Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Boksze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
228 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Tomrusz

Tomrusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Tomek

Napisano 24 marzec 2014 - 15:21

Mam pytanie do odwiedzających Boksze, czy p. Falkowski ma już otwarty ten nowy domek, planuję zarezerwować coś na maj.



#42 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 21:06

605-888-455 telefon do Falka i dzwonię do pana w nietypowej sprawie....    wyspy5_%28www.e-gify.pl%29.gif


Użytkownik anpart edytował ten post 24 marzec 2014 - 21:10


#43 OFFLINE   Tomrusz

Tomrusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Tomek

Napisano 05 maj 2014 - 07:33

Czy ktoś z forumowiczów odwiedził Boksze w długi weekand, prośba o info jak brania.



#44 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 07 maj 2014 - 12:21

Jadę 16 maja, napiszę ci jak brały.



#45 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1497 postów

Napisano 15 maj 2014 - 16:31

.....................


Użytkownik cristovo edytował ten post 06 marzec 2015 - 20:23


#46 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 15 maj 2014 - 21:03

Nas też będzie ośmiu, siły będą wyrównane a szukać ich nie trzeba będzie daleko bo domki są obok siebie. Jak chłopaki nagrzeszą to będziemy mieli księdza w ekipie, to ich wyspowiada i rozgrzeszy na miejscu, chociaż z pokutą może być ciekawie. :D


Użytkownik anpart edytował ten post 15 maj 2014 - 21:05


#47 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1497 postów

Napisano 15 maj 2014 - 21:39

Mam nadzieję, że xiądz ma mocną głowę... B) :rolleyes: :P



#48 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 17 maj 2014 - 14:56

Oj, zbiera się ekipa pod mocnym WEZWANIEM :)



#49 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 18 maj 2014 - 13:54

Ekipa z Białegostoku rzeczywiście była bardzo mocna, ale zachowywali sie bardzo w porządku, nawet chyba zarzucili ze dwie wędki. Xsiądz był niestety nie trunkowy, nawet winka mszalnego nie chciał walnąć. Rybek trochę padło, chociaż bez rewelacji największy szczupaczek miał 70cm. Tydzień wcześniej były zawody i wyjeli 102cm. szczupłego a jedna metróweczka wykąpała trzech zawodników przy podbieraniu.



#50 OFFLINE   Tomrusz

Tomrusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Tomek

Napisano 21 lipiec 2014 - 06:35

Robię mały wypad na Boksze w czwartek do soboty, może ktoś był ostatnio, jak brania?



#51 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 21 lipiec 2014 - 08:12

Według Falkowskiego biorą same metrówki,  ( mniejszych nie ma, bo wyjadły je zimorodki ) też jadę jak mnie zabierzesz.



#52 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 lipiec 2014 - 15:08

Napiszcie jak było.



#53 OFFLINE   Tomrusz

Tomrusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Tomek

Napisano 30 lipiec 2014 - 10:17

Całkiem udany wypad, okonie brały wyśmienicie, szczupak był przyłowem, trochę tylko za ciepło było.



#54 OFFLINE   David72

David72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 30 lipiec 2014 - 14:22

Całkiem udany wypad, okonie brały wyśmienicie, szczupak był przyłowem, trochę tylko za ciepło było.


Też wybieram się tam pod koniec sierpnia, może doradzisz jakieś miejscówki?

#55 OFFLINE   Tomrusz

Tomrusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Tomek

Napisano 30 lipiec 2014 - 14:53

Proponuję łapanie szczupaki - twister żółty, perła, okonie - cykada w malowaniu na okonia, miejsca to wypłycenia z roślinnością. Musi być dużo drobicy.



#56 OFFLINE   Tomrusz

Tomrusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Tomek

Napisano 31 lipiec 2014 - 14:05

1271838482.jpg

Cykada "amazonka" polecam na okonia



#57 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 01 sierpień 2014 - 08:09

To jest specyficzna woda szczupłe mają tam jedną ulubioną przynętę, z początku nie wierzyłem ale po całym dniu kombinowania różnymi przynętami zaliczyłem kilka sztuk a koledzy po kilkadziesiąt. huh.png

I to mnie zastanowiło. Postaram się nie robić długiego wywodu, ale nie wiem co mi wyjdzie.

Jeżdżę na podobne jeziorko od 16 lat. Czasami siedzę tydzień bo cisza spokój, gospodarz myśliwy, na polowanko można wieczorem skoczyć- sam miód.

Do rzeczy ryby- średni tygodniowy wynik jak biorą żle albo średnio to 30-40 szczupaków na łeb. Większość 45-60 jakaś 70tka, osiemdziesiąt też się trafi.

Ryby łowiłem tam na wszystko i po tylu latach mam wyrobioną metodę. Presja(jeziorko jest mniejsze i dużo płytsze niż Boksze więc do obłowienia banalne) sprawiła, że ryby są tam mega tresowane. Biorą na gumy w dwóch kolorach motor oil i perłowy z czarnym grzbietem.  To nie jest żart. Nie chodzi o to, że nie da się złowić na inny kolor, da się ale te dwa skutecznością biją resztę na łeb. 50% brań jest prawie niewyczuwalnych-efekt przekłucia dlatego zawsze daję dozbrojke z podwójnej kotwicy na brzuchu bo nawet jak nie poczuję to się uwiesi. Metoda polega na pływaniu z echem które jest potrzebne tylko do rozeznania głębokości. Guma prowadzona w opadzie 5cm nad dywanami zielska, wyżej nie biorą, chyba, że żrą co się zdarza rzadko. Po  tylu latach tam spędzonych znam jeziorko na pamięć i w sumie echo mógłbym odpuścić no ale i tak zabieram.

Czasem wpadają inne ekipy, lecą do wody jerki, wielkie gumy, woby itd. Jezioro jest tak małe, że gdyby coś wyciągali to bym widział:) Czasem rozmawiam z konkurencją. Jak ja mam powiedzmy 5 sztuk na wypłynięcie to przeważnie są na 0, jak mam 10 to konkurencja 1-2 ryby.

Anegdotka- dwa lata temu byłem na tydzień. Zacząłem w poniedziałek, do czwartku łowiłem po 1-2 szczupłe dziennie. W piątek się ruszyły złowiłem coś ponad 20, w sobotę złowiłem 42szt z czego kilka ładnych(pamiętam dobrze bo to mój ilościowy rekord) w tym samym czasie(w sobotę) druga łódka z mojego kempingu z ludźmi mającymi pojęcie o łowieni zanotowała wynik 0! :o

Anegdotka2- W zeszłym roku zaprosiłem kolegę że niby super jezioro, wygłupiłem sie totalnie. Przez 4 dni nie złowiliśmy absolutnie nic totalne dno. Wyłowili ryby? Nie bo takie dno przerabiałem tam wiele razy, tylko do tego potrzeba 16 lat doświadczeń z danej wody.

Do czego zmierzam, w tego typu płatnych burdlach o wysokiej presji można połowić jak się trafi na moment albo posiedzieć trochę i znając sposób uciułać wynik nawet jak ryby słabo żerują.



#58 OFFLINE   Tomrusz

Tomrusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Tomek

Napisano 01 sierpień 2014 - 08:45

I to mnie zastanowiło. Postaram się nie robić długiego wywodu, ale nie wiem co mi wyjdzie.

Jeżdżę na podobne jeziorko od 16 lat. Czasami siedzę tydzień bo cisza spokój, gospodarz myśliwy, na polowanko można wieczorem skoczyć- sam miód.

Do rzeczy ryby- średni tygodniowy wynik jak biorą żle albo średnio to 30-40 szczupaków na łeb. Większość 45-60 jakaś 70tka, osiemdziesiąt też się trafi.

Ryby łowiłem tam na wszystko i po tylu latach mam wyrobioną metodę. Presja(jeziorko jest mniejsze i dużo płytsze niż Boksze więc do obłowienia banalne) sprawiła, że ryby są tam mega tresowane. Biorą na gumy w dwóch kolorach motor oil i perłowy z czarnym grzbietem.  To nie jest żart. Nie chodzi o to, że nie da się złowić na inny kolor, da się ale te dwa skutecznością biją resztę na łeb. 50% brań jest prawie niewyczuwalnych-efekt przekłucia dlatego zawsze daję dozbrojke z podwójnej kotwicy na brzuchu bo nawet jak nie poczuję to się uwiesi. Metoda polega na pływaniu z echem które jest potrzebne tylko do rozeznania głębokości. Guma prowadzona w opadzie 5cm nad dywanami zielska, wyżej nie biorą, chyba, że żrą co się zdarza rzadko. Po  tylu latach tam spędzonych znam jeziorko na pamięć i w sumie echo mógłbym odpuścić no ale i tak zabieram.

Czasem wpadają inne ekipy, lecą do wody jerki, wielkie gumy, woby itd. Jezioro jest tak małe, że gdyby coś wyciągali to bym widział :) Czasem rozmawiam z konkurencją. Jak ja mam powiedzmy 5 sztuk na wypłynięcie to przeważnie są na 0, jak mam 10 to konkurencja 1-2 ryby.

Anegdotka- dwa lata temu byłem na tydzień. Zacząłem w poniedziałek, do czwartku łowiłem po 1-2 szczupłe dziennie. W piątek się ruszyły złowiłem coś ponad 20, w sobotę złowiłem 42szt z czego kilka ładnych(pamiętam dobrze bo to mój ilościowy rekord) w tym samym czasie(w sobotę) druga łódka z mojego kempingu z ludźmi mającymi pojęcie o łowieni zanotowała wynik 0! :o

Anegdotka2- W zeszłym roku zaprosiłem kolegę że niby super jezioro, wygłupiłem sie totalnie. Przez 4 dni nie złowiliśmy absolutnie nic totalne dno. Wyłowili ryby? Nie bo takie dno przerabiałem tam wiele razy, tylko do tego potrzeba 16 lat doświadczeń z danej wody.

Do czego zmierzam, w tego typu płatnych burdlach o wysokiej presji można połowić jak się trafi na moment albo posiedzieć trochę i znając sposób uciułać wynik nawet jak ryby słabo żerują.

Tak też poławiamy na Bokszach (14 lat praktyki), tylko konkretne przynęty, pory dnia i dobry humor.



#59 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 01 sierpień 2014 - 09:55

Ciekawe jest to, że dwa kolory gum o których napisałem nigdy nie są dobre jednocześnie. Jak jest klarowna woda(październik) sprawdza się motor a na perłę brania są sporadyczne. W maju i w wakacje kiedy woda jest bardziej mętna motor nie robi za to perła daje radę. Nigdy na tym akwenie nawet nie zbliżyłem się do granicy metrówki, gospodarz ma na koncie kilka i tłumaczę to sobie tak, że jestem powiedzmy raz w roku a dużych ryb jak to w normalnej populacji jest najmniej i żerują najrzadziej, szansa trafienia jest niewielka. Żeby nie było, że nie stosuję selektywnych przynęt i stąd to wynika- wszystkie duże ryby gospodarza czyli powiedzmy 90+ siadają na te same gumy które ja stosuję.  Poza tym w typowym zaszczupaczonym małym jeziorku zawsze będzie przeważał szczupak 1-3kg bo konkurencja pokarmowa jest duża. W Wersminii jest na przykład inaczej. Są okazy ale one były wpuszczane z odłowów.


Użytkownik Krisu23 edytował ten post 01 sierpień 2014 - 09:55


#60 OFFLINE   Tomrusz

Tomrusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Tomek

Napisano 14 sierpień 2014 - 21:48

W najbliższą niedzielę będę nad Bokszem, może ktoś był ostatnio, szczupak się ruszył?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych