Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najbardziej "WĘDKARSKI" region Polski - gdzie waszym zdaniem...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 22 sierpień 2017 - 20:16

Z tymi rybami to jest tak jak z Totolotkiem - trzeba mieć szczęście. Z tego co rozmawialiśmy to sporo pływasz i sporo połowiłeś. Ale uwierz mi że nawet Turawa i jej ogromna ilość sandacza na nic się zda jak ryba nie będzie miała ochoty żreć... Jakieś 2-3 lata wstecz podczas czerwcowego eldoradu można się było nałowić sporo, trwało to kilka dni póki sandacz siedział na gniazdach, w momencie gdy ryba rozeszła się po jeziorze już tak różowo nie było. Prawda jest taka że jak gdzieś ryba jest to w dzisiejszych czasach lepiej się tym nie chwalić bo nie wiadomo co będzie za parę lat... Póki co dla mnie Turawa to ostatni bastion sandaczowy w Opolskim gdzie można trafić na szczęśliwy dzień i dobrze połowić. Co prawda mamy Nyskie i Otmuchowskie ale za wiele się na nim nie nałowiłem żeby się wypowiadać i porównywać do Turawki. Jb.pl zrobił się mocno ogólno dostępny a żyjemy w czasach gdzie przysłowiowy "gumofilc" dysponuje kasą, sprzętem no i wolną chwilą i czyta wszystkie fora po czym jedzie i beretuje każda złowioną sztukę...

Jeszcze trochę to takie tematy jak ten będą zakazane :)

Wracając do tematu również potwierdzam że Turawa w Opolskim ratuje honor :) Jak ktoś lubi potrolować to można u Nas na Opolskim odcinku Odry połowić dużo ładnego suma - pewnie już niedługo jak skrócili okres ochronny :/

Marcin, Turawa była tylko w tym przypadku jednym z przykładów. Jasne, że sama obecność ryby nie wystarcza do tego, żeby ją złowić. I wypady wielu ludzi do Szwecji to wybitnie udowadniają.
Jedno fajne jezioro, 6 chłopa, 5 lat razy dwa wypady w roku.
Najlepszy - trzeci - 1200 szt szczupaka w 5 dni. Najgorszy, szósty - cztery ryby na 6 dni na tą samą ekipę.
Mnie chodzi tylko o to, że np na Turawie są jeszcze ryby i jak nie połowisz, to dlatego że nie umiałeś się dostosować lub nie żarła w żaden sposób.
A na Zegrzu rzucasz przynętę i się zastanawiasz, czy właśnie posłałeś ją na te 200 metrów kwadratowych, gdzie pływa jedna ryba.
I nie chodzi o Turawę - to samo Czort, Martwa, Zalew Wiślnay itp.
Ważne, żeby się zastanawiać co zrobiłem nie tak, a nie czy rzuciłem przynętę tam gdzie może jest jakiś ostatni, nie wyjęty "ryb"...
Nadal oddaję głos na pomorskie :)

Użytkownik Dano^ edytował ten post 22 sierpień 2017 - 20:43

  • Jopek1971 i cabage lubią to

#22 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 22 sierpień 2017 - 20:46

To własnie był mój typ ale nie chciałem tego głośno mówić, bo zależy mi na Waszych opiniach. Szczególnie Pojezierze Drawskie wydało mi się fajną opcją

 

Mam kilku znajomych z tamtych stron i rzeczywiście potwierdzają to co mówisz. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jest wybór, a to już dla mnie lekkie zaskoczenie :)

 To takie 2w1 ,zachodniopomorskie i lubuskie, z jednej i z drugiej strony masz to o czym myślisz i w te dwie godz. max jesteś nad wodą. 

.


  • AdamCh lubi to

#23 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2643 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 23 sierpień 2017 - 06:25

Najlepiej na granicy zachodniopomorskiego i lubuskiego 😉
  • Guzu lubi to

#24 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 23 sierpień 2017 - 07:18

Wybierając jakiś czas temu kierowałem się podobnymi kryteriami i wyszło, że pomorskie :)

Tylko robota mnie znalazła w Warszawie i zamieniłem na jakiś dramat wędkarski  :( A jak komuś w mazowieckim się wydaje, że nie jest źle, to niech się wyprowadzi w pomorskie  :P  to wtedy zrozumie co mam na myśli...

Morze, Martwa Wisła, Wisła bieżąca, Nogat, Zalew Wiślany, Drużno, blisko do Słupska i na rzeki trociowe, sporo wody pstrągowej...

Nie ma nudy i są ryby :D

Nie bez powodu Marek Szymański wyniósł się z mazowieckiego na Pomorze i łowi cały rok. U nas sezon zaczyna się w maju i kończy w listopadzie, potem jak ktoś chce łowić to musi dymać na pstrągi min 200km lub na pomorskie trocie. Stwierdził widocznie że po co jak można mieć wszystko pod nosem, a poza tym okręg mazowiecki skutecznie wyleczył go z miłości do Wisły.



#25 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 23 sierpień 2017 - 07:44

Nie bez powodu Marek Szymański wyniósł się z mazowieckiego na Pomorze i łowi cały rok. U nas sezon zaczyna się w maju i kończy w listopadzie, potem jak ktoś chce łowić to musi dymać na pstrągi min 200km lub na pomorskie trocie. Stwierdził widocznie że po co jak można mieć wszystko pod nosem, a poza tym okręg mazowiecki skutecznie wyleczył go z miłości do Wisły.


Konrad z Northrods też się zabrał z Wawy.



Tapatalknięte z komórki

#26 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 23 sierpień 2017 - 08:22

Nie bez powodu Marek Szymański wyniósł się z mazowieckiego na Pomorze i łowi cały rok. U nas sezon zaczyna się w maju i kończy w listopadzie, potem jak ktoś chce łowić to musi dymać na pstrągi min 200km lub na pomorskie trocie. Stwierdził widocznie że po co jak można mieć wszystko pod nosem, a poza tym okręg mazowiecki skutecznie wyleczył go z miłości do Wisły.

 

dokładnie, choć miłość do Wisły jest silniejsza  :) i czasem się pojawia



#27 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 23 sierpień 2017 - 08:36

Jeszcze 20 lat temu byłby to Mazury, teraz szkoda pisać jak wszyscy po kolei zniszczyli te jeziora.



#28 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 23 sierpień 2017 - 09:41

Jeszcze 20 lat temu byłby to Mazury, teraz szkoda pisać jak wszyscy po kolei zniszczyli te jeziora.

A reszta w innych rejonach kraju  ,które jeszcze "ocalały" niebawem też podzielą losy mazurskich jezior.


  • kotwitz lubi to

#29 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 23 sierpień 2017 - 10:00

Wybierając jakiś czas temu kierowałem się podobnymi kryteriami i wyszło, że pomorskie :)

Tylko robota mnie znalazła w Warszawie i zamieniłem na jakiś dramat wędkarski  :(....

Też się obawiam podobnej sytuacji. Dlatego żeby temu zapobiec, jak już tylko znajdę to moje miejsce na ziemi, otwieram wątek na JB pt. "Szukam pracy" zawód: wędkarz; specjalność:spinning....i  najchętniej na cały etat, może być nawet za płace minimalną...a niech tam!  ;)  ;)  ;)


  • radmac5 lubi to

#30 OFFLINE   Lukasch44

Lukasch44

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 sierpień 2017 - 11:06

Śląskie. Okręg katowicki😁. Ryb mnóstwo. Zapraszamy.

#31 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3928 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 23 sierpień 2017 - 12:46

Dawaj na Mazowsze mamy duuuuużo wody :wacko: :wacko: :wacko:......  -do picia :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



#32 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 23 sierpień 2017 - 12:59

a dla mnie toruńskie, a szczególnie poj. brodnickie jest najlepsze.


  • robbertzam lubi to

#33 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1617 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 23 sierpień 2017 - 13:12

a dla mnie toruńskie, a szczególnie poj. brodnickie jest najlepsze.

Lipa z pstrągiem i lipieniem w tej okolicy. Jest za to Wisła i opór fajnych jezior.



#34 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 23 sierpień 2017 - 13:32

dlatego napisałem "dla mnie", bo łosowiatych nie łowię, a na same morskie trotki w marcu można zawsze skoczyć ;)



#35 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 23 sierpień 2017 - 13:33

No i o drwęcy nie można zapominać ;)

a co ciekawe, ludzie piszą o MW i wodach morskich u mnie w 3mieście, tylko problem w tym, że zaraz nie będzie można tutaj spinningować, aż do wiosny ;)



#36 OFFLINE   Nikoś

Nikoś

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 18:43

Pomorskie :D . Mieszkam na Kaszubach. Jezior jest sporo naprawdę. Są specjalne łowiska dla wędkarzy. Stawy w lasach. Jest i PZW :D :D .

Fakt nie jest to Irlandia i metrowe szczupaki nie są na co dzień, ale np. w szponie jak zatniesz jesiotra takiego choć by metrowego to da ci większy wycisk niż np. 1m szczupak ;) . Są łowiska dla karpiarzy, spiningistów itp. Na wiosnę byłem świadkiem jak w Mezowie wypuszczali 10000 sztuk szczupaka tak że ryby są. Nie namawiam, ale polecam  ;) 


  • robbertzam lubi to

#37 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 27 sierpień 2017 - 20:38

Pomorskie :D . Mieszkam na Kaszubach. Jezior jest sporo naprawdę. Są specjalne łowiska dla wędkarzy. Stawy w lasach. Jest i PZW :D :D .
Fakt nie jest to Irlandia i metrowe szczupaki nie są na co dzień, ale np. w szponie jak zatniesz jesiotra takiego choć by metrowego to da ci większy wycisk niż np. 1m szczupak ;) . Są łowiska dla karpiarzy, spiningistów itp. Na wiosnę byłem świadkiem jak w Mezowie wypuszczali 10000 sztuk szczupaka tak że ryby są. Nie namawiam, ale polecam ;)

Jeżeli jest tak jak na Turawie to nie zazdroszczę. Dziesiątki tysięcy narybku rok w rok wpuszczone do jeziora, po czym beretownicy w gumofilcach trzebią rybostan do 32 grudnia jak się tylko da... Także jeśli wypuścili tyle szczupaka domyślam się że presja na tym jeziorze jest taka sama jak u mnie albo i większa... Tak czy siak miło się słucha o zarybianiu ... :)

#38 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 28 sierpień 2017 - 10:17

Konrad z Northrods też się zabrał z Wawy.



Tapatalknięte z komórki

A teraz ucieka jeszcze dalej... :)



#39 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 28 sierpień 2017 - 11:19

A teraz ucieka jeszcze dalej... :)

Zachód czy północ bardziej?


Tapatalknięte z komórki

#40 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 28 sierpień 2017 - 11:25

Zachód czy północ bardziej?


Tapatalknięte z komórki

Chodzą słuchy, że północ (N) ;)

Ale potwierdzić to może tylko Konrad.


  • Dano. lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych