Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Stworzenie lowiska specjalnego pod drapiezniki.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   JayD

JayD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaDrawsko Pom
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 październik 2017 - 21:40

Ma ktos namiar na dobrego ichtiologa ktory pomogl by w zaplanowaniu odpowiedniego zarybiania?



#42 OFFLINE   Kotwic

Kotwic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGiżycko

Napisano 12 październik 2017 - 21:50

Ma ktos namiar na dobrego ichtiologa ktory pomogl by w zaplanowaniu odpowiedniego zarybiania?

Zanim znajdziesz tego "odpowiedniego" ichtiologa, to warto wiedzieć co w wodzie pływa itd.
Wcale nie jest łatwo zaplanować gospodarkę rybacką na wodach otwartych, bo zbyt wiele czynników na to wpływa.



#43 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 12 październik 2017 - 21:52

Ma ktos namiar na dobrego ichtiologa ktory pomogl by w zaplanowaniu odpowiedniego zarybiania?

 

Powyżej masz odpowiedź ichtiologa  :D



#44 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 październik 2017 - 21:55

Ma ktos namiar na dobrego ichtiologa ktory pomogl by w zaplanowaniu odpowiedniego zarybiania?

Znam kilku na forum. Nawet głos w dyskusji zabrał jeden  :ph34r: .



#45 OFFLINE   JayD

JayD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaDrawsko Pom
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 październik 2017 - 07:51

Zanim znajdziesz tego "odpowiedniego" ichtiologa, to warto wiedzieć co w wodzie pływa itd.
Wcale nie jest łatwo zaplanować gospodarkę rybacką na wodach otwartych, bo zbyt wiele czynników na to wpływa.

 

Wiem  dokładnie jaka ryba jest w tej wodzie i do tego mam zakaz zarybiania rybami karpiowatymi pozatym jest to zbiornik zamknięty tzn,nie ma odpływu ani dopływu.



#46 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 październik 2017 - 11:06

Wpuść sandacza bo nie jest łatwy do wyłowienia i w tym zbiorniku myślę że by się przyjął. Na szczupaka jeziorko jest za małe, za łatwy jest do wyłowienia lub po iluś złowieniach za trudny i nie chce brać na spina. Wszedłbym w okonia i sandacza, szczupaki też na pewno jakieś będą. I raczej zrobiłbym łowisko nokill, ewentualnie z możliwością limitowanego zabierania mniejszych ryb z nakazem wypuszczania większych. Dobrych sandaczowych wód u nas jest mało więc mogłoby zaskoczyć, choć z tym drapieżnikiem może być problem że będzie wolał żywca lub trupa niż gumę, ale jak będzie ich sporo to i gume łyknie. I suma sobie przypadkiem nie wpuść.


Użytkownik wujek edytował ten post 13 październik 2017 - 11:07


#47 OFFLINE   JayD

JayD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaDrawsko Pom
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 październik 2017 - 11:40

Wpuść sandacza bo nie jest łatwy do wyłowienia i w tym zbiorniku myślę że by się przyjął. Na szczupaka jeziorko jest za małe, za łatwy jest do wyłowienia lub po iluś złowieniach za trudny i nie chce brać na spina. Wszedłbym w okonia i sandacza, szczupaki też na pewno jakieś będą. I raczej zrobiłbym łowisko nokill, ewentualnie z możliwością limitowanego zabierania mniejszych ryb z nakazem wypuszczania większych. Dobrych sandaczowych wód u nas jest mało więc mogłoby zaskoczyć, choć z tym drapieżnikiem może być problem że będzie wolał żywca lub trupa niż gumę, ale jak będzie ich sporo to i gume łyknie. I suma sobie przypadkiem nie wpuść.

 

Kolega czyta w moich myślach,jesli jednak chodzi o okonia to już wystepuje duza populacja wiec zaczne raczej od sandacza jednak i tak potrzebowal bym wskazówki techniczne tzn. jednorazowo jaka ilość narybku,jaka wielkość itp...

P.S.Jesli chodzi o szczupaka to jest już go dość sporo i do tego dosyć duzy,tzn.sztuki 2-4kg to standard.


  • wujek lubi to

#48 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 13 październik 2017 - 11:49

Z czasem chyba sandacz wyprze szczupaka.


  • Jeziorm 1 lubi to

#49 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 13 październik 2017 - 12:00

Hektar ma chyba 100 na 100 m.Kotwiczysz łódź na środku i obławiasz bez przepływania.7 Łódek na 7ha wodzie i jeziorko obłowione .Do tego paru gruntowców na brzegu którym spinningiści będą przeszkadzać i niema gdzie pływać.Małe jeziorka mają swój klimat ale czy dobre na biznes? Ja bym to dobrze przemyślał .Zarybianie sandaczem ,słyszałem od znajomego rybaka nie jest ani tanie ,ani łatwe.Pozdrawiam i życzę powodzenia.

#50 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 13 październik 2017 - 12:16

Hektar ma chyba 100 na 100 m.Kotwiczysz łódź na środku i obławiasz bez przepływania.7 Łódek na 7ha wodzie i jeziorko obłowione .Do tego paru gruntowców na brzegu którym spinningiści będą przeszkadzać i niema gdzie pływać.Małe jeziorka mają swój klimat ale czy dobre na biznes? Ja bym to dobrze przemyślał .Zarybianie sandaczem ,słyszałem od znajomego rybaka nie jest ani tanie ,ani łatwe.Pozdrawiam i życzę powodzenia.

 

Sprawa łatwa do rozwiązania.

Daje się wyższą cenę za dzień z wliczoną opłatą za wynajem łódki i kto będzie chciał z brzegu, pojedyńcze osoby nie będą taką przeszkodą :)



#51 OFFLINE   JayD

JayD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaDrawsko Pom
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 październik 2017 - 12:25

Hektar ma chyba 100 na 100 m.Kotwiczysz łódź na środku i obławiasz bez przepływania.7 Łódek na 7ha wodzie i jeziorko obłowione .Do tego paru gruntowców na brzegu którym spinningiści będą przeszkadzać i niema gdzie pływać.Małe jeziorka mają swój klimat ale czy dobre na biznes? Ja bym to dobrze przemyślał .Zarybianie sandaczem ,słyszałem od znajomego rybaka nie jest ani tanie ,ani łatwe.Pozdrawiam i życzę powodzenia.

 

Nie chodzi o zarobek bo od razu wiadomo  ze go nie będzie,ale  będzie fajnie gdy ta woda zarobi na siebie....



#52 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 13 październik 2017 - 12:36

Wydaje mi się, że na tak małej wodzie tylko no kill wchodzi w grę jeśli mają tam przyjeżdżać ludzie na przyszłość a nie tylko przez pierwsze 2 sezony póki się nie wyrybi. Wędkarze pasjonaci przyjadą nawet jak nie będzie zabierania a na mięsiarzach się nie dorobisz.


  • Mateo1989 lubi to

#53 OFFLINE   JayD

JayD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaDrawsko Pom
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 październik 2017 - 12:39

Wydaje mi się, że na tak małej wodzie tylko no kill wchodzi w grę jeśli mają tam przyjeżdżać ludzie na przyszłość a nie tylko przez pierwsze 2 sezony póki się nie wyrybi. Wędkarze pasjonaci przyjadą nawet jak nie będzie zabierania a na mięsiarzach się nie dorobisz.

 

Swiete Slowa!!



#54 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 październik 2017 - 12:48

Regulamin z Werśmini i sprawa załatwiona.

#55 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 13 październik 2017 - 12:57

Nie chodzi o zarobek bo od razu wiadomo  ze go nie będzie,ale  będzie fajnie gdy ta woda zarobi na siebie....

Nie licz na to  :D  Takie łowisko tworzy się dla spełnienia własnych marzeń czyli czytaj dla własnego "zajoba" Nawet jak w pierwszym okresie będziesz się cieszył popularnością, to zbiornik jest zbyt mały i po przejściu kilku wędkarzy ryby będą pochowane i będzie "panie tu nie ma ryb"  :D 
A co do no kill  :D Aj zobaczysz sam te teksty"taka dniówka i ryb nie można zabierać?!A w .... mnie pocałujcie!"  :lol:  :lol:


  • karkoszek lubi to

#56 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 13 październik 2017 - 13:07

Cześć, jak są możliwości, to zapuść ryby z "płetwą tłuszczową". Coś w rodzaju Piaseczna w Borach Tucholskich. (Proszę z góry spinningistów tylko o lekkie lanie :) ) Wydaje mi się, że łowisko Only Flyfishing było by bardziej finansowo do przodu :)


  • Gadget lubi to

#57 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2533 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 październik 2017 - 13:52

Cześć, jak są możliwości, to zapuść ryby z "płetwą tłuszczową". Coś w rodzaju Piaseczna w Borach Tucholskich. (Proszę z góry spinningistów tylko o lekkie lanie :) ) Wydaje mi się, że łowisko Only Flyfishing było by bardziej finansowo do przodu :)

A ja bym mimo wszystko zszedł na ziemię, przeanalizował warunki hydrologiczne jeziora (wszak to tylko 7 ha), poczytał ustawę o rybactwie śródlądowym i policzył muszkarzy w kraju...


  • godski i silurus lubią to

#58 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 13 październik 2017 - 17:14

Czy to prawda ,że sandacz ze szczupakiem w jednym akwenie konkuruje o swoje rewiry ? 

 

Andrzej jesteś z Drawska ,Lubie pewnie znasz jak nic  i na pewno kojarzysz ,że kilkanaście lat temu  było tam od groma sandacza i to konkretnego . Szczupak i okoń też był . Teraz po sandaczu pozostało wspomnienie . Łowi się tylko szczupaka i okonia na spining i to też wielkich ilości i wielkości tam nie ma.Spółdzielnia stawia siaty na okrągło. 

Ciekawi mnie cały czas ten sandacz co się z nim stało.



#59 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 13 październik 2017 - 19:19

Pumba, zapewne jest trochę racji w tym co piszesz. Jednak tak mała woda na łowisko szczupakowo - sandaczowe się nie nadaje moim zdaniem. Ustawa ustawą a życie życiem ;) Muszkarzy wbrew pozorom nie jest mało, i wydają w przeliczeniu na złowienie ryby przez wędkarza o wiele więcej niż spinningiści. Ale każdy może mieć własne zdanie...

 

pozdrawiam



#60 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2533 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 październik 2017 - 20:16

Paweł, zdaję sobie sprawę z tego że muszkarze mogą być bardziej dochodowi od przeciętnych spiningistów. Dobrze wiemy, że taki biznes trzeba oprzeć na tęczaku za którego w świetle obecnych przepisów grozi prokurator. Z potokowcem w tak małym akwenie nie wiązałbym nadziei.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych