Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Motojerkbait


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 24 maj 2016 - 22:26

Nie samym wedkarstwem czlowiek zyje.Byc moze jest podobny temat i przegapilem ( wiem ze sa z autami) . Napewno wielu kolegow po kiju ma jeszcze inna pasje jaka sa motocykle. Ja zawsze marzylem o dwoch kolkach, dokladnie 3 tygodnie temu moje marzenie sie spelnilo. Mialem kiedys motocykl, a raczej jego kawalek :) bo chcociaz jezdzil, to brakowalo mu lampy i zegarow, zrobilem nim moze 3km, nie doczekal sie przygotowania do sezonu. Kupilem sobie "maly" motorek i jezdze dla przyjemnosci.Na poczatku sie balem , prawko zrobione w 2010r (na motocykl) i przygoda kilku kilometrowa z sv 650, mozna zatem powiedziec ze bylem nowicjuszem.Motocykl kupiony, jakos przejechalem 10km do domu, nastepnie malymi krokami coraz wiecej jazdy.Do niedzieli nabilem ponad 2000km :) jest coraz fajniej, ale jazda samemu staje sie troche nudna.Byc moze sa jacys koledzy, mieszkajacy w Niemczech NRW jezdzacy na motorach i chcieliby sie wspolnie spotkac i troche "polatac".Jesli nie, to i tak nic nie stoi na przeszkodzie aby wszyscy wlasciciele jednosladow, bez wzgledu na miejsce zamieszkania popisali cos w temacie.Czym jezdza, gdzie jezdza, jak jezdza itp. Zapraszam do rozmowy.



#2 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 25 maj 2016 - 21:59

Jak latasz popołudniami tylko dla jeżdżenia to jest nudno. Zaczniesz wykorzystywać moto na co dzień to nie będziesz myślał o nudzie :)

Ja śmigałem do pracy i przy każdej innej możliwości jeżeli tylko nie musiałem jechać autem. Niestety jeszcze nie otworzyłem sezonu bo jestem mocno zapracowany i po przeprowadzce nie mam gdzie stawiać moto. Śmigam na BMW F800S.

 

Lewa w górę ;)



#3 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 27 maj 2016 - 07:59

Do pracy też dojezdzam, tylko jest to krótki dystans, około 3 km. W środę wybrałem się oglądnąć tor i okolice Nürburgring, ludzi masa. Na tor nie wjezdzalem ponieważ uważam, że jeszcze za wcześnie na takie atrakcje. Wszystko jednak przedemna. Nie napisałem czym jeżdżę. Suzuki gsr 600. Dolozylem mu szybke puig bo strasznie wiało. Moto nabrało lepszego wyglądu i poprawiła się ochrona przed wiatrem. Ogólnie fajna sprawa, tylko trochę kusi żeby odkrecac, trzeba się powstrzymywać :) lwg

#4 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 31 maj 2016 - 16:47

A ja odpalam czasem swojego zabytkowego, ponad 30-letniego Gold Winga i .... nie czuję prawie wiatru we włosach, bo taką wielką toto ma owiewkę :)

Ale w ciepłe dni jest przyjemnie pojeździć.

 

20141011_144336.jpg


Użytkownik Slavobeer edytował ten post 31 maj 2016 - 16:51


#5 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 01 czerwiec 2016 - 13:00

Slawo piękna maszyna :)
  • Slavobeer lubi to

#6 OFFLINE   pisaq87

pisaq87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Pisarski

Napisano 11 grudzień 2016 - 21:56

No, w tym roku miałem kupić silnik spalinowy, ale zamiast tego sprawiłem sobie... silnik spalinowy, doczepiony do takiej ramy :D

Załączony plik  Intruder.jpg   100,12 KB   31 Ilość pobrań
Suzuki Intruder VS800

A po wodzie elektrykiem.... <_<


Użytkownik pisaq87 edytował ten post 11 grudzień 2016 - 21:57


#7 OFFLINE   pajhivo

pajhivo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 grudzień 2016 - 22:08

aaa... dopiero teraz trafiłem na ten wątek ale widać, że wśród wędkarskiej braci motocyklistów jak na lekarstwo.

Moja przygoda zaczęła się osiem lat temu. Jak dowiedziałem się, że będę ojcem to od razu na "A" kurs pobiegłem i jeszcze przed narodzinami pierworodnego stałem się szczęśliwym posiadaczem Bandita 'S' (2003 rocznik chyba) który po trzech latach zamieniłem na Hayabusę - zakochałem się jak tylko pierwszy raz zobaczyłem.

Generalnie moto na co dzień do pracy - też tak macie, że droga do pracy na moto zamiast kilku kilometrów w magiczny sposób wydłuża się do kilkunastu(-dziesięciu)?

Za mną, wspólny z żoną wypad do Szwecji i kilkanaście mniejszych i większych wypadów weekendowych.

A i najważniejsze - jestem już w grupie którzy leżeli ;) (Jak wiadomo motocykliści dzielą się na 2 grupy - tych co leżeli i tych co będą leżeć). Ja mam już to za sobą - nie polecam :)


  • Slavobeer i Negra lubią to

#8 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 11 grudzień 2016 - 23:50

Też jestem/byłem fanem motocykli, teraz najbardziej kręcą mnie maszyny jak ta z filmu;

 



#9 OFFLINE   pajhivo

pajhivo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 grudzień 2016 - 00:34

Też jestem/byłem fanem motocykli, teraz najbardziej kręcą mnie maszyny jak ta z filmu;

 

 

bo z motocyklami to jak z wędkami. Nie ma uniwersalnego i marzeniem każdego mieć duży ... garaż :)


  • Slavobeer i Negra lubią to

#10 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 12 grudzień 2016 - 17:19

Oj było tych sprzętów u mnie :D  zaczynając od wioskowych sprzętów kaskaderskich czyli .WSK 125 ,SIMSON, ETZ 251 po zrobieniu prawo jazdy Suzuki Bandit 600s ,Honda Hornet 600 , Kawasaki 636 05r  a kończąc w ostatnich latach na litrowych super sportach z 200KM silnikami  Suzuki GSXR-1000 K7 i 1000-K9.Zarzekałem się że 2 kółka mi nigdy nie przejdą i zawsze będzie stał w garażu jakiś ''SPORT'' a jednak priorytety się zmieniły.Człowiek jak by wydoroślał,czasu na jazdę coraz mniej,paczka pewniaków z którymi się zawsze latało wykruszyła się :( Było fajnie,zloty forumowe,amatorskie wypady na tor i bywały dni że człowiek więcej latał na jednym kółku niż na dwóch.

Miny cwaniaków porobionych na drodze w furach z 500 konnymi silnikami BEZCENNA :D  Kilka razy zajrzała kostucha przez ramie ale jakoś nie docierało do człowieka aż śmiertelny dzwon forumowego kolegi  w końcu dał do myślenia.Już prawie 3lata jestem bez sprzętu i jest dobrze :)

Miło powspominać

Załączone pliki



#11 OFFLINE   mnietek

mnietek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski / Biała Podlaska
  • Imię:Marcin

Napisano 13 grudzień 2016 - 17:16

Kiedyś mój ojciec miał Ifę BK 350, dwusuw z wałem kardana z 1957 roku. Niestety nie mam juz zdjęcia, ale uwielbiałem ten motor, zapach spalanego paliwa z olejem pamiętam do dzisiaj.
  • Negra lubi to

#12 OFFLINE   pisaq87

pisaq87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Pisarski

Napisano 14 grudzień 2016 - 02:42

Nie wiem, ja do tego podchodzę inaczej. Moto to dla mnie wolność, ale też sprawa intymna. Podobnie jak wędkarstwo. Unikam zlotów, spędów itp. Nie potrzebuję klubu, ekipy. Wsiadam i jadę. Czy to 10 czy 100km, po prostu jadę. Później siedzę w garażu, czyszczę moto... Jest fajnie.
Jeszcze nie leżałem, ale wszystko przede mną. W sumie to nie zzp#$&@am jak dziki, od tego jest tor, a nie ruch uliczny, ale widząc zachowanie niektórych kierowców osobówek to wiem jak zginę :D
  • martynski, Negra i pomelo (maciekd) lubią to

#13 OFFLINE   pomelo (maciekd)

pomelo (maciekd)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 14 grudzień 2016 - 12:05

Ja mam podobnie jak pisaq87, spędy motocyklowe czy tor mnie nie pociągają. Traktuję motor użytkowo i wolnościowo ;) jeżdżę spokojnym i wygodnym Kawasaki KLE 500. A najbardziej się cieszę, jak się uda połączyć przyjemne z przyjemnym i pojechać moto na ryby ;)

jt47lh.jpg

Użytkownik maciekd01 edytował ten post 14 grudzień 2016 - 12:06


#14 OFFLINE   pajhivo

pajhivo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 grudzień 2016 - 14:41

Na ryby na moto - to jest właśnie to :)


Wysłane z mojego HUAWEI CUN-L21 przy użyciu Tapatalka

#15 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 14 grudzień 2016 - 16:02

Nie pisałem o "zlotach" tych dla wszystkich z tłumem gapiów i głównie brzuchacze z rzemykami przy kierownicy :) chodziło o zloty w swoim gronie "forumowe" z wytycznymi trasami do jazdy etc. Głównie górskie patelnie ,styl jazdy dobrany właściwie do motocykli.Tory nawet te kartingowe pozwalaja szlifowć umiejętności,przełamać bariery co raczej jest nie możliwe na cywilnych drogach. Tor nie zawsze musi się kojarzyć z "szaleństwem"
  • Negra i Dano. lubią to

#16 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 grudzień 2016 - 22:36

Też się pochwalę a co ;)

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  Moto.jpg   85,54 KB   26 Ilość pobrań


#17 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 30 grudzień 2016 - 18:01

W tym roku zaliczyłem fantastyczną wyprawę w Alpy. Marzenie o zobaczeniu Alp na siodle motocykla spełniło się :)

W troszkę ponad tydzień nawinąłem 4.000 km przez Niemcy, Austrię, Lichtenstein, Szwajcarię, Francję, Włochy i z powrotem przez Austrię, Niemcy do Polski.

Dojechaliśmy aż nad Lazurowe Wybrzeże do Monte Carlo w Monaco. 6 razy wjechaliśmy na ponad 2.000 mnpm, a najwyższą przełęcz Europy (La Bonnette) też udało się "zaliczyć" Poważna to już wysokość bo aż 2.802 mnpm.

 

Widoki? Ehhhh... :) Na samo wspomnienie mam banana na gębie. Wrzucę kiedyś fotki.

 

Wszystkiego Najlepszego Panowie Wędkarze-Bikerzy w tym Nowym 2017 Roku !!!

 

Slavo



#18 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 30 grudzień 2016 - 18:48

Widze. ze temat odgrzany, fajnie :) fajnie, ze sa wsrod nas koledzy zakochani w dwoch kolkach. Nie moge sie doczekac tych cieplych dni, tych tras, tej wolnosci :) . Motocykl w garazu, nowy olej , nowe opony do dzis leza w domu, nie bylo pogody aby ich uzyc. Motocykl dostarcza niezapomnianych przezyc , z czego przezyc to najwazniejsza rzecz podczas jazdy motocyklem :) . Czasami wracajac do domu i analizujac trase, wlos sie jezyl na glowie na mysl co by sie moglo stac, a jezdzac po niemieckich autostradach moge pozwolic sobie na wiele :) . Ciesze sie, ze nie mam litra. kupujac 600 myslalem 98km wystarczy na wiele, po mieisacu apetyt rosl, po polrocznej przygodzie czulem, ze mi malo. Dobrze , ze przyszla zima, motocykl poszedl do garazu a jazda autem ostudzila moj zapal, odnowily sie znajomosci z wedkami ale i tak czekam jak dziecko na dobra pogode :) . Pozdarwiam motomaniakow :)



#19 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 31 grudzień 2016 - 15:15

Może nie każdemu będzie odpowiadać, ale trochę zakręconych sprzętów i ich właścicieli można zobaczyć ...

 


  • marek_moto i Tusiorro lubią to

#20 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 29 styczeń 2017 - 17:02






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych