Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Semper 410. Potrzebne opinie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 05:54

Witam

Zastanawiam się nad zakupem łodzi Semper 410. Na forum praktycznie nic na ten temat nie znalazłem. Potrzebuję opinii na temat tej łodzi (Stabilnośc, jak pływa z jakim silnikiem, wykonanie , trwałośc itp.)  . Z góry dzięki za pomoc.



#2 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 06:00

Nic nie ma bo wszyscy kupują 440xt. O niej znajdziesz sporo informacji :-) Rozważ.

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

#3 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 13:23

Tak wiem , ale jest sporo droższa niestety i przekracza moj budrzet, a z tego co patrzyłem wielkośc pokładu jest bardzo podobna. 440xt ma chyba tylko dłuższy tył tzn ławki/siedzenia i jest nieznacznie szersza.



#4 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 13:28

Chcesz nową i jeszcze na ten sezon??



#5 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 13:46

Z chęcią przygarnąłbym taką używke. Łodzi szukam na nastepny sezon.



#6 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 25 sierpień 2017 - 15:37

Przejrzyj wątek 440  - używałem dwa lata 410 i znajdziesz jakieś info.

Jak nie doczytasz - daj znać - może pisałem na prv. Najwyżej wtedy opiszę wszystko co moge wiedzieć na jej temat. A wiem sporo :)

A tearz przepraszam, ale musze się pakować i spadam na urlop :_)


  • cabage lubi to

#7 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 15:49

Czytalem wątek i coś tam się dowiedzialem. Jakbyś mogl cos konkretnego na priv mi napisac na temat tej lodzi (wykonanie,miejsce, jak tym sie plywa, stabilnosc, predkosci jakie sie uzyskuje itp.) bylbym bardzo wdzieczny. Ps. Udanego urlopu.
  • Dano. lubi to

#8 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 25 sierpień 2017 - 20:09

Zanim udam się na słodkie lenistwo, jeszcze machnę coś na temat.

Kupiłem Sempera 410 i powiesiłem na pawęży Hondę 20 kucy. Wykonanie mojej jednostki było na baaardzo, ale to bardzo wysokim poziomie. 

Pawęż była na tyle gruba, że wróciłem na poprawkę - nie mogłem zawiesić silnika.

Optymalnie można powiesić silnik 20 kucy. Po zamontowaniu 25 PS, okazało się że jest za ciężki i łódź już nie stoi na wodzie tak jak powinna. Spada również prędkośc max.

Jednostka bardzo stabilna przy wadze około 160 kg. 

Na silniku 20 kucy hulało max 41 km/h, ale w trzy osoby + klamoty wejście w ślizg zajmuje już trochę czasu.

V-max w trzy osoby plus sporo klamotów  na mojej Hondzie - 34 km/h

Pokład samoodpływowy i działa, ale nie wolno stać na tyle, bo wtedy się wlewa :)

Łódź pływa bardzo przyjemnie, ale na dużej fali już chlapie do wnętrza.

Pokład - rozmiarowo wewnątrz - to samo co w 440, która jest dłuższa o bakisty. Pokładu odpowiednia ilość, żeby się rozłożyć z całym sprzętem. Dwie osoby spokojnie w nocy śpią (jak nie pada) :)

Bakisty z tyłu pomieszczą linię paliwową, jakieś kapoki, kanistry z paliwem plus kilka innych gratów. Przednia u mnie robiła za miejsce garażowe dla duzego aku (115 Ah) plus gaśnica i apteczka.

Dosyć wysoka podłoga i trzeba się przyzwyczaić do tego.

Osobiście do wykoaniana nie mam najmnijeszych zastrzeżeń. Kolega, który ją używa obecnie równiez zadowolony.

Fotele - jak kto lubi. Zajmują sporo pokładu i to już indywidualny wybór.

Nie jest to łódź na duże zbiorniki, gdzie wiecznie dmucha, ale jest łodzią bezpieczną, która nawet w trudnych warunkach pozwoli nam wrócić do portu, choć przyjemnie nie będzie.

Lódż na wodzie zachowuje się stabilnie, pływa przyjemnie, żadnego myszkowania czy jakichś dziwnych sytuacji.

Żadnego skrzypienia, pukania, stukania itp.

Jedna z ciekawszych opcji, do wożenia na przyczepie i wodowania gdzie potrzebujemy.

Sprzedałem z powodów osobistych, a potem mi przeszło :) Obecnie mam łódź z wyższymi burtami, ale gdybym dziś miał kupić łódź na zawody czy do normalnego wędkowania, ale z opcją przewożenia  wybieram Sempera.

 

Plusy:

stabilność

jakośc wykonania

dobra nautyka

ogromna przestrzeń na pokładzie

w miarę odpowiednia ilosć bakist

trwałosć

bezpieczeństwo

 

Minusy:

korci powiesić większy silnik, ale nie bardzo to możliwe.

na naprawdę dużej fali, burta jest za niska

Reaguje na obciążenie - jedna czy trzy osoby to duża różnica na tym silniku, który miałem.

Producent nie jest "internetowy" i czasem słabo ogarnia tematy. Telefon działa najlepiej, ale warto się przypominać.

Czas produkcji łodzi - zależy od możliwośći producenta i waha się między 4 a 12 tygodni (jak masz pecha) :)

 

 

 

Wszystko co opisałem są to moje własne odczucia i każdy może mieć inne,  ale z pewnością jest to jedna z ciekawszych opcji wędkarskich.

Jedna uwaga - producent robi łodzie na zamówienie i zdarzają się te same modele, o różnej wadze i grubości burt. Jak zawodnicy prosili o lekkie łodzie, to takie dostawali. Ale są też takie, które mają ważyć i tak są wykonane.  Na Garminie pływałem Semperem 440 o wadze 360 kg, gdzie normalnie bliżej mu do 200 kg :)

Widziałem też lekkiego Sempera 410, również u zawodnika - ledwie 130 kg. 

 

Nigdy, ale to nigdy nie zastanawiałem się czy jak kolega podbiera moją rybę, to może podejść do burty - po prostu obaj na niej lądowaliśmy i nic złego się nie działo.... 

 

gmPP92Ol.jpg
 
5c6UUmMl.jpg
 
zMPCFXCl.jpg
 
y73QHKTl.jpg
 
eoVfAJQl.jpg
 
 
 
tD35x4Wl.jpg
 
 

 

 

Nie wiem co jeszcze. Jak coś interesuje pytaj. Zrobiłem na tej łodzi prawie 12 tys km przez dwa lata. Miałem taki fajny sezon na Pomorzu, gdzie na 122 dni, 96 spędziłem na rybach :)


Użytkownik Dano^ edytował ten post 25 sierpień 2017 - 20:10


#9 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 25 sierpień 2017 - 20:37

Świetny opis . Daniel , o jakich pieniądzach mowa w standardzie , bo na mojej krypie pajączków już wiele się pojawiło i coś tak dumam sobie , żeby dumać  ;) ?



#10 OFFLINE   sumo

sumo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaMieroszów

Napisano 25 sierpień 2017 - 20:50

Też jestem zainteresowany tym modelem. Faktycznie ciężko znaleźć jakiś opis. Czy ta łódka może pływać pod 5-6 KM silnikiem, oczywiście nie oczekuję slizgu ale w miarę bezpieczny powrót jak zacznie dmuchać. Również w strefie ciszy czy silnik do 55lb elektryk sobie z nią poradzi? Czy łódka pozwala na wodowanie przez jedną osobę? Czy jej stabilność pozwala na spinning na stojąco przez 2 osoby? Jak wygląda trwałość, głównie będzie jeździła na przyczepie po dziurawych drogach.

Użytkownik sumo edytował ten post 25 sierpień 2017 - 20:55


#11 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 26 sierpień 2017 - 02:54

Aaaa. Elektryk - Minnkota 55lb płynęła jakieś 6,5 km/h.
Łódź jest dosyć łatwa w "pchaniu" także elektryk da radę bez problemu - używałem :-)
Cennik jest na stronie. Golas chyba coś koło 6 tys.
Ja dorzuciłem fotele, prąd na dziób, oświetlenie nawigacyjne, oświetlenie pokładu ( jeśli ktoś lubi i potrzebuje, warto wziąć razy dwa - czyli na obie burty i rufę), listwa aluminiowa na kil, plus jeszcze jakieś pierdoły.
Mały silnik spalinowy spoko da radę.
Wodowanie - to zależy od przyczepki. Dziś woduję łajbę koło 500 kg i tez to robię sam ;-)
Temat przyczepek jest na jerku, wiec można poczytać.

PS
Przepraszam za kilka literówek w poście dłuższym - już zmęczenie zrobiło swoje. Doczytać się da :-)



Tapatalknięte z komórki

Użytkownik Dano^ edytował ten post 26 sierpień 2017 - 03:01

  • malinabar, @Brig i Frogerset lubią to

#12 ONLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 31 sierpień 2017 - 22:56

Dla mnie minusem i to dużym było to że podłoga jest bardzo wysoko osadzona co daje wyżej położony środek ciężkości (mniejsza stabilność) i gorzej jest się schować gdy nastawiamy się na kimę (pod warunkiem że nie zastanie nas deszcz) :) Co do montażu większych silników również zaobserwowałem, że jest pewna granica wagowa silnika w 410 i 440 tce, która stawia dziób do góry i uniemożliwia szybsze wejście w ślizg.



#13 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 01 wrzesień 2017 - 03:37

Marcin, z utratą stabilności bym nie demonizował - w 410 jest ona na bardzo wysokim poziomie - a z pewnością większa niż w RF. Ta lodz jest szeroka i naprawdę stabilna.
Pamiętaj co napisałem - niektóre zawodnicze lodzie były bardzo lekkie, a to nie poprawia stabilności. Nie wiem na jakim egzemplarzu miałeś okazje pływać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#14 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 18 styczeń 2018 - 21:55

Mam pytanie. Czy tą łódkę jedna osoba jest w stanie spokojnie zwodować? Czy będzie to możliwe przy odpiętym dyszlu? Chodzi mi jezioro z brzegiem zaczynającym się burtą, niską wprawdzie ale za nią jest z 60cm wody więc i niemożliwy jest wjazd do wody przyczepą. Czy przyczepa, która oferowana jest w zestawie posiada oś skrętną? Jeśli tak to czy przemieszczanie się takim zestawem po leśnych drogach nie będzie powodowało uszkodzenia laminatu? Czy są jakieś lepsze przyczepy jeśli chodzi minimalizacje uszkodzeń podczas transportu tej jednostki? Czy gniazda do foteli są porządnie osadzone - sensie czy po dłuższym użytkowaniu nie są luźnie i nic nie skrzypi? Będę wdzięczny za każdą opinie w tym temacie. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych