdyby życie polegało tylko na lataniu ze spiningiem to pewnie bym nie wracał, bo Irlandia to naprawdę piękny wędkarsko kraj pod wieloma względami. Pajki rzeczywiście mają tu zacne ale żeby nie było tak idealnie - nie mają np. sandacza, bolenia czy suma...taki mały kamyczek do irlandzkiego ogródka  ;)


Użytkownik robbertzam edytował ten post 22 sierpień 2017 - 11:34


#12 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 22 sierpień 2017 - 17:12

W pomorskim prócz morza, Wisły i jezior masz taką perełkę jak j, Żarnowieckie. 


  • robbertzam, Dano. i wojwys lubią to

#13 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 22 sierpień 2017 - 17:24

W pomorskim prócz morza, Wisły i jezior masz taką perełkę jak j, Żarnowieckie.

I masz też blisko na prom do Karlskrony i Sztokholmu

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka

#14 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 22 sierpień 2017 - 17:55

Wybierając jakiś czas temu kierowałem się podobnymi kryteriami i wyszło, że pomorskie :)

Tylko robota mnie znalazła w Warszawie i zamieniłem na jakiś dramat wędkarski  :( A jak komuś w mazowieckim się wydaje, że nie jest źle, to niech się wyprowadzi w pomorskie  :P  to wtedy zrozumie co mam na myśli...

Morze, Martwa Wisła, Wisła bieżąca, Nogat, Zalew Wiślany, Drużno, blisko do Słupska i na rzeki trociowe, sporo wody pstrągowej...

Nie ma nudy i są ryby :D


Użytkownik Dano^ edytował ten post 22 sierpień 2017 - 18:07


#15 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 22 sierpień 2017 - 18:24

Wątek ma 8 godzin. Wyniki: Pomorskie, Zachodniopomorskie, Lubuskie... , zostało jeszcze 13 województw... Czyli jakby przestawić w nazwach tych województw kilka liter i dodać kilka nowych, to wyszłoby: "panie w tym kraju, to nie ma ryb!!!!!!" Przypadek, że w ch.... filmów na YT i zdjęć fajnych ryb jest z tamtych rejonów? :ph34r: 

 

 

Edit dodaje żeby dodać z postu @ hvast87 - woj. podkarpackie.

 

Druga Edit dodaje, że po drugiej stronie Odry łowią Niemcy! Znów przypadek?


Użytkownik Młody wędkarz edytował ten post 22 sierpień 2017 - 18:49


#16 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 22 sierpień 2017 - 18:36

Nie polecam mazowieckiego, świętokrzyskiego i łódzkiego gdzie mieszkam, najlepiej łowi mi się na podkarpaciu ale tylko dlatego że preferuje górskie rzeki i coś w nich tam pływa. Pewnie na pomorzu jest jeszcze lepiej z rybą ale brak mi porównania.
  • Dano. lubi to

#17 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 22 sierpień 2017 - 19:06

Kujawsko pomorskie też sobie odpuść :-)
  • Dano. lubi to

#18 OFFLINE   sandacz999

sandacz999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Imię:Albert
  • Nazwisko:Woźniak

Napisano 22 sierpień 2017 - 19:14

A ja powiem, że Wielkopolskie, sporo ciekawej wody niektóre mają status "wytrzepanych", ale Ci, którzy mają trochę pojęcia o łowieniu potrafią łowić okazy :) No i dolny śląsk, okolice Ścinawy i ta Odra *.*


Użytkownik sandacz999 edytował ten post 22 sierpień 2017 - 19:15


#19 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 22 sierpień 2017 - 19:19

A ja powiem, że Wielkopolskie, sporo ciekawej wody niektóre mają status "wytrzepanych", ale Ci, którzy mają trochę pojęcia o łowieniu potrafią łowić okazy :)

Albert, ale tak to jest nawet w mazowieckim... Chodzi o to, żeby się nie martwić że woda wytrzepana i że jak poświęcisz 10 lat, to poznasz wodę i będziesz kilka razy w roku łowił skutecznie.

DUUUUŻO przyjemniej jest łowić, gdy są ryby i nie trzeba być super ultra hiper mistrzem znajomości wody, żeby coś złowić.

Moje wyniki z pomorskiego nie robiły na mnie wrażenia, ale dziś gdy jestem w mazowieckim, to ci powiem że to co tam łowiłem w sezon, to tutaj mi 10 sezonów będzie mało...

I jeżdżę tam łowić czasem, jeżdżę do Szwecji, jeżdżę na południe na kilka zbiorników. Wiesz po co? Żeby się spełnić wędkarsko i coś połowić, bo na Zegrze to jadę popływać, silnik na łódce odmulić itp.

PZW Opole ma swoje oczko w głowie czyli Turawę, a  PZW Mazowieckie ma swoje oczko w sieci czyli Zegrze.

Szkoda gadać.

Nadal pomorskie bezapelacyjnie. Jest wiele fajnych wód w Polsce, ale tam jest ich największe zagęszczenie... I różnorodność gatunków, jakiej nie znajdziesz nigdzie indziej :)



#20 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 22 sierpień 2017 - 20:02

Albert, ale tak to jest nawet w mazowieckim... Chodzi o to, żeby się nie martwić że woda wytrzepana i że jak poświęcisz 10 lat, to poznasz wodę i będziesz kilka razy w roku łowił skutecznie.

DUUUUŻO przyjemniej jest łowić, gdy są ryby i nie trzeba być super ultra hiper mistrzem znajomości wody, żeby coś złowić.

Moje wyniki z pomorskiego nie robiły na mnie wrażenia, ale dziś gdy jestem w mazowieckim, to ci powiem że to co tam łowiłem w sezon, to tutaj mi 10 sezonów będzie mało...

I jeżdżę tam łowić czasem, jeżdżę do Szwecji, jeżdżę na południe na kilka zbiorników. Wiesz po co? Żeby się spełnić wędkarsko i coś połowić, bo na Zegrze to jadę popływać, silnik na łódce odmulić itp.

PZW Opole ma swoje oczko w głowie czyli Turawę, a  PZW Mazowieckie ma swoje oczko w sieci czyli Zegrze.

Szkoda gadać.

Nadal pomorskie bezapelacyjnie. Jest wiele fajnych wód w Polsce, ale tam jest ich największe zagęszczenie... I różnorodność gatunków, jakiej nie znajdziesz nigdzie indziej :)

Z tymi rybami to jest tak jak z Totolotkiem - trzeba mieć szczęście. Z tego co rozmawialiśmy to sporo pływasz i sporo połowiłeś. Ale uwierz mi że nawet Turawa i jej ogromna ilość sandacza na nic się zda jak ryba nie będzie miała ochoty żreć... Jakieś 2-3 lata wstecz podczas czerwcowego eldoradu można się było nałowić sporo, trwało to kilka dni póki sandacz siedział na gniazdach, w momencie gdy ryba  rozeszła się po jeziorze już tak różowo nie było. Prawda jest taka że jak gdzieś ryba jest to w dzisiejszych czasach lepiej się tym nie chwalić bo nie wiadomo co będzie za parę lat... Póki co dla mnie Turawa to ostatni bastion sandaczowy w Opolskim gdzie można trafić na szczęśliwy dzień i dobrze połowić. Co prawda mamy Nyskie i Otmuchowskie ale za wiele się na nim nie nałowiłem żeby się wypowiadać i porównywać do Turawki. Jb.pl zrobił się mocno ogólno dostępny a żyjemy w czasach gdzie przysłowiowy "gumofilc" dysponuje kasą, sprzętem no i wolną chwilą i czyta wszystkie fora po czym jedzie i beretuje każda złowioną sztukę...

Jeszcze trochę to takie tematy jak ten będą zakazane :)

 

Wracając do tematu również potwierdzam że Turawa w Opolskim ratuje honor :) Jak ktoś lubi potrolować to można u Nas na Opolskim odcinku Odry połowić dużo ładnego suma - pewnie już niedługo jak skrócili okres ochronny :/


  • RadaRl i Dano. lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych